Autor Tema: godišnja članarina  (Posjeta: 20122 vremena)

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #15 u: 12. 01. 2014. 23:20:05 »
1200 kn clanarina, onda radne akcije ili lov na stetocine na koje ne mogu uvjek sudjelovati, svaki po 300 knua, to je ca. 900-1500 kn u godini, razna doniranja drustvu, prosle godine nekih 650-700 €. ove godine ce opet biti dosta toga, o ostalim troskovima da ne govorim a nike koristi, da na kraju nemam pravo ni pucat svake godine jednog ili dva srnjaka. u zadnje vrijeme sve vise razmisljam, da se bavim samo komercijalnim lovom (to sad vec i radim) ili cu preci u slavoniju u drugo drustvo. mislim,  nije mi zao pored clanarine i darovati donacije novcane ili matrijalne, ako je ekipa ok i imam svake godine nesto za pucat, pa makar bilo skartno.

Offline danimus2005

  • K 500
  • ***
  • Postova: 723
  • "...nigdar ni tak bilo, da ni nekak bilo..."
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #16 u: 13. 01. 2014. 10:49:39 »
 z14
Kod mene je članarina 2400,00kn (društvena + savezna).
Mi imamo bodovni sustav , tako da bi se išlo u lov treba se godišnje skupiti najmanje 200bodova kroz radne akcije. Ako se ne želi ići u radne akcije, mogu se bodovi kupiti= 800kn za osnovne bodove. Stime da to nije dovoljno za cijelu sezonu.  Vidi se iz odlje navedenih razloga.  ;D
-100bodova odlazi za skupne lovove(od onih 200 početnih)
-odstrel srnjaka 150boova (trofej i meso)
-odstrel srne sa divljačinom 100bodova
-odstrel vepra u medalji 200bodova(samo trofej)
-odstrel jelena 300bodova (samo trofej)
-fazan 15 bodova
-zec 30 bodova
-šljuka 10bodova
-prepelica 5bodova
-pas u lovu dodatnih 10bodova po lovu

200 bodova kojih je obavezno odlazi za skupne lovove, dok za krupnu divljač treba malo više raditi.
Ako se redovito odlazi na radne akcije skupi se toliko bodova da se sve može od gornje liste bodova odstrijeliti, ali 200bodova je minimum bez kojih lovac ne može dobiti dopuštenje za lov.

Izrada otvorene čeke donosi 400bodova
Izrada zatvorene čeke donosi 800bodova
Hranilišta (ne znam točne bodove) ali cca200bodova po hranilištu

Svaki član ima pravo godišnje odstrijeliti jednog srnjaka ili jednu srnu ako ima bodove.(trofeja i divljačina je lovčevo)

Sva crna divljač koja se odstrijeli u skupnim lovovima se dijeli sudionicima lova.
Jelenska divljačina se dijeli svim članovima.
Crna divljač odstrijeljena dočekom ide u društvenu škrinju.

Eto, jest malo skupo, ali....... to je lov. d4

Osobno još nemam psa, ali sam u procesu nabavke, tako da će godišnji iznos biti još malo veći, ali... fre

Svima želim DOBRU KOB!
.....dok je zbrojovka ili suhl u mojoj ruci, neka bježe sve koke, patke, mačke, fazani, lije, srne, svinje, jeleni i vuci.....

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #17 u: 14. 01. 2014. 11:14:13 »
1200 kn i uživaš u svim blagodatima lova do mile volje.
di si clan ;D
kod nas,bolje da ne kazem cifru, sramotno, a ne vrijedi vise toliko >:(

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #18 u: 14. 01. 2014. 18:30:32 »
dejan iskreno nikad nije vrijedila te novce.neki clanovi za istu lovu puno vise dobivaju i imaju veca prava samo o tome se suti zagi

Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #19 u: 14. 01. 2014. 20:59:33 »

 500 kn + 400 kn savezna!!

 Obavezne 2 hajke na lisice(od 4 ),hranilište i solište,obavezan odstrijel 2 lisice ili plačaš kaznu od 400 kn te 150 radnih bodova(1 bod=10 kn,a radna akcija 10 boda) da bi mogao opšte u lovište!!

