Autor Tema: Rodovnica???  (Posjeta: 1253 vremena)

Offline KOzorog

  • K
  • *
  • Postova: 56
Rodovnica???
« u: 28. 12. 2011. 20:24:22 »
Poštovani kolege lovci!

Molim vas za pomoć i savjet, nedavno sam dobio štene BIGLA staro četiri mjeseca koje je dosada živjelo u neboderu i čiji su vlasnici zaključili da to nije život za BIGLA.
Nakon nekoliko izlazaka u lovište primijetio sam da štene pokazuje izrazite lovno radne sposobnosti, i tu nastaje problem: BIGL je kupljen bez rodovnice, iako je čistokrvan i čipiran.
Molim vas za savjet na koji način doći do rodovnice kako bi se ovo štene u potpunosti moglo razviti u lovačkog psa, što mu je i u krvi.

Lp
Kozorog

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Rodovnica???
« Odgovori #1 u: 28. 12. 2011. 21:17:16 »
Nadji vlasnike majke i oca tog štenca  telll, ako imaju rodovnice za svoje pse z1 neka prijave leglo (ako nije prekasno) i dobit češ rodovnik ref. Iskreno se nadam da češ uspjeti iako ima malo nade za to paci

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: Rodovnica???
« Odgovori #2 u: 29. 12. 2011. 01:40:37 »
To nece biti lako izvodljivo,
jel i muzjak i kuja moraju ispunjavati odredjene zahtjeve: pored toga sto imaju rodovnice moraju imati ocjenu izgleda 4 ili 5 i ipo, ako to imaju onda jos postoji problem sto se mora napraviti potvrda o parenju(to je papiric na kojem pise ime roditelja legla koje se prijavljuje ,datum parenja, podaci jednog i drugog psa  i dogovor izmedu vlasnika oba psa na koji nacin je naplaceno parenje i nakraju potpisi oba vlasnika) zatim problem sto se leglo mora pratit par dana nakon stenjenja kuje pa ponovo zahtjev za prijavu i dobijanje brojeva za stence.
A taj postupak se narvno treba zapoceti prije i nego sto se kuja osteni i u najboljem slucaju da se sve to i odobri sa zakasnjenjem mislim da bi svi stenci morali ici nazad kod vlasnika kuje da bi se postupak mogao odglumit i naravno prije svega toga vlasnici moraju imati placenu clanarinu u khs(ako mislis dobit rodovnice od hks za rodovnice od hls neznam kako ide ali protokol je sigurno slican) za tu godinu u kojoj se kuja ostenila. Tako da je sansa da se  tako nesto izvede jako mala.
A neko muljanje (kupovina na crno rodovnice ili podvaljivanje steneta pod drugo leglo) je mozda laksi postupak ali nije preporucljivo i rizicno je za vlasnika.