Autor Tema: Fotoaparati i objektivi  (Posjeta: 78798 vremena)

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Fotoaparati i objektivi
« u: 08. 03. 2009. 22:44:56 »
Hoćeš jeftin i dobar,pod mogućnost-garancija dvije godine. Sony je u svojoj klasi najjeftiniji po onome što nude canon,olympus,pentax,kodak,..sl. za iste mogućnosti. Koristi SD memory kartice koje su povoljnije od XD,CF,... . Ima 10x optički zoom i stabilizator. Slike odlične.
    SONY DSC-H10 8MP digitalni fotoaparat, crni
Gotovina/Kartice:     1.599,00
Ako ovo nije jeftino i dobro onda ti treba kodak dummi fotoaparat. Uslikaj,izvadi film i izradi.
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 13:10:46 od Štef »
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #1 u: 08. 03. 2009. 22:50:25 »
Zaboravio sam da ima jednu stavku koja nagoni na to da ga lovci kupe!
Koristi leće obrađene u Carl Zeiss laboratoriju,kao i svi sony dig.fotoaparati u zadnjih tri godine.
Neznam šta bi čovjek poželio više. OT ,... je..ga!
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 13:14:43 od Štef »
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #2 u: 08. 03. 2009. 22:58:40 »
  Cijena nije loša ali 10x često nije baš dovoljno, najbolje bi bilo uzet D-SLR ali onda je to minimum ova cijena x3 pa plus još objektivi a mogu bit i po 14.000,00 kn (ovisi koji) a di je onda svemu tome kraj. U svakom slučaju također skup sport!
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 13:14:17 od Štef »
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #3 u: 08. 03. 2009. 23:21:52 »
Zaboravio sam da ima jednu stavku koja nagoni na to da ga lovci kupe!
Koristi leće obrađene u Carl Zeiss laboratoriju,kao i svi sony dig.fotoaparati u zadnjih tri godine.
Neznam šta bi čovjek poželio više. OT ,... je..ga!



  Imam đžepni Sony dsc-t1 isto ima Carl Zeiss leće i najjača kartica ali je samo 3x optički zoom.nije loš ali preko 10m nije baš za nekakvu kvalitetu od 1m2.
kolega mi je ispred nosa maznuo Canon SX10IS sa 20x optičkim za oko 1500kn paci a šta ćeš naletiti će drugi....

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #4 u: 08. 03. 2009. 23:23:35 »
Skup,da!
Kupio Olympusa C5050z pred šest godina me došao preko 5000kn,kupio Olympus DSLR E-500 s dva objektiva 6200kn + dodatne kartice,stalak,torba,...! Suma-skoro pa budalaština,a od lovišta udaljen 174 km.
CZ550 .30-06 i nikon 2.5-10 povećanja za tu lovu
 uf uf uf i  uf uf uf
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 13:13:26 od Štef »
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #5 u: 09. 03. 2009. 13:05:15 »
 Ovdje možemo pisat o: fotoaparatima koji su novi na tržištu, o starim a pokazali su se dobri ili loši, o aparatima koje koristimo, o stvarima koje treba izbjegavat, o željama šta bi htjeli imat te o svim objektivima i pratećom opremom u koju naravno spadaju i PC i programi za uređivanje slika, memorijske kartice i sve što nam padne na pamet a vezano je uz temu.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #6 u: 09. 03. 2009. 14:13:35 »
Ja koristim već dvije godine Canon G9 -12.1 Mp i 6x optički . Zadovoljava sve moje amaterske potrebe.
Iako aparat ima mogućnost promjene objektiva i mogao bih si priuštiti kakav telac neda mi se vući sa sobom po šumi  još tereta , jer ovog strpam u torbicu i slobodno piršam ili čekam..
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 14:35:26 od Štef »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #7 u: 09. 03. 2009. 14:23:28 »
Ja sam si nedavno "priuštio" CANON 50D (dslr), za sada sa objektivom 17-85 f4.0-5.6 IS USM.
Uskoro mislim nabaviti i objektiv 70-200 f4 L IS USM i sa njime mislim vrlo skoro posjetiti Kopački rit - pa će onda biti slikica !! ref

