Autor Tema: TALKIE-WALKIE!  (Posjeta: 81340 vremena)

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: nacin komunikacije
« Odgovori #15 u: 20. 09. 2007. 07:57:49 »
mi koristimo mobitele ;D,daj mi malo objasnite jel vam dobar prijem,kod mene u lovistu jako brdovit kraj pa mislim da to bas i ne bi imalo smisla kupovati,kolike su cijene ,domet...
Pa jeste li ikada vidjeli crnogorca bez puske  MOBILNOGA  ;D
 z10
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #16 u: 24. 02. 2008. 19:11:26 »
Pozdrav kolega

sto se tice uredjaja veze to je stvar džepa i ukusa. Neki hvale ovo neki ono. Odmah da ti kažem, a i ti se vec pomenuo, da oni jeftiniji uređaji jesu dobri, ali samo za igru. Bas kad ti treba veza sa kolegom onda jeftiniji uređaji štrajkuju.
Nas teren ne dozvoljava uvijek primjenu mobitela pa onda toki voki dodje kao dobro rješenje.

Mi koristimo motorole gp 300 i zadovoljni smo. Ponekad je prijem tako dobar da nas sve iznenadi, ali to zavisi gdje se ko nalazi.

Mogu se jos nabaviti i to polovne ali u dobrom stanju ali to traje. Cjena im je oko 150-200 eura.

Velim nisu lose a sigurno ima i boljih. Sta se meni nesvidja to je velicina i tezina uredjaja, ostalo je o.k.

Pozdrav

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: nacin komunikacije
« Odgovori #17 u: 26. 02. 2008. 11:38:16 »
Ja licno isto tako ne volim mnogo price u lovu, osnovno da se znamo gdje smo, ukoliko nastane promjena u lovu....
Mrzim kad mi kolege tipkaju poruke tipa , ima li sta, cuje li se , ko je pucao...itd

Od toga poludim.Jesi ti možda pucao,kaj si pucao itd.....Dobijem odma proljev >:(
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #18 u: 27. 02. 2008. 08:14:35 »
daj reci jel treba dozvola za te gp300?

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #19 u: 27. 02. 2008. 10:35:59 »
@sniper,

zavisi od toga gdje ih koristis.U BiH mozemo koristiti ali se smiju samo na odredjenoj frekvenciji koristiti.Inace eto posjete od Policije.
U nekim zemljama EU se nesmiju nikako koristiti u privatne svrhe.
Nazalost nekim lovcima to predstavlja zanimaciju pa zaborave da su u lovu. Ako zelis nesmetan lov i ipak dobru vezu, onda mozes koristiti slusalice.Tako i kad neko progovori necuje niko osim tebe i nesmetas lov i kolege oko sebe.
GP 300 imaju jako dobar prijem, pa se moze desiti da cujes lovce koji su kilometrima udaljeni od tebe.

Pozdrav

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #20 u: 27. 02. 2008. 10:50:12 »
Od viška glava ne boli tako da ih nije loše imati... a evo i primera lovilo se u okolini Knjaževca kad odjednom poziv od ekipe lovaca iz drugog društva kažu čuli nas u etru a njima se pridružio gonič koji nije njihov pa javljaju. Mi privedomo kerove vidimo nije naš kad se uključuje treća ekipa kažu njima fali takav i takav... Slučajnost koja se na kraju dobro završila. d4

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #21 u: 27. 02. 2008. 11:18:09 »
@Max011

u pravu si. Je uvjek kazem da u sumi nije lose imati tako nesto.Nikad se nezna sta se moze desiti.

Pozdrav
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline miha

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #22 u: 24. 03. 2008. 15:20:51 »
sto se tice stanica ja sam nedavno kupip od firme
BRONDI FX-200. pise da je domet 10 km.
a to cu morati jos provjeriti. ako koga zanima javit cu . ;D

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #23 u: 24. 03. 2008. 19:46:11 »
Javi

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #24 u: 04. 06. 2008. 15:01:00 »
Koliko košta??Lp iz SLO

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #25 u: 04. 06. 2008. 15:10:47 »
Stanica motorola gp 300 gp 380 p210 itd. služe samo za vojsku,vatrogasce i policiju!!!Sve koje nabavljate na balkanu su sumljiva podrijetla čitaj ukradene!Također svako ukucavanje i probivanje frekvencija je također zabranjeno.Da bi se legalno kupila gp 380 jer jedino je ona još na tržištu (noviji model) treba izvojiti cca. 1000€ što vam se sigurno ne isplati.legalno je jedino ako ste radio amater posjedovati stanicu i s njom se služiti na određenoj frekvenciji i određenim imenom.Ili nabaviti ove ½dječje½ koje također mogu poslužiti svrsi o kojoj ovdje pričamo! Iz vlastitog iskustav vam savjetujem da se ne igrate s tim barem ne vi i RH jer nije baš pametno
Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #26 u: 04. 06. 2008. 18:42:08 »
Stanica motorola gp 300 gp 380 p210 itd. služe samo za vojsku,vatrogasce i policiju!!!Sve koje nabavljate na balkanu su sumljiva podrijetla čitaj ukradene!Također svako ukucavanje i probivanje frekvencija je također zabranjeno.Da bi se legalno kupila gp 380 jer jedino je ona još na tržištu (noviji model) treba izvojiti cca. 1000€ što vam se sigurno ne isplati.legalno je jedino ako ste radio amater posjedovati stanicu i s njom se služiti na određenoj frekvenciji i određenim imenom.Ili nabaviti ove ½dječje½ koje također mogu poslužiti svrsi o kojoj ovdje pričamo! Iz vlastitog iskustav vam savjetujem da se ne igrate s tim barem ne vi i RH jer nije baš pametno

