Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74916 vremena)

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #75 u: 24. 03. 2008. 14:55:08 »
 d4
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #76 u: 21. 08. 2008. 13:50:48 »
Evo listam LV i nemogu vjerovat svojim očima.
76str. od kojih je 23str. reklama  2str.u spomen  2str. križaljka  1 str. vicevi 1 str. lovčevi zapisi 1 str. lovačka kuhinja 1 str. lov slikom 1 str. ugrožene vrste 2 str. savjeti 3 str. svijet prirode i lova 5 str. lovno streljaštvo 2 str. lovačka praksa 1 str kinologija 2 str. obljetnice 4 str. velike zvijeri 1 str. uredaj za nočno motrenje 0,5 str. zaštita usjeva 15,5. str vijesti skupštine lovni uspjesi odjeci 5 str. ministarstvo lovni turizam međunarodna suradnja 2 str. naslovnica sadržaj
Ukratko SRAMOTA u dva mjeseca gospoda su uspjela osmislit 1 str kinologije od koje su pola str slike. Bitno da je pun k... slika i slikica u 76 str  2 poštene teme, promoviraju se nočne optike(pardon uređaji za nočno motrenje) koje su te iste njuške zabranile  ččč nadam se da će za sljedeći broj obradit vabilice (uređaj za prebrojavanje divljači) pa da  :pferd: sami po sebi
Nek se više odluče hoče li radit ili se nek maknu s „hranilišta“ koje mi punimo. :hundtrinkend:
Na koju stran se okreneš mnoštvo nikad obrađenih tema (Testovi opreme, municije,oružja, Bolesti divljaci, pasa Obrada mesa, Obuka pasa, ispiti, pasmine Načini lova, Sanitarni odstrel itd..)a oni se bave . :pferd:
Da me se krivo ne shvati nekad je bilo nešta od spomenutih tema ali to je bilo nekad u zadnje vrijeme LV nije perspektivan a zna se šta se radi s takvima.
Po meni LV bi mogao mjenjati ime u “Želje, čestitke i pozdravi“ ili možda "1000 poza jednog harmonikaša"
eh što nema ovakav glavonja :tommy: al da rasteže instrument pa da ga "zakeljim"
Bilo bi zanimljivo postavit anketu za ili protiv LV i poslat “guskama u magli“ rezultate mozda se probude mada čisto sumnjam.
 Gospodo uživajte u forumu jer za pročitat LV vam treba 5 min na wc-u a usput vam može i poslužit. :laugh:
                                                                                                         Pozdrav!
« Zadnja izmjena: 21. 08. 2008. 13:52:28 od almir »

Offline Jolly

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #77 u: 21. 08. 2008. 14:19:58 »

 Gospodo uživajte u forumu jer za pročitat LV vam treba 5 min na wc-u a usput vam može i poslužit. :laugh:
                                                                                                         Pozdrav
Slažem se u potpunosti,treba anketa pa da vidimo i što drugi misle....
 a zamisli još i one tipove koji skupljaju LV pa uvezuju,pa onda negdje na tavnu i čuvaju :)

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #78 u: 21. 08. 2008. 14:37:54 »
e ovaj mi je najbolji stavim ga na 15m uzmem slaviju i  d7 po divokozi :laugh:

