Autor Tema: senzor za doček divljači  (Posjeta: 43458 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
senzor za doček divljači
« u: 24. 04. 2007. 23:20:51 »
Jeste li ikad vidjeli ili koristili tako neštoč Ja koristim. Odličan za loše vremenske uvjete. Jedino što moj nije original, več domače izrade. Original je skup,a stari mi je genijalac što se takvih stvarčica tiče.
Kako radič
Postoji senzor na koji se priključi odašiljač(toki-voki) i postoji prijemnik(toki-voki) na kojem je slušalica.
Senzor se postavlja nekoliko metara od mjesta gdje očekujete divljač(pored staze ili mjesta gdje mamčite), a prijemnik u džep i slušalicu u uho.
Na odašiljaču se nalazi i lampica koja zasvijetli na pokret i u istom trenutku svira u slušalici. Može se koristiti i samo lampica bez slušalica ali sa slušalicama ne morate stalno zuriti prema senzoru.
Reagira samo na živo biče. NE reagira na granje, lopte i sl.
Koristim ga pri lošem vremenu, kad puše vjetar ili kada pada kiša.

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #1 u: 25. 04. 2007. 04:01:53 »
hoces li i kamere postavitičččč

Offline Aguila

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #2 u: 25. 04. 2007. 07:07:41 »
Eh moji lovci ja sam mlad lovac i volim tehniku ali ovo je previše
najprije prigušivači, sad senzori, neznam što još možemo očekivati. ččč ččč
Ovo nije zlonamjerno ali zagovornik sam klasičnog lova i uživanja.
Dobru kob!
« Zadnja izmjena: 25. 04. 2007. 12:25:37 od Aguila »

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #3 u: 25. 04. 2007. 09:59:47 »
Znači, nočna optika prolazi ali senzor neč

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #4 u: 25. 04. 2007. 13:06:30 »
po meni ni nocna optika, a koliko znam zakonom je zabranjena za lov pa ko god da je koristi krivolovi...... a tako i prepravljeno vojno oruzje iskljucivo PAP i M76, i vojne uniforme u lovu!!! a o elektronici da nepricam! na kraju cemo i minska polja postavljati!
« Zadnja izmjena: 25. 04. 2007. 13:09:39 od hunter »

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #5 u: 25. 04. 2007. 13:32:02 »
Pozdrav hunter, cijenim tvoj stav! Treba sve napraviti da lov ostane što više tradicionalan (mislim sa što manje elektronike, umjetnih mirisa i sl...). Ali kao i sve teme u Hrvatskoj i ova je dosta široka i moglo bi se o njoj dosta govoriti.

Zanimljiv je članak u lovačkom časopisu Dobra kob 12/2006, od gospodina Rade Stojadinoviča, sudskog vještaka za balistiku i oružje, gdje se gospodin osvrče na problematiku neupotrebe (upotrebe) nočnog optičkog ciljnika, u lovištima koja gospodare na strogo komercijalnoj osnovi sa turistom - stranim lovcem. Znamo svi da je takav lovac na kratko  vrijeme, na točno dogovoreni broj točaka i da grešaka nesmije biti, a što kako kaže autor u članku ako se baš taj dan neočekivano naoblačilo i ne može se garantirati siguran pogodak...

Dobra kob  ;)
« Zadnja izmjena: 25. 04. 2007. 13:42:02 od LOVAC »

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #6 u: 25. 04. 2007. 16:26:06 »
Napisao sam da senzor koristim pri lošim vremenskim uvjetima. Kiša,vjetar. Kad je lijepo i mirno vrijeme ili kad je snijeg nije mi potreban senzor.

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #7 u: 25. 04. 2007. 20:01:20 »
bez obzira na vrijeme i vremenske uslove protiv sam toga.

a ti sto dodju da odstrele divljac i  pod svaku cijenu je moraju odstrijeliti to nije lov, onda nek mu privezu za drvo divljac i neka gospodin puca. znaci on je dosao i zna 100% da ce ostrijeliti kakav je to lovččč

lovio sam i nocu i danju i po losem i po lijepom vremenu i tacno se moze prepoznati zvuk divljaci kad se krece pa da neznam koliko kisa pada i da grmi ili piri vjetar a ko nema taj osjecaj da prepozna razliku pucketanja kapi kise od kretanja divlje svinje i oni koji nemogu raspoznati po zvuku dali ide srna ili divlja svinja i pucaju cim nesta susne takvi u lovistu netrebaju niti im treba oruzje. nazalost danas hrvatski lovacki savez broji oko 63 tisuce aktivnih lovaca od kojih 50% po mom misljenjeu nisu sposobni za lov, zasto imamo toliko stradanja u lovu da neko nekog napuca jer mnogi pucaju pod svaku cijenu samo da odstrijele.

nije samo okaciti pusku doci u loviste i ja moram da odstrelim ja sam stotine puta u lovistu bio bez puske pratio kretanja divljaci, slusao prirodu i divljac mislim da bi to svaki lovac trebao da uradi i nece imati potrebom za ovakvim glupostima.

