Autor Tema: GPS Garmin & Co  (Posjeta: 16093 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
GPS Garmin & Co
« u: 25. 01. 2008. 15:05:10 »
Prije neki dan sam vidio reklamu na forumu, ali je sad nemogu naci.

Naime zanima me kakva su vasa iskustva sa ovim takoreci dzepnim GPS kompasimač
Sta biste vi preporucili i naravno dali je to dobra stvarcica kao sto se to meni cini. Koja je cijena tih aparatač

Imam jos pitanja, ali mislim da ce biti odgovoreni prilikom postiranja vasih savjeta.

Unaprije hvala i Dobra kob.

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #1 u: 25. 01. 2008. 15:56:23 »

Offline imenjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #2 u: 25. 01. 2008. 23:08:04 »
Košta kao bolji mobitel a koristi ko tri. Koristim ga na nepoznatim terenima i nemam problema. :P
S obe noge čvrsto stojim na oblacima

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #3 u: 26. 01. 2008. 12:01:52 »
ja si planiram nabaviti isto jedan vrlo brzo. Kolega koji je aktivni jahač koristi takav urečaj i veli da mu je nezamjenjiv što se tiče prepoznavanja i držanja ruta po bespučime. Njegov ne znam koja marka, veli da košta 100€ što mi je prihvatljivo. Za lov na Cresu idealno recimo, ma da bi ja prošao i svojim komplet lovištem i nekakve rute ucrtao hehe  ;D

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #4 u: 26. 01. 2008. 16:06:24 »
Hvala na odgovorima, ali sta kupitič ima ih bas pa puno na izboruč Sta je recimo solidnoč Bas sto ti skyangel kazes da bi upisao neke tacke po reviru, upravo i ja o tome razmisljam jer je to jako bitno da naucim jedan revir.
100 € nije bas skupo.

Pozdrav

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #5 u: 26. 01. 2008. 19:52:47 »
mogu da se koriste i mnogi mobilni telefoni potrebna je samo gps antena za nekih 20€
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #6 u: 26. 01. 2008. 20:26:35 »
mogu da se koriste i mnogi mobilni telefoni potrebna je samo gps antena za nekih 20€

Daj navedi neke modele mobitela i pojasni malo kako funkcionira.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #7 u: 26. 01. 2008. 21:47:28 »
koristim nokiu e50 za navigaciju sa navigonom 6 a telefon  vec ima gps kompas potrebna mu je samo gps antena preko bluetooth
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline imenjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #8 u: 27. 01. 2008. 21:15:22 »
Hvala na odgovorima, ali sta kupitič ima ih bas pa puno na izboruč Sta je recimo solidnoč Bas sto ti skyangel kazes da bi upisao neke tacke po reviru, upravo i ja o tome razmisljam jer je to jako bitno da naucim jedan revir.
100 € nije bas skupo.

Pozdrav

PinzHunter
Garmin je dobar, ima više modela, najbolje je da ih nazoveš oni će ti sve objasniti
S obe noge čvrsto stojim na oblacima

Offline NLT

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #9 u: 28. 01. 2008. 02:17:38 »
Ja sam kupio TOMTOM na ebay.Vrijedi novce.Ima cijelu Sj. Ameriku a preko kompjutera mogu staviti i Evropu, kada budem dolazio.
Goran

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #10 u: 11. 02. 2008. 10:18:54 »
Imam GARMIN-a 60 CSx sa Adria Route i Adria Topo kartama unutra.
 Osim što povremeno mene naivčinu odvede u nekom potpuno bezveze smjeru i crkne iz čista mira,inaće je OK.
 Ha,ha,ha,ha !!!
Ma šalim se.
 Mora da sam nekaj zbrljao,jer me kad vozim okolo naokolo po lijepoj našoj,često si ukucam neku adresu,ali mi se dogodi da me odvede na seoski makadam ili poljsku stazu ili ovak neku svinjariju mi priredi,ali to je vjerovatno jer postavke nisam dobro složio.
Dobro je periodički resetirati kompas da se u glavi sabere jer s vremenom zna "skrenuti".
Dobro podnosi padove i niske temperature,ali troši  ko moja HONDA.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #11 u: 11. 02. 2008. 10:30:05 »
koristim nokiu e50 za navigaciju sa navigonom 6 a telefon  vec ima gps kompas potrebna mu je samo gps antena preko bluetooth
moja nokia 6120 classic isto ima kompas u sebi, no sumnjam da postoje karte za hrvatsku, ja sam kad sam imao N80 pitao u mobisu, oni su rekli da tražim po netu, no na netu niš nisam našao. Jedino taj TomTom je bio raspoloživ, no nisam ga uspio ni instalirati, a o hrvatskim kartama neću ni govoriti hehe. Meni treba neki GPS koji podržava sve vrste karti bez obzira na proizvođača, a ne samo jednu koja obično ne valja ili ako valja, košta ko sv. petra kajgana...

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #12 u: 11. 02. 2008. 11:23:56 »
Imam GARMIN-a 60 CSx sa Adria Route i Adria Topo kartama unutra.
 Osim što povremeno mene naivčinu odvede u nekom potpuno bezveze smjeru i crkne iz čista mira,inaće je OK.
 Ha,ha,ha,ha !!!
Ma šalim se.
 Mora da sam nekaj zbrljao,jer me kad vozim okolo naokolo po lijepoj našoj,često si ukucam neku adresu,ali mi se dogodi da me odvede na seoski makadam ili poljsku stazu ili ovak neku svinjariju mi priredi,ali to je vjerovatno jer postavke nisam dobro složio.
Dobro je periodički resetirati kompas da se u glavi sabere jer s vremenom zna "skrenuti".
Dobro podnosi padove i niske temperature,ali troši  ko moja HONDA.


I ja sam planirao kupiti takav uređaj no međutim u "Navigo-sistem" u Zgb košta 4.000,00 Kn (upravo je na sniženju!?) + 630,00 Kn karta Adria Top.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #13 u: 11. 02. 2008. 11:32:17 »
Hopla,

bogami masne cijene. A pitam se jeli ovaj model "rutabilan" ili te vodi tamo kud ptica leti???
@Kaligula
ako te tako vara, ja cu onda ipak ostati na busoli, jer i kad zalutam bar se neljutim sto sam tolike pare dao ;)

Dobra kob

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #14 u: 11. 02. 2008. 11:59:57 »
sad gledam cijene i Garmina i Magellana. Auuuuuuuuuuuuuu, skup je to sport. Makar pola tih stvari niti ne treba biti u GPS-u. Ja ću slijdeće učiniti, otići u navigo sistem, reći da želim GPS uređaj s kojim se neću izgubiti u šumi, koji će mi zapamtiti rutu kojom sam se kretao i navoditi me nazad ka autu kad krenem u nepoznato lovište. Pa ću vidjeti kaj će mi ponuditi.