Autor Tema: Fotoaparati i objektivi  (Posjeta: 78068 vremena)

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #45 u: 08. 07. 2009. 11:16:15 »
Razlog je (navodno) što je CANON žurio sa izlaskom na tržište zbog D700, pa nije dovoljno dobro napravio CMOS i navodno njegov filter (ma što god im to značilo u tehničkom pogledu).
Ne, nego da bi u najskorije vreme izbacio Mk3, i OPET uzeo pare tehnomasturbatorima(u koje i sam spadam!  happi ) širom sveta! Yebem im oca mangupskoga!  dois   happi
Ja sam od onih koji smatraju da N i C sve rade zajedno, dogovorno, i UBIŠE se od para, zajedničkom strategijom! Seti se vremena filma, uzmeš danas dobar aparat i za 10 godina je on i dalje odličan! A danas... UBIŠE se od para, ponavljam... Šejtani su pravi...  rol

Nažalost mislim da si u pravu i nemam nikakovih argumenata da ti proturječim.   teaa  d13

Doma imam negdje staru YASHICU i potpuno ispravnog CANONA 50 (filmaša) kako sakupljaju prašinu.  paci
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #46 u: 08. 07. 2009. 18:09:41 »
puno ste mi pomogli.....  uf fre

hvala vam puno na trudu ali ja sam malo preveliki laik za to....
jednostavno....ako je ispravno, dali se to isplati ili ne?

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #47 u: 08. 07. 2009. 18:32:03 »
evo upravo sam nazvao prodavača,tvrdi da je potpuno ispravan i star je i ima samo 3 megapiksela i dao bi ga i za 100 eura....

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #48 u: 08. 07. 2009. 18:49:48 »
Lp!

Baš 100 evra previše. Sa 3MP nemoraš ništa u naravoslovnoj fotografiji. Barem 6MP. Ja ti svetujem jednog kompaktnog digitalca. Sam kupujem Pentax X70.

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #49 u: 08. 07. 2009. 21:07:14 »
čuj, taj Pentax za tu lovu isto izgleda vrlo primamljivo ali 24x mi se čini ipak previše. z10

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #50 u: 09. 07. 2009. 09:49:57 »
 Ja bi ti preporućio da ne kupuješ taj fotić, sve ispod 5 MP ne uzimaj bez obzira na cijenu. Pogledaj malo po trgovinama da se pronaći izlaznih modela po povoljnim cijenama. Ipak su novi i imaš kakvu takvu garanciju na njih, dobiješ CD za prebacivanje podataka na komp...
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #51 u: 09. 07. 2009. 17:12:29 »
Lp!

Evo Pentax X70 kod mene. Danas idem malo u lov pa da vidimo šta če bit. A 24x zoom nije baš previše, ovaj ima maximum optički 150X zoom a moram kazati da do sada šta sam se malo igrao ima super anti shake reduction i rata vrlo dobra fotka iz ruke.
Kako ti je kazao i Štef, a bolje minimalno 10MP, stvarno se ne šalim jer manje možeš nastaviti a ako imaš samo 5MP ne moreš više nastaviti... ;)

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline sambarhunter

  • K
  • *
  • Postova: 66
  • Be Seen,Be Safe
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #52 u: 09. 08. 2009. 17:40:45 »
OldHunter,
Sto kazes na Nikon D90,
vec duze ga vrijeme pratim ali se nista ne razumijem u te C ili L objective nego molim te objasni mi neke stvari, ovdje ga daju s jednim objectiv za nekoh $1500 a sa 2 objectiva oko$2000...Nista neznam oko toga pa mi molim te savjet daj...Ja imam Kodak Z70 10x optical zoom 5MP,evo slike s jeftinim aparatom?

