Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 75359 vremena)

Offline mzajcek

  • K
  • *
  • Postova: 57
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #300 u: 01. 11. 2010. 12:57:44 »
Kolega Štef!
U "mračno" doba komunizma postojali su mnogi izvori "svjetlosti", koje su u današnje "svjetlo" doba naprasno ugasili, pogodi tko!? Pisma urednišvu su samo mali detalj gaženja "velike demokracije". dlovac
MIHAEL

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #301 u: 02. 11. 2010. 10:17:07 »
Lijepo zborite dečki, a i ja se pridružujem kritikama. Svaki mjesec očekujem novi broj, i svaki put ponovno razočaranje. Današnji urednici bi trebali pročitati koji LV iz 70- ih godina pa i ranije da vide kako se piše o lovstvu i lovu. Nemam ništa protiv streljaštva, ali se pitam kad otvorim LV jel to glasilo streljačkog saveza ili lovačko glasilo. Naravno, uredništvo puno ne tangira to što se mi pjenimo, njima je cilj poslati 50000 puta 10 brojeva unaprijed plaćenih svezaka nama, a što ćemo mi s njima dragom Bogu svejedno, (reklame su im naravno dobrodošle). Ipak tješi činjenica da na ovom našem forumu ima bezbroj odličnih tekstova popraćenih prekrasnim slikama, a žalosti to što mi taj LV ipak plaćamo. Pitam se da ga kupujemo na kioscima koliko bi bilo prodanih primjeraka. ččč ččč ččč

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #302 u: 02. 11. 2010. 10:46:25 »
Upravo sam pročitao dragancov putopis po Sloveniji :Copy of prima: - neka se gospoda iz LV-a malo ugledaju teaa, i još nešto, forumaši ovakve reportaže rade besplatno! zagi

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #303 u: 02. 11. 2010. 10:57:53 »
Tako je..... rodjo
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #304 u: 04. 01. 2011. 18:15:42 »
Ne znam gdje ovo napisati pa sam odlučio ovdje. Naime,znam da o ukusima ne treba raspravljati i to se ne radi. Danas sam kupio novi lovački STOLNI kalendar i zaista sam u čudu kako je prvenstveno jako LOOOOŠE  slL napravljen i estetski složen i modeliran.  d13 d13 fre mad
Totalno nepregledan i neracionalno napravljen bez pregleda tjedana i većih praznika i blagdana...  uf slL slL
Opet kažem o ukusima ne želim raspravljati ali ovaj kalendar naprema prošlogodišnjem je totalna koma,užas gdje sve ode lova na 2000 primjeraka u nakladništvu.... :pferd:
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 354
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #305 u: 31. 01. 2011. 22:59:29 »
PDF za nas koji smo daleko da vidimo te perverzije i clanke!
Evo ga opet:http://www.hls.com.hr/images/najnovije%20hls/LOVACKI_12_2010.pdf
Dobra kob.
« Zadnja izmjena: 31. 01. 2011. 23:03:34 od Schultz and Larsen »
Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #306 u: 01. 02. 2011. 03:18:09 »
Hvala lijepo! d4

valdop

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #307 u: 07. 02. 2011. 09:31:14 »
broj 1-2 ima samo desetak slika "manekena" HLS-a, što i nije puno kad je dvobroj . . .

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #308 u: 07. 02. 2011. 22:29:02 »
Stvarno se vole slikati i vec je to malo dosadilo i bogu i narodu ali ja opet volim prolistati da malo vidim kako to sve izgleda. Kad si daleko sve ti izgleda puno drugacije.  kad moji Australci vide ove utegnute gospon lovce u svecanim odjelima odmah se uhvate smijati i misle da je neki gay party i nije im jasno da se to jos uvijek nosi i da lovci imaju tolike sastanke i govorancije. samo im fali neki bavarski bend i da se mlate rukama po koljenima i skacu oko stolica. Ovaj fenomen samoljublja bi trebala struka objasniti. Tradicija ili uvezena tradicija- sve u svemu ja ipak volim to procitati jer uvijek se zavuce neka korisna informacija koju vrijedi procitati.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #309 u: 07. 02. 2011. 22:43:23 »
Cast Gorane tebi i Rajku koji lovite i zivite tamo preko bare,i ja sam u tim vodama pa se razumijemo.
Ali za mene ipak ima nesto i u tim sastancima,slikanjima i govorima,mora i to neko,ja i da imam priliku ne bih jer volim biti obicni lovac.
Kao sto kazes volim procitat bilo koji lovacki list,sad manje vise koliko je kvalitetan vazno da je o lovu i vazno da je iz nasih ex-yu krajeva.
A ako bilo ko od nas misli da taj neki list nevalja,Pa neka on napise bolji i objavi..Najlakse je dat 3-5 eura i reci nevalja.
A sto se australaca i "mojih" iraca tice,nemaju oni pojma sta je lov i tradicija,to sto mi imamo na Balkanu oni nece nikad imat.Govorim o pravim ljudima i lovcima.
Mislim,ako se razumijemo...
poz  zagi