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #79 u: 21. 08. 2008. 16:06:21 »
Evo listam LV i nemogu vjerovat svojim očima.
76str. od kojih je 23str. reklama  2str.u spomen  2str. križaljka  1 str. vicevi 1 str. lovčevi zapisi 1 str. lovačka kuhinja 1 str. lov slikom 1 str. ugrožene vrste 2 str. savjeti 3 str. svijet prirode i lova 5 str. lovno streljaštvo 2 str. lovačka praksa 1 str kinologija 2 str. obljetnice 4 str. velike zvijeri 1 str. uredaj za nočno motrenje 0,5 str. zaštita usjeva 15,5. str vijesti skupštine lovni uspjesi odjeci 5 str. ministarstvo lovni turizam međunarodna suradnja 2 str. naslovnica sadržaj
Ukratko SRAMOTA u dva mjeseca gospoda su uspjela osmislit 1 str kinologije od koje su pola str slike. Bitno da je pun k... slika i slikica u 76 str  2 poštene teme, promoviraju se nočne optike(pardon uređaji za nočno motrenje) koje su te iste njuške zabranile  ččč nadam se da će za sljedeći broj obradit vabilice (uređaj za prebrojavanje divljači) pa da  :pferd: sami po sebi
Nek se više odluče hoče li radit ili se nek maknu s „hranilišta“ koje mi punimo. :hundtrinkend:
Na koju stran se okreneš mnoštvo nikad obrađenih tema (Testovi opreme, municije,oružja, Bolesti divljaci, pasa Obrada mesa, Obuka pasa, ispiti, pasmine Načini lova, Sanitarni odstrel itd..)a oni se bave . :pferd:
Da me se krivo ne shvati nekad je bilo nešta od spomenutih tema ali to je bilo nekad u zadnje vrijeme LV nije perspektivan a zna se šta se radi s takvima.
Po meni LV bi mogao mjenjati ime u “Želje, čestitke i pozdravi“ ili možda "1000 poza jednog harmonikaša"
eh što nema ovakav glavonja :tommy: al da rasteže instrument pa da ga "zakeljim"
Bilo bi zanimljivo postavit anketu za ili protiv LV i poslat “guskama u magli“ rezultate mozda se probude mada čisto sumnjam.
 Gospodo uživajte u forumu jer za pročitat LV vam treba 5 min na wc-u a usput vam može i poslužit. :laugh:
                                                                                                         Pozdrav!


Prati li itko iz uredništva LV Forum gdje se može osvjedočiti u mogobrojne negativne kritike i stanje u koje je dovedeno ovo glasilo. Neka pročitaju tematiku o Lovačkom vjesniku i tematiku o stranim lovačkim časopisima pa će vidjeti gdje su, što su i kakvi su.
Ako ih netko od članova foruma poznaje neka ih uputi na ove stranice gdje mnogobrojni članovi HLS koji im daju novac i od čijih uplata žive otvoreno kritizira poradi niskih grana na koje su doveli ovo poznato glasilo.

Svi mi ovdje želimo jedan bolji, ljepši stručniji i kvalitetniji Lovački vjesnik i smatram  da ga trebamo imati id da smo ga zaslužili. Ako ne znaju i ne mogu to postići neka se maknu i prepust to onima koji znaju i mogu napraviti.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #80 u: 21. 08. 2008. 19:34:45 »
Kako bi imao kompletniji uvid u lovstvo i kako se razvijao i koje je sve teme prolazio LV treba mi mnogo brojeva LV,
 ako znate nekoga ko prodaje stara godišta LV javite, možda prodaje udovica nekog pokojnog lovaca, ili neki lovac koji je izgubio naočale i više ne čita rado stare brojeve  z10 Hvala

