Autor Tema: Koliko često možete u tjednu na čeku?  (Posjeta: 20132 vremena)

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Koliko često možete u tjednu na čeku?
« u: 05. 02. 2017. 11:49:06 »
Zanima me kako je u vašim lovištima?
Da malo suzim temu,zanima me kako je u lovištima gdje prevladava DS i srneća divljač.
Kada sam došao u trenutno LD bilo je čekanje utorak ili srijeda na večer,petak na večer,subota u jutro i na večer i nedjelja u jutro i na večer. Sada imamo samo jedan dan u tjednu i to srijeda na večer. A to je sve iz razloga što su došli lovci koji više vole skupne lovove i mnogima to odgovara jer se u skupnim lovovima meso dijeli na sudionike lova ,a kod lova sa čeke strijelac sam odlučuje s kime će dijeliti meso.
Svatko od članova tko želi loviti sa čeke mora napraviti svoju čeku i hraniti.Uglavnom skoro svi imamo automatske hranilice,a dosta nas ima i hranilišta za kukuruz u klipu. Mnogi moji kolege se bune da kaj da hrane kad imaju priliku samo jednom tjedno loviti. Skupne lovove imamo dva puta tjedno,četvrtak i subota ili nedelja.
Ex lovnik

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #1 u: 05. 02. 2017. 12:45:45 »
Interesantno koliko politike se okrene oko jednog jednostavnog pitanja.
U nas se moze na ceku kad je lovni dan.
Gente Balcanico!

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #2 u: 05. 02. 2017. 12:49:42 »
Koliko je lovnih dana u tvojem lovištu?
Ex lovnik

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #3 u: 05. 02. 2017. 12:52:56 »
weekend i drzavni praznici.
Gente Balcanico!

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #4 u: 05. 02. 2017. 13:00:39 »
Meni osobno takav raspored lova ne odgovara. Više mi odgovara da mogu u tjednu otići na čeku,ako imam vremena.Ja više vremena imam zimi nego ljeti radi posla s kojim se bavim.A više ljetnih vikenda pokušvam biti sa obitelji jer sam često na terenu.
Ex lovnik

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #5 u: 05. 02. 2017. 13:15:34 »
Kod mene mozes loviti sa ceke 7 dana u tjednu, ujutro i navecer.
Uvjet je da je barem troje lovaca upisano u knjigu cekanja za pojedini izlazak.
U knjigu upises broj ceke/predio u koji ides lovit, poslije izlaska obavezno se je javiti kolegi da se zna da si izasao i da si ok (sigurnosti radi).
Kad se ispuni odstrelni plan nema vise lova na tu divljac sa ceke, lovis samo ono sto je dozvoljeno.
Ovakav sistem je jedini ok, sve druge zabrane su glupost i samo tjeraju vodu na mlin odredjenim frakcijama u drustvima (obicno izvrsnom odboru) da bi oni mogli lakse loviti/krivoloviti u vlastitoj reziji.
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline ges

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #6 u: 05. 02. 2017. 13:16:23 »
Na ceku mogu 7 dana u tjednu,365 dana u godini. Lovi se prema lovnom kalendaru. Smatram da je za etičnog lovca jedino tako ispravno! Za one druge je svejedno kad su lovni dani...
Jedna opaska,ne određuje strijelac kako se dijeli divljacina vec skupstina ili izvrsni odbor drustva.

Idemo brati,Hubert nas prati,
v jutro rano zoru plavu zbuditi.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #7 u: 05. 02. 2017. 13:23:37 »
Na ceku mogu 7 dana u tjednu,365 dana u godini. Lovi se prema lovnom kalendaru. Smatram da je za etičnog lovca jedino tako ispravno! Za one druge je svejedno kad su lovni dani...
Jedna opaska,ne određuje strijelac kako se dijeli divljacina vec skupstina ili izvrsni odbor drustva.
To sa upisom je normalna stvar,mi se moramo javiti telefonski lovniku ili SMS-om. U lovačkom domu je knjiga i upisuju se podaci o mjestu čekanja i nakon lova se upisuje vrijeme izlaska iz lovišta i dali je bilo odstrela ,ranjavanja i pucanja.
Kod nas je odlučeno da sa divljačinom kod odstrela sa čeke raspolaže strelac. Uglavnom strelac ne može sam i poziva kolege s kojima si je u najboljim odnosima i s njima dijeli meso. Neki to sami riješe na zemlji i ne dijele meso.
Ex lovnik

