Autor Tema: Dvogled- nužan i potreban  (Posjeta: 100921 vremena)

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #15 u: 24. 05. 2008. 23:44:32 »
U DETONEX-u imaju dobru ponudu. Imaju Swarovskog i Meoptu,a uskoro dolazi i KAHLES-ov dvogled 8x42.
E taj zadnji bi bio moj izbor.
 Najbolji omjer uloženog i dobivenog,s tim da ima vrhunsko staklo.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #16 u: 25. 05. 2008. 01:38:50 »
Cijena?
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #17 u: 25. 05. 2008. 23:40:51 »
mozda ja nesto brkam al ovo sto vi pokazujete nije durbin ,durbin je za mene nesto drugo
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #18 u: 07. 06. 2008. 09:08:36 »
 Zanimljiho je da na testu 8x40 dvogleda Nikon je bio bolji od Swarovskog d1
Dvogled 7x50 za gledanje na krace udaljenosti od vecine renomiranih proizvodjaca biti ce super izbor. Ako zelite nesto jace Nikon,Pentax,Olympus i Leupold su najbolji izbor ili Best Buy.
 Za dvogled ne treba izdvojiti vise od 1500 kn mada se i za mnogo manje moze naci jako dobar proizvod.

Zoran

  • Gost
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #19 u: 07. 06. 2008. 09:19:47 »
Zanimljiho je da na testu 8x40 dvogleda Nikon je bio bolji od Swarovskog d1
Dvogled 7x50 za gledanje na krace udaljenosti od vecine renomiranih proizvodjaca biti ce super izbor. Ako zelite nesto jace Nikon,Pentax,Olympus i Leupold su najbolji izbor ili Best Buy.
 Za dvogled ne treba izdvojiti vise od 1500 kn mada se i za mnogo manje moze naci jako dobar proizvod.


a koja corava baba je testirala te dvoglede???

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #20 u: 07. 06. 2008. 09:28:43 »
danju se moze upotrebljavat svaki dvogled al u sumrak il po losem vremenu kad srndac izidje uz rub tamne sume nema sanse da sa svim ovim sto si nabrojo mozes dobro da vidis sta srndac ima na glavi, nisam ljubitel swarovskog iz razloga sto pretjeruje sa cijenama al da je nikon bolji to nema sansi izmedju nikona i swarovskog stoji jos najmanje 5 proizvodjaca
« Zadnja izmjena: 07. 06. 2008. 09:36:05 od lazar »
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline banebeograd

  • K
  • *
  • Postova: 39
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #21 u: 08. 06. 2008. 20:04:35 »
pozdrav momci ,
da ne otvaram novi topik ,
znate li gde bi se na prostorima bivse yuge mogao uraditi servis za SWAROVSKI HABICHT SL 7x50,
naime desava se da kad ga drzim jednom rukom drugi deo po svojoj osovini jednostavno spadne na nize , najverovatnije da postoji neki srafic koji regulise stezanje te osovine ali ne bih da bespotrebno ostetim onaj  gumirani zastitni deo .
pozdrav i izvinite sbog offf topic

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #22 u: 08. 06. 2008. 22:51:10 »
Deane.

Nikada ne idem bez dvogleda u lov na krupnu divljac. On mi je potreban kao i cizme! Naravno da vidim jedan dio terena i bez njega ali za "prebiranje" planine i ravnice je neophodan.

Drugo, nikada ne koristim optiku na pusci za osmatranje i gledanje posebno drugih lovaca i korisnika prirode. Nezgoda nije daleko. A isto losa navika.

Jednom mi se je desilo da me je dobar drug-kolega u druzini gledao kroz njegovu na puskometu. Ne kratko, nego duugooo. Cekali smo jelene. Toliko sam se naljutio, kada sam ga vidjeo, da sam najavio prekid  lova preko ICOM-a i otisao k njemu. Upozorio sam ga da to vise NIKADA ne radi. Tu je za malo nastala tuca! Ne zbog njega, nego zbog mene jer mi je fitilj bio "pregorio".

Ne volim ni da me gledaju ni da ikoga drugog gledam kroz "krst".

Pozdrav od  Schultza! d4
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #23 u: 09. 06. 2008. 10:47:55 »
Zanimljiho je da na testu 8x40 dvogleda Nikon je bio bolji od Swarovskog d1
Dvogled 7x50 za gledanje na krace udaljenosti od vecine renomiranih proizvodjaca biti ce super izbor. Ako zelite nesto jace Nikon,Pentax,Olympus i Leupold su najbolji izbor ili Best Buy.
 Za dvogled ne treba izdvojiti vise od 1500 kn mada se i za mnogo manje moze naci jako dobar proizvod.


a koja corava baba je testirala te dvoglede???
Ocito ne ti i ja d1
Ovdje je jedan link gdje s na testu bili Nikon i Svwarovski 8x32.
http://www.alula.fi/gb/test_nikonHG_and_Swarovksi_EL.html

 Imam jos negdje materijala u nekim casopisima o 8x40 ali ne mogu ih naci.Pogledaj dobro jer razlike su male medjutim u testu je ipak Nikon bio bolji.Nije ovo prvi puta.
 Nije mi jasno zasto mislite da jedino Njemci  i Austrijanci znaju raditi neke stvari kad je Japan u nekim stvarima nadmasio sve jos odavno.
 ;)