Offline Ljubi

  • K 100
  • **
  • Postova: 261
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #20 u: 14. 01. 2014. 21:44:24 »
130 KM (to je oko 520 kuna) + odstrijelna taksa, radne akcije i odstrijel srndaca po grupi od najmanje 5 lovaca 150 KM

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #21 u: 14. 01. 2014. 23:29:57 »
Ovako je kod mene :
III OBVEZE LOVACA - ČLANOVA DRUŠTVA

                                                                Članak 23.   
            Svaki lovac – član Društva koji želi biti član istog, te učestvovati u lovu, odstrelu divljači i njezinom korištenju mora to svojim financijskim i  radnim doprinosima i zaslužiti.
            Pravo na članstvo u Društvu, odnosno učešće u lovu, odstrelu divljači i njezinom korištenju, lovac – član Društva stječe ako je:
1) do zadanog roka podmirio sve financijske obveze prema Hrvatskom lovačkom savezu, Lovačkom savezu grada Zagreba i Društvu;
2) tokom prethodne lovne godine u društvenim radnim aktivnostima, ako od istih nije oslobođen, ostvario minimum od 50 (pedeset) bodova ili po svakom neostvarenom bodu platio 30,00 kn;
3) ispunio i druge uvjete propisane zakonom, Statutom Društva i ovim Pravilnikom.
            Minimum od 50 bodova u društvenim radnim aktivnostima dužni su ostvariti i lovci – pripravnici Društva


                                                               Članak 24.
            Pravo na učešće u lovu, odstrelu i korištenju divljači članovi Društva stječu na osnovu  bodova ostvarenih iznad propisanog minimuma iz članka 23. stavak 2. točka 2).
            Pravo na učešće u lovu i odstrijelu divljači imaju i zasluženi članovi Društva koji su to postali sukladno članku 24. Statuta Društva bez obzira na broj ostvarenih bodova.
            Korištenje odstrijeljene divljači, odnosno njezinih dijelova zaslužni članovi Društva stječu na osnovu ostvarenih bodova, kao i svi ostali članovi Društva.

                                                               Članak 25.
            Bodove za pravo na na članstvo, te lov, odstrjel i korištenje divljači lovci - članovi Društva stječu učešćem u društvenim aktivnostima, odnosno putem materijalnih i drugih doprinosa korisnih za Društvo.
            Članovi i pripravnici Društva stječu bodove u slijedećim aktivnostima:
1. Izrada ili popravak hranilišta za srneću divljač ...................................................................  5 boda
2. Izrada ili popravak hranilišta za fazansku divljač ................................................................ 4 boda     
3. Izrada solišta za srneću divljač ............................................................................................. 5 boda     
4. Punjenje hranilišta i solišta za srneću divljač ....................................................................... 4 boda     
5. Punjenje hranilišta za fazansku divljač ................................................................................. 2 boda     
6. Obavezni lov na štetočine i grabežljivce  ......... ................................................................... 3 boda     
7. Lovna patrola od najmanje tri lovca ................. ................................................................... 2 boda     
8. Čuvanje ili prebrojavanje divljači ................. ........................................................................3 boda 
9. Sudjelovanje u skupnom lovu na divlje svinje, štetočine i grabežljivce:
    - u pogonu bez psa ... 3 boda
    - u pogonu sa psom ...5 boda   
10. Sudjelovanje u lovu na sitnu zaštićenu divljač sa psom.....................................................  4 boda     
11. Odstrel štetočina
      - mačka skitnica, siva vrana, svraka, šojka i sl....................................................................  1 bod
      - pas lutalica ...  2 boda
      - lisica i tvor ...  3 boda     
12. Sprečavanje krivolova prijavom ..................... ...................................................................  5 boda     
13. Sprečavanje krivolova sudskim putem .............................................................................  10 boda     
14. Rad na ostalim društvenim radnim akcijama, odnosno društvenim priredbama
         boduje se prema utrošenom vremenu - 1 sat ...................................................................   1 bod
15. Korištenje vlastitih sredstava na radnim akcijama - 1 sat ...................................................  2 boda
16. Vršenje prijevoza vlastitim automobilom
        - za 10 km osobnim automobilom......................................................................................  1 bod
        - za 10 km teretnim automobilom, traktorom, kombijem i prikolicom............................   2 boda   
17. Učešće na takmičenjima u streljaštvu kao član streljačke ekipe Društva ..........................   3 boda
18. Dežurstvo u društvenim prostorijama (dužnost dežurnog je da na društvenom sastanku petkom pripremi zakusku i održava red i čistoću na dan dežurstva)....................................................  25 boda
19. Za funkciju predsjednika Društva.....................................................................................   50 boda
 20. Za funkciju tajnika, lovnika i blagajnika Društva...............................................................40 boda
21. Za funkciju člana Izvršnog odbora , domara i ovlaštenog lovočuvara  ............................. 30 boda
22. Za funkciju predsjednika Nadzornog odbora, Disciplinskog suda, Komisije za streljaštvo i Komisije za društveni standard ................................................................................................ 20 boda
23. Za člana Nadzornog odbora, Disciplinskog suda, Komisije za streljaštvo i Komisije za društveni standard... 15 boda
24. Za grupovođu... 10 boda
25. Za sve ostale nespomenute aktivnosti, odnosno druge doprinose od koristi za Društvo broj bodova određuje Izvršni odbor!




