Autor Tema: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <  (Posjeta: 66233 vremena)

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #30 u: 20. 03. 2008. 22:28:04 »
isa jeli se meni ono cini (na onoj slici) ili si ti poceo pisati knjigu??  z10


Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #31 u: 20. 03. 2008. 22:46:06 »
isa jeli se meni ono cini (na onoj slici) ili si ti poceo pisati knjigu??  z10


Nije knjiga koju ti misliš ,ova je knjiga samo  dio lovačke papirologije i  zove se  zapisnik o izvršenom lovu.Evo ti slika za dokaz, a sada se vratimo na temu lovačke priče d7,imam ja na toj temi još  poneku priču.
« Zadnja izmjena: 20. 03. 2008. 22:49:08 od isa »

Offline Brno

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #32 u: 21. 03. 2008. 17:00:14 »
Mi ćemo u Novom Zakonu takođe imati markice ili plombe.
Trenutno je tu Dozvola za lov i propratnica za ulovljenu divljač od dokumenata.
Vojvodina - Banat - Tisa

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #33 u: 22. 03. 2008. 12:03:02 »
Isa

Samo jedna mala zamjerka,na slici na monitoru nemaš otvorene stranice www.lovac.info

 ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #34 u: 22. 03. 2008. 14:53:55 »
Evo moje priče na pravom mjestu. Do sad bila u temi veprovi, ali ova ipak primjerenija.

Prvi vepar!
Moj prvi vepar je pao u skupnom lovu sad već davne 2005.  ;)
Prijatelj Mile iz Istre i ja smo došli kod mog tasta u petak predveče. Odmah su krenule pripreme za sutrašnji lov. Nakon što smo si spremili opremu, punica je napravila večeru i pustila nas da razglabamo o doživljajima u lovu. Došao i Zlatko iz ZG, pa nas taman 4 za kartat Belu. Planirali tako do max 22 sata jer ujutro se treba rano ustati, ali ako što se svaki plan izjalovi, tako ni naš nije išao kako smo planirali. Što zbog kobasa, što zbog Istarske malvazije nismo bili svjesni kako vrijeme leti. Kad više nismo vidjeli karte spazimo da je već skoro 2 ujutro. Brzo u kupatilo pa u krevet. Ma nisam ni zazmirio kad onaj odvratni zvuk BIPBIP BIPBIP javlja da je 6.30 uh nikad više neću kartat glava ce mi puknut(od kartanja).
Dolakom pred lovačku kuću uslijedila je pozdravna riječ  i upute o lovu, te izvlačenje brojeva za štand. Izvukao sam broj 13. Ajme meni, kud bas njega opet necu nista ni vidjeti, ma mozda nije nesretan. Mile izvukao 14 i malo mi bilo lakše, neće ni on hehehe.
Krenuli smo pomalo prema štandu, a meni u glavi samo broj 13. Mile kao iskusni lovac upozorava me da pazim i na ptice koje kad se dignu kažu ti da je nesto ispod njih. Slusam ja njega ali mi 13 ne ide iz glave.