Koliko taj gušt košta, bolje da ne pitate (nezna niti moja žena) ! paci

Evo i "nakanjenog" objektiva: CANON 70-200 f4 L IS USM

Najnovije: Više nije "nakanjeni", sad je moj !!  ref ref ref

Naknadno "dodan" i "primac" EF 50mm f1.4 USM
« Zadnja izmjena: 07. 04. 2009. 21:56:29 od OldHunter »
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #8 u: 09. 03. 2009. 14:37:35 »
www.digitalversus.com nema bas sve modele ali pomocice. product face off pa cameras. vidim da ste se dotakli slr-a. inace cale mi je profesionalni fotograf, slika prirodu, ja mu zavrsavam posao koji je vezan za komp, obradu i doradu slika. ima dva nikona msm d70 i d80. kune se u nikona i u canon-a, mada mi je pricao da je skoro sony izbacio prvi full frame 1prema1 aparat iz njihove ponude za cenu koja je niza od ostalih full frame, msm da je oko 1500eura ne drzite me za rec. uglavnom lepo je imati ali racunajte na velikim uvecanjima da cete morati da nosite stative, nijedna tehnologija stabilizacije slike ne pomaze na velikim povecanjima i to se dobrim delom kompenzuje velikim isoom, sto opet unistava sliku. za neki slr samo drzac za objektiv kosta oko 60-70 eura. nikada nisam imao priliku da slikam aparatom kroz dvogled i sl, ali da mi je potrebno bas slikanje verujte da bih pokusao. sto se tice programa msm da ne moramo pricati o tome, photoshop i nista drugo, to je dovoljno. sto se tice kvalitetnih aparata koliko para toliko muzike, dobar aparat za malo para ne postoji, i generalno se klonite samsunga i njihovih velikih uvecanja. broj mega piksela i uvecanje ne govore ama bas nista o kvalitetu aparata. pozz
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 14:48:01 od Štef »
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #9 u: 09. 03. 2009. 14:40:13 »
Koliko taj gušt košta, bolje da ne pitate (nezna niti moja žena) ! paci


 Nadamo se da i nikad neće saznati!  fre fre

 Dodao sam na Fazanov i tvoj post slike aparata da možemo odmah i vidjet kako izgledaju a za ostalo nek se forumaši malo i potrude, nema smisla da se može pročitat sve na jednom portalu, čemu onda Internet!  hao hao  ;)


 
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #10 u: 09. 03. 2009. 14:55:03 »
Hoćeš jeftin i dobar,pod mogućnost-garancija dvije godine. Sony je u svojoj klasi najjeftiniji po onome što nude canon,olympus,pentax,kodak,..sl. za iste mogućnosti. Koristi SD memory kartice koje su povoljnije od XD,CF,... . Ima 10x optički zoom i stabilizator. Slike odlične.
    SONY DSC-H10 8MP digitalni fotoaparat, crni
Gotovina/Kartice:     1.599,00
Ako ovo nije jeftino i dobro onda ti treba kodak dummi fotoaparat. Uslikaj,izvadi film i izradi.


I jeftino i dobro...za nepovjerovati!
Imam ga, ima mogucnost dodavanja objektiva, cini mi se, sto mu povecava upotrebnu vrijednost
U svojoj klasi "poluprofesionalnih" aparata je best buy

A ovo sto napisa kmkole za uvecanja 100% je u pravu sve preko uvecanja 10X je mnogo tesko za "umiriti" sliku bez stativa
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #11 u: 09. 03. 2009. 15:07:25 »
hvala stef. inace ovo su goli aparati, za neko iole ozbiljnije i zahtevnije slikanje je potrebno imati poseban objektiv prilagodjen uslovima slikanja, koji cesto kosta pa bar pola vrednosti aparata pa na vise. letos mi cale dao svoj aparat, krenuo da slika prirodu u kraju gde sam bio na kampovanju pa on svratio usputno do mene. imao je sigmin objektiv ,neznam tacno koji model sigme, kada ga razvuces pa jedno 40etak cm, i naravno zumiras u tacku, uvecanje na pretek ali opet naravno sa stativom. ja se odusevio, opasan je osecaj.
« Zadnja izmjena: 09. 03. 2009. 15:11:48 od kmkole86 »
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #12 u: 09. 03. 2009. 15:35:41 »
 Ja slikam sa  Olympusom 550, ima 18x optički zoom, dosta dodatnih opcija no kod slabije vidljivosti jako je teško napravit dobru fotografiju. Naravno sa tako jakim zoomom gotovo je nemoguće napravit sliku bez stativa ili naslona. Za toplijih dana kad sam na čeki nosim i stativ u rancu pa si malo olakšam snimanje.
 Još bih dodao da je mana na  njemu što nema opciju daljinskog okidanja što bi doprinjelo kvalitete slici.
 Postoji i konverter za njega koji još dodatno povećava zoom za 1,7x ili 1,8x (ne znam točno napamet) ali i to je stvar koja bi mogla naći primjenu tek kod jako osvijetljenog objekta ili sunčanog dana. Vjerujem da taj konverter ne bi našao primjenu u sumrak kad je u principu najjači dio dana za odslikat divljać. 
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #13 u: 09. 03. 2009. 16:01:42 »
I ja imam 550UZ kao i Štef ali znam samo zumirati i okinuti.
Bilo bi dobro otvoriti neku temu ili pisati na ovoj, tečaj uporabe fotića.
Pustite ono da se uzmu uputstva i čitaju, kaj to meni vrijedi kad 80% značenja onih pojmova ne kužim.

Zoran

  • Gost
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #14 u: 09. 03. 2009. 16:15:11 »
I ja imam 550UZ kao i Štef ali znam samo zumirati i okinuti.
Bilo bi dobro otvoriti neku temu ili pisati na ovoj, tečaj uporabe fotića.
Pustite ono da se uzmu uputstva i čitaju, kaj to meni vrijedi kad 80% značenja onih pojmova ne kužim.

kod tebe nije problem što ti nekužiš vec je problem što ne slikaš....  uf
a prvi problem je taj što zaboravis da si uopce ponio aparat!  uf