Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74912 vremena)

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #135 u: 30. 08. 2008. 12:17:13 »
Za prvu ruku, pošto vidim da ti ide dobro istraživanje, napravi za sve nas jedan članak o povijesti (detaljnu kronologiju, sa izdavačima, urednicima i opaskama) LV, odnosno još opširnije kronologiju lovačkih glasila na ovim prostorima. O tome se vjerojatno pisalo u više navrata, vidi npr. LV. 11 i 12/2001, LV. 3/2002, Dobra kob u jednom broju pobrojava i daje naslovnice lovačkih časopisa u HR. takav jedan članak trajno će stajati na portalu LOVAC, ne vjerujem baš da će ga LV objaviti, ali bi takva sinteza bila zasigurno zanimljiva za svakoga lovca u HR. z14

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #136 u: 30. 08. 2008. 20:07:43 »
Earl Grey je mlad i revolucionaran. Ipak ne mora netko biti akademik da ukazuje na neke probleme. Ovdje i problem i jest u tome što što nitko kvalificiran ne ukazuje na probleme LV-a tamo gdje treba i gdje se to može. Nadam se da ovdje nije zabranjeno o tome pisati.
Za kvalitetnije stručne suradnike nema se novaca. U više navrata sam sjedao sa ljudima iz HLS-a koji očito na glasilo LV prigovaraju samo s pristojne udaljenosti. Za takvu demokraciju je rekao Pukovnik Gadafi da je ona "tihi lavež". Dok Earl Grey bude imao prilike nešto reći o LV-u na zato adekvatnom mjestu o LV-u će se pričati kao o aoristu, nečemu što je nekada davno izlazilo, davno se ugasilo a što je bila šteta jer je bilo prepoznatljivo i hrvatsko. Njemački engleski i bog zna čiji časopisi neće moći prikazati situaciju u hrvatskom lovstvu  onako kako se to nekada radilo. Skalin po skalin ovo je jedan od načina gubitka identiteta.

Zato ne treba uvijek gledati tko je nešto rekao nego i što je rekao.
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2011. 19:12:40 od perop »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #137 u: 30. 08. 2008. 21:43:23 »
To što LV nije napisao nijednu stranicu o Forumu koji ga je po meni po interesantnosti pretekao
nije nikakvo čudo. Na žalost velika većina hrvatskih lovaca ne čita i nezna za ovakve portale.
Budućnost hrvatskog lovstva je u protoku slobodnih informacija koje će se koristiti za napredak i razvoj hrvatskih lovaca i lovstva uopće.
Na ovakav način i uz ovako organizirano lovstvo i čelne lovačke udruge mogu se bez problema donositi ovakvi propisi o lovačkom oružju, streljivu i lovu uopće. Neka to netko pokuša npr u USA, Francuskoj, Italiji itd. Kada sam pitao ljude iz HLS-a da nam nešto pomognu poradi rigoroznih i glupih zakona kao što se Zakon o otocima i drugi isti su mio rekli da se moramo za to izboriti, pa ti misli kako.
 
