Autor Tema: Srneći paprikaš.....  (Posjeta: 4125 vremena)

Offline kunic

  • K
  • *
  • Postova: 12
Srneći paprikaš.....
« u: 04. 06. 2010. 10:12:38 »
Pozdrav,imam jedan mali problem ali za mene velik.....Nikako da dobijem zeljenu gustoću dok pravim paprikas,sve ostalo bude super zacini i ostalo ali gustoca me ubija(izbjegavam zamijesano brasno)..znali netko nesto bolje bit ce mi od velike pomoći....


pozdrav...

valdop

  • Gost
Odg: Srneći paprikaš.....
« Odgovori #1 u: 04. 06. 2010. 10:39:12 »
stavljaš previše vode, a premalo mesa. . .
probaj staviti "gustin" za gustoću, ima ga u dučanima i pod drugim nazivima. . .
najbolje da nas pozoveš pa da mi vidimo gdje griješiš prilikom kuhanja, pozz

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Srneći paprikaš.....
« Odgovori #2 u: 04. 06. 2010. 13:41:19 »
Ubacis prilikom kuhanja uz srnetinu i koju svinjsku nogicu i/ili junecu suplju kost, to ce zagustiti paprikas. Takodjer stavi par krompira sitno nasjeckano (ne puno, ovisno od kolicine koju radis) to ce isto zagustiti, a krompir ce se raskuhati i nece se vidjeti. Koliko stavljas kapule u odnosu na meso? probaj stavljat vise kapule...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Srneći paprikaš.....
« Odgovori #3 u: 04. 06. 2010. 14:26:53 »
paprikas i ne ide gust.....
onda se pravi gulas!!!
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline kunic

  • K
  • *
  • Postova: 12
Odg: Srneći paprikaš.....
« Odgovori #4 u: 04. 06. 2010. 14:33:59 »
Na kotlic od 10l nije problem,ali sve vise e tu se zajebem,kapule(luka) stavljam obicno koliko i mesa.krumpir i koju mrkvicu obavezno,e sad sa nogicama i gustinom jos nisam probao ali vrijedi pokusat.....hvala na savijetima zovem vas kad ga spremim.....

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Srneći paprikaš.....
« Odgovori #5 u: 04. 06. 2010. 15:16:43 »
Lp!

Ništa ne zalivaj sa vodom i tudi sa drugim tekučinama ne pretiravaj (vino). I daj jednu kilu više luka nego mesa jer paprika izpusti puno vode. Beži od brašna, beži od gustina, beži od svega što nije sa vrta ili šume... z10 z10 z10

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s