nebih se bas slozio da su sve ukradene. moja a niti ostalih 15ak od mojih kolega su posteno kupljene u Banja Luci na licitaciji.Sve Motorole su imale podatke o porijeklu (Vojska i Policija) i imale su pecat sa oznakom da su neispravne. Tako je i bilo nekoliko njih je bilo neispravno a nekima je falio aku. Znaci nemozes tako generalizirati ako nisi siguran.Gore navedene motorole mozes i kupiti i koristiti ako su uredno prijavljenje.Niti jedan programer ti nece programirati Motorolu na frekvenciju vojske ili policije jer programera koji to rade nema bas puno i sve bi se saznalo. znaci kupiti se mogu koristiti se mogu ali sve treba raditi u skladu sa zakonom.Nijedan pravi lovac nece sa tim zajebavati i dovoditi sebe u neprilike koj mu nisu potrebne.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #27 u: 04. 06. 2008. 19:25:12 »
Kolega Pinzhunter profesionalni sam vatrogasac i radio amater stanice koristim svakodnevno i u RH koju sam na kraju i naveo nemože se kupit na nikakvim licitacijama jer jedna gp 300 takva za našu državu neznači ništa netreba njima naših 100 eura.naravno da če ti svaki programer upucati sve kanale a ti češ to platiti kao i sve!
Svaka stanica ima svoj selektivni broj koji se očitava svaki put kada ti stisneš Taster (majk) svaki programer može promjeniti taj broj kad god poželi!
Slažem se da ozbiljan lovac se nebi glupirao sa vojskom i policijom ali više i nemože jer su policija a i dio vatrogastva prešli na drugi sustav koji se zove TETRA koji se za sada teško može probiti!Laički objašnjeno nešto slično mobilnoj telefoniji!Ljetne ispomoći policijski službenika nisu opremljene tetra stanicama več koriste ove gore navedene i iz tog razloga se još nadzire ove područje i zato je zabranjeno u RH civilna uporaba.Na stanici smije biti samo ukucani radioamateri ako ste radio amater ili pomorski ako ste pomorac (oni i dalje najčešće koriste CB stanice).postoji u RH jedan defender što vas jako brzo locira i onda kad vam je stanica isključena ako on posumlja da je njeno podrijetlo upitno ili ometa rad bilo koje službe eto nadam se da je malo jasnije mada je post dugačak i ovo sve govorim o RH za ostale zemlje nemam pojma
Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #28 u: 04. 06. 2008. 19:28:00 »
Kolega Pinzhunter profesionalni sam vatrogasac i radio amater stanice koristim svakodnevno i u RH koju sam na kraju i naveo nemože se kupit na nikakvim licitacijama jer jedna gp 300 takva za našu državu neznači ništa netreba njima naših 100 eura.naravno da če ti svaki programer upucati sve kanale a ti češ to platiti kao i sve!
Svaka stanica ima svoj selektivni broj koji se očitava svaki put kada ti stisneš Taster (majk) svaki programer može promjeniti taj broj kad god poželi!
Slažem se da ozbiljan lovac se nebi glupirao sa vojskom i policijom ali više i nemože jer su policija a i dio vatrogastva prešli na drugi sustav koji se zove TETRA koji se za sada teško može probiti!Laički objašnjeno nešto slično mobilnoj telefoniji!Ljetne ispomoći policijski službenika nisu opremljene tetra stanicama več koriste ove gore navedene i iz tog razloga se još nadzire ove područje i zato je zabranjeno u RH civilna uporaba.Na stanici smije biti samo ukucani radioamateri ako ste radio amater ili pomorski ako ste pomorac (oni i dalje najčešće koriste CB stanice).postoji u RH jedan defender što vas jako brzo locira i onda kad vam je stanica isključena ako on posumlja da je njeno podrijetlo upitno ili ometa rad bilo koje službe eto nadam se da je malo jasnije mada je post dugačak i ovo sve govorim o RH za ostale zemlje nemam pojma

 d4
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #29 u: 05. 06. 2008. 00:18:07 »
Onda da ne bi imali problema s zakonom koristite ovo.Piše da radi na 5km,ali u stvarnosti je to manje.
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related