Ipak smatram da stalnom konstruktivnom kritikom treba ukazivati na ovakve probleme i pokušati postići da se o njima  raspravlja na pravim mjestima inače će SUMRAK brzo doći.
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2011. 19:14:20 od perop »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #138 u: 30. 08. 2008. 22:34:28 »
 Svi mi čitamo LV i vidimo njegovu problematiku,željeli bi da ima više strana, kvalitetnije tekstove, interesantne fotografije. A što smo od toga učinili da bi bio bolji, koliko je od nas poslalo koji smisleni tekst, interesantan za cijelokupno hrvatsko lovstvo? Mislim da bi nas na prste pobrojao. Osim toga svatko od nas ima priliku napisat svoje iskustvo iz lova, ustupiti kao stručni članak LV i stavit svoj potpis ispod. Ako je zbilja kvalitetan i zanimljiv vjerujem da će ga g Lekić objaviti.
 Osim toga da svi ovdje koji smo članovi ovog foruma i potpišemo neku peticiju (teoretski) to bi bilo oko 2% članstva HLS-a. Što je sa ostalih 98% lovaca, imaju li i oni pravo na mišljenje i svoj stav!
« Zadnja izmjena: 30. 08. 2008. 22:46:56 od Štef »
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #139 u: 31. 08. 2008. 01:27:24 »
Eh, Lovac, što si se u zadnje vrijeme raspisao... Ja lijepo rekoh da se nadam da me nećeš krivo shvatiti, ali eto...
Ako ste zamislili da ovaj forum ima pasivnu ulogu u svemu tome te da i dalje nastavi funkcionirati kao dosad, onda ću te svoje revolucionarne i agresivnije ideje morati realizirati na nekom drugom mjestu. U redu, može i tako, no i dalje mislim da se time gubi jedna potencijalno velika medijska moć i utjecaj na javnost, a što iskorištava HLS te se sasvim slobodno maćehinski ponaša prema forumu i portalu. Ako namjeravate tako raditi, egzistirati bez borbe te se pokušati probiti jedino kvalitetom i radom, uklopit ću se i nastojati dati sve od sebe kako bih i ja pridonio ovom forumu. No, također vas molim da me krivo ne shvatite i ne zamjerite mi na povremenoj žestini i malo intenzivnijem pisanju; nikad nisam naučio biti tih i sramežljiv, a konformizam i podilaženje "velikima i iskusnima" sam oduvijek prezirao.
Da skratimo priču; kome da se obratim i kome da ja i meni slični ponudimo svoje usluge, glasove, potpise ili što već treba da se počne rješavati ova situacija s LV i HLS-om?
Budi siguran da ljudi iz HLS-a, prate rad ovog foruma i pisanje na njemu,znaju oni o čemu se radi,..
BTW. značaja ovog Foruma, pa ljudi moji.. pogledajte samo ostale Forume, lovačke tematike, pa mi smo u godinu i još nešto malo, prešišali sve ostale lovačke forume koji rade nekoliko godina.
Ovaj Forum nije otvoren radi opozicije i rušenja postojeće struke u HLS i LV
Za tako nešto postoje izbori.. neću duljiti, ali znamo svi kako treba to riješiti...
Nadalje, dali bi trebalo mijenjati sadržaj i izgled LV?
Trebalo bi ..
Reklame?
Pa šta smetaju reklame? Dao Bog kad bi bilo moguće da se LV financira od reklama, jer bi onda naša sredstva od  članarina išla za kupnju zeca, fazana, trčki, i puno drugih dobrih stvari...

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #140 u: 31. 08. 2008. 02:23:05 »
Citat:
Da skratimo priču; kome da se obratim i kome da ja i meni slični ponudimo svoje usluge, glasove, potpise ili što već treba da se počne rješavati ova situacija s LV i HLS-om?
Prije svega trebao bi postati lovac, pa član HLS-a, tj. plaćati saveznu članarinu, a tek onda možeš preko izbora ili bilo nekog drugog djelovanja mjenjati "stvari". Jer ovako si u poziciji da bi mijenjao uređivačku politiku LV-a a sam nisi lovac ni član HLS-a čije je on službeno glasilo, a i ne pridonosiš svojim radom i prilozima. Ono što  se nekako naziva "kredibilitet", nemaš to.
Moraš znati LV je  glasilo HLS-a, znači većine lovaca u HR, jer svi lovci ni sva društva kako znaš nisu članovi HLS-a. Oni su koliko im naravno dozvoli urednik  i autori priloga. Prije je vjerojatno bilo više priloga, a danas se više očekuje da se sve dobije gotovo na dlanu i da članke pišu oni koji su za njih plaćeni, i da ne mora  neki tamo lovac sudjelovati sa svojim prilozima.
 Nekada davno je bilo dovoljno napraviti galamu, izazvati efekt gomile, i nevin čovjek je mogao završiti na nekom drvetu klateći se o uže. Ali danas se na galamu malo tko obazire, a teško ti je i izazvati efekt
"rulje" di nitko ne razmišlja svojom glavom nego slijedi poklike najglasnijih u grupi.
Prema tome završi za lovca, školuj se, radi, lovi, vjerojatno znaš jezike, pa onda pokucaj i reci: gospodo na vrhu nije vam tu mjesto, ja znam bolje... ;D
« Zadnja izmjena: 31. 08. 2008. 02:26:46 od LOVAC »

