Autor Tema: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to  (Posjeta: 23123 vremena)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #15 u: 18. 01. 2010. 19:31:27 »
Hvala mve eto topla riječ ima svoju težinu.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #16 u: 18. 01. 2010. 20:11:19 »
pozdrav!!! zagi

Stisak ruke i zahvalnost!!!!!! ref ref ref  I idi kući vodi pse hrani kupaj, vakciniši, češljaj itd. 9 mjeseci,do lova pa ponovo ,,,,  ref ref  a ovi što  nemaju pse dođu mi da stisnu ruku svakih mjesec dana ,,,,,,,ma zajebi.... još od njih da dobijem neku zarazu..... nemaš psa,,, u ribolovce,,,,u planinare,,, kažu nemam uslova...pa ne lovi....briga mene što ti nemaš uslova kupi sebi kompjutor,,,pa veslaj. Ti HS 2000. me svojim postom skoro natjera da zaplačem,,,, pa Vi Hrvati odavno nemate dobrog bacača kugle,,,,, a ti bi u lovce....kugla brajko....to je tvoj sport....voliš prirodu.....sadi  voće i planinari,,,,budi malo vegeterijanac...a i ostali ...kao poštuju nas....vole pse ,,,, ne treba  meni poštovanje....il kupi psa il heklaj..il piši pjesme ..!!!! oni pravi forumaši znaju  zašto  i iz kog razloga ovo pišem!!! happi

« Zadnja izmjena: 18. 01. 2010. 22:20:28 od Nosler »
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #17 u: 18. 01. 2010. 20:27:40 »
ja nesto nekontam metodu lova gdje oni sto vode psa imaju mogucnost odstrijela a oni bez psa samo slucajno ila ako slucajno nagaze na divljac
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #18 u: 18. 01. 2010. 20:40:39 »
a nekontam ni st lovac koji dodje u lov sa psom ocekuje da mu lovci bez kerova padaju na koljena i ljube ga neznam sta je ovo, pa ima i drugih poslova u lovistu neko napravi ceku, neko pusti fazane a neko ima i psa al na kraju se lovi zajedno, a u velikim lovovima gdje dodje po 100 lovaca nemoze se povesti i 100 pasa ,ovdje ko ima psa i to jos dobrog a takvih je manje nego sto se misli jer svaki vlasnik misli da ga ima a nema, su ponosni sto ga imaju i gust im je lovit sa njima i neocekuju nista poslije lova ,ovdje ko ima dobrog psa ima otvorena vrata da mnogo lovi i mislim da je to dosta
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #19 u: 18. 01. 2010. 22:15:05 »
Ajde Lazar ne seri, nabavi se psa pa lovi i guštaj u lovu sa psom. Meni se po tvom komentaru čini da ti je to strana priča.
Možeš biti i lovu gdje je i 100 lovaca pa loviti sa psom jednim tako da ti loviš a 99 lovaca ne lovi sa psom kojeg si ti doveo.
Pravimo mi i čeke, hranimo divljač i još sto sranja...
Imam i vodim redovito pse u lov i guštam u tome. Kad ih ne budem imao, neći biti više lovac.
U ovoj temi (svaka ti čast što si je pokrenuo, ne da mi se sad gledat koji si,očito voliš pse), točno se vidi tko bi malo se ušuljao sa strane kod vodiča pasa(govorim za ptičare) kad se lovi, no ne bi se ušuljao na način da te pita:koliko....cijepljenje, hrana, ispiti..... i pun k.r.c još toga.
Pozdravljam sve!
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #20 u: 18. 01. 2010. 22:18:03 »
jel to kodnas toliko prokleto da kad moj pas digne divljac samo je ja smijem odstrijelit, ako si i ti kolega takav ,jebes i taj lov i takvog covjeka
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #21 u: 18. 01. 2010. 22:42:59 »
jel to kodnas toliko prokleto da kad moj pas digne divljac samo je ja smijem odstrijelit, ako si i ti kolega takav ,jebes i taj lov i takvog covjeka
Nisam takav prije svega.
Dajem obično neku, kako bih rekao, privilegiju odstirjeliti divljač na markiranju ljudima koji su meni dragi. Više oni pucaju nego ja, a nađe se nešta i za mene hao.
A kad dignu divljač bez marke, pa nek  d7 tko hoće.
Nismo prokleti, samo....volimo se što držimo pse..... hao
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Fruky

  • K 500
  • ***
  • Postova: 538
  • ovo je moja kinologija
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #22 u: 18. 01. 2010. 22:58:30 »
Ovo je po meni jako ozbiljna tema i neka se ne ljute oni koji nemaju psa, a ja gospodo idem isključivo u lov radi psa. Ne tražimo mi gospodo da se vi nama klanjati i ljubite ruke, ali bez pasa nema ni lova. Ja lovim samo divlje svinje, i gospodo rijetko kad je lov završio kad su mi se psi izgubili ili bili posječeni da mi je netko pomogao netko od vas tko nema pse. Vas uglavnom zanima drugo poluvrjeme a što je sa našim psima većina vas ne upita da li smo našli pse ili su oni preživjeli. I moram vam reći da sam bio u lovu u Baranji gdje me je lovnik oduševio poslje lova, jer je divljač prvo podjelio psima a onda smo tek došli mi na red, i to je za mene bio vrhunac lova.
što bi bilo kad bi bilo