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #81 u: 21. 08. 2008. 22:41:04 »
a pazite naslove u novom broju DK:"Špiro kupio torbu patrona za prepelice","Fazan Janko doveo Mira na prosjački štap","Častili se prasetom od 12 kila","Tusti fazani na Pušin način",Gospar Pero prešao na lov srnjaka".Ne znam jel to netko namjerno radi sprdačinu iz časopisa koji je postao čisti promotor ojedinaca,koji je Pojeo prase,Odstrijelio ovo,Kupio torbu patrona itd.Još malo će pisati kad je ko išao  :pferd:.strašno
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #82 u: 21. 08. 2008. 23:53:34 »
a pazite naslove u novom broju DK:"Špiro kupio torbu patrona za prepelice","Fazan Janko doveo Mira na prosjački štap","Častili se prasetom od 12 kila","Tusti fazani na Pušin način",Gospar Pero prešao na lov srnjaka".Ne znam jel to netko namjerno radi sprdačinu iz časopisa koji je postao čisti promotor ojedinaca,koji je Pojeo prase,Odstrijelio ovo,Kupio torbu patrona itd.Još malo će pisati kad je ko išao  :pferd:.strašno
Svaka čast na reakciji, ja sam neki dan cijelo "gradivo" savladao za dvadeset minuta i uz to me telefon prekinuo dva puta, e na što ja novac trošim i još trčim ko budala na kiosk "jeli stigao, jeli stigao"  >:(   
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #83 u: 22. 08. 2008. 00:47:39 »
Ja ove godine otkazah pretplatu na Lovački vjesnik. To više nije nikakav lovački vjesnik već osobni dnevnik barba Ðure te ostalih blesavih i beskorisnih vlastodržaca u HLS-u. Muka mi dođe kad vidim da su ti tukci višestoljetnu tradiciju lovstva u Hrvatskoj sveli na patetične i jadne izvještaje s kojekakvih večerica i obljetnica politički podobnih društava. Mogu ga slobodno ukinuti jer je taj časopis već odavno izgubio sve ono što ga povezuje s nekadašnjim stoljetnim glasilom hrvatskog lovstva; no ne, idioti ga još uvijek drže na životu (tj. na aparatima) kako bi se i dalje mogli hvalisati i pisati ohole panegirike o jednom od "najdugovječnijih lovačkih časopisa". Katastrofa! Lovačkom vjesniku pod hitno treba ili nova uprava i vodstvo, ili bezbolna eutanazija. Kad već ne znaju (ili ne žele) napraviti nešto kvalitetno i smisleno, bolje je da ga ukinu te prestanu sramotiti i sebe i ostalih pedesetak tisuća hrvatskih lovaca. Nekada, ne tako davno, lovci Hrvatske su uz pretplatu davali i dobrovoljne novčane priloge kako bi LV održali na životu, zbog teške financijske situacije u kojoj se nalazio, a danas ga cijene jedva malo više od toaletnog papira. I to onog običnog, jednoslojnog, bez parfema. Žalosno! Tužno je da i Dobra kob ide stopama "službenog glasila Hrvatskog lovačkog saveza" (pazi sintagme!!!), iako je maligni tumor mediokracije još nije u potpunosti svladao, no velika je vjerojatnost da hoće. I to vrlo brzo!
Ovo stanje polusvjesnosti u kojem egzistira LV i njegovo vodstvo je jedna bijedna laž i obmana, koja će se kad-tad rasplinuti i tada uništiti svu onu stogodišnju tradiciju i reputaciju nekoć najboljeg lovačkog glasila na ovim prostorima. A tada će biti kasno...

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #84 u: 22. 08. 2008. 01:08:36 »
Tako ti je lovački list SLO BiH privatno glasilo predsjednika.Na pola sadržaja lista je predjednik u raznim "prilikama" više zauzeo nego pola državnika iz CK KPJ-u
Poneka tema nekog stručnjaka iz oblasti lovstva spasi obraz,ostalo je ko dječija "vesela sveska".
Ma bitno je da je "TITO" u pola novina..........
« Zadnja izmjena: 22. 08. 2008. 01:11:14 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Jolly

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #85 u: 22. 08. 2008. 07:24:20 »
Nisam za ukidanje LV,pa to je tradicija koja se mora nastaviti,normalno da se kvalitet da poporaviti.
 Ono što me najviše smeta su reklame za noćne ciljnike....pa mislim kako može "vodeći" časopis o lovstvu na ovim prostorima ujedno reklamirati nešto što je protivno zakonu,nema logike!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #86 u: 22. 08. 2008. 13:04:16 »
a pazite naslove u novom broju DK:"Špiro kupio torbu patrona za prepelice","Fazan Janko doveo Mira na prosjački štap","Častili se prasetom od 12 kila","Tusti fazani na Pušin način",Gospar Pero prešao na lov srnjaka".Ne znam jel to netko namjerno radi sprdačinu iz časopisa koji je postao čisti promotor ojedinaca,koji je Pojeo prase,Odstrijelio ovo,Kupio torbu patrona itd.Još malo će pisati kad je ko išao  :pferd:.strašno

Ovdje su se izmiješale dvije tematike koje su slične sadržajem a ipaksu bitno različite.

"Dobra kob" je lovački časopis novinske kuće "Slobodna Dalmacija". Ona posluje po tržišnim zakonitostima i uredništvo DK može štampati reklama koliko želi i pisati o svim onim temama za koje smatra da mu najbolje prodaju ovu lovačku novinu. Njegovo mjerilo uspješnosti je završni račun. Na takav časopis hrvatski lovci ne mogu imati veliki kritički uticaj ali mogu predlagati uredništvu razna poboljšanja. Po meni je ovaj časopis bolji od Lovačkog vjesnika (od LV-a se gore i ne može pisati) ali svakako da može biti još puno bolji i interesantniji.