S postovanjem
sambarhunter

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #53 u: 09. 08. 2009. 21:20:52 »
Nikon je (generalno govoreći) jedna od dvije vodeće tvrtke na polju digitalne fotografije (za neupućene, druga je Canon).
U pravilu, za kvalitetnu fotografiju u dSLR svijetu "zaslužniji" je kvalitetan objektiv nego samo tijelo (najviše zbog toga što su već tijela dovoljno kvalitetna, pa su im obično objektivi "najslabija karika").
Inače za Nikon model 90  d4  (barem prema mojim spoznajama - ja sam u CANON "taboru") !
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline sambarhunter

  • K
  • *
  • Postova: 66
  • Be Seen,Be Safe
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #54 u: 10. 08. 2009. 04:56:10 »
Pardon KODAK Z740,
 

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #55 u: 10. 08. 2009. 11:00:24 »
Gledaj ovak:
Prvo si trebaš postaviti za kaj trebaš fotić ??  ččč
Ak ti služi (večinom) za postavljanje na web i / ili nekaj slično dobar ti je manje više svaki noviji kompact.
Njegova veeeeelika prednost je:
1. malen je, stane u džep,
2. što osim baterija i memorijskih kartica nemaš drugih troškova,
3. imaš fiksni objektiv širokog raspona (obično od širca do tele objektiva)
4. kod slikavanja je nečujan (ima elektronski shutter),
5. u 99% situacija zadovoljavajuća kvaliteta fotografije.

Kupovanjem dSLR-a avanture počinju (prvenstveno financijske  paci)
1. Velik je - trebaš posebno torbu,
2. Prvo uvidiš da je za snimanje u RAW-u potrebno "hrpa" memorije (što mem. kartica, to i mjesta na HDD),
3. Zatim dolaze na red rezervne baterije za fotić,
4. Ubrzo uvidiš da za vrhunske fotografije trebaš i vrhunske objektive, a to koštaaaaa (set vrhunskih objektiva daleko premašuje vrijednost tijela !)  paci
5. Nakon toga uvidiš da bi bilo dobro da na objektive prišarafiš filtere (prvo UV, zatim polarizacijske, pa zatim bog te pitaj kakove sve)  paci
6. Zatim uvidiš da trebaš i stativ
7. Zatim još i ovo - ono. Vjeruj mi tu kraja nema !!

Preporuka:
Kupi kvalitetniji kompact i uživaj u fotkanju !!  zagi
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #56 u: 10. 08. 2009. 11:05:29 »
Gledaj ovak:
Prvo si trebaš postaviti za kaj trebaš fotić ??  ččč
Ak ti služi (večinom) za postavljanje na web i / ili nekaj slično dobar ti je manje više svaki noviji kompact.
Njegova veeeeelika prednost je:
1. malen je, stane u džep,
2. što osim baterija i memorijskih kartica nemaš drugih troškova,
3. imaš fiksni objektiv širokog raspona (obično od širca do tele objektiva)
4. kod slikavanja je nečujan (ima elektronski shutter),
5. u 99% situacija zadovoljavajuća kvaliteta fotografije.

Kupovanjem dSLR-a avanture počinju (prvenstveno financijske  paci)

1. Velik je - trebaš posebno torbu,
2. Prvo uvidiš da je za snimanje u RAW-u potrebno "hrpa" memorije (što mem. kartica, to i mjesta na HDD),
3. Zatim dolaze na red rezervne baterije za fotić,
4. Ubrzo uvidiš da za vrhunske fotografije trebaš i vrhunske objektive, a to koštaaaaa (set vrhunskih objektiva daleko premašuje vrijednost tijela !)  paci
5. Nakon toga uvidiš da bi bilo dobro da na objektive prišarafiš filtere (prvo UV, zatim polarizacijske, pa zatim bog te pitaj kakove sve)  paci
6. Zatim uvidiš da trebaš i stativ
7. Zatim još i ovo - ono. Vjeruj mi tu kraja nema !!

