Autor Tema: Dobra kob  (Posjeta: 22494 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Dobra kob
« Odgovori #30 u: 06. 10. 2008. 15:03:43 »
Kolega Hubert, prije nego što se nastavite aktivno uključivati u rad foruma, molim Vas da se predstavite ostalim članovima foruma u za to predviđenoj rubrici. Hvala!

Offline Hubert

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Dobra kob
« Odgovori #31 u: 12. 10. 2008. 11:17:09 »
Štovani lovci,
nije uobičajeno predstavljanje ,ali pristojnot ,čini mi se, nalaže da se najprije vi predstavite,ako žeilite da vam se netko "drugi" predstavi.
Sezona je počela, dobra vam kob!
I dalje se "natežite" s M.Lekićem,ali tko vam ,dragi prijatelji, garantira da on uređuje LV?

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Dobra kob
« Odgovori #32 u: 10. 11. 2008. 18:58:36 »
upss, ovo je bilo...
 just


((zamisli kad ulaziš u kafanu i s vrata drekneš.. " ja sam &#"%$ ?*(/&...volim to i to, imam pušku i psa.."))


Hvala !

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Dobra kob
« Odgovori #33 u: 10. 11. 2008. 19:12:37 »
svi,ALI SVI kolege koji krstare ovim forumom od njegovog početka su se fino predstavili.
neznam zakaj je to sad problem.
a neki smo se i upoznali,pa je ipak ljepše kad znaš kaj od koga ide.
lako je anonimno lupat po forumu bezveze i zaje....t. teaa

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Dobra kob
« Odgovori #34 u: 10. 11. 2008. 22:21:33 »
a i skromno ime......

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: Dobra kob
« Odgovori #35 u: 20. 11. 2008. 12:58:07 »
Čini mi se da i Dobra kob ide iz broja u broj tragovima Lovačkog vjesnika.
Izgleda da nam nije suđeno da imamo jedan kvalitetan lovački časopis.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Dobra kob
« Odgovori #36 u: 20. 11. 2008. 14:01:59 »
Čini mi se da i Dobra kob ide iz broja u broj tragovima Lovačkog vjesnika.
Izgleda da nam nije suđeno da imamo jedan kvalitetan lovački časopis.

Da je sve časopise meni dostupne u Hrvatskoj spojiti i iz njih izvaditi najinteresantnije članke opet se ne bi moglo naći nešto puno interesantnoga. Sve skupa jad i nevolja!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Dobra kob
« Odgovori #37 u: 20. 11. 2008. 14:27:10 »
Ali iskreni između svog tog jada meni je dobrakob ipak najbolja bar za sad
Ćaća viče mater plače!

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Dobra kob
« Odgovori #38 u: 20. 11. 2008. 15:40:26 »
A štovani i dragi kolege,
da malkice razmislite kako bi i vi dali obola svojim člancima, prićama, iskustvima .. ha ?!
Najlakše je visit' na stranicama i smišljati kako bi bilo dobro, šta bi trebalo...

Koliko od Jutarnjeg proćitaš kad ga odneseš doma, ..ko je koga ubio. jeli se 'ko strkeljo s autom, kolki je kurs €ura i dolara, i šta je Sanader rek'o Pusićki kad če završit globalna kriza.. ?!?!
ili
Da možda DK posveti desetak stranica svaki broj onima sa više nego monstruoznim pitanjima... "ŠTA MISLITE O...I KAKVO JE VAŠE ISKUSTVO..."

pa da se mjesecima naklapa jeli Vulkan bolji od Mege, jeli  Evolution pada na 300 m 23,4 ili 24,5 ...koje zrno više šteti meso i jeli 8 x68 idealan za srnjaka i preslab za prepelice ?

