Autor Tema: HLS vs HKS - mišljenja forumaša  (Posjeta: 45958 vremena)

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #30 u: 18. 01. 2010. 23:09:11 »
Samo ovo što sam progiglao malo:
http://www.fci.be/membres.aspx
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #31 u: 18. 01. 2010. 23:11:18 »
Odi na Germany pa ces vidjeti tko je njihova članica.
Možda nisam u svemu tome u pravu, no ako nisam, ne zamjeri!!!
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #32 u: 19. 01. 2010. 21:20:45 »
Pa da venator to sam i htio reći samo je jedna org. koja nam izdaje rodovnice i ostalu dokumentaciju ,jer koliko im vredi IPO koji je po meni njegova interna stvar,nebi me čudilo da smisle i rodovnicu koja normalno nema nikakvu kinološku vrednost ni značaj,ja sam vjeran manifestacijama HKS-a , a ove neke susrete što oni zovu ispitima ne vjerujem da ću ikad pogledati a ne daj bože morati polagati.

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #33 u: 21. 01. 2010. 14:55:07 »
Pozz od moje malenkosti i dopuna i obrazloženje "onoga iz Darde" izdanog u Lovačkom vjesniku i Dobroj kobi, a vi ste si dečki krivo protumačili:

HKS će se i dalje brinuti o rodovnicama i uzgoju po Pravilniku FCI-a za sve pasmine tako i lovne, kao krovna organizacija.

HLS će održavati radne ispite za sve lovne pasmine s time da neće uzimati suce koji su se odrekli suđenja za HLS, a ne žele suditi na manifestacijama HLS-a, već će organizirati isto tako ispite za suce za rad lovnih pasmina ali isto tako kao i kod HKS-a da je najmanje 10 godina priznati uzgajivač i vlasnik pasmina za koju polaže ispit(a ne 2-3 godine tetke.stricovi i sl.-op.Venatoru), po arhivi HKS-a,koje kopije će morati priložiti uz prijavu stažiranja i polaganje ispita za svaku grupu FCI i pasminu zasebno.

Isto tako suci koji su ranije sudili pod "kapom" HKS-a su dobrodošli i oni će suditi na tim manifestacijama u radu a isto tako moći će ocijeniti oblik privedenih pasa, ali s time da se priklone HLS-u.

Cijene će biti korigirane tako da se neće uplačivati "kojekakve" kotizacije HKS-u po broju privedenih pasa,takse i slično , već će se uplačivati samo npr. IPO i ocijena eksterijera u iznosu od 200 kuna po pojedinom psu (što je dovoljno za lovca koji se neće dalje takmičiti već će psa koristiti samo za svoje potrebe u lovu u svojoj LU), a rad,ocjenjivanje i "gablec" sudaca i prisutnih će platiti ŽLS u kojoj županiji i mjestu gdje se održava ispit , pod "kapom" HLS-a uz obavezno pismeno izvješće, koje se ujedno dostavlja i Državnoj inspekciji za lovstvo - svakom županijskom lovnom inspektoru koji vrši nadzor nad Lovnim udrugama i korištenju pasa za korištenje u lovu,a kopije će biti dostavljene isto tako HKS-u.

Evo ukratko od mene kako ja razumijevam postupke HLS-a za buduće održavanje lovnih ispita u radu.

S poštovanjem svima Vama koji ćete ovo razumjeti ,ali i HKS-u i HLS-u da nađu "zajednički jezik",
ali da pomognu najviše u ovoj recesiji "ljubitelju lovcu".

Dražen

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #34 u: 21. 01. 2010. 15:37:03 »
Dali če sad za lov vrijedit samo HLS ispit,i dali  vrijedi IPO od HKS za lov,jer znamo da se leglo nemože prijavit bez  IPO HKS -a ?

Ili če HKS priznat IPO od HLS ?