                                                                 Članak 26.
            Svaki lovac - član Društva dužan je svoje članske obveze i dužnosti ostvariti svojim osobnim radom i ne može svoje ostvarene bodove prenijeti na drugog člana Društva.
            Bodovi ostvareni u toku jedne lovne godine u pravilu se ne mogu prenositi u drugu lovnu godinu bez obzira da li su iskorišteni za pravo na lov, odstrjel i korištenje divljači.
            Izuzetno, ako član Društva u toku jedne lovne godine svojim radnim ili materijalnim doprinosom ostvari toliko bodova da mu Društvo u toku jedne lovne godine nije u mogućnosti za to ni približno pružiti adekvatnu naknadu u lovu, odstrjelu i korištenju divljači, Izvršni odbor može, na osnovu zahtjeva  zainteresiranog člana, donijeti odluku kojom se korištenje ostvarenih bodova raspodjeljuje na više lovnih godina, ali ne više od tri.

                                                                  Članak 27.
Lovci - članovi Društva koji su se tokom lovne godine naročito istakli u društvenim aktivnostima mogu biti djelomični ili u cijelosti oslobođeni plaćanja društvenih financijskih obveza.
            Oslobođenje od plaćanja društvenih financijskih obveza vrši Skupština Društva na prijedlog Izvršnog odbora i to u slučaju kada Društvo nije bilo u mogućnosti takvom članu omogućiti odstrjel i korištenje divljači adekvatno njegovom radu i ostvarenim bodovima.

                                                                   Članak 28.
            U slučaju nezadovoljavajućeg obavljanja obveze po društvenim funkcijama, Izvršni odbor može donijeti odluku da se članovima koji su tu funkciju trebali obavljati ne dodijele bodovi predviđeni člankom 25. ovog Pravilnika, osim ako se radi o predsjedniku Društva za kojeg takvu odluku donosi Skupština Društva.

                                                                   Članak 29.
            Evidenciju bodova ostvarenih u društvenim aktivnostima vodi tajnik Društva za svakog člana posebno, te najmanje jedanput mjesečno omogućuje članovima Društva uvid u evidenciju.
            Evidencija se vodi na osnovu izvještaja o društvenim aktivnostima koje su najkasnije tjedan dana po završetku lovne godine dužni tajniku podnijeti lovnik, vođe grupa, predsjednici komisija, odnosni ostali članovi Društva koji su vodili određene društvene aktivnosti.
            Na osnovu tajnikove evidencije Izvršni odbor po završetku lovne godine donosi bodovnu listu sa rasporedom odstrjela i korištenja divljači, te je daje na uvid članstvu putem oglasne ploče Društva.
Članarina je 600+gradska i savezna  ( namjerno malim ) !


