Autor Tema: Fotoaparati i objektivi  (Posjeta: 78045 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #75 u: 04. 09. 2013. 12:45:40 »
ovdje imaš recenziju http://www.photographyblog.com/reviews/olympus_sp_820uz_review/
Imam stari model (u biti prastari 550 UZ  step ) 18x optički - slike nisu loše ali nisu ni nešto baš presjajne. U poziciji slikanja potrebno je puno svijetla da bi se napravila dobra slika. Naročito za nas lovce koji želimo napraviti dobru fotku - potreban nam je jaki zoom, obično ga stavljamo na maximu ili skoro pa maximum a onda se tu događaju problemi. Teško je bez postolja napravit oštru fotku, blenda je dugo otvorena a i divljač ne miruje pa se događaju mutni dijelovi slike ili kompletna slika. Najbolje je koristit zakašnjelo okidanje (ima način okidanja od 2 i 15 sekundi) te ako imamo sreće slika će biti bitno kvalitetnija. Za ovaj model koji misliš kupit ne znam dali ima mogučnost (moj nema) daljinskog okidanja - to je najbolji način fotkanja pri jakim zoomovima i smanjenoj svjetlosti ali onda treba fotić biti dobro fiksiran a najbolje da imaš stalak za njega. Ja znam često nosit i stalak u ruksaku kad idem na čeku ili u neki lakši obilazak lovišta. Obavezno za slikanje uključit tihi mod makar će se čuti pomicanje objektiva  tj. zumiranje. Ipak, kad bi se sada odlučio za kupovinu uzeo bih D- SLRa, mogu se naći na akcijama gdje idu po 2 objektiva sa njim a slike su neusporedivo kvalitetnije a razlika u cijeni nije prevelika tj. već za nekih 4.500,00 kuna se može naći DSLR a sumnjam da je ovaj koji ti namjeravaš kupit ispod 3 - 3.200,00 kn.  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #76 u: 04. 09. 2013. 14:17:18 »
prije sam imao Fuji film.18x optičkog i mislim 8 megapiksela.krepo mu neki čip unutra i neisplativo popravljati.sad imam umjesto njega Nikon 24x optičkog i 14 megapixela nije ni do koljena ovom starom Fujiju..manja oštrina slike,manji spektar boja koliko god se po "funkcijama" čeprkalo i testiralo..

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #77 u: 23. 10. 2013. 09:20:41 »
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #78 u: 23. 10. 2013. 09:36:59 »
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Sa fotoaparatima ti je slično kao i sa lovačkom optikom, pod dobrim svjetlosnim uvjetima (sunčan dan, dobra vidljivost) manje / više svaki fotić će "odraditi" svoj posao. Kada su svjetlosni uvjeti loši, tada "se na muci poznaju junaci". zagi
Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #79 u: 23. 10. 2013. 10:21:51 »
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Cudi me da do sada nisi imao nesto ovako,jer bas imas svakodnevne situacije koje je steta ne uslikati kako treba i ovjekovjeciti za sva vremena.

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #80 u: 23. 10. 2013. 11:06:42 »
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...
Cudi me da do sada nisi imao nesto ovako,jer bas imas svakodnevne situacije koje je steta ne uslikati kako treba i ovjekovjeciti za sva vremena.
Ma imali smo u firmi pa smo se mogli poslužiti, no prvo nisam baš čovjek od slikanja, a drugo, iskreno, pored puške, dalekozora, mobitela, ruksaka, tronošca i ostalih potrepština, nije mi padalo na pamet još i to vući.
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline calibar3006

  • K
  • *
  • Postova: 89
  • calibar 30-06
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #81 u: 23. 10. 2013. 22:27:48 »
Dugo sam filozofirao i nisam baš ni vremena imao te otišao i kupio Canon PowerShot SX500IS, probao slikati i za mene laika čini se ok. Vidjet ćemo kako će biti sa čeke...


Dobar izbor..
Za pohvalu mu je "Inteligentni stabilizator slike"-daje oštre fotografije i videozapise i pri najvećem zumiranju koje je od 30 do 60 X..sjajne kvalitete fotografija i snimanja.Uz to i sam automatski između 7 načina stabilizacije slike odabire odgovarajuću postavku, spriječava zamućivanje slike zbog trešnje fotoaparata te snima detaljne fotografije i videozapise pri punom zumiranju i kada fotoaparat držiš u ruci, kao i kad su uvjeti osvjetljenja su loši.
 Prednost mu je i velik LCD zaslon.. Nisi pogriješio nimal odabirom..Bit ćeš zadovoljan.  1liga
 
.30-06 (7.62×63mm)
 "Novcem ne možete kupiti sreću,ali možete oružje i
  streljivo,a to vam je isto!"

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #82 u: 02. 06. 2014. 13:14:35 »
Hajde Vi mladi i pametni pomagajte !

Kako imam  Canon Power shot S4  ( prvi digitalac koji sam kupio  92 godine i stalno je uz mene u autu , dok druge nosim  u lov ili neke događaje ) od kada sm lani kod kuće prešao na Win 7 , računalo ga ne prepoznaje i ne mogu prebaciti slike , do pred dva tjedna u uredu sam ima Xp i mogao sam skinuti slike , no prošli jedan prešli smo na sedmicu i ista prića .
Svjestan mogućnosti aparat žao mi ga je baciti jer mi je uvijek pri ruci , a i vežu me uspomene na taj komad željeza, pa Vas pitam , ima li pomoći ?

 Vita jela , zelen bor
molim brzi odgovor
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #83 u: 02. 06. 2014. 14:03:27 »
Natankuj Win XP na kucno racualo i koristi njega.
http://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=1000
Mozda ovo pomogne..
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Mali Matek

  • K 500
  • ***
  • Postova: 636
Odg: Fotoaparati i objektivi
« Odgovori #84 u: 02. 06. 2014. 16:05:19 »
čitač kartica pa ne spajati fotić kablom, već samo karticu