Autor Tema: Zakup lovišta  (Posjeta: 36934 vremena)

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Zakup lovišta
« u: 24. 07. 2007. 10:36:41 »
 >:( ma koje su to nebuloze. sad sam se sav izivcirao a trebao bi ic radit na barki. :) Ja moram uclanit se u drustvo, cekat nabavnu,kupit pusku,izvest testni hitac (ili kako se vec zove) da bi dobio dozvolu ulaska u loviste i lovio lukom. Pa jel to normalnoččč Nas dva lovca lukom imamo dva psa za krvni trag a cjelo lovacko drustvo imalo je jednog Bobija ali je uginuo. E pa ..... ajmo se se decki skupit i uzet neko malo loviste i funkcionirat ko ljudi a ne ko zatvorenici. Zakon cemo provodit, ima tu skolovanih osoba za to a ostalo cemo dogovarat ko ljudi. Mladi smo i lako cemo se razumjet i dogovorit. Ako treba i osnovat LD. Ja imam dokumente za osnivanje Lovacke udruge. Ovome treba malo stat na kraj.
Ima prepreka u startu ali poslje smo na konju i bit cemo slika i prilika ostalima. Mozemo pocet i sa vecim gaterom ako mislite da je loviste neostvaren san. Da cujem!!!!!
« Zadnja izmjena: 24. 07. 2007. 10:40:08 od Nikola »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #1 u: 24. 07. 2007. 10:45:55 »
>:( ma koje su to nebuloze. sad sam se sav izivcirao a trebao bi ic radit na barki. :) Ja moram uclanit se u drustvo, cekat nabavnu,kupit pusku,izvest testni hitac (ili kako se vec zove) da bi dobio dozvolu ulaska u loviste i lovio lukom. Pa jel to normalnoččč Nas dva lovca lukom imamo dva psa za krvni trag a cjelo lovacko drustvo imalo je jednog Bobija ali je uginuo. E pa ..... ajmo se se decki skupit i uzet neko malo loviste i funkcionirat ko ljudi a ne ko zatvorenici. Zakon cemo provodit, ima tu skolovanih osoba za to a ostalo cemo dogovarat ko ljudi. Mladi smo i lako cemo se razumjet i dogovorit. Ako treba i osnovat LD. Ja imam dokumente za osnivanje Lovacke udruge. Ovome treba malo stat na kraj.
Ima prepreka u startu ali poslje smo na konju i bit cemo slika i prilika ostalima. Mozemo pocet i sa vecim gaterom ako mislite da je loviste neostvaren san. Da cujem!!!!!
Ja sam osnovao LD prije 3 tjedna u nadi zakupa jednog lovista i kad je sve bilo gotovo odustao sam jer nemam vremena za glupu papirologiju i pravila oko gospodarenja.
Jurica to je super ideja i ja sam za ali gdje naci dobro loviste.Sve sto ide na bubanj je uglavnom opustoseno i treba 3-4 g da ga se komercijalizira i pocne vracati ulozeno.
Ako ima kakva ideja javi

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #2 u: 24. 07. 2007. 11:01:48 »
medo, vidi ovako... po meni bitno je da loviste ima fizicke tj bioloske predispozicije. Ako je divljac rastjerana krivolovom ili lovom -super. Znaci da je je bilo i da ce opet doc ako se potrudimo mirom i hranom. Drugo, ako se puca u okolnim lovistima a u nasem ne prvih godinu dana, divljac ce sama doc. Trece, treba nekog lokalnog stavit na minimalnu placu da se brine o lovistu dnevno i da zove policiju kad treba. Uvest strahovlast medu lokalne lovokrdice uz pomoc video nadzora. Naci spozore za hranu i napravti edukacijske izlete za mladez HLSa i sve nivoe skolstva. Imamo ljude u svim segmentima lovsva i u inozemstvu i trebamo se stisnut na godinu dana i napravit cemo nesto. Znam da ima jos puno detalja ali meni je dosta ovih procedura i spreman sam debelo radit za takvu stvar. Jeste li i viččč

