Autor Tema: Psi bez nadzora-stalna opasnost za divljač u lovištima tijekom cijele godine  (Posjeta: 49909 vremena)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Jarane sve si rekao  d4 just

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
kod ovakvog problema pomaze samo aktivan rad u lovistu i sve ono sto je Redzo napiso.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Za to ima lijek koji se zove 22lr i uzima se u malim dozama intravenozno. Poslije uzimanja lijeka najbolje je bolesnika zbrinuti zakapanjem. Inače sad je vrijeme cijepljenja pa dušebrižnici i prijatelji životinja ostavljaju svoje ljubimce na krajevima naseljenih mjesta ne bi li se isti udomili. Kod nas je šifra da ide kod jedne žene u Lipine koji ih skuplja. Ja sam jedne godine kod iste žene zbrinuo 35 komada. Nažalost nije mi drago to raditi ali radi mira u lovištu potrebno je njihovo aktivno liječenje.   
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
evo par ideja kako ih rijesit. uzmes kuju kad se tjera, naravno lutalicu(ako je ubijes da ti nije zao) i pozicioniras ju i cekas da dodu napaljenci. nema hajke samo iz ceke pucas.

evo to je jedna moja ideja
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Zašto bi je ubio, to je izvedivo i s vlastitom kujom
 dovedeš je ispod čeke i kad se koji približi 22lr
 (još ako je jama blizu snimiš film Nestali za 60s)

Offline canis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 621
  • zar nije veliko zadovoljstvo učiti i ponovno učiti
A PTSP!!
a zar nije štos ... životu razbit' nos

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
vrlo dobara prijedlog kojem je nama uvijek falila napaljenea kuja
(znam kako ovo zvuči ali je tako kad trebaš napaljenu kuju onda je nema)

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
pa neces valjda stavit svoju kuju sta ako se desi pogreska pa i nju pogodis (moze se desit)

a sta se tice ideja,e tu sam jak samo recite sta vas muci. rostilj
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Ma samo selektivno Vakcinisanje izdaleka ;).
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
To je svakako problem s kojim se sreću sva lovačka društva. Cilj je da se ne ostave tragovi "cijepljenja na terenu", jer se nikad ne zna da li je koja bakica pustila svoju kujicu de se "pokaka" pa je eto malo odlutala i eto ti problema sa bakicom i sa zakonom. Poslije akcije "cijepljenja", ako situacija zahtjeva svakako ponuditi pomoć za pronaći kujicu koja je sigurno "tu negdje". d1
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Za to ima lijek koji se zove 22lr i uzima se u malim dozama intravenozno. Poslije uzimanja lijeka najbolje je bolesnika zbrinuti zakapanjem. Inače sad je vrijeme cijepljenja pa dušebrižnici i prijatelji životinja ostavljaju svoje ljubimce na krajevima naseljenih mjesta ne bi li se isti udomili. Kod nas je šifra da ide kod jedne žene u Lipine koji ih skuplja. Ja sam jedne godine kod iste žene zbrinuo 35 komada. Nažalost nije mi drago to raditi ali radi mira u lovištu potrebno je njihovo aktivno liječenje.   
Ispravak netočnog navoda. Za to ima lijek .........  uzima u malim dozama intramuskularno, a ne intravenozno teaa
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
juče tri cijepio, bez reklamacije
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
blago vama imate pravo oruzje;

nemam jos takvih problema sa psima ima par hrvatskih ulicara oko zgrade,samo se ceka pravi trenutak,ali zato  tamanim i to zracnicom. nasao pravu municiju i nema im mrdanja vec sam poprilicno populaciju smanjio. koristim gamo rocket ( celicna kuglica na vrhu). d7
a posto ih cijepim sa prozora sobe desi se da koja (uvijek pogodak u glavu) doskakuce i do vidljivog mjesta,malo me strah da me koj susjed ne prijavi. tako da leseve uredno pokupim i deponiram u baju. jedino sta se bajadere ( oni koji kopaju po smecu)malo iznenade kad istresu mrtvu .

« Zadnja izmjena: 29. 01. 2009. 23:39:53 od ri istra »
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Ri istra koja si ti legendaaaaa, just pa stvarno si maher za takve stvari, to ću morati i ja raditi ali uvijek se pomalo bojim suseda u kvartu(mi slavonci kažemo komšija),ha,ha,ha... archery ref
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Nevidim sličnost između naseljenog mjesta i otvorenog lovišta, a također nevidim sličnost između psa lutalice i nečije mačke koja je dva metra dalje otišla od svog dvorišta.

Da netko puca u moga mačka mogao bih sa svojom zračnicom ponovno pucati jedino na način da si zabije ruku u guzicu i pokuša ju pronaću negdje duboko u svojoj unutrašnjosti.

Kretenluk...