Autor Tema: Lovišta u Lici  (Posjeta: 12754 vremena)

Offline miki26

  • K 100
  • **
  • Postova: 263
Lovišta u Lici
« u: 26. 09. 2012. 23:18:09 »
Poštovani kolege lovci !
Pošto već ima više od dvije godine da sam položio lovački ispit nakon toga nisam se učlanio jer nisam bio u mogućnosti što zbog financija a što zbog vremena, zanima me neko dobro lovačko društvo u Lici tj u blizini Gospića do nekih 50 km maksimalno izvan Gospića i naravno ne bi volio loviti u minskim poljima. Ovdje kod nas ima LD Lika ali ima puno sekcija sad koja je najbolja ili neko drugo lovačko društvo ?

Offline javor153

  • K
  • *
  • Postova: 98
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #1 u: 27. 09. 2012. 15:00:15 »
Prijatelju dođi u Gračac !

Offline miki26

  • K 100
  • **
  • Postova: 263
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #2 u: 30. 09. 2012. 16:13:50 »
hvala Vam svima koji se mi odgovorili, premda sam većinu poruka dobio na mail, zato možete pisati i ovdje na ovom forumu, pa nek i ostali vide.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #3 u: 30. 09. 2012. 17:38:20 »
Dobar dan kolege lovci,

Ja isto kao i kolega bih se zelio uclaniti u neko loviste u Lici,moze sve do Karlovca,te cijeli Velebit.Ja sam inace iz Kastela,pomorac sam tako da sam kuci samo 6 mjeseci godisnje.Clan sam vec u svoje 2 domicilne udruge, upoznat sam sa svim aspektima rada udruge od vodjenja papira do rada na radnim akcijama (ne izbacuje mi alergija od motorne pile hehe) cak obnasam funkciju lovnika u jednoj sekciji,a Lika me privlaci zbog svoje netaknute prirode i visoke divljaci. Volim lov pokretom i naporan lov,tako loviste sta vece i sta zabacenije to bolje. Najidealnija bi bila lovista u kojima bi se moglo lovit vise dana za redom,cak i preko tjedna jer mi se ne isplati dolazit samo radi lova nedjeljom. Ako ima neko loviste cak i slicnih karakteristika da prima clana,molim javite ili ovde na PM ili na mail antonkapov@gmail.com.
Unaprijed hvala i dobra kob svima

Offline NikolaDodig

  • K 100
  • **
  • Postova: 133
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #4 u: 12. 02. 2013. 16:58:32 »
Interesujeme da li neko od forumasa tj. lovaca lovi na podrucju Srba i oko kanjona  te rijeke Krke odnosno na granici BiH i Hrvatske. Pitam iz razloga zato sto lovim na tom terenu i cujem cesto kolege lovce iz Hrvatske preko radio stanica, uglavnom na kanalu 2, ali zavisi kako kada.... Bilo bi dobro da se upoznamo, mada sam imao prilike i granicare da upoznam jednom ali sve je proslo OK....  pljus
Kada ćutimo uglavnom nešto i saznamo a kada pričamo, pričamo samo ono što već znamo......

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #5 u: 13. 02. 2013. 08:11:45 »
Prijatelju dođi u Gračac !

gdje u Gračacu i koje lovište   zagi

Offline mate

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #6 u: 13. 02. 2013. 09:02:32 »
Interesujeme da li neko od forumasa tj. lovaca lovi na podrucju Srba i oko kanjona  te rijeke Krke odnosno na granici BiH i Hrvatske. Pitam iz razloga zato sto lovim na tom terenu i cujem cesto kolege lovce iz Hrvatske preko radio stanica, uglavnom na kanalu 2, ali zavisi kako kada.... Bilo bi dobro da se upoznamo, mada sam imao prilike i granicare da upoznam jednom ali sve je proslo OK....  pljus

kolega,

ja lovim na terenima oko Plavnog, Strmince, Crnih potoka......samo pruga djeli od BIH...

Offline NikolaDodig

  • K 100
  • **
  • Postova: 133
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #7 u: 13. 02. 2013. 17:01:35 »
Neznam ja obicno lovim u tom pogranicnom podrucju, recimo dosta puta kada dodjem pre svitanja vide se svijetla Srba i pruga dole, a sto se tice Gracaca nisam dole zalazio to je vec Hrvatska, recimo na guglu earth/u mozes vidjet satelicki, uglavnom su to sela u pogranicnom dijelu, kao Trubar, Cvijtenic i tako i dole prema kanjonu, pre par godina tamo sam izgubio dobro trobojca,otjerao prema vodi i nije se ni vratio , mozda je tamo negdje sada u Lici..... Nebi bilo lose da se upoznamo bez obzira na sve ,ipak smo mi lovci i ljubitelji prirode  zagi zagi zagi...... A desavalo se da granicna pohvata lovce pa im je oduzimala puske na odredjeno vrijeme.......... Generalno kod nas je tesko loviti, to su velika prostranstva i nemoguce je sve zatvoriti tako da kod nas i kad vidis divljac je sreca a kamoli da ubijes.... sauf
Kada ćutimo uglavnom nešto i saznamo a kada pričamo, pričamo samo ono što već znamo......