« Zadnja izmjena: 14. 01. 2014. 23:34:31 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #22 u: 15. 01. 2014. 09:17:21 »
Ja placam vec drugu godinu samo 300 KN Savezu....dobivam markicu,lovacki vjesnik i kalendar.Od 91,ve sam bio clan jedne udruge i redovito sam izvrsavao svoje obaveze do 95" kad sam tu gdje jesam...van zemlje.Do prije dvije godine sam odlucio sa ispisom jer me uvrijedio njihov stav prema meni.Sve ove godine sam placao lovozakupninu i dadzbine koje su se nekad uz to priljepile ali nisam lovio.....dolazim jednom godisnje i to u ljeti.Htio sam na docek svinja no receno mi je da nemogu jer nemasm dosta bodova ali mogu kupiti......ti bi me bodovi dosli jos 230 eura za 2-3 izlaska u sumu i dali bih sto odstrijelio i ako bi jos meso na vagu.....(!!!!)Za srnecu divljac nisam imao interesa...kazem neka odstrijele decki koji doma rade a meni je vise bilo da se nadisem sam friskog zraka u Samoborskom gorju..ostanem skoro cijelu noc ili do pucnja a onda festa....dakako ne sam.Ovdje gore lovim...izlazim do 3 puta tjedno..nekad vise a nekad manje ovisno o vremenu(magla,jaki vjetar)odsttrijeliti mogu sve sto se lovi osim jelena sa krunom.Svinja 3,50€u kozi,srna 4,50€u kozi,zec 15 e komad,grivnjas 1€ komad,lisica,rakun, badava.Kada zatrerba radi se..kosenje prosjeka,popravak ceka,unos hrane.......materijal za popravke,benzin,gablec...sve placa gazda.Sto odstrijelim moram uzeti a zato imam svoje musterije kojima odkozim sve i izrezem na zeljene komade.........ova 013 je do sada sa 16 srnecih komada,23 svinje,golube nisam tocno ni brojio ali blizu 200,3 lije i 1 rakun....na jelensku nisam pucao..tri puta sam bio u mogucnosti ali su se dosta vrtili na mjestu tako da sam ostavio prst ravno.Tako sam rijesio svoj stav prema lovu u Hr.Dodem doma imam jakooooooooooo puno prijatelja pa idem kao gost.Da nebi mislili da godinu dana gostujem..ne govorim da dolazim jednom godisnje i tako je bilo prosle godine i to samo na tjedan dana gdje sam bio gost u Vepru iz Jakovlja na fazane.Lov je poceo tek nakon lova...lov na gemiste sa pravim ljudima u jednom podrumu...uz harmoniku dakako....
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #23 u: 15. 01. 2014. 12:37:33 »
2.000,00 matičnom društvu, s time da kroz godinu imam obavezne radne akcije na koje moram doći a ako netko ne može onda plaća 300,00 Kn po akciji, od 7 obaveznih to je 2.100,00 Kn pa tko neće doći ne mora ali mora platiti.
Lovište je udaljeno od mog mjesta stanovanja cca. 50 km pa je tu još trošak odlaska i dolaska. Tko hoće dodatne bodove može zasijat remizu ali nije obavezno, a tu su onda još dodatni troškovi oranja i sijanja za što moraš platiti čovjeku koji će ti to napraviti jer svoju mehanizaciju nemaš a to može biti od 300,00 do 500,00 Kn, plus košnja trave u proljeće što je dodatnih 300,00 do 500,00 Kn.