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Dobra kob
« Odgovori #39 u: 20. 11. 2008. 16:13:44 »
Kolega PH DBK, budući da ste osobno i profesionalno vezani uz Dobru kob, trebali biste malo objektivnije prihvaćati (dobronamjerne) kritike. Mi smo čitaoci DK i (budući da smo je pošteno kupili), imamo pravo i kritizirati je. Na vama i uredništvu DK je da li ćete te kritike uvažiti ili ne. Ako ih ne uvažite, vjerojatno ćete izgubiti dio čitalaca. A možda igrate na kartu da ste jedini uz LV u RH pa mislite da će vas iz toga razloga ljudi i čitati bez obzira na kvalitetu. Tu vjerojatno i ima dosta istine, nažalost >:(...
A kad smo kod obola forumaša i ostalih lovaca, raspišite natječaj u DK za članke, priče i ostalo, pa onda to i pošteno platite, vidjet ćete kako će ljudi slati svoje priče, razmišljanja i slično.
ALi DK definitivno ne trebaju članci kako je neki splitski ili dubrovački ili ini ("poznati i bogati") lovac počastio svoje kolege sa pečenom janjetinom i slično jer to je za mene samo popunjavanje prostora i ne interesira apsolutno nikoga.
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Dobra kob
« Odgovori #40 u: 21. 11. 2008. 10:02:52 »
Kolega PH DBK, budući da ste osobno i profesionalno vezani uz Dobru kob, trebali biste malo objektivnije prihvaćati (dobronamjerne) kritike. Mi smo čitaoci DK i (budući da smo je pošteno kupili), imamo pravo i kritizirati je. Na vama i uredništvu DK je da li ćete te kritike uvažiti ili ne. Ako ih ne uvažite, vjerojatno ćete izgubiti dio čitalaca. A možda igrate na kartu da ste jedini uz LV u RH pa mislite da će vas iz toga razloga ljudi i čitati bez obzira na kvalitetu. Tu vjerojatno i ima dosta istine, nažalost >:(...
A kad smo kod obola forumaša i ostalih lovaca, raspišite natječaj u DK za članke, priče i ostalo, pa onda to i pošteno platite, vidjet ćete kako će ljudi slati svoje priče, razmišljanja i slično.
ALi DK definitivno ne trebaju članci kako je neki splitski ili dubrovački ili ini ("poznati i bogati") lovac počastio svoje kolege sa pečenom janjetinom i slično jer to je za mene samo popunjavanje prostora i ne interesira apsolutno nikoga.



Sjajno !
Upravo smo se našli na istome razmišljanju
i hoću kazat' da sve kritike, ovakve ili onakve treba sve uputiti  na adresu Davora Martića. Poznavajući ga znam da če uvažiti ili bar o njima razmišljati kako ih primjeniti
Postoji 021 352613 ili njegov mail tamo, dobro znam da će itekako rado objaviti ono što on i njegovi procijene da je zanimljivo.
Dakako o janjetini ili kotlovini ne vjerujem , za to postoji RTL i "večera za pet"  ;)
A da bi se nešto honoriralo mora imati znanstveni pristup, nešto odrađeno, utrošeno vrijeme i znanje.. bojim se da će Martić svakome koji napiše 7-8 redova za 15 minuta i pošalje sliku svog zadnjeg lova s prijateljima posegnuti u đep  budući znam kako razmišlja Pavić i uprava EPH.Uostalom tu on nema nikakvog utjecaja.
Svaki moj oglas košta me 811 kuna s PDV-om bez lipe popusta bez obzira što sam objavio stotine većih ili manjih članaka.
I opet mi je zadovoljstvo u dokolici natipkati par redova, šibnut sliku ili dvije, spenđat upravo ovoliko vremena koliko sam potrošio na ovaj post, koji mi nitko ne plaća, jeli tako ?!
Ne sumnjam da nemate upravo danas o čemu napisat par redova, dvije slike i potpis. Ako postoji neka zapreka, pošaljite meni, ja ću proslijediti

s osobitim štovanjem

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Dobra kob
« Odgovori #41 u: 21. 11. 2008. 10:20:00 »
Nisam ni mislio da netko plaća za članak o nedjeljnom lovu na fazane d4...
Ali vjerujem ( i znam) da ima lovaca koji mogu napisati poprilično stručne tekstove, lovačke priče ili slično koje bi trebale i biti adekvatno nagrađene (makar i simbolično).
Jedna stvar koja fali našim novinama je kontinuitet autora u određenoj temi i autorska kolumna.
Dakle platiti nekome da piše redovno kolumnu u kojoj će svaki mjesec iznositi prvenstveno svoja iskustva i testiranja a ne prepisivati teoriju sa interneta ili iz stranog tiska. To se može viditi u mnogim stranim novinama, ali kod nas još nažalost nije viđeno ;D... Ali kao što rekoh prvo vlastito iskustvo, a tek onda teorija i slično.
Idealno bi bilo da postoji više raznih kolumni, jedna za oružje, pa za pse, i za lov na divljač npr.
Svaki autor svoja kolumna i piči po toj temi...Vani su kolumnisti velike zvijezde, ali svi odreda pišu o svom iskustvu, testiranjima, a najmanje o teoriji...
Evo to je po mom mišljenju stvar koja bi jako digla kvalitetu lovačkog štiva u Hrvata...

Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: Dobra kob
« Odgovori #42 u: 21. 11. 2008. 12:12:22 »
S obzirom da se podigla prašina nakon mojeg javljanja smatram se pozvanim da dalje dam neka pojašnjenja i primjedbe.
Prije svega smeta me da od prvog broja DK kupujem u zavarenoj vrećici, a sada sa "plombiranim" stranicama tako da se onemogući prelistavanje (predpostavimo zašto).
Ponekad u Italiji kupujem slično štivo (ARMIeTIRO i slična izdanja) te prije kupnje doslovce sve prelistam i tad odlučim koji ću primjerak kupiti.
Kako se radi o specijaliziranom časopisu, primjedba da umjesto kritike pišemo sami članke je smiješna jer se radi o stručnim tekstovima koje bi trebali objavljivati stručnjaci za pojedina područja (oružje, balistika, optika....) koji se u našim lovačkim glasilima gotovo i ne javljaju jer ne vjerujem da ih u HR nema, a ukoliko je to tako onda se u suradnji sa nekim od stranih izdavača objavi njihove članke.
Jedan od zadnjih članaka u kojem je autor pisao koliko se sjećam o magnum punjenju metaka za sačmarice zauzelo je prostora u DK koliko i jedam mali plaćeni oglas, a da ne govorim da se o ovoj temi mogu napisati stranice i stranice teksta.
Kad je svojevremeno u DK izašao "stručni" članak o ocjenjivanju trofeja - kljove vepra, iznesen je u članku niz netočnosti i pogrešaka čak i u samoj CIC formuli na što sam odmah reagirao i kontaktirao predstavnike DK koji su mi priznali da ima previše grešaka te da su već sa više strana upozoreni na to i obećali su ponoviti članak uz ispravke netočnosti i izvinjenje čitateljima što nikad nije učinjeno.

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Dobra kob
« Odgovori #43 u: 21. 11. 2008. 14:01:08 »

ALi DK definitivno ne trebaju članci kako je neki splitski ili dubrovački ili ini ("poznati i bogati") lovac počastio svoje kolege sa pečenom janjetinom i slično jer to je za mene samo popunjavanje prostora i ne interesira apsolutno nikoga.


Evo upravo kupio novi broj DK, pa da se osvrnem na članke slične citatu:
U ovom broju su dva takva, u prvom (opet neki "poznati")lovac časti svoje prijatelje s pečenom teletinom, a u drugom (opet neki poznati) čovjek hvali sam sebe da kuha najbolji kotlić na svijetu, ali je prošao jako loše na nedavnom takmičenju u kuhanju u Varaždinu. Također se taj isti busa u prsa svojim osobnim poznanstvima sa našim lovačkim uglednicima.
Takvi članci nam definitivno ne trebaju, nikoga ne zanimaju, i uopće mi nije jasno kako su uopće ušli u obzir za objavljivanje. Na pamet mi dolazi samo jedan razlog a to je osobno poznanstvo i usluga mad... A ja takve stvari ne želim čitati a posebno ih ne želim plaćati  >:(...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Dobra kob
« Odgovori #44 u: 21. 11. 2008. 17:11:03 »

ALi DK definitivno ne trebaju članci kako je neki splitski ili dubrovački ili ini ("poznati i bogati") lovac počastio svoje kolege sa pečenom janjetinom i slično jer to je za mene samo popunjavanje prostora i ne interesira apsolutno nikoga.


Evo upravo kupio novi broj DK, pa da se osvrnem na članke slične citatu:
U ovom broju su dva takva, u prvom (opet neki "poznati")lovac časti svoje prijatelje s pečenom teletinom, a u drugom (opet neki poznati) čovjek hvali sam sebe da kuha najbolji kotlić na svijetu, ali je prošao jako loše na nedavnom takmičenju u kuhanju u Varaždinu. Također se taj isti busa u prsa svojim osobnim poznanstvima sa našim lovačkim uglednicima.
Takvi članci nam definitivno ne trebaju, nikoga ne zanimaju, i uopće mi nije jasno kako su uopće ušli u obzir za objavljivanje. Na pamet mi dolazi samo jedan razlog a to je osobno poznanstvo i usluga mad... A ja takve stvari ne želim čitati a posebno ih ne želim plaćati  >:(...
sasvim ispravno  d4
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!