Autor Tema: Slike malo "drukčijeg" lova  (Posjeta: 7328 vremena)

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #15 u: 15. 08. 2008. 16:26:54 »
Poskok je ženka? Čini mi se da je puna živog pomlatka.
Imam neutralan stav o otrovnicama,majka Priroda im dala mehanizam za preživljavanje.
Za vrijeme služenja vojnog roka nagazio sam se poskoka sa svakim razvođenjem straže,staze su ih bile pune. Duboka čizma i debeli čarapi,nema straha! Samo se paziti vremena parenja,obavljaju ga na granama,mislim u kasno ljeto,dakle uskoro.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #16 u: 15. 08. 2008. 17:24:24 »
Tako je, a od zmija 2 smrtna slučaja u 20 godina . . . eh što ti je strah i loša propaganda.

Za otrovnice samo pp,nista drugo.poslije samo zakopati po mogucnosti ili spalit.
Ako zmiju mi uocimo na vrijeme mozda neko drugi nece...zato  d7

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #17 u: 16. 08. 2008. 15:33:41 »
Lynxs zašto ih loviš ?
Dali ih skupljaš kao ljubimce ili??????
Svaka čast ako ih loviš rukama!
Ja kad se zaželim skupim ih koliko mi treba rašljama(poskoka i riđovku) ali isključivo za objed.Sa bjelouškom se možeš igrati kao sa pitonom kod nas ih ima kao u priči isto kao i onih vodenih.
Poskok je najukusniji NJAM!! d4

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #18 u: 16. 08. 2008. 18:11:07 »
Magwin,koji su tvoji krajevi?
Prijatno!
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #19 u: 17. 08. 2008. 22:03:01 »
Magwin,koji su tvoji krajevi?
Prijatno!
a možda si ti gadljiv ali mani se više gadi neka pašteta ili hrenovka. da znaš čega tu sve imaaaaaa.......dobar tek i tebi d4

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #20 u: 17. 08. 2008. 22:06:38 »
Nevolim hrenovku niti paštetu,probati poskoka mi nebi bilo problem. Može mi u grahu biti i pacov,samo nek' nije usmrđen. Omnivor sam neboj se.
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline Lynx

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #21 u: 18. 08. 2008. 08:33:38 »
He he, ja ih ne lovim za jelo  ;D

Prikupljamo podatke za DZZP, jer se praktički ništa ne zna o rasprostranjenosti zmija u Hrvatskoj. Neki podaci su stariji više od stoljeća, pa to treba malo obnoviti. Zato ono što nađemo izmjerimo, izvažemo, uglavnom uzmemo tih nekih konkretnih podataka, fotkamo i pustimo natrag di smo i našli.

A podaci su dobri i za educiranje javnosti. Jako malo ljudi zna kakve sve zmije žive kod nas. Uglavnom misle da je to poskok ili riđovka, a bilo je i nekih lokalnih bisera koji su pričali o kobrama i udavima  ::)

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #22 u: 18. 08. 2008. 22:32:34 »
Ako ti nešto znači ja sam ove godine u 4. mjesecu na Medvednici ulovio bjelicu dužine 120 cm.

Offline Lynx

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #23 u: 19. 08. 2008. 08:34:09 »
Da, gore se može naći bjelica. Ali ovakve primjerke od 1.20 m i više se malo teže nađe, lijep ulov! Inače, gore na Medvednici nije nikada nađena riđovka, iako joj to stanište odgovara, nitko ne zna zašto ih nema. Al vjerujem da ljudima ne smeta taj nedostatak :)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #24 u: 19. 08. 2008. 21:31:02 »
Lynx, čuo sam da na Lošinju uopće nema zmija?
Znaš li šta o tome??

