Kettner trgovine u Osijeku i Zagrebu Fanzoj trgovina u Zagrebu MA-RA Trgovina i servis oružjaRitoša Trgovine TRGOVINA ZA LOVCE TETRIJEB

Autor Tema: Jel postoji jos koji "fan" oružja na crni barut da razmjenjujemo iskustva?  (Posjeta: 1403 )

Offline Salex

• K
  • *

Offline roger

• K 1000
Ima nas! Samo pokreni diskusiju!
Gente Balcanico!

Offline grom

• K 3000
  • *
Zanimljivo skroz, ja iz cirkusa napunim koju patronu crnim barutom pa dimim nakon marende onako. Svi se smiju, ali to čudo puca kako treba i posip odličan. Čak sam bio zapeo za onu dvocjevku što je bila kod Rusana, samo radi fore.

Offline roger

• K 1000
Samo je dobro ocisti poslije takvih experimenata. Bilo bi dobro doci i do mehanizma da se ocisti povremeno, jer taj dim i cestice, zagadi cijelu pusku, ne samo cijev.

Inace ona puska kod Rusana, kad je spomenu, imao sam je u ruci. Jako lijepa puska.
Medjutim, nabija se sprijeda, ako se dobro sjecam, dakle nije prelomna puska.
E, sad napuniti sacmu nabijanjem, trebalo bi tek vidjeti kako to ide. To nisam probao.

Inace, CB je izuzetno stabilan, Negjde sam citao da su negdje nasli uskladistene bacve crnog baruta iz napoleanskoh ratova, i bio je kao novi.
Moderni baruti nisu  toliko dugotrajni.
Gente Balcanico!

Offline grom

• K 3000
  • *
Istina, moze jako dugo. Imam ga jos iz doba kada se kod nas koristio u lovu. Nejednake granulacije, tko zna koliko je star. Ali s dobrom kapislom zvizne i danas ko top.

Offline Ideerp

• K 100
  • **
Grome sa čim puniš patrone,šta više pričaš o punjenju više me zanima,znači koji komplet koristiš i koliko košta?

Offline Salex

• K
  • *
Imam colt armi od piette eto vec 40 g. Prvi put pucao sa 6 i prije cca godinu potrosio barut i filc star tih 40. I dalje radi ko zmaj

Offline grom

• K 3000
  • *
Grome sa čim puniš patrone,šta više pričaš o punjenju više me zanima,znači koji komplet koristiš i koliko košta?

Koristim sve staro od pok. Dida. Kapisla i patrona sam nabavip nesto novih, imam i starih papirnih nekoristenih. Punio sam prije dosta, sad poneku za gust. Uglavnom za kal. 16. Za 12 rijetko, eventualno prepravim tvornicke ako mi ne valjaju. Ne treba ti ne znam sta tu. Dobar crimper, resizer za ispucane patrone i sisaj. Resizer napravis kod tokara po novoj patroni. Star crimper je pozeljan ali ide i prstima. Malo dopizdi ali se naviknes i steknes rutinu. Papirne zatvaram kruzno, kao i nove plasticne. Ove na zvijezdu punim kako su i ile.

Offline Ideerp

• K 100
  • **
Ma ima san i ja od dida to,samo nema sve ima ono šta se pričvrsti na stol za zatvarat patrone i nabijat valjda...dvi kese pune baruta su vraćene na policiju  happi
Kad se sitin kad smo ja i on u vinograd i on puca vrapce,kad opali iz položare zadimi na svim mogućim mistima...

Kettner trgovine u Osijeku i Zagrebu Fanzoj trgovina u Zagrebu MA-RA Trgovina i servis oružjaRitoša Trgovine TRGOVINA ZA LOVCE TETRIJEB