Kad se oglasio lovački rog lov je počeo.
Stajao sam na štandu i lagano se smrzavao. Do mene na desnoj Dušan, lovac s dugogodišnjim stažom, a na lijevoj prijatelj Mile iz Istre kao moj gost. Dogovorili smo se da ako dođe između nas  pucamo kada prijeđe cestu. Nakon sat vremena čekanja u daljini se čuju psi. Iznenada ptice poletješe, a iz gustiša 3 mrcine preko 160kg preskaču ili bolje rečeno prelijeću put. Od mene cca 20m, a od njega cca 5m. Kad su bile od nas pucao Dušan prvi i ja odmah poslije. Vepar je dobio, ali se odvukao u grmlje i počeo na mjestu puhati(10 m od nas.)Išao bi ja unutra, ali kolega kaže bolje ne jer je ranjen, neka malo pričekamo. Nakon par minuta ode prema njemu jedan pas i nakon kratkog vremena počne cviliti. Nije bilo druge vec u pomoć. Idem ja prvi, a Dušan iza mene. Čim smo ušli vidjeli da vepar sjedi i baca psa od sebe. Dignuo sam duplicu i stisnuo mu iza vrata. BUM.
Vepar okrene glavu prema meni, meni srce u pete okrećem se ali ne mogu van jer kolega iza mene. Nakon sekunde vepar se sruši. Uh odmah mi bilo lakše. Ali sad bi htio vidjeti tko je pogodio, s koje je strane izlazna rana. "Ma poslije ćemo kad lov završi" kaže kolega i mi izađemo van. 100% sam siguran da je on pogodio jer njemu su prešli na 5m, a još je dva puta pucao. Mile izdaleka mi skida kapu u znak čestitanja, ali nisam baš siguran da je moj.
Prošlo tako 15min neizvjesnosti za mene(ipak bi mi to bio prvi), glupo mi ići gledati, kad na moju sreću još jedan pas krene prema vepru i zakvači se s onim prvim. U tom trenutku došao kolega Luka do mene. "Ajmo ih razdvojit" viknem i krenem.
Krene Lujo zamnom i dok smo ih razdvajali ja gledam vepra, a ne pse, pa je jos dobio ugriz(blagi) u ruku. To se iz grmlja čulo:"DRZI GA ZA VRAT, UZMI MALOG, AHH UGRIZO ME, MAKNI GA..."   ;D
Čuvši viku došao i Dušan pomoći. Nakon sto smo razdvojili pse krenuli pogledati vepra. U meni tinjala nada da sam ga možda ipak ja.
Okrenem ga ja, kad na njemu samo ulazna rana i to s moje strane. Mislim si ja neću jos reći da je moj, ipak je on stari lovac, pa ako bude nešto izmišljao pustit ću mu ga nije vrijedno svađe. Gleda on i nije mu jasno. Pucao je dva puta s 5m daljine, ja jedanput s 20m i izgleda da ga je promašio.
Promatra njega, promatra mene. "Hmmmm... Čestitam", i pruža mi ruku. U tom trenutku u meni erupcija svakakvih osjećaja. Zacakli mi se oko..."To je od vjetra" kažem mu ja, a on meni "Znam i ja sam imao prvog vepra" i namigne. "Ajmo ga izvući na put.
Da fešta bude veća prijatelj Zlatko odstrijelio dvoje grla, a i moj gost Mile jedno. (Na slici smo Mile i ja oni iznad hehehe.)
Pošto kod nas u lovištu svinje imaju hrane u izobilju, s svojom velikom težinom imao je malu trofeju, ali meni je ona vrijednija od najvrijednijeg zlatnog. Ne samo zato što je to prvi, vec i štonsam vidio da još ima etičnih i poštenih lovaca. A i broj 13 nije nesreta. Zar ne!?  ;)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #35 u: 22. 03. 2008. 19:11:28 »
Pozdrav!
Sniper čiji je veći tvoj il Milin pita jedna razvedena!?!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #36 u: 23. 03. 2008. 19:25:06 »
Pozdrav!
Sniper čiji je veći tvoj il Milin pita jedna razvedena!?!
heheh bravooo
Sejfo, da imam moć na forumu imenovao bih te legendom foruma. admin

Offline isa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1541
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #37 u: 05. 04. 2008. 15:28:47 »
Evo kakve ja imam probleme ,mislio sam da sam na  lovačke priče ,istiniti doživljaji objavio  jednu  priču kada je jedna DS  zezala ekipu koja ju je pokušavala uhvatiti,DS je misteriozno dolazila i odlazila,kako bi se god oni postavili  prema brdu i mogućim ulazima jer je bilo jako suho ,ona bi se uvjek pojavljivala iza njih,tada su osluškivali kuda će se povući između njih da otkriju stazu, ali nikada  ništa,nestajali bi bez šuma i traga.Rješenje  nestanka  otkriveno je slučajno jer je spavala na jezeru na ovom malom otočiću sa slike.Kada je priča ispričana ,znam da je  i nije davno ali neznam  na kojoj temi, onda nisam mogao naći ovu sliku da je prikačim. Sada sam našao sliku ali sam izgubio priču,ma negdje je na forumu,nemojte me ništa pitat,gdje je ,znam da samo da sam  je napisao ,uzmite sliku dok je nisam izgubio ,pozdravlja vas isa

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #38 u: 05. 04. 2008. 19:16:06 »
            m3 JOS JEDAN POKUSAJ

