Autor Tema: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVAčKI PAS  (Posjeta: 18621 vremena)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #30 u: 13. 11. 2007. 19:33:01 »
Nema lova bez Lovackog pomocnika. Lovac bez psa :'(.Imam razumevanja za kolege koje nemaju uslove za drzanje psa ali za one druge nikako.
« Zadnja izmjena: 13. 11. 2007. 19:35:03 od draganco »
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #31 u: 07. 02. 2008. 01:56:47 »
 Pozdrav!
Pisaću u skraćenoj verziji al ćete shvatiti šta je pjesnik htio reći!Ja prvi put u lov sa društvom a jedan se moj poznanik vraća i psuje stare (mutere). Pitaju ga šta je kaže mjenjam lovište ja 9 mjeseci hranim,vakcinišem šetam, izvodim,  ustao u 5 i evo došao a samotnjaci(lovci bez pasa) se rasporedili na najbolja mjesta, i da im moji psi nagone.Tako da sam ja sebi ekspreksno  nabavio psa(kako? kasnije).
Slažem se da svi lovci nisu u situaciji da imaju psa. Al ja bi nametnuo namet-porez ko bi lovio a nema pse nek doplati na članarinu ili na neki drugi način  nekakav razuman iznos pa lijepo tu sumu podijeliti na broj pasa u društvu (vlasnicima za hranu vakcine izložbe itd.) i vuk sit... il nek idu u ribare. Protiv ovog prijedloga (koji ne pije vode) pobuniće se samo oni koji ne vole pse ili su materijalisti.
Inače kod nas se kaže da ima pasa pametnijih od ljudi eto nećete vjerovati ja sam imao jednog takvog.
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #32 u: 07. 02. 2008. 08:32:50 »
Sejfo, ovakav stav ne pije vode.
Vidim da si iz BiH, u predstojecoj privatizaciji lovista sve manje ljudi ce u lov voditi pse a samim tim i drzati ih, vlasnici pasa ce tek tad imati problem, gdje uci u loviste sa psom, gonicem...(stav gonici samo rastjeravaju divljac, dobro znamo da su nasi gonici jedni od najcjenjenijih u svijetu)
Ovo sto kazes
Al ja bi nametnuo namet-porez ko bi lovio a nema pse nek doplati na članarinu ili na neki drugi način  nekakav razuman iznos pa lijepo tu sumu podijeliti na broj pasa u društvu (vlasnicima za hranu vakcine izložbe itd.) i vuk sit... il nek idu u ribare.
bi mozda i pilo vode kad bi rukovodeci ljudi saveza, ministarstava, imali sluha za takav problem, ali posto oni uglavnom pse vide samo na utakmicama gdje sjede jedu i piju i svi lome noge oko njih, nemaju pojma sta dobar pas znaci, za ocekivati je da dodje do zabrane lova gonicima, a samim tim do njihovog "unistavanja"
Vec se suska o zabrani upotrebe gonica na terenima ispod 400 m nadmorske visine, sto je po meni ludost, a ustvari je samo ta priprema za privatizaciju....
A sto je jos veci problem, stava kinologa po tom pitanju, jos nema, nema sugerisanja ka institucijama koje donose odluke , zakone...

Za mene, koji od svoje 12-te godine gajim, obucavam gonice i sa njima lovim, ta zabrana ,ako se dogodi, ce biti veliki udarac ali me nece pokolebati u daljem uzgoju....

P.S. mozda sam malo konfuzan jutros, ali sam sinoc dobio masu informacija o svim tim suskanjima, i jednostavno ne znam kome da se zalimo, da uticemo na takve stvari.... pa da malo o ovome popricamo ovdje.
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #33 u: 07. 02. 2008. 11:22:48 »
@Sejfo,


mislim da si donekle u pravu.ima njih dosta koji nemaju psa.Ja sam jedan od takvih,i pucao sam pred psima od kolega sa kojima lovim.
Ali ja nastojim da na bilo koji drugi nacin upotpunim tu prazninu, i ne samo kod pasa nego i kod grugih stvarcica.
Ja nikad ne napustam loviste dok se pas ili psi od kolega nevrate.Moja parola:"ko moze zajedno loviti, moze zajedno i cekati pse".

@lovacpd

malo si me zabrinuo sa tim zakonskim izmjenama o lovu sa psima u BiH.Ako i taj zakon bude kao i ostali ipak mislim da nemamo o cemu brinuti. :P


Koliko je sad vazan pas u lovu? Mislim da bez pasa i nema lova.Nema akcije, nema tona ni strasti.

