Autor Tema: lovački tv programi  (Posjeta: 11068 vremena)

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #30 u: 10. 01. 2017. 06:38:14 »
U moderno vrijeme nisam jos cuo za lov na tigra, legalan. Vjerujem da bi bio po cijeni zlata, a i proculo bi se to makar od strane americkih lovaca, i s druge strane protesta zelenih.

Medjutim, negdje lokalno, mozda se i dozvoljava? Cites se ni ne mjesa ako trofeji idu u izvoz (preko granice). Sve u svemu, moguce.
Gente Balcanico!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #31 u: 10. 01. 2017. 08:47:09 »
A ima i pravo da se bune zeleni kad neko ide lovit Sibirskoga tigra, snježnog leoparda i slične ugrožene vrste!! Ima ih toliko malo na svitu da svaki lov nema nikakvoga smisla!!!

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #32 u: 10. 01. 2017. 09:22:07 »
A ja sam gledao na national geografic kako uredno ljudi šetaju i razgledavaju po Marsu. Ja njima ništa ne vjerujem jer do jedan njihov dokumentarac je odglumljen a priča izvrnuta. Bilo neki dan sat vremena o jetiju i da su ga vidili sto posto ali da ga nikako ne stignu slikat.. moš mislit  happi
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #33 u: 10. 01. 2017. 14:35:21 »
Lp!

Pa da lov na sibirskog tigra, da ali fotoaparatom. Gledao i ja. Bio to neki Amer koji preučava pume i sada išao po stupnjevima nekog južnog Koreanca, koji je to radio nekih 20 godina nazada. A onaj ekstremist bio onaj Koreanac a ne Amer.

Lov na sve vrste tigrova je moguč na farmama u Južnoj Africi, kde jih rede u tu svrhu. Samo treba puno para i imaš sibirca, bengalca, burmanskog... Zaštitarji su glasni samo kod nas, a tamo jih bacaju tigrovima.

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #34 u: 29. 05. 2017. 07:37:38 »
Krenu je s emitiranjem na Mreži "Lovački rog ", emisija o lovstvu na području grada Zagreba.
premjerno ide petkom u 22,30 , a reprizira se subotom i nedjeljom.
Pitah jučer tajnika HlS-a i predsjednika najvećeg lovačkog društva u Zagrebu tko je pokretač inicijative  no ne dobih zadovoljavajući odgovor.
Kako je ovo Izborna skupština LSG Zagreba mislim da znam od kuda vjetar puše.
No svakako hvale vrijedna inicijativa, bez obzira što mislim da u samom gradu nema dovoljno materijala za popunu sadržaja emisije.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline toplichanec

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #35 u: 29. 05. 2017. 08:25:23 »
Gledao sam ovu zadnju emisiju Lovački rog.
Od pričanja o problemima unutar pojedini lovačkih društava, ništa bitno.
Slično kao u u Lovačkom vjesniku, ove obljetnice, one obljetnice, tko je bio na kojoj skupštini, a nešto edukacijsko od biologiji divljači, pravilnom izboru za odstrel, lovačkoj opremi, dresuri lovačkih pasa i otklanjanju nepravilnosti kod pasa ali i vodiča, o tome nitko ništa.
Možda i snimke pojedinačnih lovova, kao i skupnih - toga naravno nema.

A tko su tajnici predsjednici, kakav je gulaš, tko se došao poslikati, to stvarno ne zanima nikog van te udruge.
Možda će biti bolje.
Vinum bonum pax in domum.

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #36 u: 31. 05. 2017. 11:06:05 »
Odgledao sve tri. Nažalost, alkarskim rječnikom rečeno, alkar "Lovački rog" u ništa!

Osnovni problem, kako ga ja vidim, leži u tome da se zapravo ne zna što se tim ciklusom emisija želi postići. A ako cilj nije jasno deklariran i razumljiv, onda ni konačan proizvod ne može obarati s nogu.

Slažem se s kolegom toplichanec kako je emisija zapravo "Lovački vjesnik" u video formatu. I dok za "Lovački vjesnik" još mogu naći opravdanje jer on je ipak službeno glasilo HLS-a, za "Lovački rog" ga jednostavno nema.

Da se mene pitalo, ova bi ideja poslužila za jasno mijenjanje slike o lovstvu među građanima Lijepe naše. Popularizacija lovstva ne može se provesti u zatvorenom međulovačkom krugu u kojem jedni drugima plačemo na ramenima i ponavljamo stalno iste probleme. Mijenjanje percpecije javnosti o lovcima i lovstvu može se samo jasnom i kvalitetnom prezentacijom naših aktivnosti te razumljivom (jednostavnom) i jezgrovitom komunikacijom s javnošću.  teaa

Da se mene pitalo, ova bi emisija imala potpuno drugačiju koncepciju i svaka bi epizoda bila tematski posvećena nekom od segmenata lovstva. Sigurno se može napraviti jedna emisija o kinologiji, jedna o trofejistici, jedna o zakonodavnom okviru lovstva i problemima koji iz toga proizlaze. Ne nabrajam dalje da zaštitim ideju.  z14 Ali to bi poslalo jasnu sliku u javnost kako je lovstvo izrazito kompleksan segment koji traži vrlo širok spektar kvalitetnih i stručnih znanja te mnogo terenskog iskustva i praktičnog rada.

Da se mene pitalo, materijale za emisiju bi se skupljalo ciljano i kroz dulji vremenski period, a temeljem kvalitetno razrađenog scenarija. Naime, iz viđenog se može zaključiti kako se emisija snima "u zadnji čas", a to nije dobro. Ne znam jeste li gledali BBC-jevu drugu sezonu dokumentarca "Planet Zemlja". Osobno, uživao sam. Naravno, takvu produkcijski razinu i financije nije moguće dosegnuti ni u ludilu. Ali ti materijali sigurno nisu pripremani i snimani u mjesec dana.

