Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 212033 vremena)

Offline boby 2

  • K 100
  • **
  • Postova: 340
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1965 u: 15. 04. 2017. 11:55:08 »
Meni se čini da iza tih ljubitelja životinja stoji neka druga politika sa ciljem da lovstvo koje je prisutno od pamtivijeka stavi pod kontrolu ili još gore, usmjeri prema izumiranju (NWO). E sad, kad vidiš tko njih financira odmah ti je jasno od kud vjetar puše.
svaka čast perju ali dlaka je dlaka

Offline zdenko c

  • K 100
  • **
  • Postova: 125
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1966 u: 15. 04. 2017. 12:11:43 »
i onda ce seljaci poceti strajakti zbog steta sto svinje urade ,masovne saobracajke koje nitko nece placati
zbog prerasta stanista ,do napada raznih divljih zivotinja na djecu u selima .


Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1967 u: 15. 04. 2017. 12:22:57 »
Sliku o sebi šaljemo samo i isključivo mi sami!!! Kako, zasto? Jednostavno je u biti! Nije bitno da li netko stavio neku lošu fotku ili slično, bitno.je da se to loše s fotke napravilo a mi, umjesto da se ogradimo od toga i da ld odreagiraju, na snagu stupa zakon šutnje! I sve dok.je tako, biti ćemo na tapeti većini ljudi koji nisu lovci! Osobno sam doživio zgražanje dvije gospođe koje nisu niti u raznim.udrugama niti su " zelene " nego ne vole lovce, zasto? Jer im se puca oko kuća i sacma leti na sve strane! Ima li to veze sa udrugama?! Nema!!! Ima.veze sa ljudima koji.su lovci i koji bacaju lošu sliku na onaj, na žalost manji broj korektnih

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1968 u: 21. 04. 2017. 10:08:39 »
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1969 u: 21. 04. 2017. 11:01:03 »
Koje su posljedice za vlasnika u ovakvom slučaju?

http://m.24sata.hr/news/iz-vile-roberta-kovaca-ukrali-puske-vrijedne-oko-250-000-kn-521096
Oduzimanje svega. To se tretira kao nesavjesno držanje oružja. Mislim da ni po zakonu puške ne mogu ostati bez nadzora vlasnika ili nekoga tko ima dozvolu za oružje.
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1970 u: 21. 04. 2017. 12:12:09 »
Koje su posljedice za vlasnika u ovakvom slučaju?

http://m.24sata.hr/news/iz-vile-roberta-kovaca-ukrali-puske-vrijedne-oko-250-000-kn-521096
Oduzimanje svega. To se tretira kao nesavjesno držanje oružja. Mislim da ni po zakonu puške ne mogu ostati bez nadzora vlasnika ili nekoga tko ima dozvolu za oružje.

Evo, proučavam Zakon o oružju (još uvijek važeći) i čini mi se kako se i ovdje otvara puno slobodnog prostora za "slobodno sudačko uvjerenje". Naime, iako se to intuitivno podrazumijeva, nigdje eksplicitno ne piše kako vlasnik mora oružje držati pod nadzorom.

Imate članak 28. koji kaže:

"S oružjem i streljivom mora se postupati s osobitom pažnjom.
Osobita pažnja u postupanju s oružjem i streljivom pokazuje se u njegovom pravilnom čuvanju, pravilnoj i stručnoj uporabi, nošenju, prenošenju i držanju u ispravnom stanju."

Je li pravilno čuvao? Pa ako je bilo u "metalnom ormaru, sefu ili sličnom spremištu koje se ne može otvoriti alatom uobičajene uporabe" (u što ne sumnjam) onda je. Sve ostalo (pravilnoj i stručnoj uporabi, nošenju, prenošenju i držanju u ispravnom stanju) nema veze sa konkretnom situacijom.

