Autor Tema: iskustva sa uzgajivačima  (Posjeta: 1633 vremena)

Offline ika

  • K
  • *
  • Postova: 17
iskustva sa uzgajivačima
« u: 12. 12. 2013. 21:37:45 »
 Interesiraju me Vaša iskustva sa uzgajivačima lovnih pasmina, dali Vam se kad desilo da kupite štene sa diskvaliafikacijskom manom ( koja se uoči tek kasnije ) i da uzgajivač diže ruku od toga i ukazuje kako je to nemoguće, te kako ste Vi ili kako bi tada postupili bilo kao kupac ili uzgajivač.
The cat has too much spirit to have no heart.

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: iskustva sa uzgajivačima
« Odgovori #1 u: 13. 12. 2013. 14:49:55 »
naravno da se desilo meni osobno nekoliko puta, pomirija se s time uzgajivać tvrdi jedno ja drugo , uglavnom prekrižija ga u spomenu a lovu zaboravija .....
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: iskustva sa uzgajivačima
« Odgovori #2 u: 13. 12. 2013. 20:05:30 »
ja kao uzgajivač vratio bi ti nešto novaca, nisam ni ja za sve odgovoran. opet zavisi šta fali psu.

Offline ika

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: iskustva sa uzgajivačima
« Odgovori #3 u: 14. 12. 2013. 12:21:51 »
Samo me interesiralo mišljenje, a i iskustva, jasno da nije uzgajivač kriv, ali opet kad kupuješ
štene ideš od toga da će sve biti u redu i da će sve biti po standardima, bez većih odstupanja - preko kojih se može..
ali čim izdvojiš poštenu svotu novca nije ti drago kad pas može poslužiti jedino za lov ako i za to dobije "potvrdu"
Znam jedne ljude kojima je ponuđeno novo štene po povoljnijoj cijeni, ali naravno rečeno im je da ga voze odmah sa praktički nepuna dva mjeseca kad se ponovno ništa ne zna kakvo će biti zubalo i dal će eksterijerno zadovoljiti u potpuosti, isti su to odbili pa je uzgajivač ponudio da dođu pogledat štene sa navršenih 5 mjeseca kad će se sve već lijepo vidjet i znati kakvih je karakteristika i osobina, također je uzgajivač ponudio raditi sa psom kako bi položio i IPO,
i to sve za cijenu šteneta od 1 500 kuna...
meni na prvi pogled to djeluje povoljno, ali opet kad se pogleda što će ljudi sa dva psa, jer ni prodaja pasa danas baš ni ne blista...
The cat has too much spirit to have no heart.