Autor Tema: Dobra kob  (Posjeta: 22493 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Dobra kob
« Odgovori #15 u: 23. 01. 2008. 09:23:02 »
Dobra kob od ovog mjeseca, strana 35 ako se ne varam. Zapelo mi je nekaj za oko! čovjek predaje na lovačkim ispitima, a u lov jedini na slici ide u maskirnom i sa psom križancem. Pas je po mom skromnom iskustvu izmeču istarca i posavca, a maskirne odore nose vojne, a ne civilne osobe. Mene bi bilo sram predavati jedno, a drugo raditi.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Dobra kob
« Odgovori #16 u: 23. 01. 2008. 09:33:13 »
Dobra kob od ovog mjeseca, strana 35 ako se ne varam. Zapelo mi je nekaj za oko! čovjek predaje na lovačkim ispitima, a u lov jedini na slici ide u maskirnom i sa psom križancem. Pas je po mom skromnom iskustvu izmeču istarca i posavca, a maskirne odore nose vojne, a ne civilne osobe. Mene bi bilo sram predavati jedno, a drugo raditi.

Ako je to istina onda je tako nešto za največu osudu.Nisam vidio sliku ali pogledat ću o čemu je riječ.
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2008. 09:43:11 od SSG »
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Dobra kob
« Odgovori #17 u: 23. 01. 2008. 11:44:40 »
Što se tiče njegove garderobe katastrofa koda je sad došaao sa crte,a što se tiče psa mislim da je ovo posavac samo što ima malo više bijeloga,jer naslov je (ajme vepru kad ga posavka potjera...)
a na slici je ovo jedini "posavac"
Ćaća viče mater plače!

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Dobra kob
« Odgovori #18 u: 25. 01. 2008. 07:14:04 »
Provjerio sam sliku u DK i došlo je do zabune.Ta osoba nije ona na koju smo predpostavljali da bi mogla biti.Greške su moguće ;D
« Zadnja izmjena: 07. 02. 2008. 07:03:20 od SSG »
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Dobra kob
« Odgovori #19 u: 06. 02. 2008. 22:55:59 »
 Pozdrav!
Koristim priliku da podržim one kolege koje o Dobroj kobi misle dobro.Evo razloga: Pročitam naslovnicu na kojoj  tema: Čim se lovi u Evropi?. Zakasnim kupiti novine i nazovem redakciju te tražim da mi pošalju taj broj pouzećem.Gospođa me pita jesam li pretplatnik nisam čitam li redovno kažem ne čitam onako iskreno.Gospođica  ili gospođa ime počinje sa D......a mi uzme podatke kad za tri dana novine. Sve besplatno. Nije zbog novca al me prijatno iznenadio odnos prema čitateljima.
Koristim priliku da im se zahvalim..! 
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Dobra kob
« Odgovori #20 u: 23. 09. 2008. 14:33:47 »
U jednom od zadnjih brojeva, saznat ću točno koji, jedan članak se odnosi na pucanje srnjaka kad ne stoji bočno. Tko ima muda savjetovati nama lovcima da pucamo na divljač koja ne stoji savršeno, kad znamo da naši lovci nemaju gdje pucati, ne vježbaju, imaju puške upitne kvalitete, nisu provjerene u kontroliranim uvjetima i od strane stručnog osoblja, a najčešće pucaju sa "zrnima koja sve ruše" do 150 metara, dok na strelištu niti metu ne mogu pogoditi. Stavim ruku u vatru da 90 % naših lovaca ne može pogoditi u 10 na meti srnjaka. Ispravite me ako sam u krivu i podijelite svoja iskustva.

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Dobra kob
« Odgovori #21 u: 23. 09. 2008. 15:25:05 »
Da ti pomognem Deane, to ti je broj od 8. mjeseca.

Zanimljiv clanak, ali ja se i dalje drzim kako su me ucili, i ovako uvijek u glavi imam hoce li mi ruka zatresti, ili se nesto drugo dogoditi pa da pogodak bude los, a kamoli da gadjam dok stoji okrenut glavom ili guzicom   

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Dobra kob
« Odgovori #22 u: 24. 09. 2008. 09:15:47 »
Bobi ja se slažem s tobom, ali je po meni problem da se zna kakve su streljačke sposobnosti naših lovaca, kvaliteta oružja, znanje balistike i mogućnost vježbanjam, a svejedno im se savjetuje da pucaju kad su uvjeti daleko od savršenih. Priroda nam uvijek priredi nekaj da nas iznenadi, ali ako uvjeti nisu za pucati, onda ja ne pucam. Možda sam zbog toga čudan, i tu mogućnost dozvoljavam.

