Autor Tema: Čuvanje divljači  (Posjeta: 4901 vremena)

Zoran

  • Gost
Čuvanje divljači
« u: 13. 11. 2008. 08:50:44 »
dali vaš peso cuva divljač?
dali to upoce sa njim trenirate ili vas to manje više nezanima?



moj cuva  superti

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #1 u: 13. 11. 2008. 15:33:53 »
Mene to ne zanima i imam svoje razloge za to, a ne da mi se objašnjavat!

Zoran

  • Gost
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #2 u: 13. 11. 2008. 15:36:34 »
Mene to ne zanima i imam svoje razloge za to, a ne da mi se objašnjavat!

drago mi je sad znamo da te to nezanima!  pljus

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #3 u: 13. 11. 2008. 19:49:48 »
meni osobno to nije praktično pošto takva obuka povećava mogućnost konflikta sa drugim psom ili vodičem ali podržavam svaku ciljanu obuku sa nekom svrhom razlogom i rezultatom.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #4 u: 13. 11. 2008. 19:51:04 »
meni osobno to nije praktično pošto takva obuka povećava mogućnost konflikta sa drugim psom ili vodičem ali podržavam svaku ciljanu obuku sa nekom svrhom razlogom i rezultatom.

 d4

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #5 u: 14. 11. 2008. 08:56:22 »
meni osobno to nije praktično pošto takva obuka povećava mogućnost konflikta sa drugim psom ili vodičem ali podržavam svaku ciljanu obuku sa nekom svrhom razlogom i rezultatom.
Konflikt sa vodičem?!

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #6 u: 14. 11. 2008. 09:47:38 »
kakvi konflikti
ako se psu otima plijen onda moze doč do  :pferd:
al ako psu vodič naredi da čuva bilo torbu ili divljac
neznam zbog cega bi on napao vlasnika ako ga ovaj
pohvali i nagradi nakon obavljenog zadatka
a ako dođe drugi pas ili čovjek mora da ga drmne,
pa to mu je zadatak

Prije nekih mjesec dana idem iz budimpešte, onak vozim tu a mislima sam ko zna gdje,
odjednom ispred mene kočenja zmigavci svi se uzjebali
Normalno ja odmah popizdim jer zurim, vozim desnom trakom kad je tip ispred mene
skrenuo ljevo imo sam sto i vidjeti. Na cesti lezi srnjak a pored njega njemački ovčar
zaustavim se (više mi se ne žuri), gledam, hoču poslikat vadim mobitel-memorija puna,
trazim fotoaparat a tip iza mene pizdi, krenem naprijed da se ukljucim ljevo i blize priđem
srnjaku a pas se dize u sjedeci polozaj i laje, JBG tad mi vise nije bilo do slikanja da me neki mađar ne pita zašto slikam a neznam na kojem jeziku da mu objasnim.
Ja osobno mislim da psu nije palo na pamet da napadne vodiča kad isti dođe po njega i srnjaka.

Zorane svaka čast Jesy ako čuva a i tebi što si je naučio d4



Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #7 u: 14. 11. 2008. 09:53:21 »
Almire slažem se s tobom da je normalno da će pas imati koflikt sa ljudima, ali sa vodičem?! Ako do tog dođe, pas ide u vječna lovišta. Isto razmišljamo, nema beda.  z10  d4

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #8 u: 14. 11. 2008. 12:50:47 »
meni osobno to nije praktično pošto takva obuka povećava mogućnost konflikta sa drugim psom ili vodičem ali podržavam svaku ciljanu obuku sa nekom svrhom razlogom i rezultatom.

Piše sa drugim psom što po meni znači u nastavku i sa drugim vodičem.
Jel itko ikad vidio npr posavca(pišem posavca jer sam njega vidio) kako čuva plijen. Nek si slučajno prišao malo bliže odoše jaja.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #9 u: 14. 11. 2008. 19:27:43 »
Moja brakuša čuva, a nisam je nikad to učio-tko se približi odu jaja, neznam baš koliko je ta osobina praktična.
Jednom prilikom je kuja bila puštena dok su se svinje slagale u štreku-nije nikoga napadala,kad sam ja pomaknuo 2 svinje i neki čovjek se približio tim svinjama bilo je svega.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #10 u: 14. 11. 2008. 20:10:50 »
Kolega nazime je dobro protumačio moj post mislio sam sa drugim psima i vodičima a ne sa vlasnikom  kolega Zoran ima vajmarca koji se nekada prije koristio u malim količinama i kao službeni pas pa ga vjerovatno zato i uči da čuva divljač ili opremu neke pasmine imaju urođeni instikt čuvanja a neke se obuče ako to vlasnik želi.                                                                                                         Kao što rekoh dvosjekli mač je u obuci jer se pas koji treba čuvati usmjerava da bude nepovjerljiv prema strancima i drugim psima što se kosi sa načelima socijalizacije pošto u današnje vreme psi najčešće love u grupnim lovovima gdje je poželjno da se izbjegnu konflikti pogotovo zbog novog pravilnika o opasnim psima.                                                                                                         Meni neodgovara da mi pas odreagira u grupnom lovu na drugog psa ili lovca jer često ne dođem prvi do divljači.   Što se tiče čuvanja opreme odlično je ako ste u stanju obučiti psa da čuva ali isključivo na naredbu ali granice koje pas treba znati su često tanke ako ne želite da pas ugrize slučajnog kolegu koji nije znao da nesmije otiči na pišanje pored vašeg psa .                                                      Još jednom ponavljam podržavam ovakvu obuku ako ste dovoljno stručni da pravilno obučite psa a koliko je teško znam jer sam se bavio profesionalno službenim psima i mislim da je rizik prevelik spram mogućih rezultata.                                                                                                         Uostalom ovu obuku možete naći najćešće u starim kinološkim knjigama a sada se rjetko prakticira jer recite mi ko će vam u današnje vreme neštoukrasti u lovu.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #11 u: 14. 11. 2008. 20:59:20 »
E to se meni nije dalo pisati. Ali lako mi je za druge lovce, nek se čuvaju. Nek si pas nešto utuvi u glavu pa mu priđe dijete(djeca radoznala, igrala bi se sa pesekom) i eto sranja.
Ja sam sve svoje pse do sada držao tako da nisu opasni za nikoga, bilo pušteni ili u boksu ili na lajni, a tako ću i uvijek. Imam psa da lovim s njim a ne da čuva mene ili mog fazana.
Tko voli nek izvoli, svaka čast.