I o terminu emitiranja bi se moglo razgovarati ali vjerujem da, bar u početku, i nije bilo moguće tražiti neke jače termine. Naročito kad imate ovakav materijal.  8)

S kolegom fazanom se (napokon!) ne slažem. Mislim da je Zagreb, upravo zbog svoje specifične situacije, vrlo interesantan i da može ispričati priču o lovstvu koju niti jedan drugi savez ne može. Bar ne u toj mjeri. Tako je emisija i izgledala i smatram da je bila najbolja (najmanje loša) od sve tri prikazane.

Mene je puno više iznenadilo da je više od zadnjih 5 minuta emisije iz Slavonsko-brodske županije otišlo na natjecanje u kuhanju paprikaša na Jarunu. To zapravo znači da Slavonsko-brodska županija nije mogla popuniti niti 25 minuta kvalitetnim materijalom. Za mene je to katastrofa! Naročito zato jer je bila druga na redu što znači da još uvijek publika nije potpuno zasićena jednom te istom pričom.

Iz te perspektive gledano, ne bih htio biti u koži onih županija koje budu prezentirane među zadnjima.

U svakom slučaju, prognoziram pad gledanosti kako bude emitiranje odmicalo. S tim da je to dobra vijest jer to znači da su seriju počeli gledati i neki "nelovci" pa onda odustali.

Stagnacija gledanosti bi bila još gora. To bi značilo da su samo lovci i gledali od početak.

I još jedna "Vidoviti Milan" prognoza. Najgledanija emisija bit će ona iz Splitsko-dalmatinske županije. Tamo je najviše lovaca, tamo će biti najveći interes za gledanje "slike svoje" na ekranu.  zagi

DK!

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #37 u: 31. 05. 2017. 11:54:11 »
Samo ovdje treba reci da je zaista vrlo tesko snimiti kvalitetnu emisiju o lovu.
I za kvalitetu, realno bi trebalo novaca.

Recimo, pogledam povremeno Americke lovacke emisije preko satelitskih kanala, i nicim nisam impresioniran.

Uglavnom se svodi na 15-minutne dokumentarce, sponzorirane od proizvodjaca, vrlo male skoro nikakve edukacijske vrijednosti.
Ti sponzorirani dokumentarci se svode na to da lovac dolazi u skracenom postupku na mjesto odstrela, postavlja pusku, puca (jednom) i neko ko je snjim, obavezno mu cestita, thumbs up, i to je to. Joj kako je super ta nova puska!

Znaci ne vide se eventualni promasaji.
Cijena lova, lovnog vodica, ili makar lovne markice se ne spominje.
Tip metka, to jest zrna obicno se ne spominje.
Vidi se brand, puske i optike.
Uglavnom, dodjes na poziciju i pucas, a kapitalna divljac pada.
Tocka.

Uglavnom, trend su dokumetarci informativnog kakraktera koji ukazuju na nove stvari na trzistu, sa puskama koje ne promasuju.
Edukativno, nula bodova.

U buducnosti ce biti jos i teze, obzirom na propise o zastiti zivotinja, da bi se izbjeglo prikazivati da zivotinja pati, znaci dokumentarci u buducnosti biti ce realno bez eksplicitnih slika odstrela.

Danas se ni ne mogu sjetiti jednog lovnog dokumentarca sa TV da bih ga zaista mogao preporuciti.

Na you tube se zna naci ponesto vrijedno gledanja.

Gente Balcanico!

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #38 u: 11. 06. 2017. 08:57:02 »
Kolega Roger, jesi gledao MeatEater-a? Meni je odlican...
Znaci covjek lovi uglavnom sam u uglavnom javnim lovistima (public lands) i onda kuha/jede to sto je odstrelio...
« Zadnja izmjena: 11. 06. 2017. 08:58:57 od zhrvoje »
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #39 u: 11. 06. 2017. 09:28:11 »
"Meat eater", nisam gledao.

Ali, gledao sam "Sasquatch Mountain man". Serija na  "outdoor channel". Ovo mi se cini slicno tome.

To je serija koja prati trapera koji po Rocky Mountains, i preriji lovi kao sto se lovilo u doba prvih trapera.
Znaci, hawken puska na crni barut, luk i strijela, klopke.
Zivi u brvnari,
Sam radi sve.
Lijeva kugle,
Stavi kozu, izrada futrola za za pusku, noz, strijele.
Tradicionalni nacin pripreme mesa.
sam radi i kuje nozeve, potkovice i slicno.
Gente Balcanico!

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #40 u: 11. 06. 2017. 10:23:01 »
Nije ni slicno...pogledaj svidjet ce ti se...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #41 u: 11. 06. 2017. 10:28:00 »
Budem! zagi
Gente Balcanico!

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #42 u: 04. 01. 2018. 23:52:14 »
Na Vinkovackoj televiziji krenula je emisija o lovstvu pod nazivom 'Čuvari Prirode'. Vecerasnja emisija je snimana u mom LD. Pogledajte...
https://youtu.be/QL-0Wz0HR0o
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline tom12

  • K
  • *
  • Postova: 80
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #43 u: 13. 01. 2018. 00:04:09 »
Na Vinkovackoj televiziji krenula je emisija o lovstvu pod nazivom 'Čuvari Prirode'. Vecerasnja emisija je snimana u mom LD. Pogledajte...

U koje vrijeme ide?

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: lovački tv programi
« Odgovori #44 u: 13. 01. 2018. 00:26:07 »
Sve epizode se mogu pogledati na youtubeu...

Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