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #3 u: 24. 07. 2007. 11:07:59 »
medo, vidi ovako... po meni bitno je da loviste ima fizicke tj bioloske predispozicije. Ako je divljac rastjerana krivolovom ili lovom -super. Znaci da je je bilo i da ce opet doc ako se potrudimo mirom i hranom. Drugo, ako se puca u okolnim lovistima a u nasem ne prvih godinu dana, divljac ce sama doc. Trece, treba nekog lokalnog stavit na minimalnu placu da se brine o lovistu dnevno i da zove policiju kad treba. Uvest strahovlast medu lokalne lovokrdice uz pomoc video nadzora. Naci spozore za hranu i napravti edukacijske izlete za mladez HLSa i sve nivoe skolstva. Imamo ljude u svim segmentima lovsva i u inozemstvu i trebamo se stisnut na godinu dana i napravit cemo nesto. Znam da ima jos puno detalja ali meni je dosta ovih procedura i spreman sam debelo radit za takvu stvar. Jeste li i viččč
Slazem se sa svim sto si rekao i znimala bi me ponuda.Onda se moze napraviti godisnji troskovnik da se vidi isplate i ostelo.
Javi ako imas vise ideja gdje

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #4 u: 24. 07. 2007. 11:15:06 »
ja neznam gdje i posto ali ima ljudi na ovom forumu koji mogu saznat ili znaju one koji znaju. Cinjenica je da bi nam odgovaralo kombinirano loviste za sitnu i krupnu divljac. Ja bi mogao pojacati proizvodnju fazana radi tog lovista. Ne radi zarade vec radi lovista. Cinjenica je da se komercijalno nece moci na visoku divljac jedno vrijeme, ali pocnimo sa zecom,prepelicom,fazanom a posebno SLJUKOM! to je lova a minimalno ulaganje. Cilj je da se plate sva davanja i da mi mozemo lovit ko ljudi. Ako bude trofeja, neka ih uzme netko kome trebaju ili u komercijalne svrhe. Mozda nam Vanja moze pomoci sa svojim znanjem i iskustvom. Treba vidjet tko ima kakve interese pa se dogovorit. Prijedlozičč

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #5 u: 24. 07. 2007. 11:23:19 »
Ja Vam mogu puno pomoči savjetima( nemojte me krivo shvatit, nebi htio ispast prepotentan) jer sam u  gospodarenju lovištima intenzivno 6-7 godina i znam lijepe strane ali znam nažalost i ružne.
Ali o takvim stvarima se ne raspravlja na forumu, nego na nekom okupljanju ili sastanku.
Ja Vam stojim na raspologanju i drage volje ću pomoči koliko god budem mogao.Ali kažem, svoja mišljenja neču iznositi ovdje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #6 u: 24. 07. 2007. 11:29:35 »
Ja Vam mogu puno pomoči savjetima( nemojte me krivo shvatit, nebi htio ispast prepotentan) jer sam u  gospodarenju lovištima intenzivno 6-7 godina i znam lijepe strane ali znam nažalost i ružne.
Ali o takvim stvarima se ne raspravlja na forumu, nego na nekom okupljanju ili sastanku.
Ja Vam stojim na raspologanju i drage volje ću pomoči koliko god budem mogao.Ali kažem, svoja mišljenja neču iznositi ovdje.
Vanja hvala i sigurno si po tom pitanju kompetentan vise od nas ostalih jer mi se nismo bavili komercijalnim lovom u HR prateci silne zkone.
Eh da sam blize sad bih mi  z10 pricajuci o planovima

