Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74883 vremena)

Offline mzajcek

  • K
  • *
  • Postova: 57
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #345 u: 26. 08. 2018. 19:11:27 »
Ne treba se čuditi što je LV takav kakav je, kad se zna kakav ga bijednik uređuje po nahođenju nedodirljivih ikona. Žele ga pretvoriti u informativni bilten, a to više ne bi bio vjesnik, bilten je nešto drugo.
     Dvobrojem za 4-5 mj. ukraden je jedan broj, tako da ih ove g. bude 9, a ne 10.  Budorov potrćko  je nesposoban da nešto izmjeni, a da je i sposoban za vratom su mu mudonje koji već 20 g. caruju u Savezu.
MIHAEL

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #346 u: 26. 08. 2018. 20:12:03 »
Bravo Laufer  evo sad sam dosel iz WC..a gdje sam ga odpakiral i pocinjem listat..do 17 stranice sam stal jer sam vec bil gotov...tam nema ama bas nis pametnoga...poslije malo cagalj balistika za odstrijel srnece divljaci..i GLINENI GOLUBI... i to je sve....sad si ostavim samo onih 17 strana i neka ceka kod wc skoljke...tad sam brzo gotov sa poslao hao hao hao
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #347 u: 26. 08. 2018. 20:44:48 »
...Plenkovic  ??Kaj ima on sa lovstvom mili boze,citanje u Saboru za nabavku oruzja..ljudi pa pisemo vec godinama o usvajanju zakona o punjenju municije...to jednostavno ignoriraju.Nije im u interesu poboljsati nas zivot lovaca.Tko od Vas sigurno cita njemacke novine  pa moli Vas prokomentirajte sto sve unutra ima..uvijek novosti..prakticni savjeti i,i,i,i d ne tupim..ovo je dno dna!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #348 u: 27. 08. 2018. 05:06:49 »
     Dvobrojem za 4-5 mj. ukraden je jedan broj, tako da ih ove g. bude 9, a ne 10. 

Malo ga citam, neki put ga otpakiram i prolistam, neki put ni to.
Ja bio ubjedjen da ima 12 brojeva godisnje!  uf

Sad sam nesto naucio!

Forum je dokazao svoju edukativnu fukciju!

 zagi
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #349 u: 12. 09. 2018. 00:06:01 »
Kad god naletim kupim ste magazien koej mogu naci i kao i uvijek nadjem dobru komediju unutra. Satiricne price vrijednih lovackih drustava koji su iskopali novu rupu s vodom ali i dalje vrijedno rade... da dodje divljac vaznom posjetiocu sa dobrim vezama. Crni, bijeli i sivi vukovi se prividjaju a neko ih je tajno donio iz Kanade pa pobacao po Lici... razni strucnjaci  luparaju gluposti  po slabo prepisanim clancima pjevaju hvalospjeve proizvodima koje se nadaju dobiti jeftinije iako nikad ne idu u lov i ne prljaju oruzje ako ga imaju. Medijski napadi sjeverno korejskog tipa opjevavaju dragog i jedinog maloljetnika koji nikad nece narasti u pravog vodju kojem to mu nije ni zelja - nek se jede, pije i slika a ordenja se dijele ko kospice.  Vlada strah, nepovjerenje, borba za dobit bilo kojeg tipa i sigurnost pozicija da se odrzi status quo  pa da se to sve nekako da djeci da naslijede. Vazni predsjednici se slikaju zajedno i obecavaju prazne price da bi jeftino pokupili glasove naivnih. Plenko hoda ko bivci mu vodja sveti Ivo pa jedva stane kroz vrata a tamo ga doceka niko drugi neko velik i jedini pa se slikaju i rukuju i caste...Plenko prije toga navrati kod ujaka da mu dadane brzi kurs da skonta sta to lovci jesu  i sta rade da  su mu teme poznatije. bacis smece iz ruka, operes ruke   i pogledas vani - sunce, more, brda  i ljepota. Toliko lijepih terena, toliko lijepe divljaci  i lovista, tradicije,kvalitetnih i sposobnih ljudi kojima pristup nije dostupan jer bi napravili puno bolje.Rekose bice ko Svica (  u prevodu financijski Raj) ( za njih sigurno i jeste) pa svojim pametnim odlukama, prodajama, izdajama i prevarama ( korupcijom) otjerase sve napolje da rade za druge i podizu druge zemlje i narode kako je bilo i ranije. Osta gerijatrija ( i  romanticari) koja se jos pali kad im slicica izidje u "vaznim" novinama. Magazini su nista drugo nego refleksija zivotne situacije. Srecom u stvarnom zivotu ima toliko dobrih ljudi i lovaca koji vole svoj kraj, udruge i divljac i brinu se za buducnost ako ili kad im se djeca vrate da imaju sta lovit i da zemlja ima svoje sume, vodu i polja u kojima zivi zivljac koja je tu oduvijek zivjela. Kad pricam s nasim lovcima uvijek im u ocima vidim onaj lovacki sjaj bez obzira kako tesko kubure da sastave kraj s krajem i to je dobro a nazalost nema ga u ovim novinama ili magazinima. Pregledao i procitao Vjesnike, Dobru Kob, Metak  i jos nekoliko drugih. Oprostite za sarkazam bilo mi je super tamo kod vas ali oci vide vise nego sto se nekad zeli vidjeti. Cini mi se da su bili bolji prije desetak godina nego danas. I onda smo zugali ali je ipak bilo malo bolje. Osjeti se ucinak dobrog menadzmenta pa se pitam da li iko od tog vodstva voli svoju zemlju i lov. Logika bi rekla da vole radili bi bolje.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #350 u: 12. 09. 2018. 04:39:19 »
Sad se sjetih. U Dobroj Kobi je bio clanak nekog experta za lov lisica da se moze napraviti jeska od mesa stuke da se primami lisica. ostavite stuke na miru  i koristite srdele ili bilo koju ribu sve lijepo smrde i rade ako bas hocete probati taj smrad.  Koristiti stuku je OK u Kanadi ili drugim mjestima gdje je ima puno ali kod nas bi to bila steta a lijepu i vjerovatno rjedju vrstu ribe jos vise prorjediti. Taj predator je prelijep i koristan da se lovio za stvari za koje bas i nije tako potreban. U Kanadi i USA ih ima jako puno pa nije problem sto nije slucaj kod nas. sacuvajte stuke  i probajte ribe iz konzerve i one rade dobro ako i sveza jeftina riba.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #351 u: 07. 10. 2018. 09:43:04 »
Citam bas zadnja dva broja.

Bolesti divljaci, africka svinjska kuga i metilj. Po informacijama, OK. Neke stvari nisam znao, meni zanimljivo.

Lovna balistika, srneci kalibri, uz solidnu statistiku odstrela dobre brojcane baze, clanak Ok, dao bih ocjenu 4
I u narednom broju, 8x68, review. Prolazno. ocjena - 3. (moglo se soliidno dopuniti)
Domaci autori, nije prepisano iz wild und hund, i to je pozitivno

Po meni napredak je u tome sta su se strucni tekstovi pocli javljati sve cesce. Bude i po koji da se da procitati, pa i po koji od domacih autora.

Ako se trend nastavi, ovo je dobro.

Sta je neko napisao kvaliteta LV je na dnu, znaci sve novo moze biti jedino korak ka boljem.
Gente Balcanico!

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #352 u: 07. 10. 2018. 10:26:37 »
Slažem se,i mali napredak puno znači ali sve to je miljama od onog starog LV zagi

Offline kcujko1

  • K
  • *
  • Postova: 80
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #353 u: 28. 11. 2018. 16:29:04 »
U novom broju reklama za "lovački samostrel". Sljedeće je valjda reklama ili upute za 'uradi sam' za žičane zamke

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #354 u: 04. 12. 2018. 20:45:50 »
Samostrel može biti i lovački, tko ti brani da ga imaš i gađaš mete?? Lov njime nije dozvoljen, tj. jeste po posebnim uvjetima. Pa tko voli, eto mu. Zadnji LV nisam ni otpakirao, jer nemam šta čitati u njemu.

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #355 u: 04. 12. 2018. 21:23:11 »
Grome u RH niti po "posebnim uvijetima", najbliže u Mađu pa puckaj zagi

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #356 u: 05. 12. 2018. 10:13:04 »
Stranci love sa luk i strijelom tu po RH bez problema. Vidio na slikama od jedne domaće agencije. Ruku na srce ali ti ljudi su precizniji sa luk i strijelom nego 2/3 lovaca sa puškama u RH.  sor
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #357 u: 05. 12. 2018. 11:12:20 »
Clanak 66, novi zakon o lovstvu:

Clanak 66.
(1) Zabranjeno je loviti divljac:
...
10. mrežama koje su nacelno ili prema uvjetima uporabe neselektivne
12. samostrijelom
21. lukom i strijelom, zracnim oružjem i svim vrstama hladnog oružja
...

Vjerojatno para vrti di burgija nece, pa ako neki stranac lovi kod nas s lukom i strijelom, to mu je prekrsaj a lovozakupnik ga zataska i naplati uslugu. Vrtile su se negdje i reklamne slike turistickog lova po hrvatskoj gdje je lovac s prigusivacem. Nije to neki krivolov, ali nije po zakonu.

Znam da je bila negdje u HR udruga lovaca lukom i strijelom. Ali cini mi se da su lovili negdje organizirano (legalno) u Sloveniji, mozda i Madjarskoj. Da li udruga jos postoji, ne znam.

A ove druge zabrane sam jos dodao, trebalo bi ih razmotriti malo..
Zracna puska, zasto ne dozvoliti pod odredjenim uvjetima? Tradicionalno se - dakle eticki prihvaceno - lovi puh na primjer sa zracnim puskama.

Lov mrezom, cesto se cita u lovackim casopisaima (dobra kob na pr) o lovu zivog zeca mrezom (mislim - ribarskom poponicom, sudeci po slikama) pa ga onda naseljavaju u lovista gdje treba osvjeziti fond.
Dakle, za takve slucajeve, koji su opce poznati i javno opisani, i ocito prihvaceni kroz praksu bi trebalo uvesti iznimna pravila.

Za luk i strijelu ostajem suzdrzan. Nisam ni za ni protiv. Za mene to nije. Premda znam da strijela odredjene energije moze srusiti sve od divljaci - do slona ako treba.
Sta se opreme tice, nije to samo tako. Strune su potrosni materijal, tezina strijele, promjer strijele, vrsta glave - to ima sve posebnu pricu i trazi znanje za odrzavanje.
Gente Balcanico!

Offline Ivča

  • K
  • *
  • Postova: 24
  • Dum spiro spero
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #358 u: 05. 12. 2018. 15:28:40 »
Ako se ne varam moguć je lov lukom i strijelom u ogradenim lovistima.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #359 u: 05. 12. 2018. 18:02:55 »
Upravo tako kolega Roger, ne vidim zašto se ne bi s zračnom puškom određene snage moglo odstreljivati sitne štetočine tipa šojka,vrana itd.