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #25 u: 20. 08. 2008. 10:11:39 »
Da, gore se može naći bjelica. Ali ovakve primjerke od 1.20 m i više se malo teže nađe, lijep ulov! Inače, gore na Medvednici nije nikada nađena riđovka, iako joj to stanište odgovara, nitko ne zna zašto ih nema. Al vjerujem da ljudima ne smeta taj nedostatak :)
nisam ju mogao točno izmjeriti jer sam ju jednom rukom držao za rep a drugom za glavu, a nitko od mojih kolega se nije usudio uzeti metar i izmjeriti ju po dužini tako da sam morao ju spustiti na zemlju i na pjesku lagano otusnuti mjesto glave i repa i nakon toga izmjeriti razdaljinu koja je iznozila cca 120 cm.

Poskoka sam u zadnjih 15-ak godina slučajno vidio samo par puta na Medvednici i to nekakve manje primjerke, a što se tiče riđovki to si u pravu, nikada ju nisam vidio na Medvednici.
Zašto ih nema, neznam, a kao što i sam kažeš, i ne nedostaju nikome.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #26 u: 20. 08. 2008. 18:46:40 »
Možda griješim ali riđovke na Medvednici nema jer ima poskoka. U onom kraju iza Zaprešića(Vukovo selo i dr.) ima riđovki ko pljeve, znam jer sam ih vidio jako puno, ali nikad tamo nisam vidio poskoka. Kod mene u kartu sm također viđao riđovke, a nikad poskoka. U Glini gdje lovim ima poskoka, za riđovku nisam čuo.
Koliko znam po pričanju nekih starijih ljudi jedna s drugom ne idu.
A možda griješim.

Offline Lynx

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #27 u: 25. 08. 2008. 11:40:03 »
Magwin, nisam još čuo da na Lošinju nema zmija. Možda nema otrovnica (to još moram provjerit), al mi smo našli bjelicu tamo, pa ih mora biti još.

Nazime, ovo da poskok i riđovka ne idu jedno uz drugo je djelomično točno. Nije da će se sukobljavati ako se nađu na istom mjestu, nego jednostavno vole različita staništa. Poskoci više vole kamenjar, a riđovke livade i grmlje. Medvednica bi trebala biti dobro stanište za oboje, jer ima i kamenjara (npr. kamenolomi i sl.), i livada sa grmljem, al eto, iz nekog razloga tu riđovki nema preko 40 godina. Možeš mi poslati privatni mail kako da dođem do Vukovog sela? Baš bih htio malo pretražiti to područje.


Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #28 u: 25. 08. 2008. 13:15:04 »
dođeš do mene u zaprešić i ja te dalje ili uputim ili odpratim.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Slike malo "drukčijeg" lova
« Odgovori #29 u: 27. 08. 2008. 12:21:41 »
Magwin, nisam još čuo da na Lošinju nema zmija. Možda nema otrovnica (to još moram provjerit), al mi smo našli bjelicu tamo, pa ih mora biti još.

Nazime, ovo da poskok i riđovka ne idu jedno uz drugo je djelomično točno. Nije da će se sukobljavati ako se nađu na istom mjestu, nego jednostavno vole različita staništa. Poskoci više vole kamenjar, a riđovke livade i grmlje. Medvednica bi trebala biti dobro stanište za oboje, jer ima i kamenjara (npr. kamenolomi i sl.), i livada sa grmljem, al eto, iz nekog razloga tu riđovki nema preko 40 godina. Možeš mi poslati privatni mail kako da dođem do Vukovog sela? Baš bih htio malo pretražiti to područje.


Ti si u tom sportu zato te to i pitam .
Imam kolegu koji živi na Lošinju i to mi je on rekao.Navodno su vršili testiranja ali zmije jednostavno nisu preživjele.Dali zbog mikro klime ili tko zna zašto ali jednostavno tamo im nešto ne odgovara.
Navodno je i taj otok vrlo pogodan za srčane bolesnike itd. baš zbog te nekakve mikro klime....To sam samo čuo pa sam mislio da znaš detaljnije o tome ako je istina......