Autor Tema: Fotoaparati i objektivi  (Posjeta: 78078 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #60 u: 10. 08. 2009. 23:28:26 »
postovi su vam super!!! d4
OLD generacijo!!!!!
Samo što moj sin ima 29  hao
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #61 u: 11. 08. 2009. 09:06:01 »
Malo "crnog" (?) humora:

Lovački:
Žena me pita: Čemu imaš toliko pušaka kad ti za lov treba samo jedna ?  pljus

Fotografski:
Žena me pita (opet): Čemu imaš toliko objektiva kad na aparatu (najčešće op.a.) imaš stalno istoga ?  uf

Kako nije baš to tako, iskreno za lov bi mi bile dovoljne (min.) dvije puške, a za fotografiju jedan zoom objektiv širokog raspona i to je to.
Ali kako to baš nije tako "jednostavno", za lov imam 7 (sedam) pušaka, a za fotić imam 5 objektiva (i hrpu druge opreme).  paci dois
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #62 u: 11. 08. 2009. 12:05:25 »
da Old ali ti imas lovacki staz i verujem da napocetku nisi imao sedam pusaka, i takodje znam da napocetku kada prvi put neko pocne da se sreces sa oruzjem najboljei i najisplatljivije je da uci da gadja vazdusarom ili  malokalibarkom a ne 9.3x62, mada opet pricam ovo generalno. a i kako neko kod nas rece pusaka i metaka nikad dosta. takodje Old ti umes i da koristis taj aparat i tih svih pet objektiva a vecina ne ume ni aparat i blic da podesi i uskladi podesavanja aparata sa podesavanjima blica, a hoce da kupe profi aparat od preko hiljadu eura, ali ono nema veze.. zeleo sam da pomognem ljudima koji tek sada pocinju da se bave fotografijom da ako ne planiraju da se bave ozbiljno ne bacaju pare na skupe aparate i objektive jer sva ta oprema sama po sebi ne garantuje uopste dobru fotografiju,bar ne toliku koliko su para bacili, ali vidim da mi nije uspelo, tako da necu vise da zadrzavam ovu temu, nastavite dalje i zelim srecnu svakom novo zagrizenom ljubitelju fotografije koji puke velike pare za opremu i odluci da se bavi time, lepa je umetnicka fotografija, a ostatku koji kasnije shvate da je ipak umetnicka fotografija veliki korak za njih i da njima treba nesto potpuno drugo...pa necu nista da im pricam shvatice sami... z10

Old jos jednom veliki pozzdrav za tebe. dobar pogled  zagi
« Zadnja izmjena: 11. 08. 2009. 12:13:05 od kmkole86 »
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline sambarhunter

  • K
  • *
  • Postova: 66
  • Be Seen,Be Safe
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #63 u: 12. 08. 2009. 07:01:15 »
Dragi lovci forumasi,

Hvala na savjetima,postovima koliko truda ste si dali da to sve opisete u kratkim crtama... d4
Ja slikam i volim da slikam u prirodi lovu itd. ali ne profes. vec 5 godina koristim moj KODAK Z740
i dosta lijepih kvalitetnih slika sam s njime uslikao,divljaci prirode, pa sam mislio da kupim SLR i slike ce biti jos bolje ali kako vi kazete drage kolege da se ne upucujem u dslr i ne stvaram si probleme jer tome nikad kraju...Nisam znao da je to toliko   pesi   komplicirano.

Decki hvala jos jednom....

