Autor Tema: Koliko često možete u tjednu na čeku?  (Posjeta: 20133 vremena)

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #15 u: 06. 02. 2017. 08:32:06 »
365 dana u godini po lovnom kalendaru ili do ispunjenja kvote zagi

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #16 u: 06. 02. 2017. 08:38:21 »
Vidim, da ima svaka udruga svoje zakone, dobre i loše...

Grom, mi odkupujemo meso divljači i tako se puni blagajna udruge. I kad djelimo nakon pogona isto. Uvjek je tako bilo u čitavoj državi. U lov se može iči svaki dan i pucati do plana, osim srnjaka koji ti pripada samo jedan u godini do plana. Članarina iznosi od 130 do 200 eurića.

Offline ges

  • K 100
  • **
  • Postova: 203
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #17 u: 06. 02. 2017. 09:02:00 »
Sve 5, samo mi nije jasno to plaćanje mesa u vlastitoj udruzi. Toga kod nas nema, kad je skupni lov dijelimo na otprilike jednake djelove i vozi. Kad je čeka, nosiš sam ili dijeliš s kolegom koji je s tobom ili dođe pomoći. Ili daš ako kome treba za nešto. Uglavnom nas par "starih" u ekipi ne gledamo meso, daš gostu ili starom lovcu koji ne ide više. Onako lovački, bez kune. To i je pokvarilo sve.
Sad smo krenuli mimo teme al da se i ja ukratko nadovežem...u udruzi imamo sistem bodovanja...znaci radis,hranis,odstreljujes grabežljivce,obnašaš funkcije i skupljaš bodove...njima plačaš meso sitne i krupne divljači i naravno trofeje. Jedina iznimka je divlja svinja koju odstrelim čekanjem. Pola ide u lovačku škrinju a pola pripada meni. Naravno ja nemogu sam izvući i obraditi divljač nego zovem prijatelje lovce i naravno da svoju polovinu pravedno dijelim na sve koji pomažu. Godišnje se kod nas odstreli max 10 kom čekanjem...često i u pola manje. Skupnih lovova na svinje imamo par godišnje...u pravilu sa dosta gostiju...ako divljačine ima dovoljno dijeli se na sve sudionike jednako...ako ima manje dijeli se gostima...
Idemo brati,Hubert nas prati,
v jutro rano zoru plavu zbuditi.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #18 u: 06. 02. 2017. 12:37:32 »
U oba lovista gdje lovim 7 dana u tjednu, 365 dana u godini. Jedino kad je kestenijada, onda imamo zabranu u loviste u omom prvom, jer gradjani i turisti setaju po sumi i kupe kesten i to je ok. U loviste kad se odlazi, obavezno se javit grupovodji na koji teren se ide ili koja ceka. Na sve ostalo nebi pristao, jer lovim kad ja imam vemena a ne da mi drustvo odredjuje. Svi imamo svoje neke obaveze a neki i rade vikednodm i praznicima, pa tamo gdje postoje ajmo reci "cudna" pravila ili politika, kolege kad i imaju vremena ne mogu.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #19 u: 06. 02. 2017. 15:35:32 »
Kod nas za vikend ,jedino za punog mjeseca se može ić 7 dana na čeku,ostale dane u tjednu love krivolovci i ostali jer znaju da ih nitko neće uhvatit.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #20 u: 06. 02. 2017. 16:25:07 »
...i psi lutalice vam kolju divljač.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #21 u: 06. 02. 2017. 17:08:04 »
Samo četvrtkom imamo čekanje.
Gogo

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #22 u: 06. 02. 2017. 18:02:44 »
365 dana u godini po lovnom kalendaru ili do ispunjenja kvote zagi
isto tako zagi
em ti jarca

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #23 u: 06. 02. 2017. 19:50:53 »
Blago Vama koji možete kad vam se prohtije na čeku.
Gogo

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #24 u: 06. 02. 2017. 21:01:37 »
Samo to i je normalno, mislim na ovo svaki dan čeka, sve drugo je teroriziranje. E sad drugo je ako imaš 5 markica za cilu godinu za krupnu divljač onda stvarno nemaš šta čekat svaki dan....

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #25 u: 06. 02. 2017. 21:21:41 »
Samo to i je normalno, mislim na ovo svaki dan čeka, sve drugo je teroriziranje. E sad drugo je ako imaš 5 markica za cilu godinu za krupnu divljač onda stvarno nemaš šta čekat svaki dan....
U pravu si,ali treba ici izviđat i bit u toku,gdje sta izlazi,koja trofejna vrijednost,pratit migracije srneče divljači iz velikih krda u svoje revire,dolazak i teljene košuta u proljeće,dali se pojavio neki trag od ds.tako da tko voli bit u toku nemora pola sezone nosit pušku u lovište,a može bit u lovištu i čekat spreman 01.05. ili 15.08. zagi
em ti jarca

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #26 u: 06. 02. 2017. 21:26:33 »
Problem je u tome sto ce ekipa koja je izglasala takve zabrane potuci sve sto je vrijedno puno prije nego sto dodje taj 01.05. ili 15.08...
Tu se radi o sniclima ljudi i o nicemu vise...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #27 u: 07. 02. 2017. 19:16:29 »
Dok u lovištu nema lovaca, jer ne smiju na čeku, krivolovci caruju.
Oni mogu svaki dan na čeku, na njih se zabrane ne odnose.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #28 u: 07. 02. 2017. 19:32:57 »
 1liga
Gogo

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Koliko često možete u tjednu na čeku?
« Odgovori #29 u: 07. 02. 2017. 20:02:24 »
lovni dani, najveca glupost i besmislica koju su pametnjakovici ikad izmislili.
znaju se zakoni rh i pravila, pisana i nepisana, kad se sta lovi i na koji nacin. koliko se smije odstrijeliti, takodjer.
sve ostalo, totalna glupost. sami sebi stvaramo probleme, zabrane, ogranicenja i kompiciramo zivot.
a sto se tice krivolova i svega sto se desava, a negativno se odrazava na loviste i divljac, desava se upravo najvise na famozne nelovne dane.
kod nas u drustvu, Bogu fala, 365 dana u godini dopusten izlazak s oruzjem u loviste.