Zoran

  • Gost
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #24 u: 09. 06. 2008. 10:55:41 »
moram si prevest ovaj engliš!pa cu komentirati!
a svakako da njemci znaju napraviti naj bolje!
tj. to su znali!
samo sto vise neodrzavaju kvalitetu kakav je nekada bila!
pa svoje firme imaju tajvanu,japanu,i kini! i sve skore se tamo proizvodi!
u njemackoj se skoro vise nista neproizvodi!
pa zato slabe u svemu!
i tako da je sve sta se koristu u zivotu iz Japan ili tamo neke zemlje dje raste riza...



pa onda kad malo razmislim moze da je to i istina da je ovaj na neki nacin i bolji ili da su iste kvalitete!
kad je u biti jedan proizvođac samo drugo pakovanje! kako bi ja reko isto sranje drugo pakovanje!
kvaliteta po meni vise nepostoji u ovim novim generacijama!
jer sta sam god kupio novo a skupo nista nevalja!
zato sad imam staro a kvalitetnije od novog!
« Zadnja izmjena: 09. 06. 2008. 11:04:29 od Zoran »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #25 u: 09. 06. 2008. 11:07:33 »
http://www.betterviewdesired.com/Swarovski-EL-8-5x42.php
ovdje isto imas tekst zanimljiv.
 Pazi po kvaliteti su razlike minimalne i Nikon ima malu prednost medjutim razlike u cijenama su toliko velike da vecina ljudi zaobilazi ove preskupe. Svaka kompanije radi jeftine i skupe modele tako da se mogu naci dvogledi od Nikona npr. od 80$ i od 500$.
 Ja sam zaboravio reci da sam koristio mnoge dvoglede i Nikon mi je uvijek bio jedan od najboljih ili best buy definitivno. Zeiss i Leica su mi bili bolji od swara ali opet uz Nikon razlika je bile nevazna tako da se ne  isplati trositi hrpu novaca na nesto sto ti pruza Nikon,Pentax,Olympus i sl.
 Cilj je kupiti najbolje ulozeno /dobiveno, a ne najskuplje ;)
 Trenutno Nikon Action 10x50 1500kn je meni najdrazi i bolji od Swarovskog 8x40 definitivno 7000kn .

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #26 u: 09. 06. 2008. 11:16:27 »
Evo da i ja pokazem svoj dvogled.Nije zadnji krik tehnike ali vec smo preko 15 godina zajedno pa smo vezani. Stari ZRAK 6x30
Kad tad ce biti i jedan NIKON, ali otom potom.

pozz

Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #27 u: 09. 06. 2008. 11:18:05 »
moram si prevest ovaj engliš!pa cu komentirati!
a svakako da njemci znaju napraviti naj bolje!
tj. to su znali!
samo sto vise neodrzavaju kvalitetu kakav je nekada bila!
pa svoje firme imaju tajvanu,japanu,i kini! i sve skore se tamo proizvodi!
u njemackoj se skoro vise nista neproizvodi!
pa zato slabe u svemu!
i tako da je sve sta se koristu u zivotu iz Japan ili tamo neke zemlje dje raste riza...



pa onda kad malo razmislim moze da je to i istina da je ovaj na neki nacin i bolji ili da su iste kvalitete!
kad je u biti jedan proizvođac samo drugo pakovanje! kako bi ja reko isto sranje drugo pakovanje!
kvaliteta po meni vise nepostoji u ovim novim generacijama!
jer sta sam god kupio novo a skupo nista nevalja!
zato sad imam staro a kvalitetnije od novog!
Donekle si u pravu jer danas se radi svasta da se prodje sto jeftinije.
Postoji jos jedan problem za nekada nedodirljive kompanije poput Swarovskog itd. Naime razvojem tehnologije mnoge danasnje kompanije nasle su nacin da nesto ucine jos bolje uz manje novca. Japan i USA su tu napravili mnogo.Dobra je i stvar da kad kupujes Nikon na njemu odmah pise gdje je slozen Japan ili negdje drugdje.To ne znaci da je onaj iz Kine losiji jer japanci kontroliraju svoje proizvode bolje nego itko ali oni ti ipak to kazu. Cak se otislo toliko daleko da nekada najbolji proizvodjaci kupuju patente,lece,premaze itd. od Nikona,Olympusa itd. pa ih samo sloze u kuciste od recimo Zeissa itd. Naravno da se to ne zna ali informacije procure tu i tamo ;D ;D ;D KAHLES je ipak nesto drugo za razliku od ovih EU optika jer ima manju proizvodnju i iskljucivo samo svoje elemente.
 Najbolji primjer skupih marki je Schmidt & Bender. Rade German i Hungarian model potpuno istih optika s tim da je ovaj Hungarian osjetno jeftiniji jer je u Madzarskoj jeftinija radna saga. Osim radne snage nema nijednog razl. detalja.
 nije ni cudo da su japanski auti,tehnologija itd. najpouzdaniji jer ne daju da im svatko radi dijelove.

 

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #28 u: 09. 06. 2008. 17:29:23 »
 ;D ;D ;D sad cu rec nesto gdje ce se mozda neki smijat al cijela svjetska tehnika iz bilo kog podrucja vecinom bezira na njemackim izumima a o kvalitetu da i ne govorim
Mihi est compositum in Taberna Mori

Zoran

  • Gost
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #29 u: 09. 06. 2008. 19:38:10 »
;D ;D ;D sad cu rec nesto gdje ce se mozda neki smijat al cijela svjetska tehnika iz bilo kog podrucja vecinom bezira na njemackim izumima a o kvalitetu da i ne govorim


i bosanskim si zaboravio!  z1