Autor Tema: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka  (Posjeta: 23417 vremena)

Offline Acam49

  • K
  • *
  • Postova: 99
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #90 u: 25. 05. 2014. 18:41:40 »
Postovane kolege,
situacija je bila gadna i u Hrvatskoj,Bosni i Srbiji.
Obrenovac i veci deo Zapadne Srbije su doziveli do sada nevidjene poplave.
Uginuca divljaci ima, posebno oko samog grada Obrenovca.
Ostali delovi su brdoviti i suvi.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #91 u: 26. 05. 2014. 06:54:40 »
Nije obavezno, ali možda i Vaša lovačka udruga može uplatiti mali doprinos postradalima u Slavoniji

Pozdrav

ZR
Hrvatske Domovine Sin.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #92 u: 27. 05. 2014. 09:40:32 »
Gdje ste, bogataši?!

Piše Vedrana Rudan

MOJ NAM je posinak jučer javio da je u Orašju. Gdje je danas ne znamo ali smo sigurni da on i njegova grupa koja broji dvadeset mladića iz čitave Hrvatske, svi vrhunski obučeni profesionalci, pokušavaju mutnoj vodi oteti sirote ljude koji su ostali bez ičega. Dok naši hrabri dečki provode dane i noći u vodi do grla opsjednuti potrebom da pomognu bližnjemu svome, što rade hrvatski multimilijunaši i milijunaši?

Nedavno je DNEVNIK.hr objavio da Hrvatska ima najviše multimilijunaša u regiji. Čak 280. Prema metodologiji komunikacijske tvrtke “Wealth-X” multimilijunaš je svaki pojedinac čije bogatstvo prelazi 30 milijuna dolara. Na vrhu hrvatske liste je Todorić, na drugom mjestu Tedeschi, na trećem…

Što rade ti dečki danas dok veliki dio Hrvatske tone u vodu, mulj i nesreću?

U jednom našem dnevniku gledamo fotku na kojoj se smiješe Tedeschi i “Maja”. “Maja” nema prezime ali ipak kužim da je to multimilijunaševa žena koja je u Kopenhagenu jučer ili prekjučer, ne držite me za riječ, proslavila pedeseti rođendan.

Nemate pojma kako je taj Tedeschi otkačen lik. On je u tajnosti u poznati kopenhaški hotel pozvao osamdesetak prijatelja iz Hrvatske a Maju je odveo u London da pedesetogodišnja Maja ne skuži da će proslaviti rođendan u Kopenhagenu. Pretpostavljam da joj je, prije nego su ušli u privatni avion, krpom prekrio oči a onda je krpu smaknuo u onom hotelu.

Kužite? Koje ludilo? Koji pažljivi lik? Koja je to ljubav?! Pa je upalio svjetlo. Ona Maja je ugledala 80 pari hvatskih očiju i isto toliko usta koja su pjevala, sretan rođendan ti, sretan rođendan ti, sreeeeeeeeeeeeetan… Tu su bila i dva svjetska benda. I kuhar zbog koga je Maja bila baš tamo. Lik sprema neke sendviče u kojima bi se naša Maja udavila.
Imaju li trunak srama svi ti todorići, tedeskiji ...

Jebote! Jebote! Imaju li trunak srama svi ti todorići, tedeskiji i pitaj boga kako se sve ne zovu. Njihove maje ne bi u Kopenhagenu žvakale da njihovi muževi nisu oderali kožu s leđa onima koji se upravo ovoga časa dave, ili leže u nekom prihvatnom centru ili na krovu kuće čekaju helikopter ili gledaju kako im se utapa jedina krava ili boga mole da im nepokretna baka umre na rukama a ne u podivljaloj vodi.

Jebe se njima.
Ni jedan od tih još se nije oglasio i učinio nešto da nesretnicima koji su zaista ostali bez svega pomogne na bilo koji način. Nitko normalan u Hrvatskoj ni od jedne od 280 hrvatskih maja ne očekuje da sa sebe skinu dizajnerske krpice pa da se upute prema nekom sabirnom centru i tu krenu beskućnicima dijeliti hranu.

Neće to učiniti jer tim našim majama nitko nije rekao: “Ej, maje, to se u svijetu nosi.” Da se ovakva katastrofa dogodila Britaniji njihova princeza ne bi slavila rođendan jer je slavlje u zemlji koja tone neprihvatljivo.