 

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #8 u: 25. 04. 2007. 20:32:51 »
Pomagala(senzori, nočne optike, reflektori) su izmišljeni i ljudi ih koriste i koristit če. Osobno ne poznajem nijednog lovca koji ne koristi lampu dok čeka po noči, a i to je zabranjeno. I ne  može mi nitko tvrditi da je ne koristi i da puca po mrklom mraku.

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #9 u: 26. 04. 2007. 00:56:18 »
naravno i ja sam koristio lampu, lampa je u sustini zabranjena za lov srnece divljaci u potpunosti, a za lov divljih svinja u kolikom ih ima u velikom broju i prave stetu na usjevima lovacko drustvo odobrava odstrel divljih svinja lampom

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #10 u: 26. 04. 2007. 18:01:24 »
bez obzira na vrijeme i vremenske uslove protiv sam toga.

a ti sto dodju da odstrele divljac i  pod svaku cijenu je moraju odstrijeliti to nije lov, onda nek mu privezu za drvo divljac i neka gospodin puca. znaci on je dosao i zna 100% da ce ostrijeliti kakav je to lovččč

lovio sam i nocu i danju i po losem i po lijepom vremenu i tacno se moze prepoznati zvuk divljaci kad se krece pa da neznam koliko kisa pada i da grmi ili piri vjetar a ko nema taj osjecaj da prepozna razliku pucketanja kapi kise od kretanja divlje svinje i oni koji nemogu raspoznati po zvuku dali ide srna ili divlja svinja i pucaju cim nesta susne takvi u lovistu netrebaju niti im treba oruzje. nazalost danas hrvatski lovacki savez broji oko 63 tisuce aktivnih lovaca od kojih 50% po mom misljenjeu nisu sposobni za lov, zasto imamo toliko stradanja u lovu da neko nekog napuca jer mnogi pucaju pod svaku cijenu samo da odstrijele.

nije samo okaciti pusku doci u loviste i ja moram da odstrelim ja sam stotine puta u lovistu bio bez puske pratio kretanja divljaci, slusao prirodu i divljac mislim da bi to svaki lovac trebao da uradi i nece imati potrebom za ovakvim glupostima.

 
Nisu gluposti isto kao ni opticki ciljnici.Treba se samo znati rukovati i neiskoristavati elektroniku za istrebljenje.Nazalost nasi lovci bi to iskoristili te za godinu dana vise ne bi imali sto loviti.Cast izuzecima.
Lov je lov i neka tako ostane ali najbitnije je tko koristi pomagala i zasto.Ja sam neku vecer mogao odstrijeliti srnjeka u srebrnoj i zlatnoj medalji ali nisam.Uz pomoc prigusivaca odstrijelio sam lisce i jazavca zbog prekobrojnosti,a u isto vrijeme ostala divljac nije bila uplasena i potjerana s ispase.Na kraju krajeva mi svi lovimo puskom,ne lukom i kamenom kao nekadasnji prvi lovci.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #11 u: 26. 04. 2007. 18:57:21 »
Bez obzira na čuda raznih pomagala, iza svih tih pomagala i na kraju iza puške stoji čovjek-lovac. Na njemu je da odluči hoče li pucati u nešto ili neče. Pa ne mora biti odstrijeljeno baš sve što doče pred nišan.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #12 u: 26. 04. 2007. 20:36:52 »
Upravo tako.Prije svega sve elektronske naprave trebale bi sluziti promatranju i upoznavanju lovista i divljaci.Tek onda za odstrijel,posebno selektivni ili sanitarni.Koliko se divljaci promasi ili rani samo zato sto se nije znala udaljenost od ceke.Sada sa rengefinderom toga jedva da i ima.U Engleskoj ga imaju svi pa i ja i pomaze mi puno.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #13 u: 26. 04. 2007. 20:44:17 »
Samo da kazem.
Prosle godine zalio mi se predsjednik jednog drustva na krivolov.Ja sam mu donio 4 bushnellove kamere i jedan LCD monitor tako da je u lovistu mogao provjeriti sto se dogadja.Nakon 2 tjedna uslikao je nekoliko krivolovaca.Poslao im je slike kao upozorenje,krivolov nije nakon toga primjecen,a krivolovci su umjesto placanja kazni drzavi sve platili direktno drustvo svojim radom i sradstvima.Ostali lovci su mislili da ovi to rade dobrovoljno.
Eto samo za per tisuca KN dobili su nazad daleko vise.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: senzor za doček divljači
« Odgovori #14 u: 27. 04. 2007. 00:34:38 »
Za ovo sa kamerama. MISLIM da po zakonu ne smiješ fotografirati ili snimati nekoga bez njegovog znanja. Takve se snimke ne mogu koristiti kao dokazni materijal, a možeš biti tužen.
Fotoaparat su htjeli koristiti i kod mene u udruzi baš za slikanje krivolovaca, pa je trgovac rekao ovo što sam ja napisao iznad.