Autor Tema: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to  (Posjeta: 23436 vremena)

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #120 u: 27. 01. 2010. 19:07:50 »
U krajevima gdje ja lovim, situaciju kad psi oblajavaju svinje sakrivene u kakvom grmu ili jarku - zovemo "držanje svinja". OK?

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #121 u: 27. 01. 2010. 20:45:04 »
Tako je Jedan.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #122 u: 27. 01. 2010. 22:51:24 »

i kod mene....i ti su psi cijenjeni.....a oni što su preagresivni,,,,, kao što Lazar kaže tih obično i nema!!!!!
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #123 u: 29. 01. 2010. 20:28:01 »
Agresivni ili ne imaju svoju svrhu,psi koji love divlje svinje,ne potjerivaju kad i kad,nego koji love u praksi kratko traju ali postoje i primjerci koji su prebacili 10-u god. Ali kao sudionici lova zaslužuju pažnju ,jer vidimo po nekima ovdje da vlasnici pasa ne zaslužuju,ali zato tema je pa neka se ljudi  izjasne,normalno ko želi.

Offline vuk sa motajice

  • K 500
  • ***
  • Postova: 673
  • budi do kraja ono sto jesi
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #124 u: 07. 04. 2010. 14:48:39 »
Lovim sa psima otkada sam postao lovac nekih 7 godina i nikada nisam bio bez jednog pticara i jednog gonica.Lovim sa grupom koja broji nas oko 10 i jedni imaju po 2 ili vise pasa a jedni nemaju uopste i nisam se nikada niti cu se ljutiti ako neko otpuca na fermi fazana ili zeca pred mojim psom ili ako neko otpuca lisicu svinju ili bilo sta drugo pred gonicem,u nas je takav teren i nacin lova u Bosni da se lovi u malim grupama i cesto gonici otjeraju svinje daleko i druga grupa odstreli svinju pred nasim psima pa zar bi se trebali svadjati ufne uopste,ali ti koji odstrele fino nas nazovu dodjemo po svoje pse i gotovo.Najbitnije u tome svemu je da se medjusobno postujemo,uvazavamo kao lovci bilo da imamo lovackog psa ili ne.Ja postujem i jedne i druge dok oni postuju mene i moje pse,a tu podrazumjevam da se pomogne i saceka ako psi daleko otjeraju da se pomogne kolegi pronaci pas,da ga se ne ostavi samog u lovistu da po marku ceka i trazi svoga psa i itd.
Moja puska,moj pas i ja

Offline nemcic

  • K
  • *
  • Postova: 15
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #125 u: 09. 11. 2010. 12:13:41 »
Moze li netko napisati koja bi to bila lovno-kinoloska etika prilikom lova na fazane, sa psom u marki? Zaboravio sam sta piše u knjizi!? ::)