Lovački vjesnik je glasilo HLS-a i time ogledalo hrvatskog lovstva. Kao takav treba i mora promicati zakonitost i te prikazivati stanje u lovstvu na način sukladan pozitivnim propisima. Dura lex sed lex (loš zakon ali zakon). Dakle ne mogu se i ne smiju reklamirati zakonom zabranjena sredstva u lovu bez obzira na materjalnu dobit. Ovaj časopis se financira sredstvima hrvatskih lovačkih udruga i uplatama njihovih članova hrvatskih lovaca. Ovdje hrvatski lovci trebaju i moraju izreći svoj kritički stav i tražiti poboljšanje stanja. Tu računi trebaju biti jasni i transparentni. Svi smo mi za izlaženje LV-a ali za kvalitetan i stručan časopis.

Što se tiče i kod Lovačkog vjesnika i Dobre kobi ista je matrica pisanja. To je jako puno reklama i oglasa, loših i prosječnih fotografija te puno neinteresantnih i nestručnih članaka.
Obzirom na jako mali broj kvalitetnih stručnih suradnika stručno obrađene teme o lovu, lovstvu, lovačkom zakonodavstvu, prirodi, divljači, psima, oružju, streljivu, balistici, streljaštvu, lovačkoj optici i dr su jako rijetke.
« Zadnja izmjena: 25. 01. 2011. 10:43:38 od perop »

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #87 u: 22. 08. 2008. 14:00:26 »

 Gospodo uživajte u forumu jer za pročitat LV vam treba 5 min na wc-u a usput vam može i poslužit. :laugh:
                                                                                                         Pozdrav
Slažem se u potpunosti,treba anketa pa da vidimo i što drugi misle....
 a zamisli još i one tipove koji skupljaju LV pa uvezuju,pa onda negdje na tavnu i čuvaju :)
Meni su moji lovački vjesnici pri ruci i često ih koristim da se podsjetim ili usporedim.
Vidim da LOVAC ima želju za edukacijom i da kupuje stare LV. Kad dam uvezati ovu godinu možda  mu i prodam sve svoje uvezane LV. i to 35 komada (1973 -2008).
Hrvatske Domovine Sin.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #88 u: 22. 08. 2008. 14:07:00 »
Meni su moji lovački vjesnici pri ruci i često ih koristim da se podsjetim ili usporedim.
Vidim da LOVAC ima želju za edukacijom i da kupuje stare LV. Kad dam uvezati ovu godinu možda  mu i prodam sve svoje uvezane LV. i to 35 komada (1973 -2008).
[/quote]
stari ima od 90. do 2000. g doduse ne svaki broj i tu jos ima nesta za citanje ali zadnjih nekoliko godina ne lici na nista
« Zadnja izmjena: 22. 08. 2008. 14:13:20 od almir »

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #89 u: 22. 08. 2008. 22:06:14 »
Slažem se sa svima vama da u LV ima svakojakih "drobljenja" ali također ima i dosta tema koje su na svome mjestu. Bože moj, mora biti i reklama jer se uredništvo mora snalaziti na raznorazne načine kako bih namaknulo što više novaca i jedino na takav način osiguralo kvalitetu papira i tiska.
I "štipne" se malo, a jbg...
Nemože LV "živjeti" od novca koji je pretočen iz članarine svih članova HLS-a, jer pretežito ga čitaju članovi HLS-a koji ga dobiju u sklopu plaćene članarine. Mali je broj onih koji ga kupuju na kiosku.
Nemogu reći da je LV za mene "svetinja" ali ima posebno mjesto između svih Glasila koja čitam te shodno tome mi nisu "na volju" raznorazni komentari o korisnosti za neke druge prigode, a za što isti nije namjenjen.

Međutim, kad se opet pogledaju cijene oglasnog prostora u LV (cijela stranica iznosi 4000 kuna + pdv, pola stranice 2000 kn + pdv... itd) pa se prebroji broj stranica i pomnoži... :shok: evidentno je da se tu nabere "paprike" i onda nema druge već reći Uredništvu: Dosta je bilo zaj......, idemo raditi kvalitetno, nema više "drobljenja" i oduzimanja korisnog prostora.
I onda bih mi svi mogli reći ima reklama ima ali ima i kvalitetnih štiva.