Autor Tema: hrana za pse  (Posjeta: 15056 vremena)

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
hrana za pse
« u: 13. 02. 2014. 20:55:55 »
neznam dal ima ova tema(nisam je našao),zanima me koju hranu koristite,količina pakiranja,cjena,sve... :hundtrinkend:

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: hrana za pse
« Odgovori #1 u: 13. 02. 2014. 21:24:09 »
Ja mojima zadnje dvi godine uz mesni obrok dajemi talijansku hranu" Runner",  pakovanje 18 kg dođe oko 150 kuna i vrlo sam zadovoljan  ref a i oni su.. z1

Offline banjsakz

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
  • dobra kob
Odg: hrana za pse
« Odgovori #2 u: 13. 02. 2014. 21:59:25 »
kupujem u mesnici pluća i grkljane...6kn/kg...kuham i miješam sa jeftinijim konzervama + dajem jeftinije brikete...zadovoljni psi i zadovoljan ja  z1 d4
narod je konj a jahači se mijenjaju...

Offline manufrance

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: hrana za pse
« Odgovori #3 u: 13. 02. 2014. 22:03:40 »
Zmajcom odlična tema,evo baš i mene interesira sa čim hranite svoje pse a pogotovo ako netko ima loša iskustva sa nekom hranom.Kujica mađarske vižle mi je sada stara 6 mjeseci i od trećeg mjeseca starosti ju hranim sa hranom sa donjeg linka.Kada sam donosio odluku za hranu kojom ću ju hraniti,gledao sam da bude bez kukuruza,pšenice,soje kojima nije mjesto u psećoj prehrani,barem dok je štene u rastu i razvoju.Naravno da je velika stavka bila i ne previsoka cijena.Sa hranom sam prezadovoljan,u obrok ide mala gramaža,pas je prekrasan,sjajne dlake,mišićna masa odlična,vesela,puna snage i neumorna.U hranu uvijek dodam dvije tri žlice hrane iz konzerve da joj malo promjenim okus.

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.5b8b8e9d524e4f5ca4bb5ed396d2c806.brit-care-junior-large-breed-lamb-rice.aspx

Offline mijo

  • K
  • *
  • Postova: 95
  • setter inglese
Odg: hrana za pse
« Odgovori #4 u: 13. 02. 2014. 22:11:42 »
Iskljucivo mesni obrok(bubrezi grljkljani obresci od mesa) seterica ide ko navijena na toj hrani...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: hrana za pse
« Odgovori #5 u: 13. 02. 2014. 23:16:56 »
Od kupovne Top Energy, kuhani otpad iz klaonice s rižom , starim kruhom ili jeftinijom hranom iz Lidl-a. Sve 5.  Breton od 11 godina još lovi kao blesav.

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: hrana za pse
« Odgovori #6 u: 14. 02. 2014. 18:50:19 »
I ja od kupovne najviše koristim suhu Runner,15kg 180kn.probao sam i neke druge al sam s ovom zadovoljan,također prokuham kosti s manistrom "juhu",i sve odlično...

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: hrana za pse
« Odgovori #7 u: 15. 02. 2014. 10:02:11 »
Od kupovne odraslima Happy Dog štencima Hills.
Štene do nekih 6 miseci (pogotovo ako ne jede baš gotovu hranu)dohranjujem kuhanim goveđim srcima, grkljanima uglavnom provam nać kvalitetniji klaonički otpad.Pluća ne dajem štencima a rijetko i odraslima. Štenetu u razvoju dajem dodatak vitamin VMP pogotovo ako dosta lovi a znam davat i starima ako puno love.

