Autor Tema: a šta su ti pticari?  (Posjeta: 16243 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #15 u: 08. 02. 2010. 15:41:35 »
na bilo kojeg njemačkog ili kratkog ili oštrog samo dra markira divljac a ne da staje na svaki nepoznat miris. ali vjerujem da če ga proči kad skuži da mu misevi neče ništa inače je normalno da na frišku logu stane a ako staje na svaku rupu od miša i sl. to nije normalno. a kaj se tiče udovica i snaša neka ferma i jedne i druge pa biraj!

pa znaci hoceš reci da nebi trebao pas pticar sve da mrkira! ?

a koji je razlog da ga uopce prđe to sa miševima? jeli to dobro ili loše?

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #16 u: 08. 02. 2010. 15:43:32 »
nemislim bukvalno sad na miševe, vec i krtice, i te neke dlakavo pernate životinjice koje "ince" ili rjetko lovimo?

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #17 u: 08. 02. 2010. 15:46:15 »
Moj nedavno prilikom dolaska iz lova ferma gospođu u krznenom kaputu, a gazda mu isto  rol

dobro ti sad pišeš o školovanom psu,,, koji je priucen od strane gazde da radi za gazdine potrebe!

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #18 u: 08. 02. 2010. 16:24:03 »
Ovo je po meni jako tesko pitanje,sta bi trebao da markira? Sve? pa nije dobro...Nista? opet nije dobro....Ponesto? ah pa opet nesto fali,kako odvici psa da markira nesto ako mu je to urodjena osobina? Mislim da je najbitnija stvar ono sto ste vec napomenuli,upoznati psa,jer to mu je urodjeno i on je takav...A sad sta je dobro a sta nije...eeee to je vec do lovca,sta bi on voleo...Naravno postoje standardi rasa,ali nigde nisu spominjali miseve  hao hao    joooj Zorane zbunio sam se ko stene kad kaki  hao hao hao
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #19 u: 08. 02. 2010. 16:59:35 »
Ovo je po meni jako tesko pitanje,sta bi trebao da markira? Sve? pa nije dobro...Nista? opet nije dobro....Ponesto? ah pa opet nesto fali,kako odvici psa da markira nesto ako mu je to urodjena osobina? Mislim da je najbitnija stvar ono sto ste vec napomenuli,upoznati psa,jer to mu je urodjeno i on je takav...A sad sta je dobro a sta nije...eeee to je vec do lovca,sta bi on voleo...Naravno postoje standardi rasa,ali nigde nisu spominjali miseve  hao hao    joooj Zorane zbunio sam se ko stene kad kaki  hao hao hao


pa sa ovim se neslazem nikako jer taki naj cešce i pokvare pasminu!!! (mislim sa ovim šta sam crveno markiro)

a ovo zeleno mi pojasni za bilo kojeg pticara šta to piše o njegovom standardu u svezi markiranja???  uf


ps. to ti je uvjek tako prvi koji propjevaju prvi se useru  hao

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #20 u: 08. 02. 2010. 17:01:24 »
aj das zaboravite miša! sta je ako slona markira ili srnjaka ili bilo šta drugo!!!!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #21 u: 08. 02. 2010. 17:09:05 »
Pas ptičar mora markirat svu lovnu sitnu divljač i to je to....

nikakve pacove srnjake slonove...

ako sad neki mozak napiše a šta je sa kunama lasicama itd odgovor je njih nek ne markira nego davi po kratkom postupku d13
Ćaća viče mater plače!

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #22 u: 08. 02. 2010. 17:14:53 »
Pa u tome i je fazon da nigde u sustini nije precizirano sta tacno treba da markira,sve je spakovano pod divljac,e sad valjda ovo pticari definise jedan deo rol e sad da ne ulazimo u sojke,vrapce i ostalo  d1
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #23 u: 08. 02. 2010. 17:54:23 »
Pas ptičar mora markirat svu lovnu sitnu divljač i to je to....

nikakve pacove srnjake slonove...

ako sad neki mozak napiše a šta je sa kunama lasicama itd odgovor je njih nek ne markira nego davi po kratkom postupku d13

a zašto ti misliš samo sitnu lovnu divljac??

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #24 u: 08. 02. 2010. 17:55:46 »
Pa u tome i je fazon da nigde u sustini nije precizirano sta tacno treba da markira,sve je spakovano pod divljac,e sad valjda ovo pticari definise jedan deo rol e sad da ne ulazimo u sojke,vrapce i ostalo  d1

zašto onda pokazuje ptičar marku na leš neke divljaci?

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #25 u: 08. 02. 2010. 17:57:07 »
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #26 u: 08. 02. 2010. 18:03:46 »
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede

a jesi ti baš siguran u to šta govoriš?
da je to to znacenje sta treba pticar da markira?
samo za sitnu lovnu divljac da je to jedina namjena===??

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #27 u: 08. 02. 2010. 18:07:47 »
Pa opet je to divjac i kad je mrtva,e sad sto ne markira kad nesto odstrelis to ne znam  rol

Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #28 u: 08. 02. 2010. 18:10:24 »
zato što mu je to namjena i za to je odgajan skoro pa stoljećima a ne da lovi jelene i medvjede

a jesi ti baš siguran u to šta govoriš?
da je to to znacenje sta treba pticar da markira?
samo za sitnu lovnu divljac da je to jedina namjena===??


CaRE postavio si sad drugo pitanje...

prvo je bilo šta treba da markira i ja ti odgovorim a sad me pitaš jel mu to i jedina namjena naravno da nije treba je i aportirat,i napravit krvni traga ako je zato obučen ali markirat mora jedino sitnu lovnu divljač znaći lovne ptice izuzev svraka i vrana te zeca i kunića
Ćaća viče mater plače!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #29 u: 08. 02. 2010. 18:10:44 »
mene zbunjuje ova rijec pticar neznam ni ko je izmisli
Mihi est compositum in Taberna Mori