Autor Tema: "Novi" Lovački vjesnik by Robert Maleković  (Posjeta: 17046 vremena)

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #30 u: 21. 05. 2009. 00:24:31 »
Vrijeme je da i ja malo "dignem nogu" na uredništvo lovačkog vjesnika....
Za početak na str.57 dipl. ing. Zoran Merlić, ovlašteni stručnjak za lovačko oružje i balistiku, München, SR Njemačka  u članku "Regulacija punjenja municije za osobne potrebe unutar Eu" piše: "U Hrvatskoj danas mnogi lovci i puškarski majstori “na crno” pune municiju. To kod nas još nije pravno regulirano, ali je krajnje vrijeme da se mogućnost punjenja municije za vlastite potrebe regulira i ugradi u zakone." 
Koliko je meni poznato 1. još nismo u eu (pa piši o eu, a ne o hr ili mijenjaj naslov!)
                               2. trenutni zakon je usklađen sa zakonodavstvom eu,
                               3.od 1992. godine (nn 69/92) je zakonom regulirano punjenje streljiva za vlastite potrebe .
                              4. proizvodnja za daljnju prodaju regulirana je drugim zakonima i podzakonskim aktima.

Nadalje, članak na str. 58...balistička svojstva 7,62x39...čini mi se da bi dio teksta potiče iz knjige "Cartridges of the world".

Recenzije na str. 56/57 te na str. 62 više podsjećaju na plaćeni oglas nego na ozbiljan tekst.

Sve gore navedeno sam uspio pronaći u nešto više od 5 minuta listanja.   uf

« Zadnja izmjena: 21. 05. 2009. 01:46:11 od .50AE »
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #31 u: 21. 05. 2009. 07:52:36 »
Ne listaj i ne talasaj !!!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #32 u: 21. 05. 2009. 08:57:37 »
Ne listaj i ne talasaj !!!

Nisam imao zle namjere. Post je trebao biti upozorenje na određene pogreške u tekstovima i  dobronamjerna kritika u cilju podizanja kvalitete budućih izdanja.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #33 u: 21. 05. 2009. 09:32:17 »
Osobno smatram da sve što nije dobro ili je pogrešno napisano treba odmah upozoriti kako na ovim stranicama tako i na stranicama "Lovačkog vjesnika". Na "Forumu lovac" već je više puta spomenuto da se "Lovački vjesnik" financira iz naše članarine i ima pretplatničko čitateljstvo od 50000 ljudi. Ako se kroz tako uticajno glasilo provlače nestručni i zakonski krivo interpretirani članci kao i nezakonito reklamiranje nedozvoljenih sredstava lova stvara se mišljenje da je nešto što je ustvari strogo zabranjeno prešutno dozvoljeno i da o tome nadzorni i kontrolni organi i ne vode previše računa. Također nepoznavanje pozitivnih propisa i njihovo krivo interpretiranje može stvoriti sliku da je nešto zabranjeno i nedozvoljeno što u stvari nije i obratno. Ovdje svakako mislim na nedozvoljene lovove putem noćnih optika koje se reklamiraju kao sredstva za promatranje divljači i slično. U glasilu kojeg financiramo našom pretplatom trebamo i moramo upozoriti na sve ono što nije dobro kako bi se nepravilnosti ispravile i time dobilo jedno bolje i kvalitetnije lovačko glasilo. Dobronamjerna kritika je svakome dobro došla i ona je put napretka i način na koji se pojedine nepravilnosti mogu brzo popraviti.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #34 u: 21. 05. 2009. 09:52:10 »
Kratko i jasno:  d4

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #35 u: 12. 06. 2009. 09:32:11 »
Tekst o remizama je super, i koliko sam mogao pročitati u njegovom stvaranju je sudjelovao i naš kolega podravec...  d4  z10
A kratka crtica o lovu na medu preko 500 CIC me nasmijala. Nekak ovak ide rečenica, (nemam časopis pri ruci da citira) precizan hitac jakog kalibra i teškom kuglom.... Pa koji k...?!?!?! Kaj smo mi dnevni tisak ili kaj?! Umjesto da napišu točno koji je kalibar, koja kugla, koliko grama, koja udaljenost, jer bi to dalo ozbiljnost, a i neke zanima s čim je čovjek lovio toliku divljač!
Inače je napredak vidljiv! Jedva čekam idući broj! Samo da počnu još pisati brojke, jer su one neumoljive... A ne nekaj tipa. Radilo smo puno, uzgojili hrpu a bilo je i lova... Reci nekaj tipa, izgradili smo 4 visoke čeke, 5 hranilišta za fazane, unijeli 10 tona kuruze...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #36 u: 13. 06. 2009. 12:58:36 »
Po ne znam koji puta sam pročitao tekst o srni iz broja 5... Dečki svaka čast! Posebno me veseli kaj je taj tekst napisao naš stručnjak a nije preuzet iz strane literature. Tak se to dela!  d4

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
« Zadnja izmjena: 07. 09. 2009. 22:45:16 od LOVAC »

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #38 u: 27. 06. 2009. 19:24:25 »
Novi broj... 6/2009...

Primjećuje se lagani pozitivan pomak u uređivačkoj politici.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #39 u: 28. 06. 2009. 08:58:03 »
nakon takvog teksta o 7,62x39 i o punjenju jedan moj kolega mi kaže jesi pročitao ono o punjenju da to i nije baš najbolje i najsigurnije ?????

i šta da ja sad odgovorim ne znam nekad se zapitam jesam li ja možda glup i lud ili koji ku.ac ili ljudi ne znaju čitat ili su tekstovi loši
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #40 u: 28. 06. 2009. 16:46:09 »
a da ne pričamoo člancima o objektima za obradu i rasijecanje divljači koji se u zadnje vrijeme otvaraju, koliko tek tamo ima poluinformacija, neistina......  uf

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #41 u: 28. 06. 2009. 16:53:35 »
nakon takvog teksta o 7,62x39 i o punjenju jedan moj kolega mi kaže jesi pročitao ono o punjenju da to i nije baš najbolje i najsigurnije ?????

i šta da ja sad odgovorim ne znam nekad se zapitam jesam li ja možda glup i lud ili koji ku.ac ili ljudi ne znaju čitat ili su tekstovi loši
Kolega Huntercro ima puno faktora u vezi punjenja to i sam znaš.
Ali zašto se uopće uzbuđivati i zašto uopće nekome nešto OBJAŠNJAVATI  mad, to je tako i radi se tako...hoćeš nećeš..uvijek ima "pametnih" koji traže dlaku u jajetu. uf
A kojekakvim tekstovima ne treba uzimati sve zdravo-za gotovo hao
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #42 u: 28. 06. 2009. 16:58:38 »
najviše me dojmio tekst o tome 7,62x39 gdje se sudski vještak raspisao o turpijanju vrhova umjesto o balističkim svojstvima navedenog kalibra 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #43 u: 28. 06. 2009. 23:30:14 »
Novi broj... 6/2009...

Primjećuje se lagani pozitivan pomak u uređivačkoj politici.
toliko velik da su vratili Lekića nazad. hahha

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #44 u: 28. 06. 2009. 23:54:57 »
Pozdrav!! d4
recite da sam lud al me zaboli.::: Mislim da bi "naš" forum-mislim mi (ne JA) forumaši  mogli dosta unaprijediti kvalitetu LV svojim raznoraznim prilozima, za početak odmah tražim da se honorariše ovaj moj prijedlog!!!! ;) ;) zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!