Autor Tema: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <  (Posjeta: 66517 vremena)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #15 u: 17. 03. 2008. 18:05:39 »
           Prvo Januarski Lov - Biti ili ne Biti!
     
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #16 u: 17. 03. 2008. 18:10:43 »
                Nastavak - Biti ili ne Biti.
       
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #17 u: 17. 03. 2008. 18:59:22 »
Prelepe priče i zapisi iz lova.  d4
Kad budem imao vremena sa pisanjem pridružiću vam se.
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #18 u: 17. 03. 2008. 21:42:33 »
svaka cast za price
« Zadnja izmjena: 24. 03. 2010. 00:26:05 od KOBI »

Offline Tea2008

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #19 u: 17. 03. 2008. 23:32:53 »
Eh da mi je bila puška...

Bilo je to prošle godine kad sam stažirala. Još jedno hladno nedjeljno jutro u prosincu. I tako krenula ja u skupni lov na zborno mjesto u 8 sati ujutro. Lovnik objašnjava šta se lovi, gdje se lovi, raspoređuje pogon i štand. Nakon što je rekao sve šta trebamo znati, krenuli smo na mjesto gdje se lovi. Jedan stariji lovac raspoređuje pogon jer dobro poznaje teren. Većina nas je bila raspoređena i čekali smo da se zadnji dio pogona formira. Kolege koji su bili uz mene pazili su da se ne izgubim, jer nisam bila još u tom dijelu lovišta (lijevo od mene na nekih 100 metara mladi lovac staža 2 godine, a desno od mene lovac staža 8 godina). Čujem pucanj, znači pogon kreće. Krenuli smo, nije se baš nešto pucalo,ali zove kolega sa štanda da je u šumi jedna divlja svinja manje. Idemo još malo dalje i viče kolega s desna da malo stanemo jer desno krilo pogona kasni. U tom trenutku čujem nešto ide lagano u mojem smjeru, pogledam lijevo i desno, ne vidim nikoga,ma super (a taj dan nisam čak ni nož uzela)! Kad najednom, ravno prema meni idu 4 nazimeda. Šta ću sad? Ako počnem vikati ode sve tko zna kud, ako budem tiho ode sve uz mene, pa opet ništa. Viknem ipak kolegi lijevo jer mi se činilo da je on bliže i nakon par sekundi pucanj i vidim jedan prasac leži na podu,pa opet ali promašaj. Drhtavim rukama idem do kolege da mu čestitam i krećem dalje. Nakon nekih 300 metara opet čujem nešto ide prema meni, ono vepar star oko 3 godine ( to mi je rekao lovac koji ga je vidio skupa samnom), lovac do mene puca ali promašuje. I tako lagano završi lov i dolazimo na mjesto gdje se kuhao gulaš. Puna doživljaja govorim starijim lovcima šta mi se dogodilo, a oni su na to rekli samo : Tea, bez brige, kad budeš imala pušku uza sebe, to ti se neće tako često dogoditi. Ali nema veze svejedno prvi susret sa divljim svinjama i to 4 komada ostat će mi u trajnom sjećanju.
Kad ugleda ženu, muškarac postane lovac. Kad ulovi ženu, muškarac postane plijen... :)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #20 u: 19. 03. 2008. 21:37:46 »
                   1000 km za za 4 Promasaja!

