Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 75340 vremena)

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #195 u: 06. 11. 2009. 15:50:05 »
teaa nemam riječi, već danas stigao "lovački .."  just

Blago tebi,ja svoj nisam ni vidio :laugh:
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #196 u: 08. 11. 2009. 00:10:41 »
OVO SA LOVAČKI VJESNIKOM JE ŽIVA SRAMOTA
I AM CROAT IZ INATA

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #197 u: 08. 11. 2009. 00:17:47 »
pa ako  gosp. lekić čita ovo onda nek se registrira i odgovori nam na par laganih pitanja. evo jedno npr.: zašto lovački toliko kasni, prije to nije bio slučaj, uvijek je došao pred kraj mjeseca. evo 10 mj. je prosao a lovačkom ni traga ni glasa. za 9 mjesec je došao oko7, 8 desetog, kad je rika već odavno prosla, a oni se raspisali o bojovnicima i arealima starih jelena. al dobro je to znat za nagodinu  ;) evo sad je bilo svjetsko u zadru i čisto me zanima kad će bit reportaža, sigurno u 12 mjesecu! i gosp. lekiću nemojte se opravdavati da nemate novinara i stručnih suradnika, pa bar lovački savez ima novaca za takve stvari! lijepi pozdrav!!!

Ma taj Lekić je obični mačkaraš!
I AM CROAT IZ INATA

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #198 u: 08. 11. 2009. 23:17:37 »
zakaj je sramota, ja mislim da je lovački jako dobar, malo kasni dostava al zato uvijek dolazi.  fre
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #199 u: 09. 11. 2009. 03:33:38 »
Ljudi ja sam poceo narucivati vase lovacke magazina da vidim kako to sve izgleda. Pa cekam i cekam i opet me lijepo iznenade. Neki bas i nisu cemu ali ih nije lose procitati. nek oni samo izlaze i neka ih ima! Hvala za PDF formate za nas koji smo daleko to je najbrzi nacin da ih procitamo!
Nove magazine treba pomoci i napraviti sto boljim pa ce ovi sto sastance polako prestati biti interesantni ali za sve treba vremena i energije!

Offline imota

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #200 u: 09. 11. 2009. 17:15:34 »
ZNATE NA STO MI SLICI NOVI LOVACKI VJESNIK: KODA CITAM SLIKE  rol
Pa tamo nema nista za procitati osim reklama i "slika" :)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #201 u: 09. 11. 2009. 23:46:36 »
Objektivno: nije cemu ali kad si daleko i nemas bas opcija onda je i ovo dobro. Makar se ima nesto pogledati i ponesto procitati. Kad si daleko sve je dobro.

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #202 u: 10. 11. 2009. 10:54:29 »
Na žalost Lovački se vjesnik pretvorio u:
1. Dobar dan gospodine predsjedniče
2. Pozdrav i vama gospodo iz HLS-a
3. Lovci vole jesti i graditi čeke
4. Streljaštvo (svaka čast streljačkim udrugama, ali i sa maslom je previše)
5. Pisanje oda zaslužnim lovcima (zašto ne i preparatorima i njihovim suprugama)
6. Oglasi
7. Oglasi
8. Oglasi
.
.
.
25. Oglasi
Jučer sam ga pročitao za cijelih 7 minuta. Pa dajmo malo mašte. Da li netko može napisati reportažu iz pokojeg lova, posebno iz nekih drugih zemalja npr. Švedska, Finska, Rusija itd. Da li ima netko tko je u stanju obraditi pokoje oružje, pa makar na način kako se obrađuje srneći paprikaš ili jela od zeca, prepelica i sl. Da li se možda u nekoj bližoj ili daljoj budućnosti može očekivati neki kvalitetniji članak o divljači koja ne naseljava naše krajeve. Vidim da je izbačena rubrika o lovcima diljem svijeta. Šteta, jer to je po meni bilo još nešto što sam pročitao sa užitkom. Više sam od Gorana saznao o Australiji i Novom Zelandu nego što je to itko pokušao napraviti od autora u LV. Afrika, Azija (Mongolija, Kirgistan, Kamčatka), Južna Amerika (prije svih Argentina), Sjeverna Amerika. Pa ljudi moji toliko tema, a na žalost nitko ništa ne poduzima. Da ne govorim da se susjedne zemlje (BiH, Srbija, Slovenija) spominju samo kada treba nešto reći o aktivnostima predsjedništava saveza. Na ovome forumu se ispostavlja da lovci ne znaju prepoznati sačmu po oznakama na patronama, a da o odlikama pojedinih kalibara i ne govorimo. No to sve očito po ocjeni gl. urednika ne spada u bitno za staviti u LV. Mi ćemo i dalje čitati kako su se lovci dobro najeli u Gornjoj Mrkvi, nakon što su odstrelili tri fazana, počastili predsjednika HLS-a koji se slučajno tu našao jer mu je pukla guma na autu, a poslije klope su uzeli čavle i sjekire i sklepali predivnu čeku. Kao što rekoh, ako je i sa maslom previše je.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