Offline bagi

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #35 u: 21. 01. 2010. 15:47:05 »
A hoće li na primjer pas koji će imati položen IPO na ispitu pod organizacijom HLS-a moći polagati primjerice "C utakmicu"  na ispitu pod organizacijom HKS-a?
Koliko je meni poznato to još nije dogovoreno (tko zna i hoće li ikad biti). I postavlja se onda pitanje što će psu onda takav IPO?
Dogodit će se primjerice da lovac odluči uštedjeti nekih 50 do 100 kuna, polaže IPO kod HLS-a, a nakon godinu dvije vidi da je pas odličan i da bi bilo dobro sa njim položiti i neki ispit višeg ranga (jer to ipak psu daje veću vrijednost), odluči otići na takav ispit (utakmicu ili kako to već nazvali), a kad tamo mora ponovno na IPO kod HKS-a jer oni ne priznaju onaj koji je položio kod HLS-a. Koliko će onda taj jadnik "uštedjeti"?
Najvećeg uresa prijateljstvo lišava onaj tko iz njega uzme poštovanje!

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #36 u: 21. 01. 2010. 15:50:22 »
Ma bitno da oni svoje trbušine pune sa našim novcem.

Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #37 u: 21. 01. 2010. 15:54:35 »
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #38 u: 21. 01. 2010. 16:11:43 »
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?

mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #39 u: 21. 01. 2010. 16:33:23 »
mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja

 sor ali to bi bio presedan u povijesti ove države.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #40 u: 21. 01. 2010. 17:48:34 »
Normalno da će se HKS i dalje brinuti o rodovnicama,jer su legitimni u svijetu a ovaj "kinološki"klan HLS nikad neće moći voditi lovnu kinologiju u HR, i mi kinolozi i lovci ne možemo sjediti na dvije stolice pod parolom sjedi kod mene ja sam jeftiniji,100% sam siguran da je neko nanjušio lovu pa će na vlasnicima pasa isprobati novi harač. Pozdrav svim vlasnicima lovačkih pasa kod nas i u susjedstvu.

Zoran

  • Gost
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #41 u: 21. 01. 2010. 17:49:51 »
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?

mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja

1000000000000000000000000%%%%%%
je tako PLAČANJA!!!!!!!
vako ili onako plačaju!
pa sad jei tamo manje ili više nezna se!

e sad ako to dobije HLS tako!
onda znaci da svaka udruga to isto može!
pa da onda sama sebni PLAČA!  :pferd:

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #42 u: 21. 01. 2010. 18:29:32 »
Zorane složiću se s tobom ovaj put.

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #43 u: 21. 01. 2010. 21:05:37 »
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?

mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja
----------------------------------------------------------------------------------------------
Vidim da je netko iole shvatio - da da - radi se o "malim lovcima" našim svakodnevnim prijateljima i kolegama iz Lovnih udruga koji koriste pse samo za lov i ne žele se takmičiti i uzgajati.

A kolege koji žele nešto više onda se zna - radni ispiti tip C i prijave na izložbe po pravilniku FCI i HKS-a.

Isto tako zaboravio sam napomenuti "iz Darde"-da HLS neće više sudjelovati u plačanju Državnih prvenstava jer je to do sada bila velika financijska praksa a HKS je već ranije "pobrao lovu" svima koji se dolaze takmičiti na Državno , a od sada će to dalje obavljati HLS sa svojim kadrovima iz mojeg prijašnjeg posta-a na svoj račun-tj. račun koji smo platili mi svi lovci u godišnjoj članarini HLS-u putem svojih udruga i matičnih županijskih organizacija a svi koji dođu na to Državno u organizaciji HLS-a sve im je plaćeno a ne kao do sada kako je bila praksa.

Znači ukratko - HKS je za Državno uzimao triput novce - kad se polaže radni ispit psa uzmu od lovca, HLS je uplatio sve troškove održavanja prvenstva , i još su kinološka društva sa županijskim savezima i sa lovcima samim plaćali troškove natjecanja i boravka na Državnom prvenstvu, a HKS je "brao lovorike".
 d1d1

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
« Odgovori #44 u: 22. 01. 2010. 17:57:40 »
Dražene cijenim te kao kinologa,uzgajivača,ne treba ti ovo razmišljanje dugo si u jednom i drugom savezu i dobro znaš o čemu se tu radi,imam drugačije mišljenje po ovom pitanju od tebe ali i dalje te cjenim kao kolegu uzgajivača pa nemoj moje komentare shvaćati osobno,živio.