Autor Tema: Koje pse za lov na D.S  (Posjeta: 2383 vremena)

Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Koje pse za lov na D.S
« u: 29. 12. 2008. 22:16:54 »
U našom društvu koristimo od pasmina:brandel brak,istarac,mađarski kopov,planinski gonič,prepeličar, naravno moj terijer i beagel













Lp iz SLO

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Koje pse za lov na D.S
« Odgovori #1 u: 29. 12. 2008. 22:43:21 »
.anatatomski jako dobro izgladaju,sugerišem kolegi Diku da slike po pasminama stavi u teme lovni psi u kinologiji ,za pasmine koje nemaju otvorene teme da ih otvori za svaku ponaosob i napiše nešto o radnim karakteristikama i iskustvu u upotrebi u lovu.pozdrav d4 z2
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: Koje pse za lov na D.S
« Odgovori #2 u: 29. 12. 2008. 22:44:55 »
POzdrav Dik,
lijepe pse imate, ja za D.s. koristim Baraka, za bolje nisam čuo a na bolje nisam ni naučio ali to mi nije problem već koji foto aparat koristite gore. Ja imam digitalac Kodak 7 mil. pix. i kad god ga nosim u lov nikad ne odstrijelim ništa. Sada praktikujem ostavljam ga u autu kada dođem do lovišta. Žao mi je što nisam slikao ovog vepra gdje je pao i kako smo ga izvlačili sat  i po vremena iz potoka. Sreća da i poslije sat i po ova moja kuja ga trga pa sam uspio bar nešto zabilježit. dr.i
Pozdrav





Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Koje pse za lov na D.S
« Odgovori #3 u: 29. 12. 2008. 22:58:03 »
čestke kolega na vepru to sa aparatom i kod mene a kako ga nisam nosio bar 2,5 decenije ne mora se sve ni uslikati svaki puta.Moram da primjetim još jednu stvar naime ti si prvi bosanskohercegovački lovac koji je obukao u lov oranž prsluk ili ga bar ja prvi vidim na slici ,još u nečemu si prvi opet čestitke. d4 :smil4226ce1d491b5:
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: Koje pse za lov na D.S
« Odgovori #4 u: 29. 12. 2008. 23:20:17 »
Redžo hvala, a za prsluk ja ne razumijem zašto je kod nas toliki otpor prema njima. Zašto kolege neće da skontaju da lov nije zajebancija već ozbiljna stvar i da su novine svako malo pišu o stradavanju lovaca, posebno sada kada su u Bosni magle i kad je preglednost stvarno mala da nemožeš ni lovit kako treba da ne govorim ujutro prije lova na rasporedu pukne boca šljive u dva-tri kruga, još malo pa ćemo morat nosit i pancirke.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Koje pse za lov na D.S
« Odgovori #5 u: 29. 12. 2008. 23:56:20 »
čestitke na odstrelu još dva baraka i izvlačit će svinju oni nećete morati vi čupa kao luda......

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Koje pse za lov na D.S
« Odgovori #6 u: 30. 12. 2008. 00:05:11 »
kerber jest samo voze nazad sebi  teaa hao hao...........
Nermine potpuno podržavam samo ti znaš da kod nas to ide "s pendrekom" tek malo brže mnogi još vole da su neprimjetni ;) ;D
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Koje pse za lov na D.S
« Odgovori #7 u: 30. 12. 2008. 13:17:13 »
Ja koristim već 3 godine prepeličara. Loša strana je da nemamo jako puno ds u lovišti pa ga više kvarim jer češće nađe srne, lisicu, zeca koje sljedoglasno tjera. Ali je pas neumorni tragač, kao stvoren za branjevine i guščare, u mjestu odmjeren, u gonjenju ne predug, savršene orijentacije.. Za mene savršen pas. Traži temeljitije od svakog posavca i istarca koje imaju dečki u LU.