Dobra kob

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #34 u: 07. 02. 2008. 11:42:54 »
@lovacpd
malo si me zabrinuo sa tim zakonskim izmjenama o lovu sa psima u BiH.Ako i taj zakon bude kao i ostali ipak mislim da nemamo o cemu brinuti. :P
Koliko je sad vazan pas u lovu? Mislim da bez pasa i nema lova.Nema akcije, nema tona ni strasti.
Dobra kob
PinzHunter

Mozda je ova moja bojazan  pretjerana, ali sinoc sam nesto radio u LU(moje LU se proteze od 150 do 498 m nad.v), i cuo od sekretara da se sprema takva odluka, po uzoru na onu u Srbiji o zabrani lova gonicima...Jeste da imam i terijere, lovim sa njima, ali...
To bi bilo ludost, 50% BiH ne bi lovilo gonicima, a ostale rase, znas i sam, su za nasa brda, neupotrebljive...sam nacin lova bi se bitno promjeni.Ko ce bez dobrog gonica loviti recimo kod tebe pritocki grabez, do bivse kasarne?
Ali da se ne razocaram previse, mozda od toga ne bude nista...
« Zadnja izmjena: 07. 02. 2008. 11:52:01 od lovacpd »
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline vuk samotnjak

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #35 u: 07. 02. 2008. 18:30:43 »
malo si me zabrinuo sa tim zakonskim izmjenama o lovu sa psima u BiH.Ako i taj zakon bude kao i ostali ipak mislim da nemamo o cemu brinuti. :P


Dobra kob

PinzHunter
[/quote]


 d4 d4 d4 d4

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #36 u: 11. 02. 2008. 14:42:30 »
citat lovacpd
To bi bilo ludost, 50% BiH ne bi lovilo gonicima, a ostale rase, znas i sam, su za nasa brda, neupotrebljive...sam nacin lova bi se bitno promjeni.Ko ce bez dobrog gonica loviti recimo kod tebe pritocki grabez, do bivse kasarne?
Ali da se ne razocaram previse, mozda od toga ne bude nista...
[/quote]

@lovacpd

ja isto mislim da bi to bila ludost, jer i sam znas kako je kod nas, bas oko kasarne.Ako ostanemo bez gonica, ostacemo bez glave"MINE" i ovako je kako lovimo sve rizicno i nema sezone da se ne otkrije neko novo minsko polje.
Ipak su psi gonici u takvim prilikama nezamjenjivi.

Glavu gore, nedamo mi svoje gonice

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline bajkalski

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #37 u: 22. 03. 2008. 00:09:00 »
Ima li sta lepse nego kad stenac prokine!
bumbareći

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #38 u: 22. 03. 2008. 20:49:31 »
Bolje u lov bez puške nego bez psa
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #39 u: 26. 03. 2008. 11:21:08 »
Imali uopste na svetu,ima li takvog lovca koji moze loviti bez Lovackog psa? Narocito sitnu divljac-mislim da nema!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #40 u: 26. 03. 2008. 12:09:30 »
Lov bez psa, nije lov!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #41 u: 26. 03. 2008. 12:39:39 »
Ko ima uslove najbolje da ima dva psa.jednog pticara i jednog gonica.
« Zadnja izmjena: 24. 03. 2010. 00:35:01 od KOBI »

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #42 u: 26. 03. 2008. 12:41:26 »
Ko ima uslove najbolje da ima dva psa.jednog pticara i jednog gonica.
a ko nema mora se svercat uz kolege sto nije nimalo lijepo.
kod mene je bio jedan covjek u grupi koji nije imao pojma o lovu i mrzio je pse.kaze rastjerase divljac.sve smo to trpili dok jednom nije meni rekao,citiram:"Onaj tvoj RALJO otjera srne".(mislio je na mog posavca)
iduci sastanak sam iznio svoje misljenje da bi doticni gospodin trebao napustiti grupu.tajnim glasanjem smo ga jednoglasno izbacili.
Tako mu i treba. Kaj on ne nabavi psa, pa vama pokaže kako pas mora raditi!

Offline Bosnian Hunter

  • K
  • *
  • Postova: 57
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #43 u: 21. 10. 2008. 16:18:52 »
Prije nego sam položio lovački ispit u lov sam išao naravno sa starim ali o psima sam ja brinuo i obučavao ih. I moram reći da mi je bilo mnogo zanimljivije tada iako nisam imao ni oružje naravno.
Lov sa psima i jeste jedini pravi lov. Složio bih se s ostalim i samo donekle opravdao lovce koji nemaju uslove za držati psa. Za sve ostale treba neku vrstu poreza da plaćaju i da barem ne smetaju nama koji imamo pse u smislu da npr. član predsjedništva LD koji nema psa učestvuje u donošenju odluke o zabrani obučavanja mladih pasa u lovištu. A svi u lovu zauzmu lijepe čeke i da nije pasa ne vidim kako bi lovili.
Možeš ti imati pušku od 5000 eura ali bez kera dan u lovu ćeš provesti u snu. I da, poznajem mnogo lovaca koji žive u gradu, u stanu i rekli bi nemaju uslova ali ipak drže pse. Nađu neki način tako da je teško opravdati nekoga.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: KOLIKO JE ZA VAS VAžAN LOVčKI PAS
« Odgovori #44 u: 21. 10. 2008. 20:36:57 »
 just
 d4