Autor Tema: Ima li u vašoj županiji krvosljednik???  (Posjeta: 18034 vremena)

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Ima li u vašoj županiji krvosljednik???
« u: 05. 05. 2007. 23:57:08 »
Pravilo da bi svaka županija odnosno svaki žLS trebao imati na svom terenu obučenog krvosljednika, kako to funkcionira u praksiččč
« Zadnja izmjena: 08. 06. 2008. 11:16:42 od LOVAC »

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #1 u: 06. 05. 2007. 20:05:46 »
Javiš se Br, on ima nekoliko pasa koji osim kaj imaju položen ispit, dokazali su se u praksi. Neki imaju i preko 60 uspješnih potraga. Br ispravi me ako sam rekao krivi broj.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #2 u: 09. 05. 2007. 11:08:43 »
Principijelno ima ih nekolikko, jedan je moj  :) :) :) :). Šta znači uspješna i neuspješna potragačččč
Ako je pogočen loše možeš ga .ebat ode 100 km. Problem je kad ga podogiš a on se zavuče u šikaru bez krvi jer je visoko dobio i nije ga probilo. Tu pas dolazi do izražaja. Ili kad je velika rosa pa se krv opere. Šta znači kad je ljeto +35 kad treba iči u potragu da se meso ne pokvaričččč

Itd itd ima milion pitanja.
 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #3 u: 09. 05. 2007. 12:44:38 »
Ima milion varijacija na temu. Na koju udaljenost je pucano, koji kalibar, koje zrno, jel zrno pogodilo neki objekt prije, koja divljač, mjesto pogotka itd... http://www.ld-rizana.com/novice.html Ovdje se može vidjeti kako to vode Slovenci koji su ipak jači od nas kad se radi o krvnom tragu.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #4 u: 09. 05. 2007. 14:50:13 »
Malo van teme  - Sve se svodi na to kako i gdje se neka informacija plasira, imali smo prilike i u našim medijima pročitati slične članke, kada se hoče nečiji pas i vlasnik dignuti u nebesa, objaviš ga preko cijele stranice, napišeš par puta da boljega nema i zbilja se povjeruje u to. Iza toga stoje desetci dobrih i odličnih pasa za mnogim uspješnim pronalascima divljači. A koje nitko nije medijski eksponirao i za koje se ne zna u širom okruženju... Mislim da kužite što sam htio reči.

Još jedan moment se javlja kod potrage na krvnom tragu. -vrijeme- tj. koliko je prošlo vremena od kad asu Vas pozvali sa vašim psom, možda je prije toga bilo neuspješnih potraga "trag se ohladio" i onda vi dočete i ništa više ne možete napraviti, a onaj tko vas je pozvao može reči, pa vidiš ni ti nisi mogao ništa napraviti... i sl. a ti znaš da su te odmah pozvali da bi ti pas to sigurno uspješno odradio... ;)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #5 u: 09. 05. 2007. 17:01:33 »
Najbolje je kad utabaju 500 metara sve oko traga i kad ne naču onda tebe zovu
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #6 u: 14. 05. 2007. 13:59:44 »
Lovac i Huntercro sve je istina kaj ste rekli. Ekipa traži cijeli dan, sa 5 različitih pasa i onda 35 sati nakon kaj su utabali stazu, kad vide da nisu ni oni ni njihovi psi za to sposobni zovu nekog tko je za to potrošio sate i sate i čude se ako ni on ne uspije, a napravili su sve kao da im je bio cilj odmoč.
Drago mi je da smo svi razumni i da razmjenjujemo iskustva, jer na taj način čemo prije i bolje napredovati!
Dobra kob!

Offline sikiriki

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #7 u: 14. 05. 2007. 14:12:08 »
često si bez pasa nemočan. Stvarno je gušt kad pas pronače divljač a krvi naizgled nigdje nema. Vepar pogočen u želudac sa Belotovim HPC, 8x57. Nema kapi krvi. Zavuče se u gustiš i nema teorije da ga načeš bez kvalitetnog psa.

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #8 u: 14. 05. 2007. 22:23:14 »
Isto je i sa SPCE zrnom. Super se deformira i naptavi učinak aali ga ne probije i na baci krv.Zato sam i prešao na Oryx. Rezultat ččč

8:0 za mene, bez promašene šanse.
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline sikiriki

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #9 u: 15. 05. 2007. 12:51:04 »
Baš čitam u lovačkom priču "Lov na medvjede". Uglavnom, pucali su u dva medvjeda i prvoga nisu našli, a drugoga su pronašli uz pomoč psa koji je slučajno bio s njima. Istina to se dogačalo 70 -tih godina, ali svjedokom sam da se dešava i danas. Potraga za ranjenim medvjedom bez psač Ludost ili nešto drugoč 

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #10 u: 29. 08. 2007. 10:41:47 »
Zar ga ne bi trebalo imati svako lovačko društvo koje gospodari krupnom divljači ili bar psa koji je obučen na krvni trag. d7
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #11 u: 29. 08. 2007. 11:20:56 »
Mislim da bi trebalo za svaki sumnjiv pogodak da se radi sa dobro obucenim psom, krvni trag...
To, o imanju jednog psa na zupaniji, mislim da je malo 1, to bi trebalo da se napravi statistika, broj ranjavanja po LU, i po broju divlajci za odstrel, pa da se odredi broj krvosljednika, jer sta vam vrijedi jedan na +35, a imamo 2-3 ranjavanja. Ma otprilike 2 po LU... ili na 10000 ha,povrsine za gazdovanje
Ovo je moje misljenje
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #12 u: 29. 08. 2007. 11:23:29 »
Zar ga ne bi trebalo imati svako lovačko društvo koje gospodari krupnom divljači ili bar psa koji je obučen na krvni trag. d7
Nemora, možeš sklopiti ugovor s nekim  tko ima krvosljednika...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #13 u: 29. 08. 2007. 11:36:49 »
Mislim da bi trebalo za svaki sumnjiv pogodak da se radi sa dobro obucenim psom, krvni trag...
To, o imanju jednog psa na zupaniji, mislim da je malo 1, to bi trebalo da se napravi statistika, broj ranjavanja po LU, i po broju divlajci za odstrel, pa da se odredi broj krvosljednika, jer sta vam vrijedi jedan na +35, a imamo 2-3 ranjavanja. Ma otprilike 2 po LU... ili na 10000 ha,povrsine za gazdovanje
Ovo je moje misljenje

Stanje na terenu je drukčije i statistika je nemoguča jer mnogi promašaje ni ne idu gledat jesu li možda ranjavanja, a ranjavanja ne prijavljuju. Ili zbog srama ili zbog pomanjkanja etike i morala, u šumi ih ima još, doč će drugi i sličnih teorija.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Ima li u vašoj županiji krvosljednikččč
« Odgovori #14 u: 29. 08. 2007. 11:45:44 »
Sve to stoji, ali ako uzmemo da na 1 promasaj dolaze 2-3 neprijavljena...
Kakav sram ako se promasi....Sve je to splet okolnosti koje se dese.
Za jedno sezonu sam pucao na svinje svaki izlaz maltene a nijednu nisam ubio, doduse, bilo ih je nadjenih, dotucenih ali nijedna nije pala u vatri, mnogo ih je otislo,cist promasaj, a recimo sve i jedan zec te sezone je pao, 95% fazana... Baksuzna godina...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)