Autor Tema: Strani časopisi  (Posjeta: 17230 vremena)

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #15 u: 16. 04. 2008. 09:53:47 »
Pa i vlasnik ovog karabina je iz dalmatinskog zaledja a tamo su poskoci domaće životinje i svoju nostalgiju (nostalgija to je bol reče Oliver Dragojević)artikulisao je kroz oružije... ;)

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #16 u: 16. 04. 2008. 10:00:53 »
Dal piše tko je izradio gravure?

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #17 u: 16. 04. 2008. 10:04:28 »
Piše  ;D Tora Kragujevac

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #18 u: 16. 04. 2008. 10:44:46 »
Piše  ;D Tora Kragujevac
Jesu oni pod zastavom ili privat?

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #19 u: 16. 04. 2008. 10:53:25 »
Privatna firma tel 034 362 438 pa ako te nešto interesuje ...

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #20 u: 16. 04. 2008. 14:33:15 »
Privatna firma tel 034 362 438 pa ako te nešto interesuje ...
Daleko sam ja od tamo al svejedno hvala na broju možda i zatreba nekad!   z10

Offline stric

  • K 100
  • **
  • Postova: 128
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #21 u: 16. 04. 2008. 19:06:22 »
u Zg.se može naći Guns&Ammo, Handgunning, Rifle; prije nekoliko godina bio i njemački Deutsche Jagd Zeitung;

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #22 u: 13. 05. 2008. 08:10:27 »
Nisam "ljubitelj" zmija ali ipak moram reći da su i ideja i izvedba odlični!
Mislim da bi puška bila po ukusu jednog našeg forumaša, jel tako isa?  d4

Ma nije da ih volim ali ih i ne mrzim ,jednostavno ih uvažavam.Ne nebi mi smetalo nimalo jer trenutno poslije 20 godima  korištenja karabina ,nemam  ni karabin,pa  mi nebi  smetala sigurno ta zmija sa gravure.Mislim čak da mi se puška i sviđa ;)

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #23 u: 20. 08. 2008. 09:37:26 »
U poslednjem broju časopisa Lorist izašao je članak Divlje svinje u Hrvatskoj. Autor članka tematski obradjuje lov jedne grupe stranih lovaca u lovištu Česma u Slavoniji. Pomenuto lovište površine je 8000ha, pored 100 godišnje tradicije, prelepog ambijanta, šuma hrasta lužnjaka daje trofejne primerke vepra kao i jelenske divljači. Velika odgovornost gazdovanja ovim lovištem je na plećima mladića Vanje koji je posle smrti oca nastavio sa predanim radom ... Ako je taj Vanja i Vanja sa foruma ista osoba ovim putem mu čestitatam i želem puno uspeha u daljem radu a ako nije nema veze (čestitke ostaju) ! ;D ;D ;D ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #24 u: 20. 08. 2008. 10:17:50 »
U poslednjem broju časopisa Lorist izašao je članak Divlje svinje u Hrvatskoj. Autor članka tematski obradjuje lov jedne grupe stranih lovaca u lovištu Česma u Slavoniji. Pomenuto lovište površine je 8000ha, pored 100 godišnje tradicije, prelepog ambijanta, šuma hrasta lužnjaka daje trofejne primerke vepra kao i jelenske divljači. Velika odgovornost gazdovanja ovim lovištem je na plećima mladića Vanje koji je posle smrti oca nastavio sa predanim radom ... Ako je taj Vanja i Vanja sa foruma ista osoba ovim putem mu čestitatam i želem puno uspeha u daljem radu a ako nije nema veze (čestitke ostaju) ! ;D ;D ;D ;D
Pogodio si d4
 Loviste je stvarno super