Offline javor153

  • K
  • *
  • Postova: 98
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #8 u: 17. 02. 2013. 23:12:20 »
Neznam ja obicno lovim u tom pogranicnom podrucju, recimo dosta puta kada dodjem pre svitanja vide se svijetla Srba i pruga dole, a sto se tice Gracaca nisam dole zalazio to je vec Hrvatska, recimo na guglu earth/u mozes vidjet satelicki, uglavnom su to sela u pogranicnom dijelu, kao Trubar, Cvijtenic i tako i dole prema kanjonu, pre par godina tamo sam izgubio dobro trobojca,otjerao prema vodi i nije se ni vratio , mozda je tamo negdje sada u Lici..... Nebi bilo lose da se upoznamo bez obzira na sve ,ipak smo mi lovci i ljubitelji prirode  zagi zagi zagi...... A desavalo se da granicna pohvata lovce pa im je oduzimala puske na odredjeno vrijeme.......... Generalno kod nas je tesko loviti, to su velika prostranstva i nemoguce je sve zatvoriti tako da kod nas i kad vidis divljac je sreca a kamoli da ubijes.... sauf
Kolega možda si čuo nekoga na stanici od mojih.Moje LD ima lovište i kod Srba,ja doduše još nisam iša tamo jer mi je daleko potegnuti do tamo a imam i bliže.Poznajem par domaćih dečki u Srbu.Kolega Mate kod mene su uglavnom članovi u društvu iz Sinja....

Offline NikolaDodig

  • K 100
  • **
  • Postova: 133
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #9 u: 18. 02. 2013. 01:06:16 »
ma nekada ih slusam ali kada traje lov onda se presaltam na drugi kanal, cesto spominju nekog Stipu.... ako budes imao prilike najavi mi se pa predjite ovamo malo kod mene u Bosnu... rostilj
Kada ćutimo uglavnom nešto i saznamo a kada pričamo, pričamo samo ono što već znamo......

Offline mate

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #10 u: 18. 02. 2013. 08:30:12 »
Kolega Javore,

ja lovim u Kninskom lovištu, a znam ja da su moji sinjani okupirali lička lovišta, a posebno Graćac...

Offline javor153

  • K
  • *
  • Postova: 98
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #11 u: 18. 02. 2013. 10:59:01 »
ma nekada ih slusam ali kada traje lov onda se presaltam na drugi kanal, cesto spominju nekog Stipu.... ako budes imao prilike najavi mi se pa predjite ovamo malo kod mene u Bosnu... rostilj
hehe bilo bi dobro da nema granice.Tad bi bila odlična suradnja.Kolega Mate onda se prebaci amo,vraga ćeš doli  rol

Offline rubi

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #12 u: 18. 02. 2013. 13:21:46 »
ja lovim uz samu granicu i mogu reći da za sada je ok policija je i više nego korekta ali ulaskom HR u EU drastično se mijenjaju stvari, nećemo se moći komodati oko granice tako lako a prijelaz granice možemo zaboraviti. 

Offline NikolaDodig

  • K 100
  • **
  • Postova: 133
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #13 u: 18. 02. 2013. 14:06:23 »
Me generlno ja ga i ne prelazim,jedino kad trazim psa malozadjem al izbjegavam to zbog nepotrebnih problema..... Nista kad se zasitite lova kod kuce dodjite do mene ili mi pretjerajre kojeg vepra ovi moj Bosanci krivolovci sve pobise.... zagi
Kada ćutimo uglavnom nešto i saznamo a kada pričamo, pričamo samo ono što već znamo......

Offline javor153

  • K
  • *
  • Postova: 98
Odg: Lovišta u Lici
« Odgovori #14 u: 18. 02. 2013. 16:21:01 »
ja lovim uz samu granicu i mogu reći da za sada je ok policija je i više nego korekta ali ulaskom HR u EU drastično se mijenjaju stvari, nećemo se moći komodati oko granice tako lako a prijelaz granice možemo zaboraviti.
I ja mislim da će sada biti teško.Čuo sam za par zgoda i nezgoda blizu granice,ali sve je dobro kad se dobro završi.Kao što rekoh,nisam još nikad iša na taj kraj lovišta,ali čuo sam da ima jedan dio lovišta gdje ne možeš prići nego okolo preko granice.Sada će to biti gotovo bojim se.