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #7 u: 24. 07. 2007. 11:32:31 »
ja neznam gdje i posto ali ima ljudi na ovom forumu koji mogu saznat ili znaju one koji znaju. Cinjenica je da bi nam odgovaralo kombinirano loviste za sitnu i krupnu divljac. Ja bi mogao pojacati proizvodnju fazana radi tog lovista. Ne radi zarade vec radi lovista. Cinjenica je da se komercijalno nece moci na visoku divljac jedno vrijeme, ali pocnimo sa zecom,prepelicom,fazanom a posebno SLJUKOM! to je lova a minimalno ulaganje. Cilj je da se plate sva davanja i da mi mozemo lovit ko ljudi. Ako bude trofeja, neka ih uzme netko kome trebaju ili u komercijalne svrhe. Mozda nam Vanja moze pomoci sa svojim znanjem i iskustvom. Treba vidjet tko ima kakve interese pa se dogovorit. Prijedlozičč
Trofeji su uvijek za komercijalizaciju,a posebno prvih 5 g.
Sav ulozeni novac vratis u loviste da smnjis troskove clanova i da se fond podigne,a tek onda mozemo misliti vise na sebe.
Ja bih bio zadovoljan kad dodjem u loviste pa da ima svega.odstrijel i nije toliko bitan ali jednog dana odstrijelim i ja nesto ne razmisljajuci jesam li trebao to prodati ili...

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #8 u: 24. 07. 2007. 11:48:34 »
bas tako Vanja i Tomo. Ako se skupi kriticna masa zainteresiranih i kad se Vanji malo situacija smiri, mozemo se naci na jesen u Zg na incijalnom sastanku. Put od 1000milja pocinje prvim korakom. Za to vrijeme ajmo malo razmisljat na glas tu na ovoj temi. ako neko zna za neko loviste neka slobodno javi. Ima nas puno i imamo sansu nesto napravit. Mozda je ovo prilika. Vanja ti dodaj nesto vec kako bude prilika a Tomo, ti uzmi low budget let i sleti na vikend  na Krk ili u Zg na dogovor asap. Cekamo ostale....

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #9 u: 24. 07. 2007. 11:49:06 »
Ako je biotop dobar, onda "samo" treba mir i hrana. Pogotovo ako se ne lovi pogonom zimi več samo sa čeka, uvest patrole da svi vide da se nekaj radi, video nadzor o kome dosta znaju i Tomo i Jurica i godinu dana ne ispalit ni metka osim na lisice, čagljeve itd. A kaj se tiče sitne divljači, nju je puno lakše naselit, nema toliku komercijalnu vrijednost, ali je i nju itekako lijepo lovit. Mogučnosti su nam neograničene, samo se trebamo sjest i dogovorit nekaj konkretno.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #10 u: 24. 07. 2007. 11:54:48 »
Decki ja sam za
 d4

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #11 u: 24. 07. 2007. 11:57:23 »
J ga Medo moraš doč da se sjednemo i malo divanimo. Ajmo malo svi mozgat pa kad doče kec na 11, onda svi sa idejama van, troškove na papir i da vidimo di smo.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #12 u: 24. 07. 2007. 12:00:45 »
 d4
jedva cekam u R'VACKU
 z1

Offline Jurica

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #13 u: 24. 07. 2007. 12:01:56 »
ideje odmah van a naci ljude koji mogu doc do informacije o slobodnom lovistu. To je prva informacija a onda cemo adaptirat ostale ideje zavisno od lovista.

Oglas:
Trazimo slobodno loviste u Hr samo da nije kod Dubrovnika ili Osijeka

Ocekujemo pomoc LOVCA i MHLSa
hvala
« Zadnja izmjena: 24. 07. 2007. 12:03:29 od Jurica »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Zakup lovišta
« Odgovori #14 u: 24. 07. 2007. 12:05:03 »
ideje odmah van a naci ljude koji mogu doc do informacije o slobodnom lovistu. To je prva informacija a onda cemo adaptirat ostale ideje zavisno od lovista.

Oglas:
Trazimo slobodno loviste u Hr samo da nije kod Dubrovnika ili Osijeka

Ocekujemo pomoc LOVCA i MHLSa
hvala
Uskoro ce ih biti od KA do Senja ako je suditi po rekla-kazala