Vako bese taj dogadjaj sa pocetka karijere lova na srndaca.Posto su se osladili prvi odstreli krupne divljaci,resih jednom prilikom da se uputim iz Austrije put Vojvodine.Cilj putovanja je bilo jedno loviste sa solidnim fondom Srnece divljaci.Bio je to pocetak juna meseca,zadnjih dana kise su lile kao iz kabla.Malo zbog tog loseg vremena sam bio skeptik u vezi ulova ili odstrela >:(.Krenuo sam u petak uvece,na cilju ili u kuci mog prijatelja sam bio oko 3 sata ujutru.Mrtav umoran od putovanja ali oran za izlazak u teren.U teren izlazim sa vodicem(profesionalnim lovocuvarem),spletom okolnosti morao sam koristiti tudj karabin.Jedna stara Zastava u kal 30 06 bez snelera.Odmah u startu sam osetio sumnju u ispravnost oruzja,zbog cega-zbog toga sto su mi tutnuli u ruke 5-6 metka razlicitih proizvodjaca.Na moje pitanje dali je sa optikom sve ok,drug odgovara bilo je do poslednje upotrebe.Lada lagano klizi Vojvodjanskom ravnicom,natopljenom obilnim padavinama.Pri voznji smo videli samo par pokislih-mokrih zeceva.Vodic pesimisticki komentarise da je mnogo vlage i da se srneca divljac slabo krece,nista cutim i molim boga u sebi :-\da vidim makar jednog Rogonju!Prvi izlazak i razocarenje,nista ostatak dana do popodnevnog izlaska sam iskoristio za odmor i caskanje sa mojim domacinima.Popodne odmoran i sa vise optimizma krecem opet u teren.Prvo pa musko,jedno kapitalno grlo u medalji ali preskupo za moj dzep.Taj prelepi sesterac mokre dlake,stajao je na maloj daljini kao da je znao da nije na tapetu.Uzaludnim spartanjem po vlaznom lovistu,utrosili smo par sati-bez ikakvog rezultata.Pocinje prvi mrak i onda se desava!!!Na samom izlasku iz lovista kraj nekih starih Ovcarskih stala,stoje Srndac i Srna.Vodic je kratko osmotrio grlo i daje dozvolu za pucanj,pre toga je tako stao bocno Ladom da mogu pucati.Izbacujem cev kroz prozor,kratko nisanim-odstojanje 100-120m.Pucanj prvi-nista,cudim se samom sebi,divljac stoji bez reakcije-brzo repertiram i pokusavam ponovo.Posle drugog pucnja,registrujem udar metka iza zadnjice Srndaca!Hvata me nervoza,ljutina,drhtanje i neznam sta jos,na pitanje vodica sta je sa mnom-odgovaram neznam.Divljac se pokrece par metara i zastaje ponovo,pokusavam i treci put,ista prica-iza Srndaca se podize iz mokre trave vodoskok.Bruji mi u usima,ruke drhte, punim cev po cetvrti put.Divljac u laganom trku se povlaci prema visokoj trski.Zastaju jos jednom da mi mahnu(odpozdrave)pucam iz ocajanja i cetvrti metak.E to je lov,prvo pa najveca greska sto nisam probao to nepoznato oruzje,drugo znam da sam od ta 4 metka ispucao 2kom od Norme,1 ppu i jedan Hirtenberger.Sta reci totalni fijasko-razocarenje, a sta su o meni mislili moj domacin i vodic-to samo oni znaju.Posle neprespavane noci,ustajem mamuran a oci kao u Kineza.Na moje institiranje odlazimo van sela da probamo Karabin.Na tom oruzju ponosno je stajala Norkonia 3-9x40,koja mi nije donela srece.Postavljamo metu na 100 koraka,prvo puca vlasnik oruzja,metka nema u meti,puca i vodic isto.Ja nisam hteo sve mi je bilo jasno.Izvinjenja i sve ostalo, ali sta meni vredi-1000 km u dupetu za 4 promasaja.Za nauk,svaka greska se placa.Ps ali ja nebi bio ja da nisam uporan-posle mesec dana dolazim mojim autom i oruzjem i na isto mesto odstreljujem Srndaca od 80 cic poena.Dali je to onaj isti,neznam i nezelim da znam-ali mi je posle bilo mnogo lakse.Vodic kaze da je to taj!Da da tako je to-ponekad i 1000 km za neuspeh.Ali sve je to sastavni deo Lova i lovacke karijere d4.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline jäger

  • K
  • *
  • Postova: 62
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #21 u: 19. 03. 2008. 22:01:13 »
lepe price Dragane,a posebno ova poslednja pleni odlikama pravog lovca koji podjednako iskreno prica i o uspesima kao i o neuspesima

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #22 u: 20. 03. 2008. 11:10:53 »
Eh da mi je bila puška...