Preporuka:
Kupi kvalitetniji kompact i uživaj u fotkanju !!  zagi


  teaa Tako i nikako drugačije. Trebalo bi se znati da i mnogi profići sa sobom nose kvalitetan napredni kompakt,pored silne DSLR opreme, za super brze i inovativne situacije.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #57 u: 10. 08. 2009. 12:17:15 »
Gledaj ovak:
Prvo si trebaš postaviti za kaj trebaš fotić ??  ččč
Ak ti služi (večinom) za postavljanje na web i / ili nekaj slično dobar ti je manje više svaki noviji kompact.
Njegova veeeeelika prednost je:
1. malen je, stane u džep,
2. što osim baterija i memorijskih kartica nemaš drugih troškova,
3. imaš fiksni objektiv širokog raspona (obično od širca do tele objektiva)
4. kod slikavanja je nečujan (ima elektronski shutter),
5. u 99% situacija zadovoljavajuća kvaliteta fotografije.

Kupovanjem dSLR-a avanture počinju (prvenstveno financijske  paci)
1. Velik je - trebaš posebno torbu,
2. Prvo uvidiš da je za snimanje u RAW-u potrebno "hrpa" memorije (što mem. kartica, to i mjesta na HDD),
3. Zatim dolaze na red rezervne baterije za fotić,
4. Ubrzo uvidiš da za vrhunske fotografije trebaš i vrhunske objektive, a to koštaaaaa (set vrhunskih objektiva daleko premašuje vrijednost tijela !)  paci
5. Nakon toga uvidiš da bi bilo dobro da na objektive prišarafiš filtere (prvo UV, zatim polarizacijske, pa zatim bog te pitaj kakove sve)  paci
6. Zatim uvidiš da trebaš i stativ
7. Zatim još i ovo - ono. Vjeruj mi tu kraja nema !!