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Dobra kob
« Odgovori #23 u: 24. 09. 2008. 15:31:12 »
Deane, mislim da sam ja ipak cudniji sto se toga tice.

Ja vec 2 puta odbio pucati na srnjaka, jer sam mu vidio samo vrat i glavu.
Vicu kolege pa pucaj u vrat!

I sto onda, ako promasim super, ako pogodim jos bolje, a sto ako pogodim, ali u glavu?!?!? To ih ja pitam!

Naravno nisu svi takvi, neki i mene podrzavaju...

Jednostavno to je moj nacin i gotovo. Ja tako lovim, pa makar i nista ne ulovio ovu sezonu, ali ja sam zadovoljan.

Offline Hubert

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Dobra kob
« Odgovori #24 u: 01. 10. 2008. 19:21:37 »
Slažem se s kolegama lovcima, posebno lovcima na krupnu divljač o razini obrazovanja većine naših lovaca.No, složiti ćemo se da je jedno ono što se događa u lovu,na primjer kod lova na srnjake, a drugo što o tom i takvom lovu kaže teoprija.Osim toga, hrvatskim propisima po prvi oput je ozakonjena etika i lovački običaji,pa i u lovu na srnjake i drugu krupnu divljač.
Dakle, gospodo, možete vi gađati gdje hoćete,mislim na pojedine dijelove tijela srnjaka,ali "pravi",etički lovac,nikad neće dozvoliti da puca na plemenitog srnjaka odostraga (zguza),u glavu,po trbuhu,ili,ne daj bože po nogama.
Pravilan pogodak stvar je etika.A oni koji drhte kada ugledaju srnjaka, neka stoje doma,i neka poćnu loviti sitnu pernatu divljač,a još bolje neka dobro dobro treniraju na streljani...Tu će steći potrebno iskustvo i rutinu,a kad "uhvati" 20 godina aktivnog lovačkog staža neka krene u lov na srnjaka...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Dobra kob
« Odgovori #25 u: 02. 10. 2008. 08:36:09 »
Dolazimo do problema jer streljana nema! Zato sam to i pisao!

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Dobra kob
« Odgovori #26 u: 02. 10. 2008. 15:54:05 »
Dolazimo do problema jer streljana nema! Zato sam to i pisao!

Koliko uopće ima streljana u Hrvatskoj? Gdje se može iskopati taj podatak?

Offline Hubert

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Dobra kob
« Odgovori #27 u: 06. 10. 2008. 13:43:05 »
Streljane postoje u gotovo svim Lovačkim savezima županija,odnosno u lovačkim udrugama na području određenih Županija.
Razlikuju se,naravno, streljane za isprobavanje-upucavanje- lovačkog karabina,pa se više puta godišnje, napose pred lovnu sezonu na krupnu divljač održavaju gađanja na stojeće ili pokretne mete jelena, srnjaka ili divlje svinje.
Praktički, to znači da svaki lovac može isprobati svoj karabin prije odlaska u lov!
Drugo , postoje streljane za gađanje glinenih golubova,prije svega trap i skeet,a i lovački parkur,gdje lovci stječu vještinu i umijeće (po)gađanja letećih meta - glinenih golubova-prije i za vrijeme same lovne sezone, lova na sitnu divljač.
Lovac koji je ispucao "kamion" streljiva ,sigurno će bolje pogađati leteću ili trčeću divljač nego netko tko škrto štedi streljivo i tek zapuca na zeca ili fazana tek u lovištu.
taj ,neka se okani svake nade...
Najveća streljana u Hrvatskoj za lovački parkur je svakako ona u Zelendvoru kod Varaždina, gdje se može dogovoriti termin za vježbu u gađanju u ovoj doista lovačkoj disciplini (zec, patka, fazan...)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Dobra kob
« Odgovori #28 u: 06. 10. 2008. 13:52:46 »
Ja kolega ne znam gdje ti živiš, ali u Zg je jedina streljana (za koju ja znam) koja je dostupna za karabin ona na Vrapču, a tamo se može pucati svaki radni dan od 7-15 sati za pola sata 60 kuna. Ni jedna od činjenica nije fora i kao poticaj za bolje pucanje nas lovaca! Barem ako se mene pita.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Dobra kob
« Odgovori #29 u: 06. 10. 2008. 14:30:34 »
Gdje ima streljana gdje bi mogao karabin isprobati na daljinu 100-150 i dalje metara u okolici Zagreba ili Siska?