Znam. U gluhe uši. Naši su multimilijunaši prva generacija razbojnika pa njihov potpuni nedostatak kućnog odgoja, od njih ne treba tražiti empatiju, moramo prepoznati kao nešto što je njihova suština.

U našoj se zemlji dijelimo na ljude koji se dave vodom i spodobe koje se guše u specijalnim sendvičima. Ovih mi dana stalno na pamet pada ona Marija i oni kolači.

Sve isto, a ipak nije isto. U Hrvatskoj nema giljotina.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline šlapa

  • K
  • *
  • Postova: 40
  • lov i ribolov
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #93 u: 27. 05. 2014. 09:58:21 »
 bravooo bravooo
lov i ribolov

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #94 u: 27. 05. 2014. 17:52:17 »
Fazan  bravooo

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #95 u: 27. 05. 2014. 22:48:47 »
Fazan, sve si napisal kak je   d4 zagi

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #96 u: 29. 05. 2014. 14:45:24 »

Vedrana  R.

Klanje nas rastavi, davljenje nas sastavi

SUDBINA ili Bog, tko nas ovih mokrih dana zajebava? Jugoslavija je nestala u krvi. Konačno smo prestali biti braća. Planuo je mir. Zašto vodurina nije ostala u koritu?

Mir na području pokojne Jugoslavije ima nekoliko lica. Todorić kupuje Mercator, Ledo seli u Srbiju, posla nemaju ni Slovenci ni Hrvati ni Srbi ni Bosanci, oni se tako više ne zovu, ni Makedonci…

Mržnja koja nas je u ratu pretvorila u krvavo klupko pomogla nam je da u miru, oprani, gradimo dvorce našim gospodarima. Nazvala me danas prijateljica užasnuta od onog što Hrvatsku čeka u idućoj petoljetki. Ana tvrdi da će nam ukrasti vodu, jedino što mi Hrvati još imamo. Ameri će nam izbušiti Jadran i pretvoriti ga u baru.

Netko, još ne znamo tko, izgradit će Plomin III i uvaliti rak i onim Istrijanima koje još ne ždere, ako takvih ima u blizini Plomina II. Ana misli da ćemo uskoro izgubiti Hrvatsku. Ne brinem zbog toga. Što je danas Hrvatska? To je nešto u čemu se liže Ledo sladoled i pije voda Jana.

Hrvatska ima predsjednika koji svira kurcu i obračunava tantijeme, premijer samo svoju sliku ljubi, mesad sjedi u Saboru i opušteno drka kad nema pauzu, naš premudri predstavnik u EU uvodi mir u Ukrajinu, šef oporbe ubija Tita u Hrvatima a Crkva, dok trpa lovu u džep zlatne haljine, na lošem čakavskom poručuje Hrvatima, molite se, ovce moje.

Nisu svi nesretni poput moje Anči. Ti sretnici, carstvo nebesko definitivno će biti njihovo, imaju Hrvatsku. Moram biti precizna. Oni su imali Hrvatsku.

Onda su krenule ove bujice. Deseci tisuća ljudi shvatili su da voda Jana nije jedina voda. Tko je kriv? Oni koji su krali pijesak sa nasipa? Dragi Bog? Sudba kleta? Neka institucije sistema rade svoj posao.

Vodurina, jebena tekućina, uništila je sve što smo gradili proteklih dvadesetak godina. Izbrisala je granice, čak se i mržnja u kojoj smo se opušteno valjali utopila u njoj. Četnik pomaže ustaši, ustaša pomaže četniku… Đoković je na fejsu nacrtao Jugoslaviju, pozdravlja i svoje i nas… Klanje nas rastavi, davljenje nas sastavi. Mi smo Đokovićevi, Đoković je naš!

O, sudbo kleta! Jedva čekam da potop prođe. Da se granični prijelazi obnove. Da opet budemo svoji na svome. Da mi Hrvati ližući Ledo sladoled jebemo mater Srbima koji ga prozvode.

Ako se voda uskoro ne povuče ubit će nas ovo bratstvo i jedinstvo.
 
 
Hrvatske Domovine Sin.

Offline vincenc

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Lovišta RH zahvaćena visokim vodostajem rijeka
« Odgovori #97 u: 28. 09. 2014. 12:59:04 »
Dali neko zna kakva je situacija sa vodom u Lonjskom Polju( Mužilovčice , Trebež )? LP