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #25 u: 20. 08. 2008. 12:14:36 »
Javite nam se sa kojom naslovnicom ili komentarom na časopise koje čitate vani, van Hrvatske, dali su bolji lošiji koliko ih ima, kakvi su magazini lovačkog saveza a kakvi oni komercijalni...pucajte

link na adrese  na lovcu: http://www.lovac.info/linkovi/lovacki-casopisi/index.html
 d1


Strani časopisi su puno bolji, paipir je kvalitetniji, slike ljepše, tekstovi stručniji i bolje obrađeni dakle u svakom segmentu vodeći strani lovački časopisi govorim o USA, Njemačkoj, Francuskoj, Engleskoj, Belgiji Italili i Španjolskoj su bolji od naših. Vjerojatno i druge države sa jakom lovačkom tradicijom imaju dobre lovačke publikacije ali ih nisam gledao.

Našim lovačkim časopisima zamjeram nizak nivo stručnosti, jako veliki broj reklama i neinteresantnih tema. Govorim o temama gdje na pola stranice piše da je dneko LD prosjeklo put, napravilo čeku i pojilište ili da je odstrijelilo čaglja ili lisicu. Ima puno i onih tema gdje je Mate kaže da je ubija lisicu a Ante mu kaže da se pravilno kaže odstrijeliti a ne ubiti, one su začinjene uglavnom neinteresantnim lovačkim pričama pisanim na niskom književnom dometu.Takve me teme umaraju a iste zauzimaju veliki broj  stranivca časopisa. Kada na ovakvu tematiku dodamo reklame vidi se da se u časopisima nema što zanimljivo pročitati i da smo na njih uzalud bacili novac.
 
Stručnih članaka o balistici, streljivu, optici oružju i divljači ima jako malo a kada su i napisani uglavnom su  niske stručnosti. Nažalost broj stručnih ljudi koji nadprosječno poznaje ovu problematiku a koji bi surađivao i pisao za neki časopis je jako rijedak.

Idealan lovački časopis je za mene francuski "JOURNAL DE CHASSE". Preporučam svim našim urednicima i osobama koje pišu za lovačke časopise da  ga kupe i pogledaju pa da vide kako to rade pravi majstori. Ovdje mogu vidjeti kakao treba izgledati pravi lovački časopis.
Čitao sam nekoliko primjeraka ovog časopisa i smatram ga izuzetnim.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #26 u: 20. 08. 2008. 12:16:16 »
Uzmi naš LV prije 30 godina i danas. Tko vidi razliku, neka je javi. Znači svi idu naprjed, a mi stojimo, i naravno ne talasamo.

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #27 u: 20. 08. 2008. 12:23:37 »
evo ja maloprije uzeo DK i za dve minute gotov,jer nema se što čitati
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #28 u: 20. 08. 2008. 12:35:39 »
evo ja maloprije uzeo DK i za dve minute gotov,jer nema se što čitati
Ja imam uvezane sva godišta LV od 1973 godine , kada sam počeo stažirati.
Što se ide prema natrag ,to su Vijesnici kompetentniji , boljeg sadržaja i stručnijih tekstova. Samo da vam napomenem da su stalni suradnici koji su redovno objavljivali tekstove bili prof.dr. D. Andrašić, prof.dr Z.Car, ,doc.dr.Bogdan Sabljica,prof.dr.Z.Raguž, prof.dr A.Alegro,Lazar Raić,poznati kinolozi poput A.Sttanetija ,Hladnika i ostalih znalaca.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Strani časopisi
« Odgovori #29 u: 20. 08. 2008. 12:43:11 »
Zamislimo situaciju. Novinar i školovana osoba dođu u neko lovište i snime 10-20 grla srnjaka te opišu koje je grlo koliko staro, perspektivno, za izlučivanje ... Čista edukacija. Ali, nema se gdje ni tko. Znam, teško je.
Ako tako rade stranci, zakaj ne možemo mi? Kaj smo toliko inferiorni ili samo lijeni?
« Zadnja izmjena: 20. 08. 2008. 12:44:49 od dean »