Autor Tema: Dobra kob  (Posjeta: 22535 vremena)

Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Odg: Dobra kob
« Odgovori #45 u: 22. 11. 2008. 12:54:17 »
ja bih kao amaterski uzgajivac pernate divljaci definitivno volio vise citati o uzgoju iste...naravno ne samo pernate,nego i ostale,naprimjer članak o uzgoju zeca iz taborišta me definitivno "navukao" da kupim časopis,ali opet,to je samo neki osvrt na uzgoj,neznam zasto nebi postojala neka rubrika uzgoj divljači,pa neka se raspišu stručnjaci o uzgoju,jer ako se ne varam u LOV spada i uzgoj i ocuvanje divljači,ne samo pucanje po istoj...Neznam zasto nebi bilo izvedivo napraviti neki intervju sa uzgajivacima pojedine vrste divljači?o zecu se jako malo zna,kako i sami voditelji zadruge kaze da im fali adekvatne literature,zasto nebi mogao malo opisati probleme s kojima se susrece,kako ih rijesava,pa dimenzije kaveza,hrana,zdravlje itd...stvarno bi se moglo dosta toga napisati,dati neke smjernice nama koji bi zeljeli nesto vise saznati,te olaksati nam pocetke u uzgoju..malo mi je neugodno davit covjeka telefonom,jer imao bih 800 pitanja,a vjerujem da bi to kao clanak u casopisu znacilo puno,kako za casopis tako i za citatelje...iako opet priznajem cijena je stvarno korektna,da je i 30kn ja bi casopis kupovao,ali "žedan" sam kvalitetnijih članaka o samom uzgoju divljači...pa opet naprimjer davali su se poticaji za uzgoj zeca i obicnog jelena,moglo bi se otici kod nekog od uzgajivaca jelena i napraviti intervju o samom uzgoju jelena,moje skromno misljenje je da se o tome jako malo zna,a nebi bilo lose saznati nesto vise i o tome...

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Dobra kob
« Odgovori #46 u: 23. 11. 2008. 10:14:36 »
ja bih kao amaterski uzgajivac pernate divljaci definitivno volio vise citati o uzgoju iste...naravno ne samo pernate,nego i ostale,naprimjer članak o uzgoju zeca iz taborišta me definitivno "navukao" da kupim časopis,ali opet,to je samo neki osvrt na uzgoj,neznam zasto nebi postojala neka rubrika uzgoj divljači,pa neka se raspišu stručnjaci o uzgoju,jer ako se ne varam u LOV spada i uzgoj i ocuvanje divljači,ne samo pucanje po istoj...Neznam zasto nebi bilo izvedivo napraviti neki intervju sa uzgajivacima pojedine vrste divljači?o zecu se jako malo zna,kako i sami voditelji zadruge kaze da im fali adekvatne literature,zasto nebi mogao malo opisati probleme s kojima se susrece,kako ih rijesava,pa dimenzije kaveza,hrana,zdravlje itd...stvarno bi se moglo dosta toga napisati,dati neke smjernice nama koji bi zeljeli nesto vise saznati,te olaksati nam pocetke u uzgoju..malo mi je neugodno davit covjeka telefonom,jer imao bih 800 pitanja,a vjerujem da bi to kao clanak u casopisu znacilo puno,kako za casopis tako i za citatelje...iako opet priznajem cijena je stvarno korektna,da je i 30kn ja bi casopis kupovao,ali "žedan" sam kvalitetnijih članaka o samom uzgoju divljači...pa opet naprimjer davali su se poticaji za uzgoj zeca i obicnog jelena,moglo bi se otici kod nekog od uzgajivaca jelena i napraviti intervju o samom uzgoju jelena,moje skromno misljenje je da se o tome jako malo zna,a nebi bilo lose saznati nesto vise i o tome...


021 352613
davor.martic@slobodnadalmacija.hr

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Dobra kob
« Odgovori #47 u: 23. 11. 2008. 10:16:49 »

ALi DK definitivno ne trebaju članci kako je neki splitski ili dubrovački ili ini ("poznati i bogati") lovac počastio svoje kolege sa pečenom janjetinom i slično jer to je za mene samo popunjavanje prostora i ne interesira apsolutno nikoga.