Sa još 5 kolega sam pridruženi član u drugoj udruzi gdje plaćam 3.000,00 Kn članarinu. U iznos članarine je uključena divljačina i to od svega što se odstrijeli gazdi ide pola a nama ostala polovica. U paketu imamo pravo samo na odstrijel divlje svinje i štetočina ( lisica, kuna, čagalj ... ) Trofeja kakva god da je je moja, s time da u lovištu ima dobar broj trofejnih veprova u što sam se i sam uvjerio. U cijenu nije uračunata prihrana divljači, kukuruz moramo kupovati i iznositi sami. Rekao nam gazda da koliko se potrudimo toliko ćemo i imati i tu je u pravu. Izrada čeki i pričeki je takodjer bila na nama, postojao je određeni broj čeka ali su bile u jako lošem stanju te ih se nije isplatilo poporavljati već napraviti nove. Iznosimo i sol a ponekad i jabuke. Lovište je udaljeno cca 50 km od mog mjesta stanovanja pa je tu opet dodatni trošak puta. Kad zbrojim još dodatne troškove koje svi  imamo onako usput, bolje mi da ni ne zbrajam jer bi se mogao ozbiljno zamisliti. Lov je gušt i svi to volimo jer da ne volimo ne bi se ustajali u 3:00 ujutro i po najvećem snijegu ili magli išli u šumu dok svi drugi spavaju u toplom krevetu, a svaki gušt košta. Eto nisam se stigao ni pohvaliti na forumu ali od 01.01.2014. sam postao i tata jednoj malenoj djevojčici tako da sada još rjeđe idem u lov, ustvari nisam bio u lovu od polovine 12 mjeseca nikako a kako mi se vidi i neću tako skoro jer svaki vikend sada imamo neke goste, jedva čekam da se svi izredaju pa da se vratim u normalu.
 zagi zagi
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #24 u: 15. 01. 2014. 15:07:37 »
wortexhole....ma ti reci familiji...tada je paprikas za sve ko hoce doci vidjeti malu a mozete i tati dati koju stotku pod jastuk..ako mama ne ugrabi........sala naravno...no cestitke na prinovi..!!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #25 u: 15. 01. 2014. 15:26:26 »
Hvala, hvala  zagi zagi
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline antispin

  • K 100
  • **
  • Postova: 404
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #26 u: 15. 01. 2014. 16:54:02 »
Plačam 350 kuna u L.U. Zagrebački Lovac.Nemam nikakvih obaveza prema nikome.U lov idem komercijalno na srndača i jelena,na svinje kao gost.Prije sam bio član u jednom drušvu u kojem več preko 20 godina vlada sjevernokorejski režim.O svojem lovu sam odlučujem gdje ču i kada loviti,a ne da mi drugi zbrajaju ili oduzimaju bodove,kroje što ču i kako ču.Ovako odem kad želim i gdje želim,platim,pozdravim.I mislim da je to najjeftinije.

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #27 u: 15. 01. 2014. 17:05:06 »
Kod nas u udruzi godišnja članarina je 1100 kn. Radi lakšega plaćanja postoji mogućnost da se palti u tri rate. Bitno je uz to da odradim 5 radnih akcija i da odradim koji skupni lov nije bitan broj. Isto tako od mene se traži da odradim koji lov na šteteočine u 2 mijesecu. Svaki lovac mora napraviti hranilište za sitnu divljač. Ostale lovnotehničke i lovnogospodarske objekte gradimo skupno ili samostalno u skladu sa lovno gospodarskom osnovom. Za sve navedeno lovim sve po lovno gospodarskoj osnovi. Wortexhole meni je se prije 7 mijeseci rodila kćer i svu sam pažnju posvetio njoj a uopće ne žalim iam dana više nego kobasica biti će i lova. Nek je curka živa i zdrava. Čestitam. zagi
Lov, lov i samo lov.

Offline danimus2005

  • K 500
  • ***
  • Postova: 723
  • "...nigdar ni tak bilo, da ni nekak bilo..."
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #28 u: 16. 01. 2014. 11:10:32 »
 z14
Čestitke Wortexhole na prinovi.
 z10
.....dok je zbrojovka ili suhl u mojoj ruci, neka bježe sve koke, patke, mačke, fazani, lije, srne, svinje, jeleni i vuci.....

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: godišnja članarina
« Odgovori #29 u: 16. 01. 2014. 12:05:19 »
dejan iskreno nikad nije vrijedila te novce.neki clanovi za istu lovu puno vise dobivaju i imaju veca prava samo o tome se suti zagi
znam prijatelju, znam, neki su uvijek povlasteni...i to je i najgore >:(