Članak 30. nadalje kaže:

Oružje i streljivo moraju se čuvati tako da nisu dostupni osobi koja nije ovlaštena posjedovati ga, a osobito djeci, zaključani i odvojeni u metalnom ormaru, sefu ili sličnom spremištu koje se ne može otvoriti alatom uobičajene uporabe.
Oružje i streljivo moraju se čuvati u stambenom ili drugom prostoru koji se nalaze u mjestu prebivališta, odnosno sjedišta vlasnika ili korisnika oružja i streljiva.
Iznimno od stavka 2. ovoga članka, fizička osoba kojoj je izdan oružni list za držanje oružja, smije nositi takvo oružje samo radi popravljanja ili prepravljanja te korištenja na strelištu, nenapunjeno u odgovarajućim navlakama ili kovčezima.

Je li ga čuvao na taj način? Je! Pa imao je još i zid i video nadzor. Dakle, bolje od dobrog dijela lovaca. Dakle, ni u ovom članku ne stoji ništa što bi ga teretilo.

Članak 31. kaže

Vlasnik oružja i streljiva koji napušta mjesto prebivališta ili boravišta na vrijeme duže od godinu dana, a oružje i streljivo koje prema ovom Zakonu posjeduje na temelju oružnog lista ne nosi sa sobom, dužan ga je predati na čuvanje osobi koja ima oružni list za držanje ili držanje i nošenje oružja ili ovlaštenom trgovcu oružjem.
Vlasnik oružja i streljiva dužan je u slučaju iz stavka 1. ovoga članka o predaji oružja i streljiva na čuvanje osobi koja ima pravo držanja ili držanja i nošenja takvog oružja obavijestiti nadležno tijelo u roku od osam dana od dana predaje.

Eto, ovdje postoji sasvim mala mogućnost da ga u stanu nije bilo dulje od godinu dana. Jer ako je tako, onda je evidentno prekršen zakon.

Ako dokaže da je izbivao kraće od toga - 0 bodova. A obzirom da se navodi period od 27. ožujka do 19. travnja to znači da je 18. ožujka netko (Robert?) bio u stanu i da je sve bilo OK.

Ako ne dokaže, onda ga kači članak 92. točka 19 i to sa "Novčanom kaznom od 3.000,00 do 15.00,00 kuna ili kaznom zatvora do 30 dana"

Obzirom da je u pitanju Robert Kovač, sad stavljam janje na stol da mu se baš ništa neće dogoditi.

Da je u pitanju "običan netko" ne bih baš stavljao tu ruku u vatru (pardon, tog janjca na stol).

Eto, toliko od mene.  d1

DK!
« Zadnja izmjena: 21. 04. 2017. 12:19:07 od Fazan Okićki »

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1971 u: 21. 04. 2017. 12:17:20 »
Kada idete na posao i ostavljate puske u ormaru u kuci, dali su puske tada pod nadzorom nekog sa oruzanim listom ili ne? Pod vasim nadzorom sigurno nisu...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1972 u: 21. 04. 2017. 12:43:14 »
Nešto o Robertu i čuvanju oružja. Svašta sam vidio i s puno njih lovio, no on za lov  ima Land Rovera- Blaser model koji  u prtljažniku ima ugrađen sef za prijevoz i čuvanje oružja.To se može svakom dogoditi ,pogotovo nama koji nemamo video nadzor, alarm, a sef je iz Pevca za 500,00 kuna
Hrvatske Domovine Sin.

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1973 u: 21. 04. 2017. 13:19:53 »
Kada idete na posao i ostavljate puske u ormaru u kuci, dali su puske tada pod nadzorom nekog sa oruzanim listom ili ne? Pod vasim nadzorom sigurno nisu...
Misli se na duže odsustvo. Kolega je otišo u Njemačku radit i ostavio kod drugog kolege oružje.
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1974 u: 21. 04. 2017. 13:27:57 »
Vazno je da lopov nista ne riskira jer kod nas je to casno zanimanje.

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1975 u: 21. 04. 2017. 14:34:32 »
Kada idete na posao i ostavljate puske u ormaru u kuci, dali su puske tada pod nadzorom nekog sa oruzanim listom ili ne? Pod vasim nadzorom sigurno nisu...
Misli se na duže odsustvo. Kolega je otišo u Njemačku radit i ostavio kod drugog kolege oružje.