Evo upravo kupio novi broj DK, pa da se osvrnem na članke slične citatu:
U ovom broju su dva takva, u prvom (opet neki "poznati")lovac časti svoje prijatelje s pečenom teletinom, a u drugom (opet neki poznati) čovjek hvali sam sebe da kuha najbolji kotlić na svijetu, ali je prošao jako loše na nedavnom takmičenju u kuhanju u Varaždinu. Također se taj isti busa u prsa svojim osobnim poznanstvima sa našim lovačkim uglednicima.
Takvi članci nam definitivno ne trebaju, nikoga ne zanimaju, i uopće mi nije jasno kako su uopće ušli u obzir za objavljivanje. Na pamet mi dolazi samo jedan razlog a to je osobno poznanstvo i usluga mad... A ja takve stvari ne želim čitati a posebno ih ne želim plaćati  >:(...


pa preskoći, idi do tamo di ti je nešto zanimljivo !

SADRŽAJ:

4 LOVNA TROFEJISTIKA
Srebro i zlato iz “Piškornjača”
Šampion sa škoja
6 RAZGOVOR S dipl. ing. KREŠIMIROM ŠTIMCEM
Euri zastali na carinskoj rampi
9 PROMATRAČNICA
22 ZAKON I ZAKON
Paušalne ocjene više “ne pale”
Pretraga bez svjedoka
Koji je pas opasan?
26 PETICA GOSPODARENJU - LD SRNJAK
Oblaci pataka nad Sabljacima
28 SV. HUBERT
U Hrvatskoj fešte za lovački spomendan
32 VUČJIM TRAGOM
Vukovi u janjećoj koži
39 LIJEČNIČKA ORDINACIJA
Ne sjedi na kamenu!
40 UZGOJNI PROJEKTI - ZADRUGA ZEC
Autohtoni zečevi i iz kaveza
42 SVIJET NA DLANU - 30. SVJETSKO PRVENSTVO
U RADU PASA PTIČARA I KUP sv. HUBERTA
Trofej u nogama
Svjetska kruna Gmižiću i Nardiju
Maestralni Herak i Kos
Psi briljirali, suci zakazali
Ocjena rezultata
46 S RUBA RODOVNIKA
Izostala elita
47 APORT
Očkov Urgo šampion ljepote
Petica Bossu
Zablistala pointerka i bretonac
50 PRIORITETI DALMATINSKOG LOVSTVA
Gola brda čekaju muflone i divokoze
52 POGON KONTRA “MORSKE” DIVLJAČI
Tresao se Drvenik, iskočio zečić!
54 TRAGOVI ZGARIŠTA
Vratit ćemo muflone!
59 STRELJAČKI AS IZ MRAVINACA
Nikša BARIŠIĆ: Pucat ću za olimpijsku krunu
60 DELICIJE LOVAČKE KUHINJE
62 POVIJEST LOVSTVA
63 VELIKANI: Dr. Jakša RAČIĆ
65 NAGRADNE IGRE
67 MALI OGLASNIK
 
« Zadnja izmjena: 23. 11. 2008. 10:22:01 od PH DBK »

Offline Hubert

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Dobra kob
« Odgovori #48 u: 23. 11. 2008. 13:18:09 »
Evo me me opet!
E,ovaj bi ovo, onaj bi ono. Dragi, ako je Dobra kob vaš časopis, a u to ne sumnjmam,jednako kao i moj, kojega s guštom pročitam,i ako ga redovno pročitate,kao što ja radim, iz mjeseca u mjesec, onda su vam suvišna sva pitanja.
Ako lovac,vi ili ja, hoće pročitati neki tekst o uzgoju divljači ili pak slično, ima brate lovačkog štiva i izvan naše Dobre kobi. Zašto nam služe, uostalom,lovačke knjige, posegnite za lovačkom literaturom, ima je, napretek!
A šta mislite za koga se piše Dobra kob!? Stručnjake,ili za prosječno obrazovanog lovca!! Hajte vi prodajte časopis !! Lako je Lovačkom vjesniku,. kojega često uspoređšujete sa Dobrom kobi,koji "zaradi" iz džepa lovaca 15 milijuna kuna ,a daje nam 10 - deset - brojeva godišnje!
I ja bih radio takav list !
Tako je kad Ðuro dijeli tuđe novce, tj. novce hrvatskih lovaca. za to imamo ono što imamo,bolje nismo ni zaslužili !
U Dobroj kobi promovirana je posebna rubrika Osmatračnica,što znači da gleda "s visoka" na lovačke dogodovštinme. Očito je neki nisu shvatili kao rubriku lovačke latinštine, sitnih događaja među lobcima, s puno zajebancije,što i priliči lovcima. O ozbiljnome ima dosta,doista dosta ozbiljnoga štiva.
Podržavam Osmatračnicu !
Oglasi su jedno,a štivo drugo. Lovačkom vjesniku ne trebaju oglasi, zato ih daje zabadava, besplatno,jer Ðuro puni kesu tuđim kunama. Neka zaradi kune pa ih onda dijeli !


Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Dobra kob
« Odgovori #49 u: 24. 11. 2008. 14:28:26 »
Evo me me opet!
E,ovaj bi ovo, onaj bi ono. Dragi, ako je Dobra kob vaš časopis, a u to ne sumnjmam,jednako kao i moj, kojega s guštom pročitam,i ako ga redovno pročitate,kao što ja radim, iz mjeseca u mjesec, onda su vam suvišna sva pitanja.
Ako lovac,vi ili ja, hoće pročitati neki tekst o uzgoju divljači ili pak slično, ima brate lovačkog štiva i izvan naše Dobre kobi. Zašto nam služe, uostalom,lovačke knjige, posegnite za lovačkom literaturom, ima je, napretek!
A šta mislite za koga se piše Dobra kob!? Stručnjake,ili za prosječno obrazovanog lovca!! Hajte vi prodajte časopis !! Lako je Lovačkom vjesniku,. kojega često uspoređšujete sa Dobrom kobi,koji "zaradi" iz džepa lovaca 15 milijuna kuna ,a daje nam 10 - deset - brojeva godišnje!
I ja bih radio takav list !
Tako je kad Ðuro dijeli tuđe novce, tj. novce hrvatskih lovaca. za to imamo ono što imamo,bolje nismo ni zaslužili !



U Dobroj kobi promovirana je posebna rubrika Osmatračnica,što znači da gleda "s visoka" na lovačke dogodovštinme. Očito je neki nisu shvatili kao rubriku lovačke latinštine, sitnih događaja među lobcima, s puno zajebancije,što i priliči lovcima. O ozbiljnome ima dosta,doista dosta ozbiljnoga štiva.
Podržavam Osmatračnicu !
Oglasi su jedno,a štivo drugo. Lovačkom vjesniku ne trebaju oglasi, zato ih daje zabadava, besplatno,jer Ðuro puni kesu tuđim kunama. Neka zaradi kune pa ih onda dijeli !



Huba, letiš iz HLS-a !  z10

Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Odg: Dobra kob
« Odgovori #50 u: 24. 11. 2008. 14:50:13 »
daj mi neke smjernice za literaturu o uzgoju divljaci,nije je problem kupiti,samo je problem gdje je nabaviti?

Offline PH DBK

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1005
Odg: Dobra kob
« Odgovori #51 u: 24. 11. 2008. 16:44:37 »
daj mi neke smjernice za literaturu o uzgoju divljaci,nije je problem kupiti,samo je problem gdje je nabaviti?


ako si mene pitao, nažalost o tome ne znam puno jer se ne bavim uzgojem nikakve divljaći kod nas, a istini za volju u ovom trenu me baš puno i ne zanima.
a da se može kupiti vjerojatno može, mislim da bi ti neka skromna pretraga na internetu dala željeni rezultat


Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Odg: Dobra kob
« Odgovori #52 u: 25. 11. 2008. 13:16:09 »
sve sto se dalo nabaviti sam nabavio...najvise o uzgoju pernate divljači...sad bih prosirio vidike na zeca,te ostale vrste divljači...o zecu stvarno nisam nasao literaturu,znam da je najveci problem proljev kod zeceva i nagla promjena ishrane,ali cini mi se da je to kap u moru problema na koje se nailazi u uzgoju!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Dobra kob
« Odgovori #53 u: 11. 08. 2009. 14:27:52 »
Sticajem okolnosti sam naisao na "Dobru kob" cini mi se najnovije izdanje 93. ili cetvrto nisam siguran.
Nisam nikada citao do sada pa me zanimalo sta se tu nudi stoga sam uzeo jedan primjerak za 20 kuna na Plesu.
Po mom misljenju puno je bolji casopis a i kvalitet samog papira i broj stranica nego sto je nas koji dobijamo preko lovackog saveza.
Jedino sto ima premalo prica iz lova i ulova  obicnih lovaca i njihovih slika i trofeja.Svugdje se spominju samo predsjednici udruzenja i ostale glavesine,cak sam procitao da ce neko nekome poklonit jelena ako se ozeni itd.
Nema nista posebno ni o oruzju ali zato je sila reklama nocnih uredjaja itd.
Sve u svemu nije lose bar sto se mene tice iako da sam sta naucio sto je je nisam...