Offline ges

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #8 u: 05. 02. 2017. 13:33:59 »
E to je to....znaci odluka skupstine. Kod mene strijelcu ide pola svinje, a srneca je drustvena. Ako zelim,srnece meso mogu otkupit sukladno vlastitoj zalihi bodova. "Svoju" polovicu svinje dijelim sa kolegama koje zovem u pomoc. Svinja imamo malo tako da je odstrel relativno rijedak...recimo da od 7-8 izlazaka jednom vidim svinje.
Idemo brati,Hubert nas prati,
v jutro rano zoru plavu zbuditi.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #9 u: 05. 02. 2017. 13:37:33 »
Mi imamo dosta svinja, od prilike 2,5 svinje po lovcu i jedan komad srnećeg grla.
Ex lovnik

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #10 u: 05. 02. 2017. 21:45:45 »
Sada do 01.08. nema nikakvog lova, pa ni čeke. Kad čeka počne, onda je samo po mjesečini 4 dana prije i dva poslije punog mjeseca. Tih par dana ideš svaku večer ako hoćeš, do odstrela. Znači nema pucati 5 dana za redom. Dočeka ujutro ili u sumrak nema, jedino kad je mjesečina pa to pokriješ tako ako hoćeš. Uglavnom bez veze skroz. Nema ni lova na štetočine.

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #11 u: 05. 02. 2017. 22:06:11 »
Lp!

Kod mene možeš loviti sa čeke 7 dana u tjednu, ujutro i navečer i po danu ako ti je volja, 365 dana godišnje. Ja zaista nerazumijem ove fore kod vas...lovni dan i to. Imaš godišnji plan odstrela, imaš pravila, imaš lovno vrijeme... onda lovi, kaj ti pripada. Kod mene nema deljenja mesa. Meso moraš platiti lovačkoj udrugi po cijeniku i to je to. Onda radi sa njim, kaj te je volja. Ako ga neodkupiš, odkupi ga tvrdka koja se bavi sa preradom divljači. z10 d1

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #12 u: 06. 02. 2017. 01:09:56 »
Sve 5, samo mi nije jasno to plaćanje mesa u vlastitoj udruzi. Toga kod nas nema, kad je skupni lov dijelimo na otprilike jednake djelove i vozi. Kad je čeka, nosiš sam ili dijeliš s kolegom koji je s tobom ili dođe pomoći. Ili daš ako kome treba za nešto. Uglavnom nas par "starih" u ekipi ne gledamo meso, daš gostu ili starom lovcu koji ne ide više. Onako lovački, bez kune. To i je pokvarilo sve.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #13 u: 06. 02. 2017. 06:55:49 »
Ja sam neki dan pitao lovnika zašto je ograničen odlazak na čeku,veli on meni da neki ne bi svaki dan sjedili na čeki i brzo bi riješili cijelu lovno gospodarsku osnovu i onda drugi ne bi imali kaj loviti. Pa zašto ne napišeš dozvole svakome za 2 komada DS i jedan srneći komad i dok ne prođe 3/4 kalendarskog lova za pojedinu vrstu i ako bude nakon toga neiskorištenih markica onda dozvoli daljnji odstrel. Dalje mi se nije dali raspravljati jer je on okrenu o temu na sasvim drugu stranu. Na kraju mi je nadodao da treba misliti na kolege koji više vole lov pogonom, a u takvim lovovima se obično najviše sakrije,pa se do kasno po noći traže „psi“.istina,prije nekoliko godina jednom kolegi se usprkos ograničenom odlasku na čeku posrećilo jer je odstrelio s čeke 17 komada od 1.6-1.10.
« Zadnja izmjena: 06. 02. 2017. 06:57:21 od lovnik »
Ex lovnik

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #14 u: 06. 02. 2017. 07:25:47 »
Kod mene je situacija ovakva: svinje dočekom lovimo od 1.5.do 31.10.svaki dan... ako su štete na usjevima čeka se na usjevima, ako nema šteta onda čeka svatko na svojoj remizi (koju je svaki lovac koji želi dozvolu za svinje dužan posijati). Odstrijeljena svinja pripada lovcu a jedna zadnja četvrt ide u zajedničku škrinju... srneća divljač se lovi srijedom i vikendom, odstrijeljena divljač pripada lovcu... patke i šljuke se love svaki dan na preletu a vikendom je moguć lov i "potražice"... lisice i čagljeve lovimo od 01.07.do 01.03.svaki dan...