Formulacija "duže odsustvo" je poprilično nedefinirana. Nekome je cijelo popodne izvan kuće dulje odustvo. Nekome i 20 godina odsustva od kuće proleti.  ;)  Kad bi sad svatko od nas napisao što misli koliko je izbivanja OK, a koliko nije, dobio bi toliko razlilitih podataka koliko bi se ljudi odazvalo pozivu. To si zakonodavac ne smije dozvoliti.

U konačnici, ovom je bilo dovoljno 2-3 sata da "obavi svoje". Kad smo na poslu, odsutni smo i dulje od toga.

Zakon te obavezuje da oružje predaš onda kad si odustan duže od godine dana. I to je to. O tom periodu svatko od nas može misliti što hoće ali on je u zakonu.

Ili, postavimo stvari ovako.  Da ideš na jednodnevni put, bi li ostavio oružje nekom drugom na čuvanje? A dvodnevni? Ako ne bi na dvodnevni, koliko bi dana trebao trajati tvoj put da bi ostavio oružje nekome  na čuvanje?

I zašto baš toliko, a ne dan (sat?) manje ili više?  ;)

DK!

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1976 u: 21. 04. 2017. 16:14:48 »
Ja sam redovno odsutan po 4 mjeseca iz RH, nemam nikakvih problema, bila mi policija vise puta u provjeri dok nisam bio kod kuce, bitno da nisi odsutan vise od godine dana u komadu.
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1977 u: 21. 04. 2017. 20:03:11 »
Ljudi moji  gss ,kolega Tyger je pitanje postavio logicno a i rasprava ide u tom smijeru ; s obzirom na percepciju odredjenih stvari u nasem drustvu.I stvarno se treba zabrinuti za sudbinu g. Roberta nakon sto su mu pokradene stvari ,jer provalnika nas zakon i onako stiti , i jos dobro da se u momentu kradje nije nalazio u svojoj kuci jer nedajboze da se lopovu nesto dogodilo bio bi i za to odgovoran.
Makar je bjelodano da kradljivcu puske kao takve nisu bile cilj vec njihova basnoslovna vrijednost ,stalno ce se prstom upirati u-puske.Ali i da dvije kobre ostavis na sefu lopov bi ga provalio . Pred dobronamjernim i postenim covjekom puske , cak i takve vrijednosti, mogu i na klinu visiti.
Sjecam se za slucaj u CH, ima tomu vise od dvadeset godina ,kad je covjek u svojoj kuci zatekao dva provalnika , sa zida skinuo sablju sasjekao ih i jednog poslao kuci ( na Balkan) u sanduku. Policija i javnost davali su mu apsolutnu podrsku jer je imao hrabrosti obraniti svoju poridicu i svoju imovinu !!, a kolekcionari su se natjecali da mu poklone jednu sablju. Tako je to u drustvu koje svoju demokraciju gradi vise od 700 godina , mi nazalost imamo stovanje iskrivljenih vrijednosti pa posten covjek uvjek nayebe a lopov je car !
Za mene je pitanje treba li policiji vise od 24 sata da uhvati lopova i vlasniku vrati njegove puske ? ,  koliko godina zatvora lopov riskira ?

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1978 u: 23. 04. 2017. 06:39:06 »
samo pepi ti nas sve strpa u jedan koš s ovim postom i kao da mi žudimo za lopovlukom, misliš da meni dođe lopov kao što je došao tom s sabljom da bih mu ja skuhao kavu, ali ga ubio ne bih to je sigurno  zagi

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1979 u: 23. 04. 2017. 08:51:45 »
Opet lovci krivi, i opet slike sa facebook-a.

Kad nisu nasi lovci u pitanju, onda su strani "lovci", ali na ni jednoj slici nema dokaza da je bilo tko od naslikanih licencirani i ovlasteni lovac.

http://100posto.hr/news/na-bliskom-istoku-ubijaju-hrvatske-bjeloglave-supove-a-potom-se-hvale-na-facebooku?utm_campaign=interal&utm_medium=floater&utm_source=jutarnji.hr

O komentatoru iz clanka:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Otoci/Gradonacelnik-Cresa-Zao-mi-je-ako-dr.-Susic-odlazi-ali-bjeloglavog-supa-ne-damo
« Zadnja izmjena: 23. 04. 2017. 09:00:10 od roger »
Gente Balcanico!