Bilo je to prošle godine kad sam stažirala. Još jedno hladno nedjeljno jutro u prosincu. I tako krenula ja u skupni lov na zborno mjesto u 8 sati ujutro. Lovnik objašnjava šta se lovi, gdje se lovi, raspoređuje pogon i štand. Nakon što je rekao sve šta trebamo znati, krenuli smo na mjesto gdje se lovi. Jedan stariji lovac raspoređuje pogon jer dobro poznaje teren. Većina nas je bila raspoređena i čekali smo da se zadnji dio pogona formira. Kolege koji su bili uz mene pazili su da se ne izgubim, jer nisam bila još u tom dijelu lovišta (lijevo od mene na nekih 100 metara mladi lovac staža 2 godine, a desno od mene lovac staža 8 godina). Čujem pucanj, znači pogon kreće. Krenuli smo, nije se baš nešto pucalo,ali zove kolega sa štanda da je u šumi jedna divlja svinja manje. Idemo još malo dalje i viče kolega s desna da malo stanemo jer desno krilo pogona kasni. U tom trenutku čujem nešto ide lagano u mojem smjeru, pogledam lijevo i desno, ne vidim nikoga,ma super (a taj dan nisam čak ni nož uzela)! Kad najednom, ravno prema meni idu 4 nazimeda. Šta ću sad? Ako počnem vikati ode sve tko zna kud, ako budem tiho ode sve uz mene, pa opet ništa. Viknem ipak kolegi lijevo jer mi se činilo da je on bliže i nakon par sekundi pucanj i vidim jedan prasac leži na podu,pa opet ali promašaj. Drhtavim rukama idem do kolege da mu čestitam i krećem dalje. Nakon nekih 300 metara opet čujem nešto ide prema meni, ono vepar star oko 3 godine ( to mi je rekao lovac koji ga je vidio skupa samnom), lovac do mene puca ali promašuje. I tako lagano završi lov i dolazimo na mjesto gdje se kuhao gulaš. Puna doživljaja govorim starijim lovcima šta mi se dogodilo, a oni su na to rekli samo : Tea, bez brige, kad budeš imala pušku uza sebe, to ti se neće tako često dogoditi. Ali nema veze svejedno prvi susret sa divljim svinjama i to 4 komada ostat će mi u trajnom sjećanju.

Eh Tea, takva iskustva mogu sa tobom podijeliti.Mene inace hoce sve kad nenosim pusku. Tojest kad je nisam nosio svega i svacega sam dozivio i vidio, a sa puskom puno puno manje. Mogu zamisliti kako si se taj dan osjecala.  ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Tea2008

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #23 u: 20. 03. 2008. 11:19:13 »
Eh da.. Poslije su mi rekli da ću ić 50m ispred njih ko mamac za divlje svinje  ;D
Kad ugleda ženu, muškarac postane lovac. Kad ulovi ženu, muškarac postane plijen... :)

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #24 u: 20. 03. 2008. 18:57:42 »
Tea pod hitno se javi Isi da mu budeš mamac jer su mu nešto zakazale Čeke, a ima hitan zadatak da odstreli jedno divlje svinjče.  z14  ;D
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #25 u: 20. 03. 2008. 21:15:53 »
Tea pod hitno se javi Isi da mu budeš mamac jer su mu nešto zakazale Čeke, a ima hitan zadatak da odstreli jedno divlje svinjče.  z14  ;D

 :D :D :D
Da nemoram odstrelit jedno svinjče ,bilo bi  pod čekom  svako večer  5-6,kao što ih je bilo dok nisam  dobio dopuštenje za lov.Sada kad ih trebam sad ih nema .
Tea šta radiš sledeće sedmice  :D    ma ozbiljno .
Ili da ja u toku dana  ostavim pušku na čeki a predvečer  se popnem na čeku samo sa kamerom,možda ih zeznem. : z1
Možda  DS gledaju iz brda kada ja dolazim i ako vide da nemam pušku ,pomisle evo onoga budale sa kamerom,pa počmu pozirati pod čekom kao ranije ,a onda  d7..............
Tada samo moram ispričati taj događaj na ovoj temi, istinite lovačke priče  z14

P.S,
Hitno tražim nazime ,živo ili odstreljeno,cjenjene ponude na moju privatnu poruku............  ;) :D
« Zadnja izmjena: 20. 03. 2008. 22:24:42 od isa »

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #26 u: 20. 03. 2008. 21:48:54 »
Dođi kod mene samo ponesi i markicu.  d4
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #27 u: 20. 03. 2008. 22:11:37 »
Dogovoreno,Huntercro,upravo imam 3 markice ispred sebe na stolu,evo dokaz markice se vide na slici  :D ,tako ti se dogodi kada okidaš kamerom  a ne  puškom,  pretekne markica,sada ih moram vratiti,ali ipak se nadam da ću bar  jednu upotrebiti z14
« Zadnja izmjena: 20. 03. 2008. 22:18:02 od isa »

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #28 u: 20. 03. 2008. 22:14:24 »
Evo meni neki dan izašlo 10 komada a ja ne smijem pucati jer nemam markice  :'(. Šta da radiš tako ti je to  ;) :bunny:
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #29 u: 20. 03. 2008. 22:21:29 »
Evo meni neki dan izašlo 10 komada a ja ne smijem pucati jer nemam markice  :'(. Šta da radiš tako ti je to  ;) :bunny:

Jbg,ja puno snimao pa preteklo,kažu mi da valjaju do  31. ovog mjeseca, a onda moram vratiti ih neupotrebljene. :tommy: