Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74888 vremena)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #315 u: 08. 02. 2011. 01:03:38 »
U tome i jeste ljepota ovog druzenja da se razmjene iskustva i uvide dobre i lose i prosire pogledi.
Svugdje ima loseg i dobrog a na nama je da uzmemo jedno ili drugo. Kad sam bio mlad lovac kuci smetalo mi je da uvijek moramo biti u grupi a ovde lovim sam kad hocu i u tome sam dosta uzivao i kako starim malo sam se i drustva pozelio pogotovo dobrog.  kad sam ljetos lovio srnjaka i popeo se na ceku nakon dvadesetak godina to je bio poseban dozivljaj za mene a kad smo se vratili u lovacko drustvo docekala nas je harmonika , pjesma, klopa i pice. Ljepota koje ovde nema! nakon toga u drugi klub na jos jacu festu sa pjevacicom- ludnica kakvu ovde ne mozes platiti. Kod vas ima lijepih obicaja i tradicija samo bi volio vidjeti vise clanaka aktualnog lova i tehnickih clanaka koji su posteno napravljeni a ne prepisani odnekud ili na brzinu uradjeni. Posebno me ljute clanci koji tvrde gluposti i neistine a i takvih sam vidio gdje se tvrde neke stvari koje jednostavno nisu istina i potvrdjuju da autori clanaka nisu tu opremu ni vidjeli a kamo li probali.
Tako je..  d4

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #316 u: 10. 03. 2011. 11:11:35 »
Već neko vrijeme dvojim jel to pisati ili ne, ali me toliko smeta da moram. U zadnjem broju LV- a mislim na str.46, u rubrici savjetovališta opisan je lov na jazavca ččč ččč ččč. Tko su ti ljudi koji objavljuju takve tekstove, tko su oni koji to pišu, tko su oni koji daju i primaju honorare - lovci sigurno nisu - svi lovci znaju kad je lovostaja na jazavca i ....... nedostaje mi teksta na takvu glupost - kad bi mu se  barem neka ruka probila sa tavana u spavaću sobu usred noći i odnijela ga ....... ččč ččč ččč

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #317 u: 10. 03. 2011. 11:24:46 »
To ti je copy paste sistem  ;D

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #318 u: 29. 09. 2013. 09:02:00 »
čitajući clanak na 10-oj stranici LV divljačina postaje brend,treba olakšati proizvođačima,ostao sam iznenađen da je jedan takav objekt otvoren u idustrijskoj zoni garešnici i to za 15milijuna kuna.pošto živim u garerešnici i to 10-ak metara od industrijske zone,a sa terase vidim 97% objekata u industrijskoj zoni ostao sam zbunjen gdje je taj navedeni objekt,razgovarajuči sa nekim čelnicima grada o tome oni me gledaju kao da sam pao sa marsa i čude se čudom.molio bih ako netko ima više informacija o ovom pogonu da napiše nešto o tome.jedini objekt koji može zadovoljit uvjete za takvu preradu je konzumova stara klaonica iza đačkog doma,dali je o tom objektu riječ.

em ti jarca

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #319 u: 29. 09. 2013. 09:09:26 »
Mozda u Cazmi

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #320 u: 29. 09. 2013. 10:14:53 »
je ind.zona Čazma

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #321 u: 29. 09. 2013. 10:29:25 »
onda su promašili grad za smo 50km
em ti jarca

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #322 u: 29. 09. 2013. 12:11:35 »
ma ista županija,nema greške

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #323 u: 29. 09. 2013. 12:28:57 »
to su ti zagrebacki novinari , cim predju Savu neznaju gdje su   d13

Offline aski

  • K 100
  • **
  • Postova: 318
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #324 u: 29. 09. 2013. 12:51:50 »
sad sam listao Lovački mislim da ipak nije onaj objekat u Čazmi,nema slike pa nemogu tvrdit

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #325 u: 30. 09. 2013. 09:32:57 »
Da to je u Čazmi, sad sam se za Grgom čuo, industrijska zona - kod Konzuma.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #326 u: 28. 10. 2016. 22:19:04 »
Evo danas dobio lovački vjesnik i na 54-oj stranici donji članak je o mojem društvu. Ja sam onaj iza koji je za glavu višlji od ostalih.  zagi

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #327 u: 28. 10. 2016. 22:25:41 »
pa kolega i ti si malena ljudina od covjeka... d4 happi
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #328 u: 28. 10. 2016. 23:12:26 »
Jesam  happi z10 zagi

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #329 u: 17. 08. 2017. 06:26:35 »
Pusu li novi vjetrovi u Lovackom Vjesniku?
Stigao mi je primjerak LV, 7-8/2017,

I vidim 3 zanimljiva i kvalitetna clanka, kakva ne pamtim da sam u zadnje vrijeme vidio.

Prvi tekst je pravni osvrt na pse lutalice, njihovo uklanjanje i pravne posljedice po lovca (oduzimanje oruzja)  pod naslovom "Uklanjanje pasa lutalica", po meni solidno obradjen iz prve pravno-strucne ruke, po iskustvu sudskog vjestaka.


Drugi je promo-clanak recenzija lovackog karabina linearnog sustava Merkel Helix, pod naslovom "Repetirka kojom je moguce pucati brzo i sigurno uz oslonjenu glavu". Dali je clanak preuzet iz nekog drugog medija ili casopisa, ili je rezultat realnog testiranja ne znam, ali ima sve elemente koje takav clanak / recenzija mora imati:
od tehnickoh specifikacija, pa do osvrta na preciznost u realnom testu na meti.

Jedina zamjerka je da nema slike mete, ili uvjeta gadjanja, vec mi se ilustracije cine preuzete iz kataloga. (Da su slike ucinjene na licu mjesta kod testa puske, ili rastavljanja zatvaraca, tekst bi visualno djelovao realisticnije)
No, bez obzira na sve - solidan osvrt i prezentacija puske, kakvog dugo nisam procitao LV.

Treci clanak koji sa sa zanimanjem procitao je clanak pod naslovom "Kako nosi posudjena puska".
Ovdje je rijec o realnom testu kojeg je odradio 10 lovaca, gadjajuci iz iste puske, te rezultati pogodaka u metu.
Test obavljen na strelistu, na metu srnjaka, sa kutijom kvaltetne municije, i ocito je u ovkav clanak ulozeno nesto novaca za troskove kao i trud da se tako nesto organizira.

Moj je jedini komentar da se ovakav tekst moze shvatiti dvojako, odnosno ono sto tekst implicira jest da je nezahvalno  koristiti posudjenu pusku, koju lovac ne poznaje.
I slazem se s time.

Medjutim, citajuci izmedju redova, tekst se moze shvatiti i na drugi nacin, a to je da prosjecnom lovcu u HR, evidentno nedostaje vjezbe gadjanja na streljani, sto moze biti drugi razlog velikog rasipanja pogodaka na meti, a na sto se tekst nije osvrnuo.

U svakom slucaju, u ovom broju pojavilo se nekoliko tekstova, po mojem sudu kvalitetnih, i bilo bi dobro da se ovakva praksa nastavi i u narednim brojevima.

 bravooo
Gente Balcanico!