Preporuka:
Kupi kvalitetniji kompact i uživaj u fotkanju !!  zagi

pa sada da je zayebano jeste ali nije toliko msm sto se tice opreme, cale mi je profi fotograf, slika prirodu itd i nema hrpu objektiva i milion filtera, msm ima ih ali koristi veoma mali deo toga, za slikanje po prirodi koristi msm jedan sigmin objektiv ne znam tacno brojke i to je to naravno plus onaj klasicni sto koristis za svakodnevno slikanje. za umetnicku fotografiju nisu dovoljni ni filteri ni dobar aparat ni skupi objektivi i sva oprema ovoga sveta ako nemas znanje. mislim da glavno pravilo cime svako ko zeli da kupi aparat treba da se vodi jeste ako hocete da se bavite umetnickom fotografijom zelim vam srecu u tom svetu koji je zaheban i pun caka i zajebancija msm sto se ucenja i slikanja tice. zaboravite na bilo sta sto je automatsko sve radi na manualna podesavanja blic aparat do najsitnijih podesavanja, naravno time postizete najbolje rezultate, ali treba vremena para i zivaca. oplece me mnogi, ali pod manualno ne smatrajte samo da namestite podesavanja vec da ih uklapate i da znete sta sa cime i koliko. a ako hocete samo da skljocate na automatska podesavanja msm da je nebuloza kupovati jake aparate jer to je kao da kupis spejs satl a vozis ga po putu. bacicete pare na kvalitet i mogucnosti koje vecina nece moci da iskoristi. zato pamet u glavu. npr nikon koristi sd karticu a obicna sd od 4gb kosta nesto oko hiljadu dinara, raw file na oko 10mp msm uzima oko 10-12mb plus jpg file. tako da to i nije najskuplji segment. problem je kod onih koji koriste skuplje kartice mada i one nisu nesto mnogo skuplje, opet ko pukne 1500e za aparat plus jos otprilike 1000 objektiv kakav mu treba, nije mu problem ni sto eura preko da da za karticu. mada kao sto kazem ona ne kosta toliko. baterije npr za nikona D80 50e original 25e no name. stativ kosta nesto manje od hiljadu dinara, hamin msm tu nema neke velike mudrosti, daljinski mislim da je oko 50eura itd. cale mi je profi fotograf i ima D70 i D80 pa zato znam otprilike koliko za njih kosta. svima koji kupuje nov aparat savetujem da prvo razmisle dobro za sta im treba i procene svoje interesovanje za umetnicku fotografiju pre nego li puknu preko hiljadu eura i ne vode se preterano tudjim opredeljenjima da kasno ne shvate da su se zajebali. shvatite to kao kupnju puske neko ih ima milion svaka za po nesto a neko dve koje pokrivaju sve uz karakteristike i umece coveka koji puca njima. pozzdrav za sve i dobra kob
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #58 u: 10. 08. 2009. 13:47:43 »
pa sada da je zayebano jeste ali nije toliko msm sto se tice opreme, cale mi je profi fotograf, slika prirodu itd i nema hrpu objektiva i milion filtera, msm ima ih ali koristi veoma mali deo toga, za slikanje po prirodi koristi msm jedan sigmin objektiv ne znam tacno brojke i to je to naravno plus onaj klasicni sto koristis za svakodnevno slikanje. za umetnicku fotografiju nisu dovoljni ni filteri ni dobar aparat ni skupi objektivi i sva oprema ovoga sveta ako nemas znanje. mislim da glavno pravilo cime svako ko zeli da kupi aparat treba da se vodi jeste ako hocete da se bavite umetnickom fotografijom zelim vam srecu u tom svetu koji je zaheban i pun caka i zajebancija msm sto se ucenja i slikanja tice. zaboravite na bilo sta sto je automatsko sve radi na manualna podesavanja blic aparat do najsitnijih podesavanja, naravno time postizete najbolje rezultate, ali treba vremena para i zivaca. oplece me mnogi, ali pod manualno ne smatrajte samo da namestite podesavanja vec da ih uklapate i da znete sta sa cime i koliko. a ako hocete samo da skljocate na automatska podesavanja msm da je nebuloza kupovati jake aparate jer to je kao da kupis spejs satl a vozis ga po putu. bacicete pare na kvalitet i mogucnosti koje vecina nece moci da iskoristi. zato pamet u glavu. npr nikon koristi sd karticu a obicna sd od 4gb kosta nesto oko hiljadu dinara, raw file na oko 10mp msm uzima oko 10-12mb plus jpg file. tako da to i nije najskuplji segment. problem je kod onih koji koriste skuplje kartice mada i one nisu nesto mnogo skuplje, opet ko pukne 1500e za aparat plus jos otprilike 1000 objektiv kakav mu treba, nije mu problem ni sto eura preko da da za karticu. mada kao sto kazem ona ne kosta toliko. baterije npr za nikona D80 50e original 25e no name. stativ kosta nesto manje od hiljadu dinara, hamin msm tu nema neke velike mudrosti, daljinski mislim da je oko 50eura itd. cale mi je profi fotograf i ima D70 i D80 pa zato znam otprilike koliko za njih kosta. svima koji kupuje nov aparat savetujem da prvo razmisle dobro za sta im treba i procene svoje interesovanje za umetnicku fotografiju pre nego li puknu preko hiljadu eura i ne vode se preterano tudjim opredeljenjima da kasno ne shvate da su se zajebali. shvatite to kao kupnju puske neko ih ima milion svaka za po nesto a neko dve koje pokrivaju sve uz karakteristike i umece coveka koji puca njima. pozzdrav za sve i dobra kob


Bez "flejmanja", ali budući da je moj sin stariji godinu dana od tebe, pretpostavljam da tvoj "ćale" ima približno isto toliko godina kao i ja.  paci
E sad zašto sam to napisao ??

Zato što moj sin (koji ima 24 godine) ima isto takovo razmišljanje kao i ti. U tim godinama i sa znanjem o fotografiji (ne samo o fotografiranju !)
koje ima i ne može i drukčije misliti.  teaa
Moj sin još uvijek smatra vrhunac fotografskog umijeća staviti na full automatiku i deeeri !!

Volio bih da moj post pokažeš svojem ocu, pa neka on nešto napiše - dali je to tako kao što sam ja napisao ili nije ??

