Autor Tema: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka  (Posjeta: 23419 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #15 u: 10. 04. 2013. 13:33:24 »
Ovo je tragedija . Sjećam se velike poplave Save 1964 godine i strahote koje je voda ostavila nakon povlačenja. no svi bi trebali u hrvatskoj imati jednaku zaštitu od poplava no to na žalost nije tako.
Dok smo mi u zagrebu bezbrižni tisuće ljudi gubi svoju teško stećenu imovini .
Pitam se kud odoše puste milijarde skupljene kroz izdvajanja za slivne vode i vodoprivrednu naknadu '
Sad se sjetih , bio je direktor na safariju .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #16 u: 10. 04. 2013. 13:47:51 »
Sad je poplava a u 8. mjesecu će Slavonija opet biti izgorena...ali bitno je da zeleni nedaju dirat slivne tokove.
Sramota i parodija od vladavine.
Kod ove slike gdje su košute i svinje skupa dođe mi da objesim oružje o klin,jadna stvorenja.. paci paci
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #17 u: 10. 04. 2013. 15:52:34 »
Ajd da i ja koju napišem na ovu temu .   Ovako ....
Rijeke Sava, Una, Kupa, Lonja i Strug susreću se upravo na području parka prirode. Zbog njihove vrlo složene dinamike, u ovom su području poplave nepredvidive pa se na njih mora računati u svako doba godine. Vodostaj Save nizvodno od Siska može porasti i za 10 m! Ako se u svim spomenutim rijekama najedanput pojave visoke vode, ogromne količine vode se sudaraju i uzrokuju poplave. Područje srednje Posavine može prihvatiti golemu količinu od dvije milijarde kubičnih metara vode. Tako nad Lonjskim poljem voda postaje vladarom kojega je prihvatio čak i čovjek.

Ovakvu situaciju da u Međustrugovima , Podložju... ima sada po nekoliko metara vode je planski stvorio
čovjek . Mogu se tu izgraditi nasipi uz samu Savu samo gdje bi onda završile te dvije milijarde kubika vode . U Savi ?
Sava to nemože sve gutati i poplavljivala bi naselja . Ovako se sa nasipima voda sprovodi u šumska i rijetko
naseljena područja . Izgradnjom nasipa uz samu Savu nestalo bi močvare i došlo do isušivanja Lonjskog
polja i nestanka onakvog života i staništa kakvog tu poznajemo .
Da nije te močvare tu nebi ni bilo toliko divljači . Jedan dio divljači (najslabiji) će sigurno stradati ali
drugi će nakon povlačenja vode iz šume živjeti u izobilju hrane jer voda za sobom ostavlja , školjke,
gliste , ribu , žabe ... i ciklus će se nastaviti kao i mnogo puta do sada .

Sve nosi svoje . Planinska lovišta velike zime i visoke snjegove ... nizinska poplave ...
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #18 u: 10. 04. 2013. 17:06:43 »
Kod mene je do sada najveći vodostaj(972), navodno je poplavila jedan dio nešto istočnije(Kiki će to znati bolje) pa vraća vodu kanalom koji ide kroz sredinu lovišta. Voda nam odnijela 3 brvi pa smo to danas čistili da ne stvara nakupine i zastoje.
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline ROKI 23

  • K 100
  • **
  • Postova: 300
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #19 u: 10. 04. 2013. 18:57:02 »
Ovo je brak iz interesa i nevolje uf

Offline ROKI 23

  • K 100
  • **
  • Postova: 300
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #20 u: 10. 04. 2013. 18:59:25 »
Složio bi se sa Šokcem poplave su ipak potpuno prirodna pojava čak mislim da imaju i blagotvoran učinak na ekosustav pogotovo močvare

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #21 u: 10. 04. 2013. 19:49:45 »
Poplave i ne bih toliko bile pogubne za divljač koliko nedostatak hrane i osiguran mir.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #22 u: 10. 04. 2013. 21:12:07 »
Kakve su aktivnosti lovaca na terenu pogodjenom poplavama ?  Ima li kakvog spasavanja iznemogle divljaci ? Iznosi li im se hrana na ove otocice ?

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #23 u: 10. 04. 2013. 21:22:15 »
Odransko polje, divljač potražila spas na nasipu gdje veliki ljubitelji prirode dolaze u šetnju i nemilice tjeraju srne natrag u vodu. Ima genijalaca koji povedu i psa u šetnju mad Stavili tablu sa natpisom da zamoljavamo neka omoguće mir dok se voda ne povuče, upozoravali ali đabe. Do sada nađeno 7 kom. srneće utopljeno na nekih 2 km lovišta  paci

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #24 u: 10. 04. 2013. 21:25:59 »
Ovolika voda tjednima se nece povuci , divljac ce brzo doci na rub iznemoglosti. Setaci im sad stvarno ne pomazu.

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #25 u: 10. 04. 2013. 21:40:47 »
Sada onih silnih ljubitelja životinja nigdje, jedini koji pokušavaju pomoč jesmo mi lovci koje nazivaju i prozivaju kao krvnike,uboice životinja ...

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #26 u: 10. 04. 2013. 21:51:24 »
Kud ce suza neg na oko !? Sad je najvaznije , ne toliko zbog ocuvanja fonda nego da se divljaci pomogne koliko je god moguce da ne skapava u mukama.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #27 u: 10. 04. 2013. 22:26:02 »
Odransko polje, divljač potražila spas na nasipu gdje veliki ljubitelji prirode dolaze u šetnju i nemilice tjeraju srne natrag u vodu. Ima genijalaca koji povedu i psa u šetnju mad Stavili tablu sa natpisom da zamoljavamo neka omoguće mir dok se voda ne povuče, upozoravali ali đabe. Do sada nađeno 7 kom. srneće utopljeno na nekih 2 km lovišta  paci

Idioti,nemrem vjerovati...
Velimir,kako je sa crnom divljači,vjerujem da je ona nešto  izdržljivija (nadam se potajno)...?
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline mauser98

  • K 100
  • **
  • Postova: 236
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #28 u: 10. 04. 2013. 22:40:26 »
U ponedjeljak i utorak putovao autocestom na terensku nastavu, divljač uz ogradu nemoćna..autocesta je onemogućila prirodnu migraciju divljači.. Po meni je trebalo napraviti 2-3 zelena mosta bas za divljač kad se dogode ovakve nepogode..poslije bi se vratila na svoja područja.

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #29 u: 10. 04. 2013. 22:43:15 »
Lp!

Odransko polje, divljač potražila spas na nasipu gdje veliki ljubitelji prirode dolaze u šetnju i nemilice tjeraju srne natrag u vodu. Ima genijalaca koji povedu i psa u šetnju mad Stavili tablu sa natpisom da zamoljavamo neka omoguće mir dok se voda ne povuče, upozoravali ali đabe. Do sada nađeno 7 kom. srneće utopljeno na nekih 2 km lovišta  paci

Ako ima mogućnosti, za sve ovo vodite evidenciju i plasirajte u novine. Sa veliko buke!!! d1 Neka se zna, koji voli Prirodu i koji samo blefira...  d1 d1 d1

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s