Proteklih godina bas me nije islo sa Svinjama:Malo zbog lovacke srece,malo iz razloga sto se nemoze sa jedno dupe na dve stolice  :'((inostranstvo i lov u domovini)sto kazu moji seljani nemoze i jare i pare!Bio je to neki jesenji period kada su kise lile kao iz kabla.Dan za danom kisa.Zahvaljujuci tim kisnim danima, dobio sam malo lufta(vremena) za neke druge stvari-np Lov.
U telefonskom razgovoru sa jednim od mojih malobrojnih iskrenih drugara,dobih informaciju o kretanju nekog Vepra ili veprica.Resih da se okusam malo cekanjem,Zapalim ti ja Samuraja na put i teraj.Po dolasku u loviste brzo smo napravili plan,ja idem na jednu klimavu otvorenu ceku a drug ce na drugu. Ta klimava ceka mi uopste nije ulivala poverenje svojom stabilnoscu.Plus bese jako klimava,plus otvorena a kisa sipi li sipi.Imao sam dosta dobar pregled jedne proseke, na toj isto proseci postojala je dobro utabana putanja krupnim tragovima.Nista smestih se ja nekako i poceh da razmisljam o svemu i svacemu,samo da bi mi sto lakse prolazilo vreme.Nije proslo mnogo vremena od trenutka kada sam zalepio dupe na tu mokru klupu(sedalo)a vec sam osetio da su i pantalone i donji ves mokri.Zbog tog dozivljaja,uvideo sam da zatvorene ceke su bile i bice uvek u prednosti.Sta cu jadan,sedim ti ja tako i trpim vlagu,na svakih 10 minuta okrenem onu dasku(klupu) u nadi da ce ona druga strana biti uvek malo suvlja.Malo kasnije preko proseke prodje jedna pokisla Srna,e pojava te divljaci vrati me malo u stvarnost.Opet sam skoncetrisan i cekam dalje,ko zna mozda ce se pojaviti i neko svinjce?Zahvaljujuci tom kisnom i tmurnom vremenu,dnevna svetlost je nestajala mnogo brze.Noc je vec najavila svoj neminovni dolazak.Vec sam izgubio nadu,da ce sta bit!Sedeci tako zalepljen za tu ebenu klupu,sav sam se ukocio i promrzao.Resim da ustanem malo i da se protegnem, ujedno da okrenem tu dasku(suvlju stranu).Tom radnjom pravim neoprostivu gresku,zbog promrzlosti(ukocenosti)slabog osecaja u ruci >ispustam dasku na pod.Taj ebeni udarac daske u pod valjada se cuo na kilometar,ali i ja sam cuo pored toga za mene nesto jako porazavajuce :-[!!!Iz neposredne blizine jako dobro u slusne organe uletelo mi je jedno UF UF.Tipicno za iznenadjenu i uplasenu svinju,duvanje kroz nos.E neka ide sve u tri lepe mislim se,pa toliko cekao kao lud,pokisao,promrzao i na kraju VELIKI MINUS!NIsta sta je tu je, mrak je vec silazim sa ceke i saljem drugu sms-poruku.Cekajuci drugara,razmisljam pa kako da mi se to desi.Lepo zakljucak je tu-po tragu konstantujem da je Vepar hteo preci preko proseke.Normalno zahvaljujuci kisi nisam cuo njegovo priblizavanje,mada mislim da i on mene nije osetio ali je dobro cuo moju gresku.Pred izlazak na proseku je stao da oslusne jos jednom i eto, posrecilo mu se.To je jos jedna prica iz mojih pokusaja(neuspeha)A uspesi oni malobrojni,oni ce ostati na zidu za sva vremena.Prijatno citanje zeli vam Draganco  d4.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline JAKI

  • K
  • *
  • Postova: 64
  • Live for Hunting
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #39 u: 06. 04. 2008. 22:26:55 »
Steta ipak je prica odlicna
Ostani LOVAC do kraja!!1

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #40 u: 08. 04. 2008. 18:04:39 »
Super priča,samo drugi put ponesi nešto za pod guz ;D
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #41 u: 08. 04. 2008. 18:28:42 »
Lijepa prica nema sta,jos samo ako se odigrala u grabezu posto sam bio tamo par puta. :)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #42 u: 08. 04. 2008. 18:32:48 »
Lijepa prica nema sta,jos samo ako se odigrala u grabezu posto sam bio tamo par puta. :)

na koji "grabez" mislis  ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #43 u: 08. 04. 2008. 18:38:35 »
Onaj pored Bihaca.Mada sam bio i u pritoci i u donjem lapcu.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: > Lovacke price-istiniti dozivljaji <
« Odgovori #44 u: 08. 04. 2008. 18:42:43 »
Onaj pored Bihaca.Mada sam bio i u pritoci i u donjem lapcu.

ode ja sa teme ali necu vise smetati.pito sam jer ja tamo lovim.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"