Offline peko

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Dobra kob
« Odgovori #54 u: 19. 09. 2009. 14:05:37 »
Želio bih se osvrnuti na članak iz posljednjeg broja Dobre kobi a kojeg potpisuje uvaženi kolega T.Svetić allias "MEDO"(forum) a za kojeg smatram da nebulozama o hicima na srneću divljač na udaljenost od 600 metara propagira kao nešto uobičajeno i normalno dok hice od 400 metara ne želi ni komentirati jer nisu vrijedni spomena.Kad ovo pročitaju iskusni lovci,majstori lovačkog zanata povratit će i gulaš i gemište,dok će mladi i neiskusni učiti pogrešno.Ne želim objašnjavati zašto je hitac na srneću divljač limitiran i zakonom i lovačkom praksom jer bi to svima trebalo biti poznato i prema tome gospodine Svetiću polakše i razumnije u nove lovačke uspjehe. 2p

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Dobra kob
« Odgovori #55 u: 19. 09. 2009. 16:05:28 »
Želio bih se osvrnuti na članak iz posljednjeg broja Dobre kobi a kojeg potpisuje uvaženi kolega T.Svetić allias "MEDO"(forum) a za kojeg smatram da nebulozama o hicima na srneću divljač na udaljenost od 600 metara propagira kao nešto uobičajeno i normalno dok hice od 400 metara ne želi ni komentirati jer nisu vrijedni spomena.Kad ovo pročitaju iskusni lovci,majstori lovačkog zanata povratit će i gulaš i gemište,dok će mladi i neiskusni učiti pogrešno.Ne želim objašnjavati zašto je hitac na srneću divljač limitiran i zakonom i lovačkom praksom jer bi to svima trebalo biti poznato i prema tome gospodine Svetiću polakše i razumnije u nove lovačke uspjehe. 2p

 :Copy of prima:Nažalost treba i njih koji educiraju svekoliko pučanstvo opominjati na ovakve gluposti.
I AM CROAT IZ INATA

Zoran

  • Gost
Odg: Dobra kob
« Odgovori #56 u: 20. 09. 2009. 16:22:10 »
Želio bih se osvrnuti na članak iz posljednjeg broja Dobre kobi a kojeg potpisuje uvaženi kolega T.Svetić allias "MEDO"(forum) a za kojeg smatram da nebulozama o hicima na srneću divljač na udaljenost od 600 metara propagira kao nešto uobičajeno i normalno dok hice od 400 metara ne želi ni komentirati jer nisu vrijedni spomena.Kad ovo pročitaju iskusni lovci,majstori lovačkog zanata povratit će i gulaš i gemište,dok će mladi i neiskusni učiti pogrešno.Ne želim objašnjavati zašto je hitac na srneću divljač limitiran i zakonom i lovačkom praksom jer bi to svima trebalo biti poznato i prema tome gospodine Svetiću polakše i razumnije u nove lovačke uspjehe. 2p

ma to je TIPFELER ... štamarija pomješala brojeve SIGURNO!!

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Dobra kob
« Odgovori #57 u: 20. 09. 2009. 16:46:30 »
Hm. >:(
I AM CROAT IZ INATA

Offline bena

  • K 100
  • **
  • Postova: 345
Odg: Dobra kob
« Odgovori #58 u: 20. 09. 2009. 18:38:56 »
da.... ččč
Biseru sjati ces opet beskrajno ti...

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Dobra kob
« Odgovori #59 u: 18. 12. 2009. 19:37:08 »
Da li ima dobra kob u PDF formatu?
I AM CROAT IZ INATA