PS
Inaće fotografijom se bavim od svoje 12.-te godine, znači približno 40 godina !  zagi
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #59 u: 10. 08. 2009. 17:07:52 »
pozzdrav Old, pa nisi pogresio malo je stariji od tebe, 52 je godiste. ne znam zasto imam utisak da se nismo nesto bas razumeli. prvenstveno sam se osvrnuo na opremu itd, i vidim da ima ovde ljudi koji se malo vise bave fotografijom pa sam hteo ostalima da docaram da nije sve to tako jednostavno. daleko od toga da treba staviti na automatiku i skljocati ali da bi uradili drugacije treba imati znanje i to debelo o fotografiji i cakama sta i kako, a bojim se da vecina to ovde nema i imam osecaj da ce poneseni tudjim pricama i umecem, dobrim fotografijama itd baciti pare za neki dslr i sutra dan shvatiti da nije sve u skupom aparatu i opremi i opet ce staviti na automatiku. zato sam i napisao ko zeli da se bavi profesionalnom fotografijom zelim mu srecu jer taj put nije uopste lak, a kome treba aparat da ovekoveci neki trenutak bolje da uzme neki kompaktni a ne da cima gromadu po sumi i pazi da li ce mu ispasti udariti i sl. smatram da je umetnicka fotografija veoma zahtevna i potrebno je mnogo vremena i znanja itd.  ja iskreno ne nalazim sebe u  umetnickoj fotografiji i za svoje potrebe imam sony w120. za moje potrebe sasvim dovoljno, jer ja i nesto ne uzivam u fotografiji kao takvoj, ne zanima me to,  vec uzivam u secanju na nesto sto ona pokazuje, pa neka je i crno bela i pohabana i mutna ili kakva vec. da me zanima bilo bi dosta drugacije ali jbg ne zanima me. ali zato ne osporavam pravo umece slikanja i divim mu se. inace na RI smeru sam na elektronskom, moj posao i hobi ujedno je komp i sve vezano za njega, i moj ozbiljniji dodir sa fotografijom je jedini iz fotoshopa. voleo bih da mogu caleta da nateram da sedne za komp ali nema tu radosti, jer je on totalni prirodnjak i komp ne moze ni da vidi. od kada znam za sebe znam i da se bavi fotografijom a verovatno je i nesto u tom svetu posto stalno uzima neke medalje po takvicenjima fotografa, ali opet kazem to je svet u koji ja i ne zelim da udjem jer sam upoznat kako je u njemu preko caleta jer mi stalno prica te ovo ide ovako ono onako, te toliko stavis blic na toliku blendu te kada ti je to ti uzimas ovo da bi imao dubinsku ostrinu  itd, a ljudi koji se ozbiljnije bave fotografijom msm da bi trebali da poduce ostale da ne bacaju pare na aparate i opremu jer nije sve u tome vec ima puno i u znanju. na kraju povucicu paralelu, ne treba nekome 300wm ako puca do 150m  i 308w bi mu zavrsio posao po mnogo manjim parama, i takodje dzaba i puska od 50000 eura ako covek ne zna da lovi. ne zelim da me niko pogresno shvati niti misli da ja nekome pricam da ne zna da slika ili da ne moze da nauci. vidim da na forumu postoje ljudi koji tek sada pocinju da se bave fotografijom pa neka se sete svojih prvih dana, prvo dvocevka pa tek kada shvatis i naucis nacin pucanja itd tek onda nesto vise.

veliki pozzdrav za tebe Old i tvog sina, vreme je danas drugacije i interesovanja ni ja nisam strast prema fotografiji nasledio od oca, bar jos uvek ne znam da li jesam, ko zna mozda jednom,.. srecom nasledio sam veliku ljubav prema prirodi, tako da jbg ne moze sve da se prenese na pokolenja. veliki pozz jos jednom. dobar pogled
« Zadnja izmjena: 10. 08. 2009. 21:00:36 od kmkole86 »
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...