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #141 u: 31. 08. 2008. 16:10:24 »
Mislim da je ova meni jako interesantna tema krenula u krivom smjeru.
I Earl Grey i moderatori a i drugi sudionici ove meni jako interesantne rasprave žele bolji LV i stanje u njemu i oko njega.
Za to Earl Grey nije i ne može biti tema ove rasprave.
Ovdje nitko ne želi vršiti neki udar na HLS i uredništvo LV-a, to nije ni moguće ovim putem. Ovakvim radom i stanjem u HLS-u i njihovom glasilu to rade oni sami.
Smatram da je svatko od ovdje navedenih čija mišljenja poštujem i cijenim želio postići bolje stanje u LV-u na neki sebi svojstven način. Želimo li to postići to trebaju svi prijatelji ovog glasila napraviti zajednički nekim pametnim ali legalnim putem. Nije problem u nama već u njima. Kada bi uredništvo LV-a podiglo glavu duboko zabitu u pijesak i željelo naći stručne i kvalitetne suradnike koji mogu i žele pomoći mislim da ih na ovim stranicama ima priličan broj (lovac, moderatori, Earl Grey, Medo, Links itd).
Desetci ljudi koji vole lov i lovstvo i žele pomoći pisati u ovakvom glasilu pisali bi i volonterski ali su osuđeni na postavljanje upita LV-u i čekanje na odgovore koji nikada neće stići.
Kada bi ljudi bliski HLS-u i LV-u napravili anketu kojaće im pokazati što ljudi oko njih misle o njihovom glasilu i njihovom radu slika bi bila vrlo slična ovim stranicama foruma.
Što je to HLS napravio za lov i lovstvo u Dalmaciji i otocima uopće.
Iz razgovora s desetcima lovaca koje poznajem mišljenje o LV-u je slično ili puno radikalnije od onog navedenog na ovim stranicama. Stranice foruma ne predstavljaju 2% članstva hrvatskih lovaca nego aktivan broj korisnika i reprezentativan uzorak ljudi koji žele i hoće raspravljati korisno i konstruktivno o temama lova i lovstva u Hrvatskoj.

Obzirom na već spomenuti SUTON pitanje je slijedeće, da li nešto poduzeti ili još malo uživati u zalasku sunca i onda se pripremiti na mrak.

« Zadnja izmjena: 23. 01. 2011. 19:16:05 od perop »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #142 u: 01. 09. 2008. 08:02:42 »
Bože, jesi li kod kuće...?  :o

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #143 u: 01. 09. 2008. 08:08:41 »
Bože, jesi li kod kuće...?  :o
Potpisujem!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #144 u: 01. 09. 2008. 08:36:48 »
Kako je 7.9. natjecanje rogista u Našicama,Marijan će biti tamo , no ako imate želju pozvati ću ga na prvo zajedničko druženje da se sjedne i porazgovori.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #145 u: 01. 09. 2008. 08:58:49 »
Ako mislite da će imat smisla, zovite ga.  d4
Ja na to gledam ovako, kaj se mora desiti da bi on svoj posao počeo drukčije raditi? Da mu par dječaka sa foruma posole?! Skeptičan sam, ali ajmo probati!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #146 u: 03. 09. 2008. 08:20:39 »
Kako je 7.9. natjecanje rogista u Našicama,Marijan će biti tamo , no ako imate želju pozvati ću ga na prvo zajedničko druženje da se sjedne i porazgovori.
Al' sto to vrijedi kad se promijeniti nista nece :(
Da mu je stalo sto misle drugi mozda bi bio odgovarao na E-mailove.
 Uglavnom nema lovca koji se ne zali na LV. Ja ga pronasao nisam.

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #147 u: 03. 09. 2008. 13:18:04 »
Medo,tu si u pravu! I kod nas lovci gube zanimanje za matični časopis. Ja sam pokušao poslati ovu priču što je Lovac objavio na portalu pa sam odbijen što mi je ok,al na riječi da se naučim kod nekoga pisati,to mi nije ok. Moja je priča bila makar lovačka,a ono što se objavljivalo kasnije baš i nije. No,sve 5! 
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #148 u: 03. 09. 2008. 13:19:36 »
Kako je 7.9. natjecanje rogista u Našicama,Marijan će biti tamo , no ako imate želju pozvati ću ga na prvo zajedničko druženje da se sjedne i porazgovori.
Al' sto to vrijedi kad se promijeniti nista nece :(
Da mu je stalo sto misle drugi mozda bi bio odgovarao na E-mailove.
 Uglavnom nema lovca koji se ne zali na LV. Ja ga pronasao nisam.

ja se nezalim!  :laugh: nikad se nisam zalio  :laugh: nikad ga nisam dobio pa se nezalim  :laugh:

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #149 u: 03. 09. 2008. 13:49:40 »
Kako je 7.9. natjecanje rogista u Našicama,Marijan će biti tamo , no ako imate želju pozvati ću ga na prvo zajedničko druženje da se sjedne i porazgovori.

Ako poznajet gosp. Merijana Lekića a isti će biti nazočan na natjecanju rogista u našicama 7. rujna 2008.godine dobro bi bilo ako on želi neku vrstu razgovora o svom časopisu pripremiti mu više pitanja u svezi LV-a za kojeg je on ipak glavni i odgovorni urednik. Što se tiče koja su to pitanja dovoljno je pročitati ove stranice o kojima smo mi ovdje raspravljali i istaći probleme na koje najviše ukazuju sudionici ove rasprave.