Autor Tema: POREZ na pse  (Posjeta: 2851 vremena)

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
POREZ na pse
« u: 24. 09. 2012. 12:45:13 »
Pozz svim ljubiteljima lovnih pasa i svima ostalim.

Naime danas sam čuo na radiju da će se plaćati porez i na pse. teaa

Pa kud ćeš nego po lovcima - pa plaćanje za puške a sada i za pse. d1

Netko iz Vlade nas očito jako voli. pesi

Koje je vaše mišljenje dragi kolege lovci?

LP svima koliko vas ima i dobra kob zagi

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #1 u: 24. 09. 2012. 13:39:48 »
Ja svoje dvije kuje vodim Liniču  bravooo
Imam upalu volje.

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #2 u: 24. 09. 2012. 15:58:55 »
i ja svoja 3 vodim ravno njemu pred vrata... pa nek on plaća  ;D
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline top_trap

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #3 u: 24. 09. 2012. 18:07:56 »
ja ču poluditttttttttttttt.. ako ćemo plačat porez na zrak vjerojatno će se to odnosit i na zrak koji dišu i psi...

Offline grga81

  • K 100
  • **
  • Postova: 248
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #4 u: 24. 09. 2012. 18:14:09 »
Svasta!  Ja mislim da ce u ovu drzavu opet doc vrijeme MATIJE GUPCA.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #5 u: 25. 09. 2012. 07:46:14 »
Ja svoje rađe postreljam neg KMERIMA DAM LIPU !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #6 u: 25. 09. 2012. 18:14:41 »
Ma vec neko vrijeme spominju taj porez samo nisam siguran za iznos i kad bi to trebalo stupit na snagu.Zna li tko?
Opravdanje plitkim mozgovima je da je to za dobrobit zivotinja ka da bi se smanjija broj neodgovornih vlasnika koju drze pase u neprimjerenim uvjetima,jer kad bi trebali placat za njih onda ih nebi ni drzali.S tim se ide na shemu da bi onda pase drzali kao samo pravi ljubitelji zivotinja. Kakva gomila govana  slL!!!
Po mom misljenju to moze samo vodit tome da ljudi prestanu redovit cijepit pase jer ako ga cijepi bit ce u evidenciji veterinarske stanice i morat ce za njega platit porez. Mos mislit sta ce baba iz zagore na zucu sta joj ide za ovcama platit porez!!! Prije bi ga mozda i dali cijepit jer veterinari idu po selima a ipak je tu strah od bjesnoce a ovako nema sanse. Ma lud svit skroz s tim idejama!!!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #7 u: 25. 09. 2012. 23:25:33 »
Ma bez brige, to ce Linic uvesti, njemu najmanji problem, traba ipak proracun krpati. I sta namjeravaju gradjani ucinit? Malo jamdrati po forumu ili u drustvu sa prijateljima i kad racun stigne, platit ce ga bez prigovora. Psi laju, kavene prolaze, Linic naplacuje...

Kad uvede porez na zrak, Hrvati se ni tada nece bunit.

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #8 u: 26. 09. 2012. 08:01:34 »
Ali svaka Opčina bi trebala imati ugovor sa nekavim šinterajom ,nisam siguran ali mislim da je to zakonski tako regulirano.
Tako da nema nikavog propusta .
Porez bi trebao biti na 3 (tri ) i više pasa ,jer  to veče prelazi u komercionalu i biznis tako oni  u vrhu smatraju.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #9 u: 26. 09. 2012. 08:41:10 »
Vidjela žaba kako konja potkivaju, pa i ona digla nogu
Normalno je da gospoda kopiraju "sisteme" iz inozemstva da bi nas "približili" EU.
Normalno je i da nam uvode nove poreze jer Če kad tad sve morat bit jednako u svakoj zemlji koja je članica EU.
 ALI ako se usklađuje zakon, mora se uskladit i način sprovođenja istog.....
....u Njemačkoj se plača porez na pse ali to nije tako u svim slučajevima
1. visna poreza ovisi o pokrajini, npr. NRW plača više nego Saarland
Znači da se za Liku i ZG ne uvodi ista stopa poreza
2. U njemačkoj su neki psi oslobođeni poreza.
KOJI???? Psi koji imaju položen Brauchbarkeitsprüfung
U prijevodu znači da psi koji imaju položen ispit o lovnoj upotrebljivosti nisu dužni plačat porez.
Tu dolazi do izražaja ono što ja trubim godinama a niko nikad nije imao muda objaviti (slano je urednicima lovačkih časopisa): LOVAČKOM SAVEZU "ISPIT LOVNE UPOTREBLJIVOSTI" KINOLOŠKOM SAVEZU "UZGOJNI ISPITI"
"Nema uzgoja sa IPO"
3. Oslobođeni su plačanja vlasnici koji imaju pse sa položenim  Rettungshundeprüfung
U prijevodu znači da se gospodi koja svoje pse koriste u "humane" svrhe npr GSS ne smije naplačivat porez

Eto... ukoliko bi i došlo do tog da se kopira i izglasa  porez na pse morat Če se izglasat i drugi dio  zagi

 Znači baba s ovcama sa tornjakom iz Zagore i odvjetnica sa riđbekom iz Zagreba nisu u istom košu,
ljudi iz GSS sa Belgijskim ovčarom nije u paketu sa studentom i Aljaškim malamutom, a večini ovdje najbitnije
lovac sa Posavskim goničem nije isti paket ko i umirovljenica sa maltezerom iako su oboje iz ZG
naravno ukoliko gonič ima položen IPO (koristi se u lovu)

HM HM izgleda jako komplicirana tema.....
neki novi ispiti, neki novi savezi, neke nove mogučnosti za zavrnut narod.....
Zakon se dotiCe svega, a oni koji ga predlažu pojma nemaju.  uf

 

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: POREZ na pse
« Odgovori #10 u: 26. 09. 2012. 09:46:52 »
Poanta je da opet nelemo svi biti isti, neko če po babi i po stricu proč lišo, a ovi ostali če platiti i za njih.

Baš me zanim da li su gospoda iz vlade vidjela novi profil na fejsu kako pobječi iz RH na rad u inozemstvo, baš me zanima ko če im onda puniti proračun kad radno sposobni odu iz ove zemlje?
Imam upalu volje.