Autor Tema: Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć  (Posjeta: 5492 vremena)

Offline M.M.

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć
« u: 04. 09. 2015. 22:01:01 »
Dobar dan.

U potrazi sam za Hanoverskim ili Bavarskim krvosljednikom. Pronašao sam hanoverskog, ali ima jedan problem psi su pareni između braće. Brat je pario sestru psi su lijepi bistri i sve je ok s njima, zanima me dali se mogu javiti neki nedostaci kod takvih pasa. Pitao sam vetrinare rekli su da ako su psi bistri zdravi veseli, nemaju anomalije kao 5 nogu ili nedostatak noge i takve stvari da je s psom sve uredu. Još mi je spomenuo da zna za dosta pasa koji su međusbno u srodstvu krizani i da su dobri psi, napomenuo je da s time mogu poboljšati samo svoj instikt za što su namjenjeni. U ovom slučaju za traganjem ranjene divljači uz krvni trag. Jedino je rekao da se može javit neka srčana mana ali vrlo rijetko ili da je pas ne reproduktivan.

Mene zanimaju iskustva ljudi koji su imali iste ili slicne slučajeve s bilo kojom pasminom. Te se dvoumim dali da uzmem to stene ili ne.


Puno Vam Hvala  zagi

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć
« Odgovori #2 u: 05. 09. 2015. 01:02:56 »
Imam pse cijeli svoj život, nisam to radio nikada. Može biti dobro, ali i loše. Uostalom, za takvog psa teško je dobiti uredan i originalan rodovnik pa nema smisla. Izbjegavaj to i nađi psa sa urednim rodovnikom od provjereno dobrih roditelja i radi s njime. U kontaktu s ostalim lovcima koji imaju takve (dobre) pse lako ćeš saznati iz koje kombinacije i uzgajivačnice ćeš nabaviti kvalitetno štene. zagi

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć
« Odgovori #3 u: 05. 09. 2015. 07:11:45 »
Grom kaže da je za takve pse "teško" dobiti original rodovnik, ako sve ide bez podlaganja sa kuvertama je za takve pse nemoguče dobiti rodovnik, a bez rodovnika ne možeš obavit ispite koji ti dozvoljavaju rad i ne smiješ ga koristit u lovištu. Baš zbog takvih parenja je kinologija, ne samo u Hr nego i šire, u k....

Offline moro

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1880
  • Bolje ružno pivat nego lipo plakat..
Odg: Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć
« Odgovori #4 u: 05. 09. 2015. 09:20:13 »
Nema šanse da mu HKS registrira takvo leglo a onda nema ni rodovnika..

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć
« Odgovori #5 u: 05. 09. 2015. 12:09:59 »
Ne bi nikad nabavio psa od ove kombinacije. imaju puno sakritih mana, od agresije, strah na strjel, organske mane, itd... Sve su pasme nastale sa parenjem u srodstvu ali na početku, kasnije to ne ide više.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć
« Odgovori #6 u: 05. 09. 2015. 12:24:27 »
Na tom br. imaš dva muška od 3 mjesca :  00386 41 500 479 (slo).

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Upit vezano za Hanoverskog krvosljendnika pomoć
« Odgovori #7 u: 05. 09. 2015. 21:04:43 »
Dozvoljavaju iznimno, ima takvih pasa ali vrlo malo. Bio je jedan u Splitu i čak je DK pisala o tome.