valdop

  • Gost
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #203 u: 10. 11. 2009. 11:23:35 »
tava, potpisujem, samo si zaboravio da je jedna tema drugačija IN MEMORIAM svaki puta druga lica

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #204 u: 10. 11. 2009. 12:29:35 »
To im je Facebook! Tava u pravu si svi su poprilicno  dosadni, morbidni i samo se od njih debljam ali ja sam daleko pa mi je sve interesantno ( kratko vrijeme). Moram reci da su nasi ( Australijski) magazini daleko jaci i privrzeniji lovu i ostalim "pravim" temama koje zanimaju lovce a ne ovi debeli politicari i glavonje obucene u zelenu coju. Moglo bi se puno toga uraditi ali urednistva su slijepa, gluha i poslusna nekom aparatu , valjda iz navike. Oglasi su sokantni, kad oglasavaju robu/ opremu ciji brand/ ime  ne napisu korektno i pravilno. Dobra Kob od prije par mjeseci je imala jedan mali sitni clanak nekog lovca koji je lovio Ibexa a ogroman clanak o nicemu u lovackom savezu. Trebalo bi biti obrnuto a cini m ise da bi se svasta dobro moglo napraviti ali neko ima drugu viziju pa radi po svome. Sutra dobijam Lovocuvar 4/5 da vidim kako to izgleda pa sam ih onda sve probao. Jedino sto sam vidio interesantno je bio Kalibar ali i tamo je bilo dosta toga sto sam negdje drugo ranije vidio. Makar se trude da prate trendove i format im je sasvim OK.

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #205 u: 10. 11. 2009. 13:14:14 »
tava, potpisujem, samo si zaboravio da je jedna tema drugačija IN MEMORIAM svaki puta druga lica

 just
 d4
 hao
 hao
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #206 u: 10. 11. 2009. 13:18:54 »
Na putu za Kanadu sam imao pauzu na aerodromu u Parizu. Što ću, nego pitati prodavača novina da li ima kakav časopis za lov. Čovječe, kupio sam odmah tri (različita) i iako ne razumijem francuski jezik uživao sam u slikama i temama tako da sam se trudio i neke stvari povezao. To je za lovca. Kada čovjek bolje razmisli onda je jasnije kada naletiš na lovca koji ne poznaje lovačke tradicije, jer ruku na srce, na ispitima se o tome jako malo govori, dok u lovu s kim si takav si. Literature je malo i teško je dostupna, a ona koja je dostupna na žalost nas jako malo podučava.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #207 u: 10. 11. 2009. 13:58:14 »
tava, potpisujem, samo si zaboravio da je jedna tema drugačija IN MEMORIAM svaki puta druga lica

 just
 d4
 hao
 hao


 Stvarno jako duhovito... Ne dao Bog da se ikad iko nađe ili netko njemu blizak na toj starnici.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

valdop

  • Gost
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #208 u: 10. 11. 2009. 14:34:37 »
kad tad nas to sve čeka, ali nije rečeno u tom kontekstu već da je u svakom lovačkom to drukčije, tebi za informaciju ja sam četvero iz uže obitelji imao na tim stranicama, sve je to dio života. . .

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #209 u: 10. 11. 2009. 14:44:26 »
Kupio sam zadnji broj LOVOČUVARA, bolji od Vijesnika,čak i naš Huntercro ima svoj članak!