Zoran

  • Gost
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #12 u: 17. 11. 2008. 13:45:27 »
Kolega nazime je dobro protumačio moj post mislio sam sa drugim psima i vodičima a ne sa vlasnikom  kolega Zoran ima vajmarca koji se nekada prije koristio u malim količinama i kao službeni pas pa ga vjerovatno zato i uči da čuva divljač ili opremu neke pasmine imaju urođeni instikt čuvanja a neke se obuče ako to vlasnik želi.                                                                                                         Kao što rekoh dvosjekli mač je u obuci jer se pas koji treba čuvati usmjerava da bude nepovjerljiv prema strancima i drugim psima što se kosi sa načelima socijalizacije pošto u današnje vreme psi najčešće love u grupnim lovovima gdje je poželjno da se izbjegnu konflikti pogotovo zbog novog pravilnika o opasnim psima.                                                                                                         Meni neodgovara da mi pas odreagira u grupnom lovu na drugog psa ili lovca jer često ne dođem prvi do divljači.   Što se tiče čuvanja opreme odlično je ako ste u stanju obučiti psa da čuva ali isključivo na naredbu ali granice koje pas treba znati su često tanke ako ne želite da pas ugrize slučajnog kolegu koji nije znao da nesmije otiči na pišanje pored vašeg psa .                                                      Još jednom ponavljam podržavam ovakvu obuku ako ste dovoljno stručni da pravilno obučite psa a koliko je teško znam jer sam se bavio profesionalno službenim psima i mislim da je rizik prevelik spram mogućih rezultata.                                                                                                         Uostalom ovu obuku možete naći najćešće u starim kinološkim knjigama a sada se rjetko prakticira jer recite mi ko će vam u današnje vreme neštoukrasti u lovu.

ma nije sad stvar u krađi!
vec ej stvar u tome, kako ste gore naveli, da su neke stvari urođene kod pasa!
zasto cu ja sad toga psa, maltretirai, zbog onoga sta on cuva!
a nevidim ni jedan NORMALAN razlog, da se neko mome psu priblizava ili da mu daje jesti ili slicno!

ja idem od sebe, u skupnim lovovima nepriblizavam se tuđim psima,ne mazim ih, nedajem im jesti!
jednom prilikom, kad sam ostrelio kunu, i pas od kolege je aportiro, i donio meni ja sam uzeo kunu i rekao psu bravo! vlasnik psa, mi je reko da mu trebam od svoga gableca dati da se psu zahvalim! ja sam dao gazi da mu on da! (dobro to je vise bila sala)
ali jednostavno ja nevidim, nista pametno da ja tuđega psa mazim, ili da mu dajem jesti! ili ista drugo sa njim da radim!

neznam zasto bi onda neko pored moga psa piso ili nesto drugo!
ali eto ako bas neko hoce neki kontakt da ostvari sa mojim psom, onda pozove mene da ja idem sa njim! i to je to!

a sad oni koji idu na svoju ruku, do nećijega psa! e sta im ja mogu!
isto tako ima i ona polča cuvaj se psa svako u dvoristu, e sad ako si dovoljno lud da ulazis na svoju odgovornos onda uđi!  z6
« Zadnja izmjena: 17. 11. 2008. 13:50:45 od Zoran »

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #13 u: 17. 11. 2008. 14:28:31 »
Osobno ne volim agresivne pse, ja svog u treningu ili lovu nikad nisam udario, ali u slučaju da hoče krenut na čovjeka ili nedaj bože dijete momentalno Alpina 44 pod rebra.
Imam upalu volje.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Čuvanje divljači
« Odgovori #14 u: 17. 11. 2008. 14:31:32 »
Moto je pusti tuđe pse u k...c,nema tko što iči tražiti oko psa koji je zavezan za tvoj auto ili slično,niti davati hranu,popizdim kad to vidim, dirat divljač ako vidi da pas agresivno reagira-pa nećeš kažnjavat psa koji čuva divljač ili imovinu:shok:. Eto nedavno mi je na polaganju IPO-a neko kuju kresnuo nogom i imala je hematom ko naranča-kuja je bila zavezana za auto i nije smetala nikome,osim tome što ju je udario-pretpostavljam da se smucao oko auta ili išo čačkat psa, pa ga je ona napala. I tako kuja izgubila 3 tjedna sezone,ja izgubio 500 kn za veterinara...