Autor Tema: BARAK U NORVEŠKOJ  (Posjeta: 2416 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
BARAK U NORVEŠKOJ
« u: 29. 11. 2008. 23:14:13 »
Interesovanje i nabavka bosanskog oštrodlakog goniča baraka iz uzgoja plemkinja uzg.Vitežanske
je iz daleke Norveške izraženo od Norvežanina iz grada Kongsvingera. Zaljubljenik u ovu pasminu je bio uporan i istrajan i čekao blizu dvije godine za nabavku pasmine.Izrazito komplikovan postupak sređivanja sve potrebne dokumentacije  uz poduzimanje i primjenu svih prevencija u cilju zaštite zdravlja životinje je trajao mjesecima a sve to zbog veoma preciznih i zahtjevnih propisa u zemlji Norveškoj.Konačno je 7.11.2008.godine sa aerodroma u Sarajevu put daleke Norveške poletjela Lisa barakuša produkt uzgoja plemkinje Cake Vitežanske i Runje Sokolarskog u partnerskom uzgoju uzgajivačnica Vitežanska iz Viteza vl.Redžo Haskić i uzg.Sokolarska vl.Mirka Petrešina iz Prnjavora.Mlada sedmomjesećna barakuša je našla svoj novi dom i vlasnike i nadamo se svemu najboljem u Norveškoj.Fotografisanje barakuše pred polazak izazvalo je i emocije pa i suze ukučana što je redovna pojava kada bilo koji baraci iz našeg fonda odlaze novim vlasnicima što je neminovnost jer ih sve ne možemo zadržati ali ipak nas ražalosti.Raduje nas činjenica da su baraci dospjeli i do dalekog sjevera.




« Zadnja izmjena: 29. 11. 2008. 23:23:29 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #1 u: 29. 11. 2008. 23:53:12 »
E, ovo je istorijski dogadjaj. Fino  d4 Kuja je sigurno u dobrim rukama. Znas li sta ce loviti sa njom?
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #2 u: 30. 11. 2008. 00:04:34 »
Ne znam šta preferira a sada predstoji ozbiljnija obuka jer ja nisam imao prilike osim u bližnju šumu i socijalizaciju što sam radio a pošteno rečeno nisam je približavao d.s.iz razumljivih razloga
nastojat ću da sadašnjem vlasniku sugerišem da povremeno i sam izvjesti o događanjima.
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #3 u: 30. 11. 2008. 12:37:32 »
 Pozdrav!! d4
Baš je lijepa  barakuša, mada  ih ima po svijetu i dalje od Norveške!!
 znaju ljudi cijeniti baraka!!! ;) ;) z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Edvard Simonovski

  • K 100
  • **
  • Postova: 154
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #4 u: 01. 12. 2008. 18:11:33 »
Cestitke za gospodina Haskica. Bez njega ni barak ne bi bio barak, kao sto niti jedan forum o baraku ne moze dobro i kvalitetno funkcionirati. Hteli neki priznati ili ne, ono sto Redzo uradi ili kaze o baraku ima veliku specificnu tezinu koju je tesko postici.
Lisa lepa ko slika, ulepsace lepu Norvesku i sigurno ce dostojno promovirati rasu.
Haskicu samo napred!
Pozdrav od Makedonija.

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #5 u: 01. 12. 2008. 20:38:15 »
Čestitam lijepa keruša i lijepa destinacija, ma ona gore ima da lovi samo loseve ( jel se tako zove životinja što vozi Djeda Mraza) a to i nije baš teško  zim 2p. Evropo dolaze naši kerovi prvo Norveška a ostali u red pa čekajte....

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #6 u: 01. 12. 2008. 21:01:51 »
Čestitam lijepa keruša i lijepa destinacija, ma ona gore ima da lovi samo loseve ( jel se tako zove životinja što vozi Djeda Mraza) a to i nije baš teško  zim 2p. Evropo dolaze naši kerovi prvo Norveška a ostali u red pa čekajte....

Lijepa kujica!

Samo kako dodje do exportnog rodovnika? Ako se moze, kome da se javim
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #7 u: 01. 12. 2008. 21:05:23 »
Čestitam lijepa keruša i lijepa destinacija, ma ona gore ima da lovi samo loseve ( jel se tako zove životinja što vozi Djeda Mraza) a to i nije baš teško  zim 2p. Evropo dolaze naši kerovi prvo Norveška a ostali u red pa čekajte....

To se zove irvas ili Rudolf. A los je drugo. Ma, jednostavan lov ::) naravno kad imas baraka ;)
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: BARAK U NORVEŠKOJ
« Odgovori #8 u: 02. 12. 2008. 00:19:27 »
Jadnica. Koliko će joj trebati vremena da savlada jezik.  fre fre
jooooooooooooooj jarane meni su nešto poslali pa sam ja to morao ponavljati a da i ja ne znam šta znaći ččč eeeeeeeeee na kraju bi da zna norge jezik bolje od mene pogotovo kad ja "meza"u pitanju   dr.i hao rol
.a koga lovacpd ovo pita za exported pa to je najmanji problem,  bolan ja sam ti pojedinačni član FCI-a ;) ;D  d1 z14 z10ma
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović