Autor Tema: Swarovski SLC 7 x 40 ili Steiner military 10 x 50  (Posjeta: 4517 vremena)

Offline skakavac

  • K 100
  • **
  • Postova: 199
Odg: Swarovski SLC 7 x 40 ili Steiner military 10 x 50
« Odgovori #15 u: 30. 10. 2015. 16:28:46 »
moze bit ,ima neki krug na njemu s desne strane
imam takav samo jos nisam otkrio gdje kupiti bateriju

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Swarovski SLC 7 x 40 ili Steiner military 10 x 50
« Odgovori #16 u: 30. 10. 2015. 16:55:05 »
Wortexhole, ako si u prilici - probaj oba i odluči po osjećaju. Razliku na terenu u korist Swara po mom mišljenu nećeš tako lako primjetiti. Ako ćeš uopće! Čak dapače... U sumrak se nebi kladio na Swara (ipak 40 mm vs 50 mm, a Steiner nije baš kanta). Ja ću ti reći svoje iskustvo sa mislim istim modelom Swara ove godine. U lovištu u kojem sam lovio, u lovačkoj kući ima hrpa dalekozora s kojima se možeš poslužiti. A ja sa sobom imao svoju "ciglu" Steinera 7x50. I normalno, "gladne oči" posegnu upravo za tim Swarom, a Steinera ostavim. Kao pirš je cijeli dan, ne trebaju mi velike leće, a poželjno je da je lakši. Cijeli dan "muka" s njim... Te mi eye-relief ne štima, kao da je prevelik, nikako se priviknuti! A tek to fokusiranje...
Samo će vlasnici Steinera razumjeti "blagodat" autofokusa. A sa Swarom evo divljači na 50 m, pa na 450 m... Pa dok se ja sjetim vrtiti pa skužim da je na krivu stranu itd... Ostalih 6 dana Steiner visio oko vrata!
E sada, da se razumijemo, ja sam bio naviknut na mog Steinera pa imam takvo iskustvo, možda bi vlasnik Swara u obrnutoj situaciji slično komentirao i rekao da je Steiner kanta. Dakle, ako možeš - probaj oba. Naravno, tu zanemarujem činjenicu da Swar ljepše izgleda oko vrata nego Steiner. I ljepše ga je pokazati, ali...
Ako hoćeš probati Steinera evo ja ti dam svog da ga testiraš.

 d1

Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Swarovski SLC 7 x 40 ili Steiner military 10 x 50
« Odgovori #17 u: 01. 11. 2015. 22:09:17 »
Auto fokus sigurno ima svoje prednosti i zbog brzien koristenja se jako puno koristi od strane policije, vojske i na moru.
Mozes ga korisitit jednom rukom dok ti kod stangardnih trebaju obe da fokusiras na potrebnu daljinu mete.
Sve ima svoje. Ako je Steiner napravljen u EU onda je ozbiljan dvogled a i garancija mu je dobra.