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #310 u: 07. 02. 2011. 23:16:45 »
Kobi razumijemo se 100%! meni neke stvari ponekad izgledaju smijesno ali gledam iz daleke perspektive i naravno da Evropa ima jace i dosljedne tradicije i bolja druzenja po klubovima nego mi ovamo.  magazine volim procitati zato sto sam emigrant koji zivi daleko i to mi je kao i ovaj forum nacin da budem u kontaktu. Komentar je upucen za gospodu koja se jako vole slikati u svojim svecanim odjelima i tesko ih zamislim u cizmama , prljave od blata, znoja i vucenja ulova DS ili pomaganja drugom lovcu da odere divljac u sumi ili dovuce do ceste. Postujem tradicije drugih i ponasam se skladno tome ali moram reci das neke stvari ne razumijem jer sam malo podivljao ovde daklko od svega. Bio sam ljetos na jednoj lovackoj proslavi nakon takmicenja trapa a mi bili u lovu i navratili i bas mi je bilo fino i to nama ( ili meni) ovde fali a to su povremene lovacke zabave i veselja kojih ovde u principu nema. SCI club meetings su hladniji i brzo zavrse a iam samo nekoliko klubova koji imaju svoje proslave i feste. Talijani i Grci se znaju proveseliti i vidio sam to nekoliko puta sto je stvarno fino: lov, trofeji, klopa, vino ples i ostalo...
ja povremeno napisem nesto za jedan lovacki magazin kod vas i to radim dobrovoljno i bez naplate znaci cisto zadovoljstvo i nista vise. Opisem kako jeste i to je to. Lovacki Vjesnik uvijek procitam kao i sve ostale koji mi dodju pod ruku ili mi prijatelji posalju na cemu sam im jako zahvalan. Slika je sa te lovacke feste na kojoj je bilo dosta pjesme a i alkohola. da se mi lovci ovde tako napijemo zeleni bi nas potopili za 5 minuta a murija oduzela svo oruzje ali i to je folklor i tradicija  tu smo razliciti.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #311 u: 07. 02. 2011. 23:32:49 »
Ja ne znam što ste Vi mlađi pomislili kada ste pogledali sličicu iz prthodnog komentara  , no ja sam pomislio da su mi još jedne takve , koji bi to bio osnov za postavu čeke.  uf
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #312 u: 07. 02. 2011. 23:36:33 »
Da vam ekonomija stoji na ovakvim nogama ne bi bilo nikakvih problema!  Cura je pjevala odlicno i zabavljala ekipu koja je pila iz pobjednickih pehara. Prava festa sa pecenjem i lukom!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #313 u: 07. 02. 2011. 23:51:29 »
Slazemo se i lijepo si i ti srocio svoje misljenje i vidjenje lova "tamo i ovamo"..
Sad pisemo na ovoj temi pa kad smo tu da nastavimo.Ovih dana sam procitao 2-3 nasih listova i po mom misljenju od svih njih napravio bih 1.Puno je tu i svakakvih slika,samopromocija,reklama,pogotovo ovih savremenih nocnih uredjaja,najmanje je vaznih stavki iz lova i lovstva.Sto se meni ne svidja ali za tih par eura isplati se kupiti pa neka je bar jedan kvalitetan tekst u svakom,a ima ih mnogo vise.(mislim i na tvoje tex.)
Citam takodjer i ovdasnje lovacke listove a citam i nase i strane ribolovacke novine,pa nakon nekog vremena shvatis tu razliku poimanja lova i uopste prirode kod nas i vani.Ima me i na nasim i na stranim forumima i portalima.Pricam s prijateljima lovcima i ribolovcima iz cijelog svijeta.
Hocu reci da Ima i kod nas nedostataka dosta,ali ni ovdje nije sve perfektno.I ovdje se lopovluci,krivolovi,puca sa nedozvoljenom municijom,sjedi na odstreljenoj divljaci,opija za vrijeme lova i galami i hoda na standu itd itd a nije bilo rata kao kod nas i nije bas tako lako i jeftino postati lovac ovdje kao sto je to slucaj kod nas.Kad bi se kod nas ostavili lova svi oni koji su se istim poceli baviti iz neke koristi,radi mesa il onako usput radi zurki i hrane,bilo bi nas sigurno duplo manje,a to bi znacilo i bolju organizaciju jer bi ostali samo oni koji uistinu vole lov i prirodu.Ovako nas svako malo osramoti neki tip uhvacen u krivolovu i ispastamo svi zajedno ni krivi ni duzni...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #314 u: 08. 02. 2011. 00:16:57 »
U tome i jeste ljepota ovog druzenja da se razmjene iskustva i uvide dobre i lose i prosire pogledi.
Svugdje ima loseg i dobrog a na nama je da uzmemo jedno ili drugo. Kad sam bio mlad lovac kuci smetalo mi je da uvijek moramo biti u grupi a ovde lovim sam kad hocu i u tome sam dosta uzivao i kako starim malo sam se i drustva pozelio pogotovo dobrog.  kad sam ljetos lovio srnjaka i popeo se na ceku nakon dvadesetak godina to je bio poseban dozivljaj za mene a kad smo se vratili u lovacko drustvo docekala nas je harmonika , pjesma, klopa i pice. Ljepota koje ovde nema! nakon toga u drugi klub na jos jacu festu sa pjevacicom- ludnica kakvu ovde ne mozes platiti. Kod vas ima lijepih obicaja i tradicija samo bi volio vidjeti vise clanaka aktualnog lova i tehnickih clanaka koji su posteno napravljeni a ne prepisani odnekud ili na brzinu uradjeni. Posebno me ljute clanci koji tvrde gluposti i neistine a i takvih sam vidio gdje se tvrde neke stvari koje jednostavno nisu istina i potvrdjuju da autori clanaka nisu tu opremu ni vidjeli a kamo li probali.