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #23 u: 18. 01. 2010. 23:14:17 »
Moje kolege bez pasa su milion puta pregledale teren kad idu na ceku da nema slucajno vuka u terenu,prekinuli psa kad tjera "pogresnu" divljac,sjedili na cekam i zaustavljali divljac(na psece i moje zadovoljstvo),vozali se autom da ih traze i dozivaju....ali isto tako...NE LOVIM sa svakim.....zasto-e pa hebi ga....loviste je moje!!!!! ref z14
Priviliegija ili ne ali u svakom slucaju puno poboljsava mojim psima i meni uzivanje u lovu!
Ako izbacite malo sale iz sveg sto sam naveo,pravi lovci se ponasaju dostojno svog zvanja i nadam se da ce ova tema potaknuti mnoge bez pasa da to shvate. d4 zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #24 u: 18. 01. 2010. 23:20:44 »
Moje kolege bez pasa su milion puta pregledale teren kad idu na ceku da nema slucajno vuka u terenu,prekinuli psa kad tjera "pogresnu" divljac,sjedili na cekam i zaustavljali divljac(na psece i moje zadovoljstvo),vozali se autom da ih traze i dozivaju....ali isto tako...NE LOVIM sa svakim.....zasto-e pa hebi ga....loviste je moje!!!!! ref z14
Priviliegija ili ne ali u svakom slucaju puno poboljsava mojim psima i meni uzivanje u lovu!
Ako izbacite malo sale iz sveg sto sam naveo,pravi lovci se ponasaju dostojno svog zvanja i nadam se da ce ova tema potaknuti mnoge bez pasa da to shvate. d4 zagi

ovaj forum je ludnica!!!
daj pojasnite i ti lazar da nelovite u bivsim drzavama YU!
vidis da vas niko nekonta!  uf uf uf uf uf uf

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #25 u: 18. 01. 2010. 23:56:48 »
Moje kolege bez pasa su milion puta pregledale teren kad idu na ceku da nema slucajno vuka u terenu,prekinuli psa kad tjera "pogresnu" divljac,sjedili na cekam i zaustavljali divljac(na psece i moje zadovoljstvo),vozali se autom da ih traze i dozivaju....ali isto tako...NE LOVIM sa svakim.....zasto-e pa hebi ga....loviste je moje!!!!! ref z14
Priviliegija ili ne ali u svakom slucaju puno poboljsava mojim psima i meni uzivanje u lovu!
Ako izbacite malo sale iz sveg sto sam naveo,pravi lovci se ponasaju dostojno svog zvanja i nadam se da ce ova tema potaknuti mnoge bez pasa da to shvate. d4 zagi

ovaj forum je ludnica!!!
daj pojasnite i ti lazar da nelovite u bivsim drzavama YU!
vidis da vas niko nekonta!  uf uf uf uf uf uf
Nema tu konta ili ne konta...dijelimo nase razmisljanje i to je to...e sad ako nekom ne pase nek kaze.Pa jeli forum ili ne?
Govorim u svoje ime i ne tvrdim da sam u pravu,nego samo kako je kod mene.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #26 u: 19. 01. 2010. 17:53:28 »
Hvala forumaši vidim da je tema proradila,kolega Fruki rekao si dosta toga što sam ja htio reći kad sam postavljao temu ali onda se neki sadašnji sudionici ne bi pojavili,a želim čuti što oni misle.

valdop

  • Gost
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #27 u: 19. 01. 2010. 19:01:29 »
sve ovo je obično prepisivanje onoga što je več nekoliko puta rečeno, ima tema - lov sa psima - lov sa čeke, ponavljaju se iste stvari čak mi se čini da se piše samo da se poveča broj postova.
pa da se i ja ponovim; imao sam lov. psa kad je bilo zdravlja, sada idem samo na čeku, i tu imam pomočnika a nije pas, čak sam i zadovoljnjiji s tim nego s psom a u lov može u svako doba lovne sezone. ima jedan večini HR lovaca poznati lovac koji je jednom davno izjavio da lovci kad idu u šumu uzmu psa jer ih je strah ići same a i on sam ide sa dva psa. nego niko ne piše o pojedinačnom  odlasku u lovište sa psom, što o tome govori zakon, smije li lovac sam sa svojim psom ići u lov ili se čeka skupni lov pa se lovi pogonom i štandom. u nijednom skupnom lovu nisam naišao na podatak da nema štanda. koliko su cijenjeni lovci na štandu koji dva-tri sata pa i puno više moraju mirni čekati da im psi i pogon dotjera koju svinju na odstrel.
ovakovim pričama nema kraja, a ko se kome mora zahvaljivati i koliko koga radi toga treba cijeniti je osobni stav pojedinaca lovaca.

Offline fazan šumeće

  • K 100
  • **
  • Postova: 113
  • bolje biciklom u kurvanje nego mercedesom na poso
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #28 u: 19. 01. 2010. 19:53:05 »
neznam dali je po zakonu ali kod nas u udrugi je donešen statut da lovac ako vodi psa u lov mora imati naj manje 5 lovaca uz to lov na patke je samo srijeda,subota i nedjelja. nažalost nas koji imamo pse za takav lov je malo ili se mnogi neće zamjerat pa nemožemo skupit dovoljan broj glasova da se taj statut poništi a većina koja ga je donjela ili nema nikakve pse ili imaju samo svinjare. ja osobno sam protiv takvog zakona ali tko me pita pa bi volio znati kako je u drugim LU
INATI SE SLAVONIJO

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: koliko nas cjene lovci koji ne drže pse ili nemaju uvjete za to
« Odgovori #29 u: 19. 01. 2010. 20:01:21 »
ja cijenim sve LOVCE i one sa psom i one bez psa,samo je bitno da su LJUDI i da su LOVCI. a to nije lako biti
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"