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #64 u: 12. 08. 2009. 15:14:18 »
zato mrzim ovakve razgovore jer sto coveka shvate na sto nacina. proceni sebe, da je lako bas i nije ali kada nesto iskreno volis onda nema toga sto ce ti na put stati. proceni lepo svoje zelje i mogucnosti interesovanja i odluci. krenes pa vremenom naucis, ako odustanes i smoris se onda znaci da si pogresio i bacio pare, ako picis dalje prosirujes znanje itd onda ti zelim srecu, samo nastavi tako.  zagi
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #65 u: 12. 08. 2009. 22:47:06 »
zato mrzim ovakve razgovore jer sto coveka shvate na sto nacina. proceni sebe, da je lako bas i nije ali kada nesto iskreno volis onda nema toga sto ce ti na put stati. proceni lepo svoje zelje i mogucnosti interesovanja i odluci. krenes pa vremenom naucis, ako odustanes i smoris se onda znaci da si pogresio i bacio pare, ako picis dalje prosirujes znanje itd onda ti zelim srecu, samo nastavi tako.  zagi

"Tako je Miki!"
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline sambarhunter

  • K
  • *
  • Postova: 66
  • Be Seen,Be Safe
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #66 u: 16. 08. 2009. 16:54:00 »
Zato jesmo ovdje tko nezna pita i ne skita...........

Dobra kob.

Offline Rile

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #67 u: 22. 10. 2010. 18:01:06 »
Koji je od ova dva po vama bolji izbor?odnos cena kvalitet, rezolucija, zum,baterije uzmite sve u obzir. CANON Power shot SX30 IS ili FujiFilm Fine Pix HS10

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #68 u: 25. 10. 2010. 19:08:20 »
CANON Power shot SX30 IS, manji, ali je zato radišan! zagi
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline zlatko jukić

  • K 100
  • **
  • Postova: 129
  • Jednog dana kiša je padala dva dana!!!!
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #69 u: 15. 01. 2011. 16:43:40 »
CANON Power shot SX210 IS..ovaj aparat mi de svidio,pa bi zamolio ako ga netko ima da mi kaže da li se isplati kupit.

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #70 u: 20. 01. 2011. 21:50:19 »
Lijep kompakt,malo većih mogućnosti radi kvalitetne stabilizacije i mnogih hardverskih rješenja preuzetih iz DSLR tehnologije. Nisam ga posjedovao ali vjerovatno će zadovoljiti potrebe za na        prednom kompakt klasom.
Prije bih ti preporučio neki od G-serije (10;11 ili 12-ku) sa kojima se sigurno nećeš dugo vremena osjećati "zakinutim" zbog galopirajućeg globalnog razvoja IT tehnologije.
Potrebno je malo više novaca izdvojiti ali sa dugoročnim razlogom koji će ti se otplatiti.

   
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #71 u: 05. 11. 2011. 12:43:05 »
Hoćeš jeftin i dobar,pod mogućnost-garancija dvije godine. Sony je u svojoj klasi najjeftiniji po onome što nude canon,olympus,pentax,kodak,..sl. za iste mogućnosti. Koristi SD memory kartice koje su povoljnije od XD,CF,... . Ima 10x optički zoom i stabilizator. Slike odlične.
    SONY DSC-H10 8MP digitalni fotoaparat, crni
Gotovina/Kartice:     1.599,00
Ako ovo nije jeftino i dobro onda ti treba kodak dummi fotoaparat. Uslikaj,izvadi film i izradi.

Ovaj koristim već dvije godine i u potpunosti se slažem sa
gore navedenim .         zagi
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #72 u: 27. 04. 2012. 11:40:51 »
Jedan prodavač mi je nahvalio Fuji-a, pa ako ga je netko koristio molim komentar
iiihhhaaaaa

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #73 u: 03. 09. 2013. 22:29:18 »
Ja bih se odlučio na kupnju Olimpus SP 820 UZ, jel bi to bio dobar izbor pošto nemam bleke oko toga? Hvala...
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline Brane

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1363
  • ... Lovac - Vrbje ...
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #74 u: 03. 09. 2013. 23:55:49 »
Sa 40x super širokokutnim optičkim zoom-om i 14 megapikselnom kamerom mislim da bi zadovoljio sve tvoje potrebe, a mi ćemo ovdje uživati sa bogatsvom divljači koja obitava u Radinju ...   zagi   zagi
.... Lijepo je biti lovac ovoga našeg kraja ....