Autor Tema: Plašljivost na pucanj  (Posjeta: 28938 vremena)

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Plašljivost na pucanj
« u: 20. 02. 2008. 20:15:57 »
Kako starijeg psa koji se boji pucnja naučiti na pucanj?

Zoran

  • Gost
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #1 u: 20. 02. 2008. 20:22:21 »
prvo ga trebas nauciti da ti vjeruje, pa onda da ti nesumljas u psa!
pa onda da se ti neobracas na pucanj!
moras mu biti poerska kad i uz njega u ternigu na pucanj da mu das samo pouzdanje!
mozda da probas dok jede, da si uz njega, a da neko pukne udaljen nekih 100-200metara!
i tak pomalo...

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #2 u: 20. 02. 2008. 20:40:40 »
nauci ga da se puca samo u divljac a nikako naprazno..ki ja moga pasa i nema problema..al nemoj pucat bezveze kraj njega ako ti je plasljiv..

Zoran

  • Gost
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #3 u: 20. 02. 2008. 20:44:33 »
i sta ce biti onda za novu godinu sa tim psom??? (jedan moj poznanik je morao psa zatvarati u podrm)
ako samo na to naucis!
pas se nikako i nikad nesmije bojati! to se treba prvo utvrditi!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #4 u: 20. 02. 2008. 21:49:44 »
Jel tvoj pas?

Jel toliko dobar u nekim drugim stvarima da se to isplati raditi?

Ako je radi, ako nije........ne gubi vrijeme!

Ovo je prijateljski savjet jer je jednom bio isproban na vlastitoj koži, najgori način učenja na greškama  :D

Pozdrav Viktor

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #5 u: 21. 02. 2008. 00:45:26 »
Imao sam takav slučaj i mislim da tu nema pomoći. Moja preporuka bi bila nabavka novog psa za sljedeću lovnu sezonu. Ako si ovu bio bez psa nemoj dozvolit da ti se to desi i sljedeću. Bez obzira na tvoj trud, šanse za uspjeh po mojim iskustvima i viđenjima su minimalne. 
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #6 u: 21. 02. 2008. 08:56:49 »
Pucaš samo kad mu igra srce i kad je u kontaktu sa divljači. Pas će povezati divljač sa pucnjem i još ako koji puta divljač koji goni padne pred njim, neće biti problema. Govorim iz vlastitog iskustva! Moj pas jednostavno nije bio onoliko stabilan na pucanj koliko sam ja htio. Sada je odloživ usred šume, dok ja odem par stotina metara pogledat srne i vratim se. Ali je za to potrebno dane i dane provesti sa psom.
Svedi to testiranje na sebe. Kad netko vikne- kakav komad, svi muški se počnu okretat i tražit di je. Jer su naučili da iza te riječi stoji nekaj oku ugodno. Tako će i pas nakon nekog vremena, nakon pucnja počet tražit divljač, jer zna da mu je divljač i potjera za njom osjećaj ugode i lijep doživljaj!  d4

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #7 u: 21. 02. 2008. 15:00:08 »
Nije moj pas, al sam vidio par pasa koji se boje. Neki od njih su stvarno dobri psi, super pronalaze divljač i gone. Al kad svinja stane i počnu oblajavati i kad vide ili čuju da im se čovjek približava, povežu to sa pucnjem kojeg se boje i odmah ostavljaju svinju. Vidim da tu temu nitko nije otvorio, a jako je zanimljiva tema pa zato pitam.

Zoran

  • Gost
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #8 u: 21. 02. 2008. 18:35:41 »
pa onda je to problem u vlasniku a ne u psu!
po tome sta kazes pas se neboji pucnja vec covjeka!
sigurno je bilo nekih pogreskih kod vlasnika kad je obucavo psa....,

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #9 u: 21. 02. 2008. 20:13:21 »
Vjerojatno je mozda netko od lovaca opalio sus preblizu psa tako da je to sad na neki nacin postao reflex. Ko u zatvoru kad zatvorenici cuju korake odma misli da ide bas po njega :o
 Kod lova na DS primjetio sam da vlasnici paze kako zadati samilosni ili odstrijeliti svinju koju drze psi medjutim oni ciji psi nisu pucaju bez brige misleci samo na odstrijel.Na taj nacin pokvare tudjeg psa. Neka se to dogodi nekoliko puta i pas jednostavno z2

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #10 u: 21. 02. 2008. 22:32:08 »
Imam sličan problem s jednim mladim psom..Zapravo čudno je da se ne boji šusa iz sačmare a iz karabina da.
Sad sam počeo pucati iz karabina na udaljenosti od 300 metara pa idem sve bliže...
Rezultate valja očekivati tek nakon mnogo vremena..
Javim uostalom..

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #11 u: 21. 02. 2008. 23:12:04 »
prova san kad goni zeca pucat biži kuć. Kunića odstrelija ispred nje biži kuć. Dok je sa ćaćon na povodcu pucam on je pusti sa povodca za 5 min biži kuć. Nemoj nosit pušku vrhunski goni pođi sa puškom zazvoni mobitel uteče kući stvarno više nezna šta bi
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #12 u: 22. 02. 2008. 06:41:57 »
Ja sam imao terijerku, kojoj je kao maloj petarda eksplodirala kraj nosa. Od onda se je uvijek bojala petarde, a šusa iz puške nikad. Stvarno začuđujuće kako je to razlikovala.

Offline podravec

  • K 100
  • **
  • Postova: 253
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #13 u: 22. 02. 2008. 06:50:31 »
Nikola,netrebaš se bojati tog, to ti je mladi pas, nemora značiti da će se bojati šusa. Kod nas je jedan čovjek imao psa koji se je bojao šusa. Pas je bio za divlje svinje. Uzeo ga je jednu nedjelju u lov na sitnu divljač u polje. Svezao ga je uz sebe na povodnik i krenuo u lov. Pucao je na zečeve, na fazane, na šojke da pas vidi i poveže pucanj sa divljači. I od onda se više nije bojao šusa.

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: Plašljivost na pucanj
« Odgovori #14 u: 22. 02. 2008. 10:19:44 »
Kako starijeg psa koji se boji pucnja naučiti na pucanj?
Moje iskustvo je (i nikoada nisam cuo) da se pas odvikao od straha izazvanog pucanjem.Zao mi je ali po meni nema pomoci
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!