Offline odnal

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: hrana za pse
« Odgovori #8 u: 15. 02. 2014. 23:46:51 »
Zmajcom odlična tema,evo baš i mene interesira sa čim hranite svoje pse a pogotovo ako netko ima loša iskustva sa nekom hranom.Kujica mađarske vižle mi je sada stara 6 mjeseci i od trećeg mjeseca starosti ju hranim sa hranom sa donjeg linka.Kada sam donosio odluku za hranu kojom ću ju hraniti,gledao sam da bude bez kukuruza,pšenice,soje kojima nije mjesto u psećoj prehrani,barem dok je štene u rastu i razvoju.Naravno da je velika stavka bila i ne previsoka cijena.Sa hranom sam prezadovoljan,u obrok ide mala gramaža,pas je prekrasan,sjajne dlake,mišićna masa odlična,vesela,puna snage i neumorna.U hranu uvijek dodam dvije tri žlice hrane iz konzerve da joj malo promjenim okus.

http://www.pet-centar.hr/detalji_proizvoda.5b8b8e9d524e4f5ca4bb5ed396d2c806.brit-care-junior-large-breed-lamb-rice.aspx

Manufrance , po meni je TOW Taste of the wild  odlična grain free hrana ( 6 zvjezdica ) , ali je zadnjih par godina nije bilo za nabavit ( sad je opet ima ) , pa sam prešao na Acana Prairie . Sad sam opet nakon par godina uzeo vreću TOWa ( losos ) . Golden retriver mi je star 8,5 god .

Par godina sam ga hranio sa BARFom , što je po meni najbolja stvar , ali ima i nekih mana , pa smo s tim prestali . Sad je tu i Eatrhborn hollistic , a i neke druge  grain free hrane , ali s njima nemamo iskustva

Offline manufrance

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: hrana za pse
« Odgovori #9 u: 17. 02. 2014. 00:01:22 »
Evo samo nas osam od cijelog lovačkog foruma ima pse ili ih ima više ali to su ove posebne pasmine što se ne moraju hraniti.

Odnal ove hrane koje si naveo su vrh kvalitete,tu nema greške,ali cijene su paprene.Pa ne jedem ni ja janjetinu i kapulicu mladu svaki dan! bl

Offline Ivanst9

  • K
  • *
  • Postova: 33
Odg: hrana za pse
« Odgovori #10 u: 17. 02. 2014. 07:26:33 »
Moj bavarac star 9 mjeseci dobiva kombinaciju hrane - kuham mu srca, grkljane, bubrege, slezenu i to jede kao lud. A od kupovne hrane trenutno jede Winner super premium - junior. Hrana je njemačke proizvodnje i zadovoljan sam - dlaka sjajna i pas je u kondiciji ide po terenu ko navijen - makar iskreno kuhano mu je ipak draže.

Offline roko

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: hrana za pse
« Odgovori #11 u: 17. 02. 2014. 08:06:09 »
kombiniram kuhanu s suhom. Od suhe koristim Dog Chow. Hrana mi se pokazala odličnom. Od kuhane jetru i pluća, zatim starije tripice koje uspijem nabavit, pošto mi je prijatelj mesar, bude tu starijih suhomesnatih proizvoda poput dimljenih svinjskih rebara, pa čak i starijih komada janjetine, kozovine i sl. Mada psi više vole da im se kuha  rostilj

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: hrana za pse
« Odgovori #12 u: 17. 02. 2014. 10:49:39 »
Od kuhane jetru i pluća, zatim tripice, pošto mi je prijatelj mesar, bude tu suhomesnatih proizvoda poput dimljenih svinjskih rebara, pa čak i komada janjetine, kozovine i sl.
Fino se hrani tvoj pas, nemoj da ovo pročitaju ovi iz vlade što se bave socijalnim slučajevima mogli bi ti pokucati na vrata hao hao.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: hrana za pse
« Odgovori #13 u: 17. 02. 2014. 15:17:56 »
Bude u klaonici svega, zna biti junećih i goveđih kostiju od kotleta (rumpsteak-a) na kojima bude još dosta mesa. malo potamni pa nije za prodaju ali je za pse super. Skuham toga s rižom pa odvojim meso. Za štenad odlično. Snalazim se svakako, troje ih je pa to treba najesti. Ne volim da su gladni.

Offline mijo

  • K
  • *
  • Postova: 95
  • setter inglese
Odg: hrana za pse
« Odgovori #14 u: 17. 02. 2014. 16:42:59 »
Po meni najbolje su sirove telece tripice nekako mi se cine najhranjivije i srca naravno..